Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2008., 09:51   #31
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cekaj malo, o cemu ti pricas? Pa sto ne radis ti u nekakvoj banci ili tako nesto? Ne znam sto se promijenilo od doba kad sam ja bio u IT sektoru jedne velike banke, ali tamo su Windowsi bili sve samo ne onakvi kakvi dolaze po defaultu...
govorim po pitanju programa za multimediju itd...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 09:58   #32
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
govorim po pitanju programa za multimediju itd...
I ja isto, izmedju ostalog.

Eventualno bi neke mudonje od sefova dobile nesto malo vise (sjecam se da su se nekom liku za przilicu pisale posebne dozvole i 100 cuda!), ali nad sljakerima vulgaris bi bio tako jak GP da ne da nisu mogli instalirati nista, nego nisu mogli primirisati necemu sto nije bilo dozvoljeno.

Tako da se netko bas odusevljava Paintom i Notepadom u business svijetu, duboko sumnjam. A obzirom da racunala u business svijetu podrazumijevaju *rad*, a skoro ni na cemu sto dolazi s Windowsima ne mozes napraviti nesto korisno, tim vise...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 10:04   #33
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Shifty gipsy -

da li si ti uopće probao instalirati takve windowse i raditi s njima neko vrijeme..

takvi windowsi su za normalnog usera neupotrebljivi, izbacano je sve van, nema podrške za jezike, uglavnom bacaju milion errora itd itd...

probao sam ih više, probao sam nliteati svoje windowse, i na kraju zaključio da me tih 500-1 Gb prostora više na disku neće upropastiti, ali zato imam potpuno funkcionalne windowse... a da rade nešto brže baš i ne... tuneup-om možeš puno stvari nakon instalacije podesiti i to je to..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 10:43   #34
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Svida mi se ova rasprava iako skrenuste s teme.

Misljenja sam da majkrosoft nece izbaciti te aplikacije iz naslova iz jednostavnog razloga sto ce onda jako veliki broj usera sa novim vindovsima bilijedo gledat di da mail otvore...

A da ne pricam koliko su ljudi (NE)informatizirani... Ako realno pogledamo, jako je mali broj ljudi koji su sami sebi u stanju instalirati windowse i traze nekog "iskusnog" a to je stvarno trivijala...
Da ne pricam o postavljanju mail accounta u outlook expressu... Svijet bi bio mali milijun puta bolji da bar svaka peta osoba od ovih koji ne znaju to nauci... A takvi ga koriste svakodnevno, ukljucujuci i moju majku...

Pa da se nadovezem i na ekipu koja kaze da ce "preskakat" vistu...
Eto, danas cu si kupiti 2x2GB rama... XP 64bit? No way... Ak vec moram ponovo instalirati sustav, neka to bude vista, pa makar se privikavao tjedan dana na nju... a trebat ce mi i duplo vise...
Realno gledano, svaka slijedeca verzija vindouza i snalazenje u njoj ce nam kad tad uvjetovati rad na poslu... Zato je bolje ici "step by step" nego "preskakati"...

Gledano postrance, ja i vindouze xp smo bili ruku pod ruku... i previse sam znao s njima. A sad dodem u vistu i ne znam otvorit network connections ili kako se to vec zove... Badava meni bile i one RC1 i RC2 viste te u konacnici i puna verzija prije izlaska na trziste kad eto nisam prakticki nista naucio...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 10:45   #35
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
IMHO, trebala bi postojati i određena razina pismenosti. Primjer: korištenje razmaknice između rečenica, te odvajanje teksta u odlomke.
Guilty as charged Događa se i najboljima u žurbi
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 11:18   #36
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Realno gledano, svaka slijedeca verzija vindouza i snalazenje u njoj ce nam kad tad uvjetovati rad na poslu
Nisam baš siguran. I kod nas su sve češći prebjezi na linux i u poslovnom svijetu.

A ako i izuzmemo linux iz te priče, sumnjam da je Vista u puno slučajeva nekome uvjetovala rad na poslu. Većina firmi bježi što dalje od Viste. Tu je i jedan od razloga zašto se tako brzo pripremaju slijedeći windowsi.


A što se teme tiče, možda MS izbacuje navedene programe (ako će ih zaista izbaciti) zbog antitrust tužbi, kojih je dosad imao preko nekoliko

Netko je gore rekao da se ovako kako se sad pljuje po Visti, nekad pljuvalo po XP-u.
Ja svakako nisam od tih, mislim da su XP u odnosu na prethodne winse donijeli znantno više poboljšanja negoli Vista u odnosu na XP. Sve kritike na Vistu uglavnom ide u tom smjeru i mislim da su točne. Vista jednostavno nije ono što je trebala biti, barem po prvim najavama i pokušajima.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 11:20   #37
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Nisam baš siguran. I kod nas su sve češći prebjezi na linux i u poslovnom svijetu.

A ako i izuzmemo linux iz te priče, sumnjam da je Vista u puno slučajeva nekome uvjetovala rad na poslu. Većina firmi bježi što dalje od Viste. Tu je i jedan od razloga zašto se tako brzo pripremaju slijedeći windowsi.


A što se teme tiče, možda MS izbacuje navedene programe (ako će ih zaista izbaciti) zbog antitrust tužbi, kojih je dosad imao preko nekoliko

Netko je gore rekao da se ovako kako se sad pljuje po Visti, nekad pljuvalo po XP-u.
Ja svakako nisam od tih, mislim da su XP u odnosu na prethodne winse donijeli znantno više poboljšanja negoli Vista u odnosu na XP. Sve kritike na Vistu uglavnom ide u tom smjeru.
Vidjet ces, tako je isto bilo i sa winxp... Prisjeti se. Ja do sp2 xp nisam taknuo prakticki.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 11:31   #38
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vidjet ces, tako je isto bilo i sa winxp... Prisjeti se. Ja do sp2 xp nisam taknuo prakticki.
U nekoj mjeri sigurno da. Ali možda slijedeći windowsi, Vista u većini slučajeva ne
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 11:41   #39
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Firme ne prelaze na Vistu iz nekoliko razloga. Tu su sami hardverski zahtjevi koji, u najboljem slučaju, zahtijevaju dogradnju RAMa. U najgorem je to zamjena čitavih konfiguracija. Ovakve stvari su skupe. Nadalje, vrlo je bitno da kritične aplikacije rade uredno. Budući su tijekom godina ispolirane da rade na XPu, malo kome se riskira prelazak na novi OS i ponovnu gnjavažu s ovime. Bitna stvar je i edukacija, ne samo krajnjih korisnika, već i ljudi koji im moraju pružati podršku.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 11:55   #40
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Meni se Vista svidja, koristim ju cca god dana, sve što trebam mi uredno radi i korak je vise na evolucijskoj ljestvici vindoza.
Daleko od toga da je savrsena, ali za mene povratka nema
XP cu koristiti na eventualno lapu ili konfama koje hardverski ipak nisu za vistu.

Ovi performance editioni su nepotrebna sranja koja mi samo uljepšavaju život kada me netko od kolega i prijatelja nazove da ima problema s onim nekim boljim xpom ultra super imena koji je nabavio...
Ajde da xp zauzima ko vista (trenutno 20giga ) ali cemu takve zafrkancije za parsto mb?

Mislim da svaki novi win prolazi istu torturu i usputno pljuvanje, ali na kraju svi postupno predju na njega.
Nesto kao kada se danas prisjetim npr starcrafta koji mi je u sjećanju kao jebena igrica, ali kada ga instaliram i pokrenem, vidim da danas to vise nije to.
Vista lijepo izgleda, uredno radi, pa cemu da zalim za xpom?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 12:23   #41
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Meni se Vista svidja, koristim ju cca god dana, sve što trebam mi uredno radi i korak je vise na evolucijskoj ljestvici vindoza.
Daleko od toga da je savrsena, ali za mene povratka nema
XP cu koristiti na eventualno lapu ili konfama koje hardverski ipak nisu za vistu.

Ovi performance editioni su nepotrebna sranja koja mi samo uljepšavaju život kada me netko od kolega i prijatelja nazove da ima problema s onim nekim boljim xpom ultra super imena koji je nabavio...
Ajde da xp zauzima ko vista (trenutno 20giga ) ali cemu takve zafrkancije za parsto mb?

Mislim da svaki novi win prolazi istu torturu i usputno pljuvanje, ali na kraju svi postupno predju na njega.
Nesto kao kada se danas prisjetim npr starcrafta koji mi je u sjećanju kao jebena igrica, ali kada ga instaliram i pokrenem, vidim da danas to vise nije to.
Vista lijepo izgleda, uredno radi, pa cemu da zalim za xpom?
ili u nekim slucajevima vide sto je MS novoga izbacio nasmrt se preplase i predu totalno na linux
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 12:57   #42
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo ima dosta izlaganja na temu. Konkretno meni se ne sviđa kod Winsa (pa i Viste) da se sve vuče od prije, tj. ništa nije napravljeno iz početka (kernel). Sada W7 je kao reveolucija u tom smjeru, jer će napravit sve iz početka, i to pozdravljam.

Što se tiče software, tu se strogo protivim *AUTO* instalaciji, tj. volio bi da postoji mogućnost odabra aplikacija za instalaciju.

Isto tako ovo pljuvanje po Visti, je opravdano. Ljudi se jednostavno boje onoga što ima je strano i neobično, jer jednostavno nemaju volje, snage, samopouzdanja otkrivat/učiti neke nove stvari. Isto tako, Vista po meni nije ništa manje bolja od XPa. Svi koji govore ždere RAM i sl. neka pogledaju konfe. Malo od nas ima ispod 2GB RAMa, što je dosta, a ima ih dosta sa 4GB i +. Kada sam uzimao prije par godina računalo, onda sam pljuvao na Win XP jer, mi je 512MB bilo malo za igre i sl. Naravno da sam se prilagodio, i kupio još toliko RAMa.

Sada kada je izašla Vista nepada mi na pamet, da se pljujem tako agresivno, jer znam da će kad-tad HW biti sposoban ( i je) da sve normalno pogoni.Isto tako gledam pozitivno na W7 jer će se rješit starog Hwa i ostalih gluposti koje su pumpale Vistu.

Što se tiče korisničke strane, izmjene u sučelju su mi OK, jer mi nije problem malo istražit i naučit nešto.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 19:03   #43
Shifty Gypsy
Glavni Hončo
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: It's night, you are alone, you hear a sound, that's me.
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Shifty gipsy -

da li si ti uopće probao instalirati takve windowse i raditi s njima neko vrijeme..

takvi windowsi su za normalnog usera neupotrebljivi, izbacano je sve van, nema podrške za jezike, uglavnom bacaju milion errora itd itd...

probao sam ih više, probao sam nliteati svoje windowse, i na kraju zaključio da me tih 500-1 Gb prostora više na disku neće upropastiti, ali zato imam potpuno funkcionalne windowse... a da rade nešto brže baš i ne... tuneup-om možeš puno stvari nakon instalacije podesiti i to je to..
Nisam ih isprobao, ali se slazem sa vec spomenutim da bi prilikom instalacije najbolje imati opciju instaliranja ovog ili onog. Ja npr. ne korisim paint - imam ps cs3. Ne koristim ie, jer mi nevalja - koristim operu, itd. To su samo sitnice. Mislim da je najbolje za sam program, kompjuter i rad na njemu da ima sto manje nepotrebnih stvari (stvari koje taj korisnik netreba). Ako zbog niceg drugog nego sigurnosti i brzine. Isto tako mislim da bi windowsi trebali imat opciju naknadnog instaliranja tih opcija, programa, drivera i sl. kad to korisniku zatreba. Na onom popisu se vidi svasta. Neki sony jog dial i slicne stvari. Ja to nemam i ne planiram nabavit. Sta ce mi onda? Jednostavno prilikom instalacije bi windowsi trebali pogledat koje komp. portove ima, koji je dodatan hardware prikljucen i instalrat samo ono sto je potrebno.

Inace imam tune up i auslogics boost speed i oba imaju puno opcija i tweakova i s tim sam prezadovoljan. Necu nista mijenjat do ne dodu ti novi, a ko zna mozda ni oni nece valjat, pa jos produzim vjernost starom, ali dobrom xp-u.
Shifty Gypsy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 19:17   #44
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo ima dosta izlaganja na temu. Konkretno meni se ne sviđa kod Winsa (pa i Viste) da se sve vuče od prije, tj. ništa nije napravljeno iz početka (kernel). Sada W7 je kao reveolucija u tom smjeru, jer će napravit sve iz početka, i to pozdravljam.
Ako se dobro sjecam to su rekli i za vistu. Vrag ce ga znat...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 22:15   #45
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ako se dobro sjecam to su rekli i za vistu. Vrag ce ga znat...
Koliko sam sada vidio, W7 nije toliko "revolucionarana" u odnosu na Vistu. Po netu kruže glasine, da je izdaju da bi jednostavno ispravili ono loše od Viste. Cilj im je napravit sve iznova, i zaboraviti HW (koji je već povjest) i tako poboljšat performanse. Nadam se da će biti dobro
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 22:32   #46
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Koliko sam sada vidio, W7 nije toliko "revolucionarana" u odnosu na Vistu. Po netu kruže glasine, da je izdaju da bi jednostavno ispravili ono loše od Viste. Cilj im je napravit sve iznova, i zaboraviti HW (koji je već povjest) i tako poboljšat performanse. Nadam se da će biti dobro
Nada umire posljednja. Nada je kurva.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 07:36   #47
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da li si ti uopće probao instalirati takve windowse i raditi s njima neko vrijeme..

takvi windowsi su za normalnog usera neupotrebljivi, izbacano je sve van, nema podrške za jezike, uglavnom bacaju milion errora itd itd...

probao sam ih više, probao sam nliteati svoje windowse, i na kraju zaključio da me tih 500-1 Gb prostora više na disku neće upropastiti, ali zato imam potpuno funkcionalne windowse... a da rade nešto brže baš i ne... tuneup-om možeš puno stvari nakon instalacije podesiti i to je to..
Ja sam ih isprobao nekoliko (uključujući i ove koji su gore navedeni) i osim toga sam ih ja i napravio u par navrata i to kolko su (ne)funkcionalni je direktno proporcionalno iskustvu onoga ko ih je radio o tome što smije, a što nesmije ubit...
Inače kao što dobro znaš neke stvari je nemoguće ukloniti bilo čime jednom kad su instalirane ali ih je moguće (s određenim manipulacijama) nikad ne instalirati naravno tu se povlači pitanje - kolko je glavobolje vezano s tim i u većini slučajeva se ne isplati gnjaviti za parsto mega koje neznače ništa danas jer nekad to i nije bilo baš tako...

Ovi gore istina nisu baš za običnog balkanac usera ali en zato jer ne valjaju generalno nego jer je to eng verzija i u nju nakon instalacije ugurati HR tastaturu je malo frustrirajuće iskustvo za takvog usera...

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo ima dosta izlaganja na temu. Konkretno meni se ne sviđa kod Winsa (pa i Viste) da se sve vuče od prije, tj. ništa nije napravljeno iz početka (kernel). Sada W7 je kao reveolucija u tom smjeru, jer će napravit sve iz početka, i to pozdravljam.
Pšššš... Nemoj da te Bubba čuje jer ćete se jako posvaditi oko toga, ne dirajte mu snippetse...

Načelno je ljepo misliti i zanosit se idejama kako će se "sve napisati iz početka" i bit "bolno optano" ali u stvarnosti to nema smisla i uopće je jako teško to izvesti tako da ne vjerujem da će na kraju biti stvarno i ostvareno to što tavrljaju u redmondu...
Kad pređu određeni iznos koji će spiskat na razvoj toga shvatit će da to neće moć prodati pa će u glavama exekutive proraditi kompromis i u njih će se stavit sva kompatibilnost koja treba da se mogu prodati - i bit će nova Vista ili XP ili kaj već oćeš...

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Što se tiče software, tu se strogo protivim *AUTO* instalaciji, tj. volio bi da postoji mogućnost odabra aplikacija za instalaciju.
Mogućnost odabira postoji samo ne za obične usere - one iste koji ionako nebi znali kaj odabrati...

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Isto tako ovo pljuvanje po Visti, je opravdano. Ljudi se jednostavno boje onoga što ima je strano i neobično, jer jednostavno nemaju volje, snage, samopouzdanja otkrivat/učiti neke nove stvari. Isto tako, Vista po meni nije ništa manje bolja od XPa. Svi koji govore ždere RAM i sl. neka pogledaju konfe. Malo od nas ima ispod 2GB RAMa, što je dosta, a ima ih dosta sa 4GB i +. Kada sam uzimao prije par godina računalo, onda sam pljuvao na Win XP jer, mi je 512MB bilo malo za igre i sl. Naravno da sam se prilagodio, i kupio još toliko RAMa.

Sada kada je izašla Vista nepada mi na pamet, da se pljujem tako agresivno, jer znam da će kad-tad HW biti sposoban ( i je) da sve normalno pogoni.Isto tako gledam pozitivno na W7 jer će se rješit starog Hwa i ostalih gluposti koje su pumpale Vistu.

Što se tiče korisničke strane, izmjene u sučelju su mi OK, jer mi nije problem malo istražit i naučit nešto.
Problem je što esencijalno sa Vistom ne dobivaš ništa naprama XPa, potencijalno ona ima nekih prednosti (bar na papiru) ali u stvarnosti ih jednostavno - niko ne koristi jer - pogađaš, svi programi moraju biti kompatibilni i s XPima (pa i w2k) i tako sve propadne još na crtaćoj dasci...
Vista je ok ako je se shvati kao "most" u kojem će se moći pokretati i "stare stvari" i "nove stvari koje tek dolaze" jedini problemčić je u tome što se nove stvari - ne pišu (niti se budu tako skoro) jer se nikome neda/ne isplati pisati kod ispočeka i tako je puno profitabilnije i lakše jednostavno ga kopirati odprije i malo doraditi uz pokoju novu funkcijicu i ljepo uglancano sučelje...
Evo kao primjer - ja sam sa Photoshopom od verzije 4 i skoro na svima sam imao priliku raditi i iako postoje definitivni evolutivni pomaci na nekim poljima (baratanje tekst layerima i neke druge stvari) generalno kad gledaš osnovnu namjenu i funkcionalnost tog programa - svejedno ti je imao 4 ili CS3 instaliran na stroju...

Citiraj:
Autor Shifty Gypsy Pregled postova
Nisam ih isprobao, ali se slazem sa vec spomenutim da bi prilikom instalacije najbolje imati opciju instaliranja ovog ili onog. Ja npr. ne korisim paint - imam ps cs3.
Načelno se slažem s tobom ali si odabrao rđav primjer jer ovi koje si ti linkao imaju u sebi paint, oe i još dosta gluposti...

Edit:
@Baja (ovo dole )
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Makar CS3 ima novu (ružnu) ikonu.
Bogami tu si u pravu...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 26.09.2008. u 08:50.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 08:33   #48
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Pšššš... Nemoj da te Bubba čuje jer ćete se jako posvaditi oko toga, ne dirajte mu snippetse...

Načelno je ljepo misliti i zanosit se idejama kako će se "sve napisati iz početka" i bit "bolno optano" ali u stvarnosti to nema smisla i uopće je jako teško to izvesti tako da ne vjerujem da će na kraju biti stvarno i ostvareno to što tavrljaju u redmondu...
Kad pređu određeni iznos koji će spiskat na razvoj toga shvatit će da to neće moć prodati pa će u glavama exekutive proraditi kompromis i u njih će se stavit sva kompatibilnost koja treba da se mogu prodati - i bit će nova Vista ili XP ili kaj već oćeš...
Slažem se, da je teško i bolno radit nove stvari. Tako je i teško preć na nove. Ali M$ ima love, i prema tome trebao bi uložit u nešto tako skupo i konkretno, jer mu samo može dobit više love (kada naprave vrlo dobar proizvod).
Citiraj:
Evo kao primjer - ja sam sa Photoshopom od verzije 4 i skoro na svima sam imao priliku raditi i iako postoje definitivni evolutivni pomaci na nekim poljima (baratanje tekst layerima i neke druge stvari) generalno kad gledaš osnovnu namjenu i funkcionalnost tog programa - svejedno ti je imao 4 ili CS3 instaliran na stroju...
I ja, ali ljudi kupuju nove stvari, a isto tako nepitaju za prednost. Makar CS3 ima novu (ružnu) ikonu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 03:09   #49
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Evo da se i ja malo uključim, pročitao sam sve postove do zadnjeg

Kupio laptop s Vistom x32, eh, mislio radit će i XP i linux, ali sa svim drugim softwareom samo problemi, fale neki driveri, ili neke komplikacije...

Ugradio još rama, pa reko, glupo mi da mi ne iskorišteni, pa stavio Vistu x64, problemi ? Aha, disk usko grlo, inače nemam nekih primjedbi, kada osoba koja je na Xp tweakala registry i sve moguće servise i sve što se dalo, kada ti to dojadi, fora se malo opustiti i uživati u lijepom sučelju, znajući da nije savršeno, i kako svi pljuju po njemu.

Evo sada pišem sa Win7, tako sam i došao do ovog posta, iznenadilo me da nema Winmail, a meni svi važni mailovi tamo, i kako sada bez Winmaila ? Imam backup koji samo radi na winmailu, zna znam, postoji tonu drugih programa, no što ja mogu, navikao sam se od malena na OutlookExpress, pa na taj Winmail koji je sličan, i sada ga nema Zna li netko mogu li ga stand alone skinuti negdje ?
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 08:38   #50
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
So long Outlook Express!
A ne uključivanje tih aplikacija očito nekim korisnicima stvara probleme.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 09:39   #51
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I meni, Windows 7 bi konačno mogli biti "pravi" Windowsi... Mislim da ću preskočiti Vistu i odmah ići na 7.
ovo je moj covjek i ja cu isto tako postupiti......
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 10:44   #52
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Evo da se i ja malo uključim, pročitao sam sve postove do zadnjeg

Kupio laptop s Vistom x32, eh, mislio radit će i XP i linux, ali sa svim drugim softwareom samo problemi, fale neki driveri, ili neke komplikacije...

Ugradio još rama, pa reko, glupo mi da mi ne iskorišteni, pa stavio Vistu x64, problemi ? Aha, disk usko grlo, inače nemam nekih primjedbi, kada osoba koja je na Xp tweakala registry i sve moguće servise i sve što se dalo, kada ti to dojadi, fora se malo opustiti i uživati u lijepom sučelju, znajući da nije savršeno, i kako svi pljuju po njemu.

Evo sada pišem sa Win7, tako sam i došao do ovog posta, iznenadilo me da nema Winmail, a meni svi važni mailovi tamo, i kako sada bez Winmaila ? Imam backup koji samo radi na winmailu, zna znam, postoji tonu drugih programa, no što ja mogu, navikao sam se od malena na OutlookExpress, pa na taj Winmail koji je sličan, i sada ga nema Zna li netko mogu li ga stand alone skinuti negdje ?
Naravno da ima. MS je maknuo neke software-ske pakete. Pa ih se moze naknadno nasnimit. Evo koristim MSN, Writer, Photo Gallery i Movie Maker. I zbilja su solidni programi.

Windows Live Mail (kao i ostale programe) mozes skinuti s http://download.live.com/wlmail


Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 12:53   #53
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Windows Live Mail, i nije kompatibilan sa Windows Mail, bar po ovome što ja vidim ..

Uff Na Windows 7 ne radi ni FF ni Chrome ?! Chrome je blank, bar meni, i čitao ima još par slučajeva. A FF, čini se kao da radi, ali gdje god treba šifru upisati on ju ne pošalje dalje,ne možete se logati nigdje ... pa tako ni tu na forum, javlja da je šifra kriva, ili da ju treba upisati. Dakle samo IE radi
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:12   #54
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
i nije kompatibilan sa Windows Mail, bar po ovome što ja vidim ..
How to import Windows mail into Windows Live?
Citiraj:
A FF, čini se kao da radi, ali gdje god treba šifru upisati on ju ne pošalje dalje,ne možete se logati nigdje ...
Ovo mi nije poznato.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 15:14   #55
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Instalirao Windows 7 sa Microsoftove stranice i sve radi kako treba glede softwera koji koristim(nema ih puno na mom kompu opčenito) ali jedino što neradi je izgleda podrška za punkbuster(pretpostavljam da nije do OS-a nego do nepodržavanja istog od strane punkbustera ili griješim?)
Ali napravio sam dual-boot sa XP-om pa glede igranja CoD 2 idem na XP malo
kompliciranija opcija ali što se mora nije ni teško.
Nadam se da če se to brzo ispraviti.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 21:13   #56
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Yes, Greg, za većinu toga si u pravu, ali zar je toliki problem dati userima da sami izaberu što žele prilikom instalacije windowsa (vrijedi i za svaki drugi OS)?

Većina noobova ionako će dobiti već sve instalirano, ali ja bih samo volio da mogu sam izabrati što želim, a što ne želim koristiti.

Iz razno raznih razloga i ja sam spoznao da je IE nužan na kompjuteru, čak ako ćeš ga pokrenuti samo jednom u mjesec dva. Isto tako, vrlo često je deinstalacija nekih programa integriranih u winse vrlo komplicirana.

Mogućnost izbora, samo to hoću
Slazem se da bi krajnji korisnik trebao imati opciju koje programe hoce, a koji ne.....tu se slazemo.
No, ovo oko IE.....ne sjecam se kada sam ga uopce probao zadnji puta, jer ne vidim razloga zasto bih ga koristio kada imam recimo FF....tako da ne vidim niti jedan razlog zasto bi mi IE bio nuzan!?
Do sada se nije dogodilo da browser koji koristim ne moze nesto napraviti ili otvoriti neku stranicu......
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 23:26   #57
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Windows Live Mail, i nije kompatibilan sa Windows Mail, bar po ovome što ja vidim ..

Uff Na Windows 7 ne radi ni FF ni Chrome ?! Chrome je blank, bar meni, i čitao ima još par slučajeva. A FF, čini se kao da radi, ali gdje god treba šifru upisati on ju ne pošalje dalje,ne možete se logati nigdje ... pa tako ni tu na forum, javlja da je šifra kriva, ili da ju treba upisati. Dakle samo IE radi
ja jučer stavio chrome i radi bez problema, evo upravo pišem sa njega!koristim official RC verziju sedmice.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 04:43   #58
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Prepostavljam da nemaš Windows 7 x64. Samo je s njima problem.

Rješenje ? Desni klik, pa pod target od shortcuta poslije targeta upisati bez navodnika "--in-process-plugins", ovo prepisati ručno, a ne copy paste, dakle 2 crtice, i onda radi.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 14:54   #59
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na