Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2008., 16:27   #1
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Windows 7 dolaze bez MS aplikacija za mail i obradu fotki i videa

http://news.cnet.com/8301-13860_3-10048142-56.html

Prema nepotvrđenim informacijama objavljenim na CNET News.com-u, Microsoft navodno ne namjerava uključiti aplikacije za upravljanje elektroničkom poštom, obradu slika i izradu filmova u dolazeći operativni sustav Windows 7.

Naime, aplikacije Windows Photo Gallery, Windows Mail, i Windows Movie Maker uključene su u Vistu, no Microsoft je navodno u novom operativnom sustavu odlučio izbaciti ih, te će umjesto njih korisnicima nuditi odgovarajuće Windows Live aplikacije koje će se moći besplatno presnimiti s Interneta i povezati s odgovarajućim uslugama. Kao najvažniji razlog za ovakav potez navedeno je kako se njime omogućuje brže izdavanje novih verzija operativnog sustava. Također se ističe kako se njime uklanja konfuzija zbog podrške za dva različita programa koji u osnovi omogućuju istu funkcionalnost, odnosno sve postaje znatno čišće. Još je navedeno kako se odvajanjem aplikacija od operativnog sustava omogućuje Microsoftu da radi selektivno s odabranim partnerima bez straha od protutrustovskih tužbi.

Microsoft je ranije najavio kako bi Windows 7 na tržište trebao stići početkom 2010. godine, no CEO kompanije, Steve Ballmer, naglasio je kako se on zalaže da se izdavanje pomakne na 2009. godinu.
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 17:08   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
To je bilo rečeno i za Vistu, da će dolaziti bez Internet Explorera, Windows Media Playera i čega sve ne pa su opet sve nakrkali...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2008., 17:13   #3
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To je bilo rečeno i za Vistu, da će dolaziti bez Internet Explorera, Windows Media Playera i čega sve ne pa su opet sve nakrkali...
Mislim da verzije za Europu dolaze bez WMPa, jedna od Bussines verzija dolazi (mislim N)

Što se mene tiče mogu maknit sve, samo da ja nemoram vLiteat.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 20:40   #4
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Bilo bi veoma dobro kad bi dolazili ko W2K8 -većina bloatware-a neinstalirana al da ima laki način dodavanja za normalne njubare ...i pogašeni sevisi...zapravo najbolje da malo speglaju W2K8,dodaju podršku za BDA i ja happy
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 20:53   #5
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
sto manje unutri to bolje nek se okrenu razvoju samog kernela i optimizaciji, za drugo ce se svako sam pobrinit
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:02   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
A sve to je zbog oni silnih tuzbi koje su popusili od strane proizvodjaca stand alone programa koje je M$ "integrisao" u svoje OS-ove.

Bas mi je drago da pocinju ovako nesto raditi.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:23   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
I meni, Windows 7 bi konačno mogli biti "pravi" Windowsi... Mislim da ću preskočiti Vistu i odmah ići na 7.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:28   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
a kada bi trebali W7 izaći ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:29   #9
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I meni, Windows 7 bi konačno mogli biti "pravi" Windowsi... Mislim da ću preskočiti Vistu i odmah ići na 7.
Same here... Vistu sam samo jednom stavio na svoj komp i trajala mi je punih 37 sati i onda je uslijedio format.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 23:39   #10
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
A toliko pametnjakovica je bilo uvjereno da je vista dar bozji. Valjda ovo "prerano" izdanje novih windowsa uvjeri i one najvece fanove viste da je vista promasaj. Ovo nenatrpavanje svih gluposti je pametan potez. Neki dan sam vidio xp sp3 sa svega 100 i nesto mb i oko 100 mb potrosnje ram-a. Sve gluposti maknute, servisi pogaseni, itd. To ljudima treba. Sta ce ti neki drajveri u programu koje nikad neces koristit? Samo nek budu brzi i jednostavni, ja zadovoljan.
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2008., 00:00   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
daaaaaaaaaaaa

a inace svi korisnici racunala su pro useri koji konfiguriraju kernel i pisu programe u pauzama dok rade na deep space programima... nego kad se malo spustimo na zemlju i vidimo da je 98% usera samo to USERI windowsa aka kliknem explorer odem na internet procitam forum hr i otvorim Outluk!

vidim da nitko neshvaca da je ovaj forum a samim time i ljudi koji se kuze ista vise od "upali racunalo" su DEBELA manjina ergo ni 2% od ukupne populacije. zato su windowsi jednostavno savrsen proizvod. jer daju explorer wmp paint i imaju office...

ja sam probao vistu i meni je smece, trenutacno sam na 2003 server i to su za mene najbolji win ikad i nemicem sa sa njih dok neukinu support isto tako jako sumnjam da ce w7 biti ikakva revolucija...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote