Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2024., 18:02   #11761
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Ako ima vlasnika Wiim (mini, pro, pro+) pa da stavi popisi hr internet postaja...
Bio bih zahvalan.
Razmisljam o nabavci, pa mi je bitno da ima na popisu i radio tvornica
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2024., 23:07   #11762
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor zYpreXa Pregled postova
Ako ima vlasnika Wiim (mini, pro, pro+) pa da stavi popisi hr internet postaja...
Bio bih zahvalan.
Razmisljam o nabavci, pa mi je bitno da ima na popisu i radio tvornica

Imas TuneIn u samoj WIIM aplikaciji. Drugo sve osim Wiim Mini podrzava chromecast. Dakle sa skoro bilo koje Android aplikacije mozes streamat Audio sa smartphone-a na streamer.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 07:20   #11763
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Gledao sam jucer na TuneIn sajtu i nisam uspio naci taj radio, a ni neke pulske koje sam prije x godina slusao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 07:52   #11764
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Nema dosta toga na tunein. Neke si izbacili, a cini se da nema niti dodavanja novih.
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 08:58   #11765
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor zYpreXa Pregled postova
Nema dosta toga na tunein. Neke si izbacili, a cini se da nema niti dodavanja novih.

A gle ako nista drugo prosljaka jer nema taj radio nema app > pa povezi bluetoothom (svi WIIM uredaji imaju, Pro i Pro+ mogu biti i recieveri i transmiteri). Za radio dovoljno.


P.S. Ako mislis samo za radio koristiti WIIM proizvodi iznad Mini su overkill.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 26.02.2024. u 09:03.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 09:27   #11766
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Radio budu najviše koristila supruga, zbog nje bi bilo najbolje da ima sve, da ne mora spajati mob. Meni nije problem, a niti nije da mi je to primarno. Trazim najjednostavnije rješenje za sve doma.
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 10:26   #11767
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor zYpreXa Pregled postova
Radio budu najviše koristila supruga, zbog nje bi bilo najbolje da ima sve, da ne mora spajati mob. Meni nije problem, a niti nije da mi je to primarno. Trazim najjednostavnije rješenje za sve doma.

WIIM Pro je sve sto trebas. Ako mislis spajat WIIM preko RCA izlaza na vanjki reciever/pojacalo ili aktivne zvucnike uzmi Pro+ jer ima bolji ADC/DAC. Ako mislis spajat preko toslink/coax izlaza obican Pro uzmi i ustedi lovu.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 14:30   #11768
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Za mene je bitno streemanje s lokalne mreze i online sevisa, dok je ostalima bitan Internet radio.
Spajalo bi se na pojacalo.
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 14:40   #11769
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ponovio sam se u Monitor Audio Silver 100 7G. Izgledali su najbolji unutar budžeta i dimenzija koje se tražio, a bili su dostupni na njuškalu sa garancijom.

Sada trebam ponovno preći sve opcije na Yamahi i prebaciti sa 5.1 na 2.0 za početak...

Pustiti ću neko vrijeme na 2.0 pa odlučiti trebam li sub nabaviti. Teoretski, ovi zvučnici mogu dublje ići od mog starog suba.

Ima te li kakve komentare na 2.1 vs 3.1 setup? To mi još ostaje nakon subwoofera za odlučiti. Surround više neću slagati.
Čestitke na izboru! Imam Silver 100 6G već neko vrijeme i zvučnici su izvrsni, tako da vjerujem da 7G može biti samo još bolji.

Zvučnici se izvrsno skaliraju - što znači da podnose bitno skuplju elektroniku i pokazuju napredak u zvuku. Spajao sam na njih zaista svašta i što je bolja elektronika, to je bolji zvuk bio.

Izbjegavao bih receivere ukoliko je moguće jer svi receiveri su se pokazali dosta lošijim izborom čak i od entry pojačala koja sam spajao na zvučnike. Nikad nisam imao potrebu za subom uz ove zvučnike u mom prostoru. Ako ih namjeravaš koristiti za kućno kino, onda ok... Ali za slušanje glazbe, sub je suvišan iako sam slušao i u toj kombinaciji s REL subom.

Jedan od boljih matcheva što se tiče pojačala se pokazao Cambridge sa svojom CXA61 serijom. Vjerujem da i CXA81 može odlično proći.

Trenutno sam ih upario s Rotel A11 Tribute i također je zgodan pairing, rekao bih. Samo što je Rotel ipak neutralniji od CXA i ovisno o izvoru, dosta osjetljiv pa je to isto bitno u ovoj kombinaciji. Malo je reći da sam doktorirao što se tiče istraživanja o DAC-ovima jer sam u potrazi za dobrim matchom.

Eto, ako te još nešto interesira, slobodno pitaj... Uživaj u novim zvučnicima!
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2024., 15:55   #11770
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Zahvaljujem.

Gledao sam stereo pojačala, i 99% ništa od toga. Većina ih nema HDMI ARC, što znači da ih ne mogu povezati na tv i kontrolirati glasnoću putem daljinskog od TVa prilikom gledanja televizije / filmova.
Također, ukoliko se kasnije ipak odlučim dodati centralni zvučnik, opet ništa od toga sa stereo pojačalom.

Ostavljam to kao mogućnost za kasnije, ali za sada ništa od toga.

Sa zvučnicima sam za sada vrlo zadovoljan, iako nisam stigao nešto ozbiljno preko vikenda testirati. Moram si još prostor organizirati do kraja i maknuti stare zvučnike.

Za sada to ovako izgleda.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 26.02.2024. u 16:00.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 08:56   #11771
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Koji ti je to sub na slici i jel ce mozda ici na prodaju?


Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zahvaljujem.

Gledao sam stereo pojačala, i 99% ništa od toga. Većina ih nema HDMI ARC, što znači da ih ne mogu povezati na tv i kontrolirati glasnoću putem daljinskog od TVa prilikom gledanja televizije / filmova.
Također, ukoliko se kasnije ipak odlučim dodati centralni zvučnik, opet ništa od toga sa stereo pojačalom.

Ostavljam to kao mogućnost za kasnije, ali za sada ništa od toga.

Sa zvučnicima sam za sada vrlo zadovoljan, iako nisam stigao nešto ozbiljno preko vikenda testirati. Moram si još prostor organizirati do kraja i maknuti stare zvučnike.

Za sada to ovako izgleda.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 09:14   #11772
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Koji ti je to sub na slici i jel ce mozda ici na prodaju?
To je komplet Wharfedale DX-2, ali su svi zvučnici i sub isključeni. Nikako da uhvatim vremena da ih razmontiram i "arhiviram".

Nisam siguran za prodaju, ako bude išlo ići će vjerojatno kao komplet kako je i došlo.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 01.03.2024. u 09:23.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 10:29   #11773
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zahvaljujem.

Gledao sam stereo pojačala, i 99% ništa od toga. Većina ih nema HDMI ARC, što znači da ih ne mogu povezati na tv i kontrolirati glasnoću putem daljinskog od TVa prilikom gledanja televizije / filmova.
Također, ukoliko se kasnije ipak odlučim dodati centralni zvučnik, opet ništa od toga sa stereo pojačalom.

Ostavljam to kao mogućnost za kasnije, ali za sada ništa od toga.

Sa zvučnicima sam za sada vrlo zadovoljan, iako nisam stigao nešto ozbiljno preko vikenda testirati. Moram si još prostor organizirati do kraja i maknuti stare zvučnike.

Za sada to ovako izgleda.
Predlažem da makneš tu policu, ako se možeš dogovorit sa ostatkom obitelji.
Zvučnik koji je u njoj ti sigurno izdiže niske i srednje frekvencije, zato jer je u akustički nepovoljnoj poziciji. Osim toga, oba zvučnika su ti prenisko osim ako ne sjediš na podu.
U konačnici, zvuk ti je puno mutniji nego što bi mogao biti, potpuno nevezano uz kvalitetu opreme.

Najbolje što možeš napraviti - u smislu da iskoristiš potencijal opreme u potpunosti - je da nabaviš dva stalka za zvučnike, i postaviš ih pored niske komodice na kojoj ti je pojačalo, a onda da eksperimentiraš i kombiniraš subac ili do vrata ili u taj ćošak gdje je sad polica. Druga opcija je da nabaviš nosače za zid, i zvučnike postaviš tako da ti je visokotonac u visini uha kad sjediš na slušnoj poziciji. Sve to podrazumijeva da policu makneš u potpunosti, jer nema mjesta za nju na tom zidu - opet, ako pričamo o maksimalnoj vrijednosti koju možeš dobiti od kupljene opreme

Pretpostavljam da su ti to velike intervencije u prostor i život ali ako pričamo o dobro reproduciranom zvuku, to je jedini pravi put....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 12:09   #11774
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Predlažem da makneš tu policu, ako se možeš dogovorit sa ostatkom obitelji.
Zvučnik koji je u njoj ti sigurno izdiže niske i srednje frekvencije, zato jer je u akustički nepovoljnoj poziciji. Osim toga, oba zvučnika su ti prenisko osim ako ne sjediš na podu.
U konačnici, zvuk ti je puno mutniji nego što bi mogao biti, potpuno nevezano uz kvalitetu opreme.

Najbolje što možeš napraviti - u smislu da iskoristiš potencijal opreme u potpunosti - je da nabaviš dva stalka za zvučnike, i postaviš ih pored niske komodice na kojoj ti je pojačalo, a onda da eksperimentiraš i kombiniraš subac ili do vrata ili u taj ćošak gdje je sad polica. Druga opcija je da nabaviš nosače za zid, i zvučnike postaviš tako da ti je visokotonac u visini uha kad sjediš na slušnoj poziciji. Sve to podrazumijeva da policu makneš u potpunosti, jer nema mjesta za nju na tom zidu - opet, ako pričamo o maksimalnoj vrijednosti koju možeš dobiti od kupljene opreme

Pretpostavljam da su ti to velike intervencije u prostor i život ali ako pričamo o dobro reproduciranom zvuku, to je jedini pravi put....
Nema tu puno mrdanja ako želim sa ženom dugo i sretno živjeti.

Police pored TV-a i komode su fiksne. Visina komode je 40cm, kao i prve police gdje stoji zvučnik. Druga polica od dna je na cca 88cm.

Ono što mi pada na pamet je sljedeće.

1. Desni zvučnik pomaknem lijevo, zamijeni mjesto sa ovom pletenom košarom.
2. Desni zvučnik pomaknem policu gore, na lijevu ili desnu stranu. Problem je lijevi zvučnik, što sa njime. Jedno od rješenja bi bio stalak na poziciju sub-a, ali koliko sam vidio oni su 80cm, ne 88cm, tako da ne bi bilo simetrično. Također, zaklonio bi prekidače i možda dio interfona što je no no.
Ili neki manji nosač staviti na komodu, ali mi zvuči nestabilno i opet bi možda nešto zaklonio.

Za sada mi ne padaju napamet druge ideje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 12:12   #11775
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nema tu puno mrdanja ako želim sa ženom dugo i sretno živjeti.

Mogu biti sretan što nije prigovarala kada su prije 13ak godina u stan ušli Mission M34i floorstanderi

Sad joj ipak malo smetaju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline