Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2023., 17:17   #67651
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
I da su sredili ogavnu prednju njušku, uživo kad ga vidim dam mu da me pretekne da ga gledam odiza umesto napred
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2023., 23:16   #67652
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Slobodno bacite oko i na carmodelsshop.hr i javite na PM ako trebate kaj , sve se možemo dogovorit pogotovo oko dostava u ZG.
Imajte na umu da oni ovdje znaju prodavati low-end, čak bih rekao i potrgane autiće.

Kupili Yugo 45 ili 55, nisu se zadnji kotači dali okretati uopće, prednji malo teže ali su išli.

Dok sam se sjetio napisati reklamaciju, mali išao popravljati i rasturio Yuga na dijelove i ponovno ga sastavio pa mi bilo neugodno slati ga nakon toga.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 12:38   #67653
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ima li potrebe raditi medjunarodnu vozacku dozvolu? Nailazim da je za nas HR drzavljane MVD potrebna ako planiramo u svijetu i EU voziti tudje aute (RAC, posudjeni auti i sl.). Pretpostavljam da isto vrijedi i za BIH drzavljane kada dolaze kod nas ili idu u svijet...

Je li to pitanje za HAK, carinu ili MUP?
Ja kad sam rentao auto (AVIS agencija) u SAD mi je trebala međunarodna.
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 15:12   #67654
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Ja kad sam rentao auto (AVIS agencija) u SAD mi je trebala međunarodna.
Vjerojatno ovisi o tome u kojoj si državi to radio. Iako mi je to jako cudno s obzirom da njih generalno samo zanimaju "government issued" dokumenti, a ne paradrzavni papiri od HAK-a. Tamo gdje takav papir i treba najcesce je u pitanju sluzbeno nelatinicno pismo.

U praksi najjednostavnije je pitati drzavni DMV, meni u Nevadi, Washingtonu, Oregonu i Californiji nije trebalo nista osim nase vozacke, a rentao sam u Sixtu, Budgetu i nekakvim lokalnim malim rentacarovima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 15:28   #67655
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Imajte na umu da oni ovdje znaju prodavati low-end, čak bih rekao i potrgane autiće.

Kupili Yugo 45 ili 55, nisu se zadnji kotači dali okretati uopće, prednji malo teže ali su išli.

Dok sam se sjetio napisati reklamaciju, mali išao popravljati i rasturio Yuga na dijelove i ponovno ga sastavio pa mi bilo neugodno slati ga nakon toga.
Da i tu napišem, sve kaj se prodaje je novo i nikad otvarano. Ne bavimo se nikakvom preprodajom rabljenih autica, a za većinu smo i distributeri za ex-yu.
Ima kategorija osteceno, to su većinpom novinski modeli.

Neću reć da nema problema i sa kompletno novim proizvodima, ali ko i u svakoj branši prijaviš i zamijenimo.
Poslo sam ti PM, javi mi pa ćemo nekaj rješit.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:02   #67656
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442


kakvi je ovo merc sa wisha?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:28   #67657
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
SLR McLaren (koji mi je osobno odvratno ružan auto), s odvratnim bodykitom.
Gazda je garantirano kinez. Samo su oni toliko cijepljeni od ukusa
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:45   #67658
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
FAB design, nažalost....novac ne kupuje ukus..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:51   #67659
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
SLR na slici ima Fab Design bodykit, švicarska firma.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 21:57   #67660
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Moj bivsi. MTM stg2. Srce mi puca. Morao ga prodati. Imao zdravstenih problema i trebale mi pare 😔
Ali je isao u brlo dobre ruke, u kuma koji ga je doveo do savršenstva. Gotovo 😁. Prebacio ga na 6gang manual. Jednomaseni zamajac, custom kuplung sa dvi lamele. Zeznuto za vozit po gradu, ali vani,... Ubija 😁

https://youtu.be/RcsLcSC5qO8

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 22:27   #67661
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230614/fce50b58f75a1cbe7175d85b77f1ab7c.jpg
kakvi je ovo merc sa wisha?
Bemti sunce, to je drugi SLR koji vidim u HR.
Prošli tjedan jedan u ZG kod bivšeg VeMila oko ponoći.

Nije moj par cipela, ali zvuk... <3
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 23:50   #67662
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Vrlo vjerojatno da si vidio SLR od "poduzetnika" čije ime se ne smije spominjati.

Kupio si je zavidnu količinu kolekcionarskih primjeraka, neki jalni bi rekli od naših novaca, a ovi drugi od prodaje automobila
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 07:53   #67663
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Moj bivsi. MTM stg2. Srce mi puca. Morao ga prodati. Imao zdravstenih problema i trebale mi pare 😔
Ali je isao u brlo dobre ruke, u kuma koji ga je doveo do savršenstva. Gotovo 😁. Prebacio ga na 6gang manual. Jednomaseni zamajac, custom kuplung sa dvi lamele. Zeznuto za vozit po gradu, ali vani,... Ubija 😁

https://youtu.be/RcsLcSC5qO8

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Predivan primjerak. Shifteri na volanu ostali za uspomenu
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 11:07   #67664
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Vrlo vjerojatno da si vidio SLR od "poduzetnika" čije ime se ne smije spominjati.

Kupio si je zavidnu količinu kolekcionarskih primjeraka, neki jalni bi rekli od naših novaca, a ovi drugi od prodaje automobila

Mate Rimac?




Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
pravila su pravila, vozi se desnom trakom.. IAKO, od ZG prema Sl Brodu, cesta je golo govno, sve prepuno rupa.. zato osobno pokusavam sto vise vozit lijevom stranom PLUS 1000 puta veci oprez na retrovizor!!, i cim vidim da mi se netko prblizava, odma desni zimigavac da covjek zna i prvom prilikom ga pustam, pustam gas jer se krecem drndat po jebenim rupama na desnoj strani dok me ne obidje i onda opet bacanje na lijevu traku..

tko vozi tom dionicom autoceste, zna kakve su rupetine na desnoj strani.. jednostavno moraš biti šofer s malo logike

eto, sad se vozio za vikend do mora, pljuštala je kiša, gužva je bila i uletim u par rupa s desne strane.. i krene volan trest na 130kmh i više (vozio se 2 puta po 4.5h u komadu tamo i nazad 110-130kmh).. odem do vulkanizera i kaže da su dvije felge lagano dobile.. promijenili su raspored felgi, probao sam voziti i ne trese više.. kažu dečki da ne diram, tj da ne popravljam da ne bi pukle felge.. ima neki lik u Čazmi, dobio sam preporuku pa ću otići vidjeti šta on kaže.. usput ne bi ih bilo loše opet nanovo pofarbat

i da, jebo ih Križ i autocesta i radovi 20km pred sezonu

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 15.06.2023. u 11:24.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 11:37   #67665
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Moj bivsi. MTM stg2. Srce mi puca. Morao ga prodati. Imao zdravstenih problema i trebale mi pare ��
Ali je isao u brlo dobre ruke, u kuma koji ga je doveo do savršenstva. Gotovo ��. Prebacio ga na 6gang manual. Jednomaseni zamajac, custom kuplung sa dvi lamele. Zeznuto za vozit po gradu, ali vani,... Ubija ��

https://youtu.be/RcsLcSC5qO8

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Stroj bas je brutalan, sta rec v8 turbo benzina

Evo mog vikend projektica, nakon sta san proda 164-tvorku, rekli bi alfisti prisa na tamnu stranu.



A4B5 1.8T AEB malko pojacan na valjcima 330hp i 280whp. U planu je iza registracije pribaci quattro pogon jer sad je fwd.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 12:37   #67666
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Mate Rimac?
Glavom i bradom

https://youtu.be/o385Y4dAKNo?t=3700
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 14:27   #67667
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Stroj bas je brutalan, sta rec v8 turbo benzina

Evo mog vikend projektica, nakon sta san proda 164-tvorku, rekli bi alfisti prisa na tamnu stranu.



A4B5 1.8T AEB malko pojacan na valjcima 330hp i 280whp. U planu je iza registracije pribaci quattro pogon jer sad je fwd.
Zaslužuje redizajn farove barem..daj svakako još slika. Ima jedan 1.8T nisam siguran jel Quattro, na tablicama ST-1800-T ako se ne varam, top primjerak.

Daj još slika. Prijatelj ima B5 1.8 T Quattro i sprema se za kovanje motora i compound turbo 500+ ks

Ima i jednog redizajn 1.9 TDIa koji je bio složen na 220ks ali je nakon 450 000km odustao od života i sad već dugo čeka drugo srce.

Drugi prijatelj slaže B7 1.8T FWD na AWD 6brzina iz B6 također 500+ks sa compound turbom

A treci, poznanik, je kroz ruke provukao jedno 3-4 B5 Quattro, bili 1.8T ili 1.9tdi. Ostavio si je jednog PD TDI Quattra za projekt sa 2260vk

Malo reć da smo na toj adresi svi veliki ljubitelji B5 i općenito "uzdužne" platforme
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 14:48   #67668
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360





https://www.youtube.com/shorts/r1c5BA3x5qs

Osobno su mi facelift farovi ruzni imam dva para u podrumu ovi stakleni su old school i auto je s njima bas pravi sleeper
Svasta sam vozija al jednostavno turbo benzinac na x4 pogon je za mene pojam auta. Iza registracije u 10 misec slazem pogon i onda ce to bit to.

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 15.06.2023. u 14:55.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 16:45   #67669
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nisam siguran koliko se isplati ubacivat quattro na fwd, nije baš plug&play..a i auto će biti znatno sporiji s quattrom nego sad, treba tu još ponija pod haubom da bi quattro bio iskorišten, a i neki efikasniji turbo da ne bude mrtav do 4000rpm, makar za to bi možda trebalo i zakovat motor..

U svakom slučaju samo jako naprijed
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 16:59   #67670
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Toyota planira staviti simulator ručnog mjenjača u svoje EV
https://www.youtube.com/watch?v=EDR7c1_U3GU
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 17:07   #67671
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Sto je sljedece od Toyote?
- vibrator spojen na rucicu mjenjaca kako bi se bolje docarao rad motora
- Strcaljka parfema kod CSS utičnice, kako bi ruke bazdile po nafti nakon svakog punjenja
- limitator snage motora na novom autu kao simulacija razradjivanja
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 17:33   #67672
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Sto je sljedece od Toyote?
- vibrator spojen na rucicu mjenjaca kako bi se bolje docarao rad motora
Kako će drugačije EV generacija naučiti kako cilindri rade
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 18:06   #67673
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Nisam siguran koliko se isplati ubacivat quattro na fwd, nije baš plug&play..a i auto će biti znatno sporiji s quattrom nego sad, treba tu još ponija pod haubom da bi quattro bio iskorišten, a i neki efikasniji turbo da ne bude mrtav do 4000rpm, makar za to bi možda trebalo i zakovat motor..

U svakom slučaju samo jako naprijed
A ovo za konje i awd, neznam uopce kako to komentirat, po tebi 280 whp na prednji pogon ide bolje nego na sva 4
Imat 300+ konja na prednji pogon i nje bas neki 'posa'. Ko je proba znat ce o cemu pricam.
Inace ovaj moj ima AEB kod glave koji je u serijali ima kompletan donji dio motora u stocku kovan i prosiren usis.
Ako imas bilo kakvih pitanja slobodno se javi u PM

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 16.06.2023. u 08:00.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 19:39   #67674
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nikakav hard feelings, tu smo da si pomognemo

Evo javi što je sve potrebno da se B5 prebaci sa FWD na Quattro, ako je jednostavno kako kažeš, osobno ću kupiti svaki 2.5 TDI quattro (pošto ih ima more) koji budem mogao da ga raskopam za dijelove i prebacim svaki B5 1.8T i 1.9 TDI FWD u Quattro

Zadnji ovjes B5 je kruta osovina koja se montira na 2 mjesta i amortizer s oprugom se montira na vrh mulde kao skoro svaki FWD VAGen, dok Quattro zadnji ovjes ima zadnji most koji se šarafi u 4 točke radi toga što je neovisan i ima nosač amortizera koji se šarafi bočno u muldu. Stvarno ti najveću sreću želim kod konverzije i atesta, jer cijeli pod i pojačanja s Quattra moraš sasjeć i prebacit na FWD.

Da se radi o A4 B6 i B7, to je druga priča jer oba dolaze s neovisnim zadnjim ovjesom i u FWD i Q verzijama..

Što se tiče 280 "whp" na prednjoj osovini, manje je bitno od momenta kojeg po grafu imaš 380NM "na radilici" i to tek na 4500rpm. Puno veći faktor ti je ovdje to što je čitav motor ispred prednje osovine "u nosu" nego to što nemaš stražnji pogon... Vozim auto sa 420NM na prednjem pogonu i nemam baš nikakvih problema osim kod lansiranja s mjesta, a radi se o manje efikasnoj geometriji ovjesa nego je to kod B5. Jedino gdje će ti Quattro pomoći na trenutnoj "konjaži" je ako želiš namazat nekog između semafora, u svoj ostaloj metrici samo predstavlja dodatni (znatan) otpor u pogonu..

Što se tiče AEB, da, radilica je kovana, ali ako staviš malo moderniji turbo koji boosta prije nego trenutni koji je mrtav do 4500rpm, klipnjače će puno prije reći papa nego lijevana radilica.. za iole ozbiljnu snagu, sa boljim odazivom (raniji spool turba) klipnjače bi trebale biti aftermarket kovane...

I pitanjce, je li auto bio u Sisku prije?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 20:16   #67675
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Nikakav hard feelings, tu smo da si pomognemo

Evo javi što je sve potrebno da se B5 prebaci sa FWD na Quattro, ako je jednostavno kako kažeš, osobno ću kupiti svaki 2.5 TDI quattro (pošto ih ima more) koji budem mogao da ga raskopam za dijelove i prebacim svaki B5 1.8T i 1.9 TDI FWD u Quattro

Zadnji ovjes B5 je kruta osovina koja se montira na 2 mjesta i amortizer s oprugom se montira na vrh mulde kao skoro svaki FWD VAGen, dok Quattro zadnji ovjes ima zadnji most koji se šarafi u 4 točke radi toga što je neovisan i ima nosač amortizera koji se šarafi bočno u muldu. Stvarno ti najveću sreću želim kod konverzije i atesta, jer cijeli pod i pojačanja s Quattra moraš sasjeć i prebacit na FWD.

Da se radi o A4 B6 i B7, to je druga priča jer oba dolaze s neovisnim zadnjim ovjesom i u FWD i Q verzijama..

Što se tiče 280 "whp" na prednjoj osovini, manje je bitno od momenta kojeg po grafu imaš 380NM "na radilici" i to tek na 4500rpm. Puno veći faktor ti je ovdje to što je čitav motor ispred prednje osovine "u nosu" nego to što nemaš stražnji pogon... Vozim auto sa 420NM na prednjem pogonu i nemam baš nikakvih problema osim kod lansiranja s mjesta, a radi se o manje efikasnoj geometriji ovjesa nego je to kod B5. Jedino gdje će ti Quattro pomoći na trenutnoj "konjaži" je ako želiš namazat nekog između semafora, u svoj ostaloj metrici samo predstavlja dodatni (znatan) otpor u pogonu..

Što se tiče AEB, da, radilica je kovana, ali ako staviš malo moderniji turbo koji boosta prije nego trenutni koji je mrtav do 4500rpm, klipnjače će puno prije reći papa nego lijevana radilica.. za iole ozbiljnu snagu, sa boljim odazivom (raniji spool turba) klipnjače bi trebale biti aftermarket kovane...

I pitanjce, je li auto bio u Sisku prije?
Tu smo da si pomognemo bas kako si napisa
Auto je cilo vrime bilo u Splitu, bas provjerim sve ovo gore, kad su oba bila na dizalici a oba su 1.8t samo sta je donor quattro, jedina razlika mi je bila taj tank goriva i dif a bas sam s ekipom u garazi to raspravlja kako bi vecina tribala bit bolt on, svakako thx za info, plan je donora kroz misec dana raskopat pa cemo vidit di sta kako
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 20:28   #67676
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Sto je sljedece od Toyote?
- vibrator spojen na rucicu mjenjaca kako bi se bolje docarao rad motora
- Strcaljka parfema kod CSS utičnice, kako bi ruke bazdile po nafti nakon svakog punjenja
- limitator snage motora na novom autu kao simulacija razradjivanja
Joj daj fanboy, prestani zvat prvo Model3 skraćeno M3 jer ću ti morat pokazivat očito kakvo ime je oskvrnuto.

Zajebanciju i provokaciju na stranu, ali prvo kad sam u temi počeo čitati pa M3 vamo, M3 tamo, ja se već ponadao, a ono radi se o... ... Tesli

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Vrlo vjerojatno da si vidio SLR od "poduzetnika" čije ime se ne smije spominjati.

Kupio si je zavidnu količinu kolekcionarskih primjeraka, neki jalni bi rekli od naših novaca, a ovi drugi od prodaje automobila
Vrlo vjerojatno, meni kad vidim takav auto nije me briga dal je gola plavuša za volanom, ak me razmeš

Rimcu ne bi ni trepnuo, ali auto je pojava.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 21:41   #67677
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ma jasno ja bi se isto okrenuo.

Stavio sam gore i video cijele kolekcije.

Prije par dana sam vidio staru Alfu GTV v6 auto je i dalje pojava.
I isto tako 575 maranello
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 21:41   #67678
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Tu smo da si pomognemo bas kako si napisa
Auto je cilo vrime bilo u Splitu, bas provjerim sve ovo gore, kad su oba bila na dizalici a oba su 1.8t samo sta je donor quattro, jedina razlika mi je bila taj tank goriva i dif a bas sam s ekipom u garazi to raspravlja kako bi vecina tribala bit bolt on, svakako thx za info, plan je donora kroz misec dana raskopat pa cemo vidit di sta kako
Ne trebaš ni dizalicu da vidiš da ne paše "na šaraf"..Šasije su drugačije i treba pilit i varit pod..da je tako jednostavno svaki drugi na cesti bi bio Quattro...









Dok je na običnom:



Radije uloži u dobar ovjes, dobre gume, 6 brzina getribu sa b6 i zavrti taj motor na 7000rpm barem, da iskroristiš powerband. Bolji turbo bi za sobom povukao otvaranje motora inače će klipnjače na prvom pravom runu bit neželjenog oblika
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 23:08   #67679
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Malo kasnim ali ljudi koji kažu da Renaulti nisu dobri auti te aute ne poznaju. Megane II i pogotovo Laguna II su doveli RenFaulta na loš glas ali ta vremena su davno prošla.

Radio sam nekoliko godina u auto industriji. Renault jako rijetko fula s motorima. Veće stvari im rijetko odlaze poput motora, mjenjača, amortizera i sl. što se za npr. vau-ve koncern baš ne bi moglo reći (govorim iz prve ruke). Na Renaultima uglavnom živciraju glupe sitnice koje je u većini slučajeva jeftino i lako popraviti onome tko zna.

2.2dCi je problematičan motor, 1.9dCi manje problematičan, 1.5dCi prije 2009/2010 još manje problematičan. Za Renault motore je zlatno pravilo stavljati propisano ulje, mijenjati svakih 10 soma i motori im traju vječno.

U zadnje vrijeme je malo problem s nabavom originalnih dijelova pogotovo ovjes i upravljanje otkako se puca po Ukrajini. Recimo meni za Clio II trenutno nema kapa amortizera i upornika getribe (donji nosač motora).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2023., 15:27   #67680
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na