Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2008., 15:52   #1
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
HAF932 ili Antec1200 ili P182

u stvari se dvoumim između prva dva jer o P182 znam da je za one koji vole tiho kučište
za prva dva znam i da dolaze s hrpom ventova pa je hlađenje super
molim iskustva i mišljenja o kućištima
sva koštaju cca 1100-1200 kn
Kao jeftiniju alternativu vidim da se puno korsiti CM690 po nekih 630kn.
Za kraj koje je općenito isplativije az iste novce?

hvala
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.
mhadina je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 16:42   #2
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
P182...
Ima predobro hladjenje, tih je uglavnom.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2008., 13:00   #3
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
1200

Evo ja cu lobirati za 1200

Imam ga vec neko vrijeme i odusevljen sam - tocnije zaljubljen !

Solidno je napravljeno, vizualno ostavlja dojam, a da ne prelazi granicu neukusa - gaf (haf?) koji je vrlo ucestal kod 'gaymer' orijentiranih kucista

Vrlo je visoko (kao i ostali Big Toweri), ali nije toliko duboko kao npr. Thermaltake Armor, sto mu daje elegantniji, manje 'kištrast' oblik i vise manevarskog prostora.

Napajanje se smjesta na dno kucista, sto nekome moze biti problem, ali meni je bio jedna od prednosti, zbog netipicnog nagiba straznjeg zida.

Hladjenje je u najmanju ruku 'extremno' koliko to, u danasnje vrijeme zrak moze biti..

6 ventova, pet 120 mm i jedan 200 mm + dva opcionalna; jedan u 3.5" tunelu i jedan na bocnoj stranici

Svi ventovi se mogu podesavati, straznja dva i zrakomlat na vrhu imaju tri razine, a prednja tri usisna imaju male potenciometre, ugl. da ne duzim sa opisom, imas dosta reviewa po netu, pa malo googlaj

Kod mene stalno stoje svi ma minimumu, jer je tada kanta gotovo bescujna, cak koliko sam uspio procjeniti nadglasava ju napajanje kad se malo ugrije !?

Nekad, ali rijetko ih sve odvrnem na max. i to samo iz fore kada plasim curu

Efekt je tesko opisati, kuciste zamalo da ne poleti sa svojih 30 kg koliko imam osjecaj da ima..

Nisam siguran dali postoji ikoje drugo serijsko kuciste koje je sposobno nabit' takav protok zraka..

To puse na sve strane, ispod i oko stola da doslovno osjetis propuh na tijelu - ne vidim prakticnu primjenu takvog tajfuna pod stolom, osim za extremne overclockerske seanse na zraku Ne trebam ni spomenit da je u takvom principu rada kanta nesnosljivo glasna.

Cable management je po meni mozda i najbolji aspekt, jer je odlicno izveden. Rupe su dovoljno siroke i na pravim mjestima, tako da je za analne tipove koji mrze 'nered' ovo 'wet dream come true'

Sto jos spomenut, mozda prostranu unutrasnjost i crnu boju iste koja je podobna za razne modderske experimente.

Evo za kraj nekoliko fotki moje postave, pa sam procjeni, jer kod kupovine estetski profiliranog kucista dosta ovisi o osobnom ukusu











i cijeli setup

__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na