Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Kakve Su Nase Pizze?
Da, zbilja su sve domace Pizze slicne ! 21 26.25%
Ma ljudi, niste jeli Pizzu dok ne probate u kvartu kod mene! 19 23.75%
Jedem u premalo pizzerija da budem objektivan. 26 32.50%
Kakva pizza, ja sam radni covjek, za 50 kuna, kupim kantu hrane i kilu somuna! 1 1.25%
Godina je teska, jedva spavam zbog poskupljenja, pizze mi se cine kao prividjenja! 0 0%
Jedem samo zamrznutu iz ducana, alimentacija od zene, pojede mi sva primanja. 1 1.25%
Krasi me nepce sladokusca i kulinarskog snoba, Pizza u Italiji jedina je moda! 2 2.50%
Svaki dan maznem jednu, metabolizam od sporta izgara, ne pazim se, a imam i viska para! 2 2.50%
Pizzu jedem samo kad slavim rodjendan i castim ekipu doma. 0 0%
Narucim Pizzu kad padam s nogu, ili kad maljam stan od punice 0 0%
Samo domacu radim kod sebe doma, bolje pice nema. 8 10.00%
Glasači: 80. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2010., 23:30   #121
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
hmn pizza za preporuku paaaa...
stari zagreb
A gdje ti dodje zvucni restorancic Codiache mochni?

Eh da, kad je Morph spomenuo Tkalcu i okolni kvart. Znam da sam neke zene vodio u Skalinsku ulicu na neki rodjedan koji su tamo slavili. Pizzerija se vjerovatno zove drugacije jer to je ulica... ali eto, meni je ostala u pamcenju kao Skalinska. Jako je dobra bila. Ali zakleo bih se da uopce nisam bacio pogled na naziv objekta.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:38   #122
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Eh da, kad je Morph spomenuo Tkalcu i okolni kvart. Znam da sam neke zene vodio u Skalinsku ulicu na neki rodjedan koji su tamo slavili. Pizzerija se vjerovatno zove drugacije jer to je ulica... ali eto, meni je ostala u pamcenju kao Skalinska. Jako je dobra bila. Ali zakleo bih se da uopce nisam bacio pogled na naziv objekta.
U Skalinskoj su 2 pizzerije, ona blize Tkalci je Nokturno, a ova druga Leonardo. U Leonardu sam jeo samo jedanput, a Nokturno sam vec spomenuo u jednom od prethodnih postova.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:53   #123
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Nokturno je imao veoma dobru 4 vrste sira prije godinu dana,jes da mi frend radi tam al opet,bila je super. Dojam je pokvario jedino auto koji je putem pauka završio u strojarskoj
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:57   #124
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Visage ili netko drugi tko ce znati:

Mozete linkati neki dobar recept za tijesto za pizzu? Radim ga vec godinama i niti jednom nisam nasao dobar recept na Internetu. Bijelo brasno, kvasac i sol. Neki jos dodaju ulje i secer...

Ako Visage, moze jeadn savjet kako napraviti jedno "vegeterijansko" tijesto, bez kvasca i sa integralnim ili kukuruznim brasnom. Takodjer, koje povrce "trpi" pecenje? Ili stavljas svjeze na tek ispeceno tijesto? Meni kao dobra ideja pored gljiva padaju na pamet mrkve, kukuruz (vrazje konzerve), masline, svjeza zelena salata (brokule i slicne derivate nazalost ne volim).

Usput, iako nije izravno tema... ima netko sireve za preporuciti koji nisu skupi a imaju ispod 40% mlijecne masti? Mislim da je postojao samostanski ili tako nesto... Volim sireve jaaako, a htio bi malo smanjiti unos masti

Usput, ako netko zna dobru pizzeriju u Rijeci... Nekad mi je Kokolo bio ok, danas mi je blaga katastrofa.
Takodjer, nekad je Masilna na Skurinjama bila super, ali mislim da je nema vise.
Pampas mislim da je malo preskupa, ali mozda se promijenila situacija, iako sumnjam...
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:00   #125
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
U Skalinskoj su 2 pizzerije, ona blize Tkalci je Nokturno, a ova druga Leonardo. U Leonardu sam jeo samo jedanput, a Nokturno sam vec spomenuo u jednom od prethodnih postova.
E da, ipak mi naziv sad govori : Nokturno 99%

Ali valjda ima vise od 3 godine. Znaci i oni se pokvarili?

Bas me netko veceras podsjetio na jednu pizzeriju sa fantasticnim prostorom nadomak Jezicne. Sav prostor u drvo/cigla ambijentu. Pa onda imaju penjanje iz prizemlja na mali balkon gdje taman stane nekoliko stolova za goste. A sve pokrivas pogledom kad udjes. Toplina ugodjaja, glazba, osvjetljenje, idealno za bolju polovicu voditi. Ali kakva jadna pizza! To je salaveta a ne Pizza. Povrce nekakvo potpaljeno kao da su ga benzinom umakali. Jeftino i vrlo jadno po pitanju kvalitet. Dva puta smo isli u istom tjednu i ista prica. Nespojiva pizza kad pogledas prostor.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:15   #126
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
E da, ipak mi naziv sad govori : Nokturno 99%

Ali valjda ima vise od 3 godine. Znaci i oni se pokvarili?
Moje subjektivno misljenje je da jesu u odnosu na razdoblje od prije 4 ili 5 godina kada sam tamo jos uvijek relativno cesto zalazio. Doduse neki prijatelji jos uvijek jedu tamo i kazu da im je dobra hrana.

Osim cinjenice da na 3 minute hoda postoje 2 pizzerije koje meni imaju bolju pizzu, od njih me odbilo i to sto sam tamo zadnji put dobio zalijepljen komadic drva za donji dio pizze (koji sam zagrizao, vjerojatno od lopate za pizzu), a prijatelj je dobio metalni cep na dnu case vina.

Zadnje izmijenjeno od: morph. 13.09.2010. u 00:43.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:19   #127
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
bio sam u srijedu u oro goro i pizza je mrak, pojeo sam malu i nisam mogo disat, a jucer sam bio u plimi i tam je isto mrcinska pica..
Oro Goro je mjesto svih zala za picoljubce.

Prvi put kad sam doso, bahato narucio veliku (ima mala, velika, jumbo) pizzu, koja je jedno 25% veca od obicnih koje stizu dostavom u kartonu. Lako za to sto je 25% veca, ali ima i 30% vise sastojaka na sebi od ovih sa raznih bla-dostava.

Pojeo sam 3/4 bez kore. I skoro se zrigo sat kasnije nakon penjanja uz stepenice. Frend koji ima 10 kila vise od mene (a obojica nismo jeli 10 sati prije Oro Goro-a) je pojeo cijelu veliku s korom, ali kaze da vise nikad nece tak.

Drugi put, pojeo cijelu malu, jedva, bez kore.

Bez daljnjega najbolja pizza koju sam jeo, ne sjecam se gdje se jos moze za 33 kn + dodaci + cuga zabit u pod sa pizzom, a da nema okus kartonske kutije i tijesto predebelo ili paper-thin, nego bas ovak taman.

Obiso sam vecinu pizzerija u ZG, maksimalna ocjena koju bi im dao je 8/10, Oro Goro 9.5/10.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:25   #128
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Probajte Napoli, Samobor.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:38   #129
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Mozete linkati neki dobar recept za tijesto za pizzu? Radim ga vec godinama i niti jednom nisam nasao dobar recept na Internetu.
Kasno je, a tema pretvorila u neocekivani maraton

Ma ima recepture, ali iz visegodisnjeg iskustva ti mogu reci da je sve vezano za brasno i kruh, jedna posebna disciplina koja nije za svakoga. Ali usmena predaja i ucenje na licu mjesta jednostavno nema zamjene Botlorn kad se radi o tijestu. Ma sto ti pricali. Mogu ti pronaci par recepata ali bez ucenih ruku... imam ti puno bolju preporuku. Pa znas li da u svom gradu imas najveceg zivuceg ucenjaka beskvasnog kruha i svega sto se odaziva na brasno? Upravo me je on otrijeznio da se ostavim brasnjavih ruku. Rankov broj ti stavim na PM i objasnim u koje vrijeme i kad ga zoves. Nitko ti u HR nece bolje objasniti od njega. Usao je toliko u dubine tog posla da mu nema ravnog.


Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Takodjer, koje povrce "trpi" pecenje?
Nacelno ni jedno, ali uz kvalitetno ulje za duboko przenje (cak i kad nije takva potreba) i ono koje se moze termicki obradjivati bez da mijenja sastav hrane na nezeljen nacin koji to rade ind. ulja. Ali nakon sirovog, parenje ti je najzdravija metoda i uz dovoljno vremena vrlo blizu.

Ulja Sezamovo i kukuruzno (organsko seveda) na prvoj stepenici. Podsjeti me na PM pa cu ti rado sve objasniti jer otici ce tema u debeli OT a ipak je o Pizzi primarno.

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Usput, ako netko zna dobru pizzeriju u Rijeci...
Mislim da to je Atha ili neko od njegovih vec na to odgovorio na pocetku teme. Zacudno u Rijeci ima dobrih vege kuteva, pa nisam uopce Pizze jeo tamo dugo.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:47   #130
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova

Drugi put, pojeo cijelu malu, jedva, bez kore.

Bez daljnjega najbolja pizza koju sam jeo, ne sjecam se gdje se jos moze za 33 kn + dodaci + cuga zabit u pod sa pizzom, a da nema okus kartonske kutije i tijesto predebelo ili paper-thin, nego bas ovak taman.

Obiso sam vecinu pizzerija u ZG, maksimalna ocjena koju bi im dao je 8/10, Oro Goro 9.5/10.
Meni ko picoljupcu( ),najmanje je bitno kolka je pizza i kolko sastojaka ima,već je bitan način na koji su oni poslagani....i baš to,u Oru Goru ne cijenim tolko pizzu ko neki drugi,ok je al ukusnije a količinski slićno isto ili možda više obave u Mr.Jacku i Plimi.

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Probajte Napoli, Samobor.
Dobra,zanimljivo tijesto,bila bolja prije gro godina doduše,kad sam imo kuću u Bestovju Probati ako ste tamo,ako ne,ipak se ne isplati 30km radit
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 13:06   #131
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695