Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2006., 12:20   #1
brajo
n3wbie
 
brajo's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 4
KASDA ADSL router! Molim pomoć!!!

Problem:

Imam Kasda ADSL router koji mi je isporučio naš dragi: DualWiel T-Com čija mi služba za podršku ne zna pomoći. Čitao sam postove na sličnom threadu ovdje ali ja imam malo drukčiji problem: često mi se dešava da mi Internet veza jednostavno pada sama od sebe, pokušao sam spajanje preko USB-a i LAN-a ali to očito nije problem. Ima perioda kada radi bez greške a ponekad puca svakih pet minuta. 'Monitorčići' u system tray-u ostaju ali svijetli sam ojedan od njih. Pokušao sam instalirati drivere sa original CD-a od proizvođača i onog od T-Com-a ali to nije pomoglo. Da li je problem kod mene ili u njihovoj centrali?! Da li treba mijenjati postavke u samome modemu!? Koje?! Hvala unaprijed!
brajo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2006., 12:41   #2
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor brajo
Ima perioda kada radi bez greške a ponekad puca svakih pet minuta.
...na osnovu ove rečenice vrlo lako moguće da je do njih (možda brljaju nešto na centrali)...........prije 5-6 miseci sam imao sličnu situaciju...4 dana sam se nervirao i probao sve živo (kad sam ih zvao nisu znali pomoć)...da bi mi nakon 4 dana rekli da su njihovi radnici nešto radili na centrali (da su mi bar znali to reć prvi dan)....nakon toga sve ok.......
alimilano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2006., 13:47   #3
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
ovako. radije spajaja na mrezhnu karticu.
drivere shto si dobio na njihovome cd-u uninstaliraj. komplet.
dovoljan ti je samo pppoe protokol.
ako ti veza pada sama od sebe, mogu skoro sa sigurnoschu tvrditi da je problem do njih, i porta na centrali na kojemu si ti. budi uporan, zovi 0800 9000 i prijavi kvar. budi odrijeshit, i reci da tako ne mozhesh raditi.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2006., 13:49   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,018
Talking

Citiraj:
Autor atha
budi odrijeshit
I umri muški : quake :
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2006., 14:23   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Sigurno je do njih. Budi uporan i prijavljuj kvarove sve dok se situacija ne popravi jer u konačnici ti ih plaćaš da ti sve radi kako treba. Radi svoje sigurnosti, možeš posuditi ADSL modem od nekog frenda i stavit umjesto Kasde. Ako ni on ne radi, 100% je do t-scuma. I poslušaj šta ti je atha rekao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2006., 14:25   #6
brajo
n3wbie
 
brajo's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 4
Citiraj:
Autor alimilano
...na osnovu ove rečenice vrlo lako moguće da je do njih (možda brljaju nešto na centrali)...........prije 5-6 miseci sam imao sličnu situaciju...4 dana sam se nervirao i probao sve živo (kad sam ih zvao nisu znali pomoć)...da bi mi nakon 4 dana rekli da su njihovi radnici nešto radili na centrali (da su mi bar znali to reć prvi dan)....nakon toga sve ok.......

Ha ha, poznato mi je; samo što nisam formatirao C: ;-))) ! Kaže frajer iz podrške: 'Gospon, pa probajte spojit modem na neki laptop da vidite dal' radi modem, jer kod nas je sve u redu, znate...' ili 'Prokopajte malo po kompjuteru da vidite da li vam nekaj prekida vezu...' Profesionalizam do boli nema šta! Čekao da mi spoje ADSL skoro tri mjeseca a slali mi redovito račune za korištenje Internet usluga u međuvremenu! Koji su to pacijenti!!! O cijenama da ne govorimo, u Italiji ima za € 30,- mjesečno flat i bolesna brzina. Ali tamo nema prok%&$ih monopolista!!! Anyway, hvala ljudi na savjetima !!!!!
brajo je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2006., 09:29   #7
Fake
Sterilize Stupid People
Moj komp
 
Fake's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 296
Citiraj:
Autor brajo
Ha ha, poznato mi je; samo što nisam formatirao C: ;-))) ! Kaže frajer iz podrške: 'Gospon, pa probajte spojit modem na neki laptop da vidite dal' radi modem, jer kod nas je sve u redu, znate...' ili 'Prokopajte malo po kompjuteru da vidite da li vam nekaj prekida vezu...' Profesionalizam do boli nema šta! Čekao da mi spoje ADSL skoro tri mjeseca a slali mi redovito račune za korištenje Internet usluga u međuvremenu! Koji su to pacijenti!!! O cijenama da ne govorimo, u Italiji ima za € 30,- mjesečno flat i bolesna brzina. Ali tamo nema prok%&$ih monopolista!!! Anyway, hvala ljudi na savjetima !!!!!
Samo ću te pitat jedno pitanje, kakve su centrale bile u Italiji, a kakve kod nas kada je došao DSL? Kod nas ti je cijela infrastruktura bila stara, pa pogledaj koliko još centrala nema DSLAM... Pa ti onda vidi što je skuplje, pa jebiga neće nitko raditi besplatno.... A za monopol je kriva država, ali i to će polako otići.... Brajo, dolaze nam bolja vremena: cheers2
Fake je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2006., 09:30   #8
Fake
Sterilize Stupid People
Moj komp
 
Fake's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 296
Sori

A što se tiče padanja veze, sigurno je do T-coma, samo prijavljuj kvarove i to ti je to
Fake je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na