Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2021., 18:17   #1
nekic
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 1
Asus TUF Gaming x570-plus može li istovremeno raditi 8x SATA i 2xNVME

Najljepše Vas molim za savjet. Pogubio sam se citajuce razne brojeve i objašnjena za chipsete i procesore. Dolje niže sam naveo komponente...

Da li ASUS TUF Gaming X570-plus može istovremeno podržati rad 8x SATA i 2x Nvme diska (Pcie 4 i PCIe 3) istovremeno bez pada brzine ili da iskljuci neke Sata diskove?

Pitanje 1:
Nedostaje mi još matična ploča koja bi to pokretala i stabilno radila: Da li bi Asus TUF Gaming x570-plus bila ok, da li podržava sve dolje niže navedene komponente ili trebam nešto promjeniti?

Pitanje 2:
Imate li prijedlog za stabilnu matičnu ploču u toj klasi do cca 250Eur. koja bi bila bolja?
8 sata hdd i 2 nvme mi trebaju biti prednost bez pada performansi ili iskljucivanja SATA diskova zbog nedovoljne količine lineova.

Pitanje 3:
Ako bih želio dodati još jedan M.2 Nvme SSD putem kontolera koji bi dodatno kupio i upikunuo u PCIe slot, da li bi imao još jedan disk u sustavu bez gubitka brzine ili gubitka broja SATA diskova. Imam li u tom slučaju kakva druga ograničenja, tipa da sam potrošio širinu sabirnice?


Pitanje 4:
Jesam li u pravu ako kažem da zbog količine diskova ovo ne bi prošlo na B550 chipset-u?

Na kofiguraciji se nece raditi overclock niti ce se igrati.Koristiti ce se za VELIKE i ZAHTJEVNE OBRADE POdATAKA i zbog količine posla radit ce 24/7, sa svim 12/24 cpu/threads non stop na maximumu. Prvi zadatak su audio i video trankodiranja (pretpostavljam najmane 3 mjeseca bez prekida). Svaka sugestija je dobrodošla!

Konfiguracija:
Fractal Design Define R5
CPU: AMD RYZEN 9 5900x
POWER SUPPLY: Corsair TX650
RAM: Crucial Ballistix 32GB Kit (2 x 16GB) DDR4-3600 ‎BL2K16G36C16U4R

STORAGE: 10x (8xSATA 3+ 2x NVME = M.2 1xPCIe 4.0 + M2 1xPCIe 3.0)

M.2 NVME - 2x
1) Samsung PM9A1 SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 (6400 MBps / 2700 MBps) , NVMe 1.3 ,256-bit AES kryptering, TCG Opal Encryption - Samsung Elpis Controller)

2) WD Blue™ SN550 1 TB SSD M.2 via PCIe Gen3, 8 Gbit/s, bis zu 4 Lanes


Graphics X2 : ATI stari tip: RADEON HD 4670 & RADEON HD 5450 - Daje mi istovremeno izlaz na 2x monitor i 1x TV

Unaprijed hvala svima znalcima dobrim dušama na pomoći i odgovorima!
nekic je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 04:08   #2
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
ukratko, moze, nisam citao ostatak posta

evo upravo ta ploca kod nas na chia minerima, radi ka urica sa 2x m.2 1tb nvme (corsair MP600) i 8x sata hdd
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na