Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2019., 18:13   #1
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Stari casopisi i clanci / Nostalgija

Pozdrav,

nedavno sam nasao svezanj starih novinskih clanaka iz Slobodne Dalmacije - vikend cocktail - sa novostima iz svijeta informatike.

Ovdje su prvi scanovi: nostalgija-skenovi

Nazalost nemam ostatak novina, tako da vrijeme izdavanja treba pogadjati na temelju sadrzaja.

Mozemo li u ovom threadu pokrenuti izmjenu stare tiskane nostalgije?

Guglanje ove teme me nije dovelo daleko - nasao sam samo scanove par brojeva Hackera.
Zanimljive dijelove ostalih tiskovina ne mogu naci u sluzbenim online arhivama.

Unaprijed hvala!

Zadnje izmijenjeno od: borgy. 22.09.2019. u 23:07.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 21:48   #2
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Dodao sam i pozdravnu stranicu, u slucaju da je interes nizak zbog lose prezentacije: Bolja prezentacija
borgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2019., 09:33   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Jako dobro!

Nije li bio netko tko je poskenirao neke (pra)stare Bugove, Hackere, PcPlayeve i slicna cuda? Nesto mi zvoni...

IIRC, dok su jos dinosaurusi hodali Zemljom, na Usenetu je bio covjek iz Slovenije, mislim da mu je nick bio Spayki ili tako nekako (doduse, bilo je davno pa mi je mozda isparila faktografija) koji je imao svoj site sa slicnim sadrzajem i cak i za tadasnje vrijeme prastarim skenovima razlicitog IT tiska.

U svakom slucaju - kvalitetan materijal (makar moram priznati da ima tipfelera koliko hoces; eh sto ti je doba bez spell checkera ).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 17:05   #4
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jako dobro!

Nije li bio netko tko je poskenirao neke (pra)stare Bugove, Hackere, PcPlayeve i slicna cuda? Nesto mi zvoni...

IIRC, dok su jos dinosaurusi hodali Zemljom, na Usenetu je bio covjek iz Slovenije, mislim da mu je nick bio Spayki ili tako nekako (doduse, bilo je davno pa mi je mozda isparila faktografija) koji je imao svoj site sa slicnim sadrzajem i cak i za tadasnje vrijeme prastarim skenovima razlicitog IT tiska.

U svakom slucaju - kvalitetan materijal (makar moram priznati da ima tipfelera koliko hoces; eh sto ti je doba bez spell checkera ).
Hvala!

Dodao sam par novih stvari na pocetnu stranicu.

Svi skenovi vikend cocktaila su sada dostupni u tri velika downloada, umjesto 100 posebnih linkova.
Ukupno se radi o ~ 210 stranica.

Hacker broj 1, broj 2 i Hacker plus iz 1998: Scanove sam nasao na Bug-ovom forumu.
Broj 29 sam upravo skenirao.

Javi ako pronadjes sto od Spaykija web arheologijom - meni nije uspjelo.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 19:47   #5
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Podržavam temu i dajem svoj doprinos, ali ne u obliku skeniranja jer je to dugotrajan i mučan posao (probao više puta, ali treba imati dobar poslovni scanner i puno dobre volje i još više vremena), već u obliku naslovnica da eventualni kolekcionari mogu vidjeti što im točno fali. Inače, imam negdje skenirana dva broja Chaos čaospisa (jedina dva koja su izišla) i jedno izdanje Bugovskog gejmerskog časopisa Master. Ako nađem, mogu staviti negdje na share.


Broj 66 je izišao u 2 izdanja (listopad, 2010.) Tu su prvi put imali problema sa izdavačkom kućom, pa su pretplatnici jedini dobili broj sa crvenom naslovnicom i Mafia slikom. Ako netko ima taj broj, drage volje ću uplatiti novac za njega :-)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1-25.JPG‎
Views:	1006
Size:	441.3 kB
ID:	21528   Click image for larger version

Name:	26-50.JPG‎
Views:	1057
Size:	457.0 kB
ID:	21529   Click image for larger version

Name:	51-75.JPG‎
Views:	777
Size:	435.5 kB
ID:	21530   Click image for larger version

Name:	76-100.JPG‎
Views:	807
Size:	437.5 kB
ID:	21531   Click image for larger version

Name:	101-117.JPG‎
Views:	810
Size:	465.9 kB
ID:	21532  

Click image for larger version

Name:	sve.JPG‎
Views:	696
Size:	530.5 kB
ID:	21533  
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:20   #6
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Želi li netko možda Gameplay časopise besplatno?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:26   #7
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Podržavam temu i dajem svoj doprinos, ali ne u obliku skeniranja jer je to dugotrajan i mučan posao (probao više puta, ali treba imati dobar poslovni scanner i puno dobre volje i još više vremena), već u obliku naslovnica da eventualni kolekcionari mogu vidjeti što im točno fali. Inače, imam negdje skenirana dva broja Chaos čaospisa (jedina dva koja su izišla) i jedno izdanje Bugovskog gejmerskog časopisa Master. Ako nađem, mogu staviti negdje na share.


Broj 66 je izišao u 2 izdanja (listopad, 2010.) Tu su prvi put imali problema sa izdavačkom kućom, pa su pretplatnici jedini dobili broj sa crvenom naslovnicom i Mafia slikom. Ako netko ima taj broj, drage volje ću uplatiti novac za njega :-)
Hvala na naslovnicama!

Skeniranje je poprilicno monotono, nema govora. No, kako je vecina ljudi bacila originalne brojeve u raznim seobama ili iz tko zna iz kojeg razloga, vjerujem da je i prosjecan sken dovoljan za dozu nostalgije.

Ako nadjete skenove Chaosa i Mastera, svaka cast!
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:37   #8
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
IIRC, dok su jos dinosaurusi hodali Zemljom, na Usenetu je bio covjek iz Slovenije, mislim da mu je nick bio Spayki ili tako nekako (doduse, bilo je davno pa mi je mozda isparila faktografija) koji je imao svoj site sa slicnim sadrzajem i cak i za tadasnje vrijeme prastarim skenovima razlicitog IT tiska.

Ovo možda http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/index.php ?
cane je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:47   #9
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Želi li netko možda Gameplay časopise besplatno?

Koje brojeve nudiš?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:50   #10
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Zahvaljujem na podsjećanju na stare dane, vrijeme stvarno leti. Prvi broj Hackera je izašao još za vrijeme rata, tko bi rekao da je prošlo 25 godina


Sjećam se i ja Spajkyja sa newsa još, ako se ne varam riječ je o ovom čovjeku: http://freeweb.siol.net/jerman55/HP/Spajky.htm


Danas skeniranje i nije tako strašno jer već i jeftini (ispod 1000 kn) all in one printeri imaju adfove od 50 listova. Problem je drugi, mogao bih skenirati stare Hackere ali bi ih onda uništio jer za kvalitetno skeniranje treba izvaditi stranice iz uveza.
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2019., 20:57   #11
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor cane Pregled postova


jackpot
borgy je offline   Reply With Quote