Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2010., 18:42   #1
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
Problem pri spajanju

Pozdrav odmah da napomenem da sam to vec uspio slozit ali sam moro windowse reinstalirat i sad nikako da to slozim...

ovako:
Moj PC se spaja preko WLAN kartice na udaljeni ruter preko outdoor wlan antene i to sve radi no probs!
e sad da bi ja ovdje koristio net od laptopa moro sam kupit access point koji sam spojio na pc i to konfiguriro (muka za pop***) al radilo je a sada nikako nece..
radi se o edimax wireless ew7206APG on je ok sve je ispravno al nikako da proradi!
Access point je spojen na lan od maticne i to sve skupa izgleda ovako
ruter->outdor antena u wlan card->wlan card u access point da mogu tu koristit net!
Default adresa ap-a je 192.168.2.1
koristim win 7 i stavio sam wlan connection shared sto mi automatski stvori u lanu 192.168.137.1 adressu naravno sa 255.255.255.0 sto je sve ok
moja adresa wlan kartice je 192.168.1.245 dodjeljeno od DHCP-a i uvijek je ista no probs sa tim.
Ja stavim u AP default gateway 192.168.1.1 sto je ruter i ip mu dodjelim 192.168.1.245 tako je bilo prije i sve je radilo a sada nikako!!!
ima neko savjet nekakav? postoje jos neki repeater modovi , ad hoc itd.

Helppp =(
__________________
Tartuf
Saljy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 19:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Čemu AP? Ako se komp spaja preko wlana, zašto se i lap ne bi tako spojio? Nisi naveo koji router imaš, ali ako daje wlan signal (a daje), zašto se ne bi i lap tako povezao na mrežu? Ako je router u router modu, na njega se može spojiti više kompova istovremeno bilo žično bilo bežično ili oboje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2010., 19:52   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Pisao si dugo al se ništa ne razumije, tko se s kim i kako treba spojit.
Probaj malo jasnije opisat situaciju (skica).
Ovako na brzinu, za početak, stavi ip adresu AP - a u 192.168.1.x niz.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 20:23   #4
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
pozdrav

sorry da malo je tesko za objasnit pa sam napravio skicu.. ne mogu bridgeat wlan i lan nikako mozda moram u windowsima namjestit jos nesto? firewall je ok,sve je u sharing center allowed i shared nema passworda itd.
i jos jedna stvar za uc u ap moram napisat 192.168.2.1 ali to ne mogu na pcu nece nikako! a na laptop kad ga spojim tamo mogu! cak sam iskljucio wlan card da probam na pcu nece?? mora se spojit preko lan kabela!


help?
__________________
Tartuf

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 16.11.2010. u 10:57.
Saljy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 22:39   #5
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Saljy Pregled postova
help?
Aj si ga ti nepotrebno zakoplicirao.
Evo ti jedne opcije:
  1. prodaj AP
  2. kupi si jos jednu wifi karticu pci ili jos bolje usb obavezno sa rp-sma konektorom
  3. skini si brezplatni Connectify
  4. njemu reci da ti je net na drugoj kartici (koja prima signal s routera)
  5. to je to.
Opcija druga.
  1. prodaj AP
  2. kupi neki DD-wrt kompatibilan AP ala Linksys WRT54GL ili bolji koji ima 2 odvojive antene (RP-SMA ili TNC)
  3. instaliraj DD-wrt firmware
  4. na njega preseli antenu sa konpa
  5. stavi da se spaja na DSL router (WAN)
  6. onda na njemu upali VAP (virtual AP)
  7. nek se lap i PC spajaju na DD-WRT
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 22:48   #6
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
Hmmm da ne znam zasto nisam kupio jos jedan card al ajd im stuck with this za sada ... a nebi mogo ovo nekako slozit? bas je pizdar*** sa tim adresama pogubio sam se vise XD
__________________
Tartuf
Saljy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 00:36   #7
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Saljy Pregled postova
Hmmm da ne znam zasto nisam kupio jos jedan card al ajd im stuck with this za sada ... a nebi mogo ovo nekako slozit? bas je pizdar*** sa tim adresama pogubio sam se vise XD
Naravno da se moze, ali vjeruj mi zelis si pojednostaviti zivot a ne popravljati stalno. Ovo sto sad imas je recept za glavobolju.

Sa jos jednom karticom i Connectify, ako se sto sblesi imas tipku za restart 'Hotspota' i ciao. Meni se svidja, a decki aktivno rade na tome tako da ce bit jos bolje. Vec i sad je totalno newb-friendly, dakle radi-neradi-restart hotspota. Nemas sto drugo za debagirati. I jeftino. Sigurno mozes prodati ovaj AP, kupit si usb wifi i jos ti ostane para. Za pocetak posudi od nekoga usb wifi i probaj pa procijeni.

Sa DD-WRT se uglavnom nema sto zblesiti jednom kad je podeseno. Morat ces nakon prodaje AP dodati nesto para, ali zauzvrat dobivas pouzdanost i miran san.

Toliko od mene.
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:39   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Glavni "problem" ovdje je šta se lovi wireless signal sa routera koji je udaljen cca 200 M, prvo rješenje koje si imao za jedan komp (WLAN kartice preko outdoor wlan antene) je ok, sad kad u kombinaciju ulazi još i lap situacija se komplicira.

AP koji imaš (EW-7206APg) ti neće pomoći jer ove kombinacije sa Bride - njem a kao i sa ICS - om je ubrzani put u Vrapče.
Wireless tog AP je baziran na Realtek RTL8225 koji konstrukcijom ima samo jednu antenu, interna slika pcb - a:

tako da ništa od modifikacije za dvije antene. Za std. wireless funkcije nekom će sasvim odgovarati.

Zašto AP sa dvije antene ? Zato šta jednu usmjeriš na pristupnu točku (u ovom slućaju router 200 M dalje) a drugom pokrivaš svoj prostor (stan).
Dobio si najbolji savjet a tako novu situaciju treba i rješavati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:29   #9
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
Hmph nista onda narucujem jednu wlan karticu nisu tako skupe 150-200kn?
__________________
Tartuf
Saljy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:35   #10
kosmarnik
Pentium Pro forever!
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: RH
Postovi: 99
Evo i Nikky se slaze, dakle ne oklijevaj i ne kompliciraj si zivot nepotrebno
kosmarnik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2010., 12:05   #11
Saljy
Premium
Moj komp
 
Saljy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 109
Evo ipak sam uspio to rijesit nakon testiranja komponente do komponente zakljucio sam da mi je riko lan na ploci?... zatim sam se sjetio da sam preko @biosa skino bios koji nije uopce bio na njihovoj stranici za skinut a pokazalo je da je moj mobo! Skino sam sa stranice njihov koji je postojeci flasho i sad lan radi! kriva je bila lan kartica i prejednostavno je namjesit! samo share wlan connection i u ap gateway 192.168.1.1 i to je to! =) eo ako sljucajno neko bude imo slican problem da proba sa biosom =)... pozz i hvala svima moze lock!
__________________
Tartuf
Saljy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na