Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2014., 09:38   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Montiranje TV-a na knauf

Pozdrav ljudi,

montirao bi svoju plazmu na zid od knaufa pa me zanimaju vaša iskustva.
Po internetu sam našao svašta, od "nemoj pobogu stavljati ništa teže od 10ak kila na knauf" do "ma knauf može držati i po 50kg po kvalitetnom šarafu". E sad...

Nije baš da mi se riskira pa da mi tv rokne i razbije se usred noći. Da li netko ima konkretnog iskustva s tim, ili neke konkretne savjete?

Inače, nemam pojma gdje mi se nalaze ona metalna pojačanja u zidu jer sam vidio i preporuke da je najbolje zašarafiti na tim mjestima.

Hvala

EDIT: Riječ je o nekih 31-32kg (Panasonic P55ST50)
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 17.07.2014. u 11:59.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 09:53   #2
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
moj savjet - nemoj...
zbog malo "fensi" izgleda riskirat 3000-10 000kn (ovisi koliko si ga platio)?????
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2014., 10:04   #3
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
moj savjet - nemoj...
zbog malo "fensi" izgleda riskirat 3000-10 000kn (ovisi koliko si ga platio)?????
Da, nešto preko 10k košta. Slažem se naravno, zato i pitam da li je i koliko je to sigurno, te da li se netko već bavio konkretno tako s nečim.

Ali nije mi samo stvar fensi izgleda (ali da je jedan od razloga - definitivno je, priznam ) nego će mi se automatski osloboditi prostor na toj velikoj polici i onda na to mjesto može ići centralni zvučnik, a lijevo i desno od njega HTPC i pojačalo. Tako da ću definitivno imati konkretne koristi od toga.

Kupovina drugog elementa na koji može ići TV te da ima ispod mjesta i za već navedene stvari na žalost nije opcija, jer je ovaj element takav da su ispod ladice koje su vec sad prekrcane sa stvarima koje nemaju gdje drugdje u stanu ići :/
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 10:09   #4
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
gle kako bi ja napravio...

1 - kupi ploču iverala (boja po izboru) dimenzija recimo š 2,5m v 2m i nju prišerafi na knauf na bar 20 mjesta (s tim da ploča "stoji" na podu)
2 - onda nosače za TV montiraš na tu ploču koja je kudikamo čvršča na vlačne sile nego knauf
3 - objesiš TV na nosače

zaključak: imaš lijepo dizajniran zid gdje TV visi potpuno sigirno a možeš i stavit distancere iza ploče tako da između ploče i knaufa stavit neke neonke kao neki "ambilight" u sobi da ne pališ svjetlo...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 10:22   #5
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
gle kako bi ja napravio...

1 - kupi ploču iverala (boja po izboru) dimenzija recimo š 2,5m v 2m i nju prišerafi na knauf na bar 20 mjesta (s tim da ploča "stoji" na podu)
2 - onda nosače za TV montiraš na tu ploču koja je kudikamo čvršča na vlačne sile nego knauf
3 - objesiš TV na nosače

zaključak: imaš lijepo dizajniran zid gdje TV visi potpuno sigirno a možeš i stavit distancere iza ploče tako da između ploče i knaufa stavit neke neonke kao neki "ambilight" u sobi da ne pališ svjetlo...
Evo ga na, sad si mi ubacio bubu u glavu, prokletnik
Sviđa mi se prijedlog, jako mi se sviđa

Ja sam to mislio što jednostavnije za riješiti ali sad si mi dao za razmišljati...

EDIT: pretpostavljam da bi se za takve stvari trebao raspitati u bauhausu ili baumaxu?

EDIT2: Zapravo zajeb :/ Točno na sredini te ploče mi se nalaze 4 zidna utikača za struju, i kraj njih montiran router na zid. Ako stavim ploču ispred toga nema šanse da mogu išta raditi sa routerom ili ištekavati uštekavati stvari u struju...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 17.07.2014. u 10:30.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:19   #6
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
onda čak i imaš izbor:

1 - probušiš ploču gdje su iza štekeri (fino se može kantirati da izgleda profi)
2 - ruter ili makneš sastrane il na prednju stranu ploče ak ti nije bed da se vidi
3 - ak koristiš te distancere ruter pomakneš do ruba ploče da se ne vidi al opet da ga lakhko skineš sa zida ak treba mijenjati ili uštekat nešto

da, tih ploča imaš svuda (Elgrad, Iverpan, akord) nisu skupe završna obrada je stani-pani, jedino treba kombi da se preveze, naravno na donji rub staviš plastične podloške i tako...svega ima samo koliko si ti inovativan...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:39   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam što ga komplicirate ali dobro. Prvo i osnovno treba ti netko tko zna radit sa knaufom ili da ti da savjet koji vijci se koriste za koju nosivost.

Konkretno meni klima stoji već pojma nemam koliko (dvije, tri) godine već, isto sam bio skeptičan pa sam čovjeka pitao kako to ide na knauf i reče sve ovisi o vijcima i kud se stavljaju.

Isto tako sam mišljenja da ubušiti knauf na 20 mjesta može imati samo kontra efekt jer ako se ne varam postoje i pravila koliko udaljeni moraju vijci biti ako se ne buši u profil, a i taj profil ima određenu nmosivost tako da njemu povećat opterećenje nejednoliko isto nije rješenje.


U svakom slučaju savjetovat se s nekim tko pozna i radi sa knaufom .

Za početak možeš detaljno proučiti stranicu 18:

http://www.knauf.hr/media/47538/c1_w...2012_tisak.pdf

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 17.07.2014. u 11:48.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:48   #8
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Nisi napisao ono najbitnije. O kojem se TV-u radi i koja mu je masa.
Nije isto imati plastičan samsung od 10 kila i metalno/stakleni grundig od 25+kila.

No dobro, ja sam ti samo htio ukazati na treću mogućnost postavljanja kako sam to ja imao svojevremeno rješeno. Odeš negdje da ti ispile iveral, ja sam uzeo crno-plastificirani i kantirani i sam složiš podni stalak ovisno o tome kakva ti je polica. Možeš kombinirat na način da TV bude ušrafljen u klasičan zidni stalak koji ide u dasku ili direkt u dasku, ja sam išao na ovo drugo sa M6 šrafima. Evo slika da ti bude lakše na kaj ciljam...

http://www.pohrani.com/?1t/W5/1IyVdOux/img0289.jpg
http://www.pohrani.com/?2h/LD/1ZctMkay/dsc03399.jpg
http://www.pohrani.com/?2B/WK/3kviMAeB/dsc03425.jpg
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:54   #9
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Istina, ne znam kako mi je promaklo napisati masu. Dakle riječ je nekih 31-32kg (Panasonic P55ST50).

Zanimljivo da, s tvojim rješenjem ne moram ništa petljati sa zidom...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:54   #10
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Upravo tako Forace, jasno da knauf nije kao zid i ova ideja sa iveral/osb pločom je trebala biti odrađena prije montaže knaufa. Dakle ploča iza knaufa kao pojačanje.

Ja ti sa sigurnošću mogu reči da ako koristiš kišobran šarafe tv nema šanse da padne. Ako je nosač kud i kamo sa razumom kreiran i nema samo dvije točke kojima se montira (mada čak i tako vjerujem da bi knauf izdržao)

Osobno imam montiranih 8 radijatora na knauf od kojih najteži ima 45 kila (plus voda) montiranih u 4 točke. Jasno da tamo nisu da mi se netko sjedne na njih ali ovako propisno montirani stoje bez ikakvih problema.
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2014., 11:55   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Pozdrav ljudi,

montirao bi svoju plazmu na zid od knaufa pa me zanimaju vaša iskustva.
Po internetu sam našao svašta, od "nemoj pobogu stavljati ništa teže od 10ak kila na knauf" do "ma knauf može držati i po 50kg po kvalitetnom šarafu". E sad...
Knauf ne nosi po "šarafu" već po konstrukciji.
S Knaufom se da sve, mi smo stavljali i komunikacijske ormare bitno veće i teže na "Knauf" - no ne ide na samu ploču već na konstrukciju ispod. Možeš staviti i tonu na zid ako onaj tko radi zna što mu je činiti.
Stoga, onome tko ti radi daj zadatak - plazma tu i tu, složi se ispod konstrukcija, na nju nosač, maskira se u zid, izgleda izvrsno, nosi koliko želiš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline