Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2023., 22:45   #1441
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Što koristite na firesticku za gledanje videa s lokalne mreže?
Firestick 4k max, streaming servisi rade ok, ali imam problema s materijalom koji se povlači s lokalnog servera, to ne znam čime bi gledao jer nikako da proradi kako treba. Svakom klijentu nešto fali
  • Plex (free account) - jako bugovit, npr. tu i tamo za neki video javlja da treba transcoding. Onda nakon cca 3. pokušaja mirakulozno proradi
  • Jellyfin - serucka s titlovima (EN, embeddani u .mkv) + neki videi trzaju
  • Kodi via SMB share - ništa ne trza, titlovi ok, ali kad stisnem pauzu pa ponovno pokrenem, prvo je crni ekran, onda se razleti A/V sinkronizacija i titlovi prestanu raditi
Sva 3 navedena klijenta rade ispravno s istim videima na drugom hardveru, samo na firesticku stalno nešto serucka
Recimo, plex klijent na LG WebOSu koji je spor do boli radi bolje nego na firesticku.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 22:55   #1442
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
I mene je stari fs 4k hebao u mozak s tim lokalnim playbackom. Plex - isti bug, popio mi je mozak. Koristio sam Kodi i ne sjecam se jesam li imao takvih problema, najcesce sam imao vanjske hr titlove.

Probaj kodi sa kodiplexconnect pluginom - kodi koji streama sa plex servera. Afaik, to mi je radilo bolje od smb-a. Zapravo toliko dugo sam na plex serveru da se vise ne sjecam kako mi je bilo prije.

Nadam se da se taj plugin jos razvija. Zadnjih godinu i pol otkad sam presao na plex pass nisam vise ni palio kodi.

Na shieldu nisam imao problema s plexom i tim misterioznim transkoding bagovima dok sam bio na free planu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 23:06   #1443
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ma ne mislim plaćati plex, previše je bugovit server. Plex klijent na webosu radi sasvim pristojno, ali srt titlove iz mkv kontejnera ne zna direktno čitati nego pročita cijeli file kad se upali titl. Na sticku to radi ok. Iako od svih navedenih plex sučelje mi nekako najbolje.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 23:37   #1444
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Odredjeni klijenti ne znaju procitati neke titlove, pa plex radi transkodiranje (burn in subtitles) i to je onda koma. Bolji klijenti to odrade kao direct stream. Davno sam se rijesio fs-a. Znam sam da se chromecast with google tv super slaze s plexom. Koristim ga na remote lokaciji, pristup plexu preko domene, sa i bez transkodiranja (sadrzaj je najcesce 1080p pa ide kao direct stream).

Spominjes crni ekran kod pauziranja. Da li to firestick radi framerate matching (tv panel se zacrni kao da se tv nakratko ugasi da se refresh rate uskladi s filmom)? Ja sam to gasio u postavkama starog fs 4k, nije se dobro slagao s mojim tvom i nisam primjetio razliku.

Meni je plex server bio malo bugovit dok sam ga vrtio na shieldu pro. Na synologyju bas nikakvih problema (vrtim ga nativno kao app, ne u kontejneru). Nemam iskustva sa serverom u dockeru, nisam jos odlucio ici u tom smjeru.

Godinama sam ga koristio u free planu, a usput isprobavao emby i jellyfin. Mene je isto sucelje dobilo na prvu, imam i mali glazbeni library i nekad koristim transkodiranje pa mi pass dobro dodje, castanje mi nije davalo nikakve muke sto zna cesto biti problem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 00:12   #1445
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Što koristite na firesticku za gledanje videa s lokalne mreže?
Firestick 4k max, streaming servisi rade ok, ali imam problema s materijalom koji se povlači s lokalnog servera, to ne znam čime bi gledao jer nikako da proradi kako treba. Svakom klijentu nešto fali
  • Plex (free account) - jako bugovit, npr. tu i tamo za neki video javlja da treba transcoding. Onda nakon cca 3. pokušaja mirakulozno proradi
  • Jellyfin - serucka s titlovima (EN, embeddani u .mkv) + neki videi trzaju
  • Kodi via SMB share - ništa ne trza, titlovi ok, ali kad stisnem pauzu pa ponovno pokrenem, prvo je crni ekran, onda se razleti A/V sinkronizacija i titlovi prestanu raditi
Sva 3 navedena klijenta rade ispravno s istim videima na drugom hardveru, samo na firesticku stalno nešto serucka
Recimo, plex klijent na LG WebOSu koji je spor do boli radi bolje nego na firesticku.

Koju verziju Kodi-a imas instaliranu?
Imao sam do nedavno Fire TV 4k MAX i sada imam Fire TV Cube i nemam takvih problema, isto SMB share, doduse sa oba uredjaja sam bio spojen preko kabla, a ne preko WiFi-a.

E da, dodatno, ali mislim da to nema nikakve veze, library je slozen preko MySQL-a
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 19:51   #1446
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Što koristite na firesticku za gledanje videa s lokalne mreže?
[*]Kodi via SMB share - ništa ne trza, titlovi ok, ali kad stisnem pauzu pa ponovno pokrenem, prvo je crni ekran, onda se razleti A/V sinkronizacija i titlovi prestanu raditi
Koju verziju Kodi-a koristis? Na FS za sad meni (a i mnogim drugima) najbolje radi posebno prilagodjena verzija za Fire TV, Kodi Nexus 20.2 sa ovog linka:
"Maven's Kodi-Builds für FireTV"
Skines verziju: "net.kodinerds.maven.kodi20.firetv.armeabi-v7a-202309012222-979cbf64-Nexus.apk" i (vjrojatno) rijesis spomenute probleme.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 12:30   #1447
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Što koristite na firesticku za gledanje videa s lokalne mreže?

Nova player... meni odličan, povuče sherane foldere, doda opise i slike, ima opcija skidanja titlova.
Više ga ganjam na androidu od telke iz razloga jer sam tamo stavio u profil smoothing na max, dok na firecube vrtim tivimate sa malo drugačijim postavkama smoothinga, no ne vjerujem da bi naletio ni na firecube na neki problem.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2023., 12:51   #1448
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Koju verziju Kodi-a koristis? Na FS za sad meni (a i mnogim drugima) najbolje radi posebno prilagodjena verzija za Fire TV, Kodi Nexus 20.2 sa ovog linka:
"Maven's Kodi-Builds für FireTV"
Skines verziju: "net.kodinerds.maven.kodi20.firetv.armeabi-v7a-202309012222-979cbf64-Nexus.apk" i (vjrojatno) rijesis spomenute probleme.

A onu default sideloadanu preko nekog download programa.
Thx, probati ću tu novu jer ovo što imam je bugovito do neupotrebljivosti.
Mislio sam da ga zeza jellyfin plugin, ali i kad sam Kodija spojio direkt na shareove isto se događa. Šteta.

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nova player... meni odličan, povuče sherane foldere, doda opise i slike, ima opcija skidanja titlova.
Više ga ganjam na androidu od telke iz razloga jer sam tamo stavio u profil smoothing na max, dok na firecube vrtim tivimate sa malo drugačijim postavkama smoothinga, no ne vjerujem da bi naletio ni na firecube na neki problem.
Thx, probati ću.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 15:04   #1449
pimar
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Molim savjet kako riješiti stalno punjenje memorije na firestick 4k max.Probao brisanjem casha,brisanjem apk,vračanjem na tvorničke postavke,no nakon nekog vremena memorija se opet napuni...
pimar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 15:28   #1450
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
ustekat eksterni stick i preselit sve na njega
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2023., 16:44   #1451
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Zanima me da li se na firestick 4k max može instalirati Youtube revanced.
Na 4k se ne može, ali on ima android verzije 7, dok 4k max starije verzije, ima android 9, a novija verzija sticka ima android 11. Prilažem link.
https://revanced.io/manager/
zvir12 je offline   Reply With Quote