Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2008., 11:57   #571
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Jesi ti "Bravo" i na F1 forumu, vidim da su McLarenovci stisnuli reputaciju
Jesam.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 12:12   #572
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ono što bih najradije podvukao u ovom članku kao važno je pitanje, što bi bilo da je u šikani bio šljunak, nekako sumnjam da bi išao sjeći
pa naravno da nebi,ulazak u šljunak po onakom vremenu znači sigurno odustajanje
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 13:15   #573
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ono što bih najradije podvukao u ovom članku kao važno je pitanje, što bi bilo da je u šikani bio šljunak, nekako sumnjam da bi išao sjeći
Upravo iz razloga, da se ne dogadjaju vise ovakve situacije,treba vratiti sljunak, na sve sikane (iako sam nekada bio protivnik toga).
Posto su na svim sikanama u zadnje vrijeme, stavljene asfaltne povrsine, vozaci si dopustaju taj "luksuz", da mogu poprilicno bezbrizno, pretjerivati i preforsirati svoje mogucnosti, znajuci da imaju nekoliko metara sigurne zone, za povratak na stazu....
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 15:16   #574
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
OMG speedy nema vremena???? daj ne seri pa nije da neće negdje stici ako razmisli... ali nije u tome stvar nego on nije razmišljao a trebao je vidjeti da ne može preći Kimia u tom zavoju i prikočiti ali on je umjesto kočenja i vračanja na putanju i prolazak kroz zavoj odlučio isti presjeci..

I sad dolazimo do onoga zašto je kažnjen.

Dakle da je zakočio, i prošao zavoj po stazi kad bi izašli iz tog zavoja Kimi bi imalo više od sekunde prednosti, no što je LH napravo? Napravio je to da je presjekao zavoj, došao ispred Kimia, pustio ga za dužinu bolida ali nije se micao sa trkače putanje i onda je opet nabio gas i prestigao ga...

U pravilima ne piše da ga treba prepustiti nego mu vratiti nepropisno stečenu prednost a nepropisno stečene prednosti su bile:
- bolja pozicija (prepustio)
- trkača putanja (nije prepustio)
- smanjeni zaostatak za sekundu (nije vratio na isto)

Dakle je li zadržao nepropisno stečene prednosti?? JEST. i to je kraj rasprave...

McM-ovi navijači i ostali koji u svemu vide zavjere uvijek spajaju Ferrari i FIA,a što je sve FIA prošle godine napravila ne bi li pomogla Hamiltonu da postane prvak i što su mu sve progledali kroz prste,... također koliko puta pa i sada se ponovno spominje MSC i pogotovo Austrija 2002 a tolike kontroverze oko McM-ma se niti ne spominju.

Evo dat ću Vam odgovor na to, pogledajte si utrku VN Europe 1997 i VN Australije 1998 pa povucite relaciju na potez Ferraria/MSC-a iz 2002g.
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 15:20   #575
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
In a sensational turnaround, a flash from La Gazzetta dello Sport quotes defending World Champion Kimi Raikkonen as being prepared to testify on behalf of arch rival Lewis Hamilton at the FIA hearing that will result from Vodafone McLaren Mercedes' protest of the penalty imposed on Hamilton after the Belgian Grand Prix.

"I don't care what the stewards said, as far as I was concerned, Hamilton let me by as we passed the pits", said Raikkonen in Geneva today. "I got ahead, I tried to defend the position and the race was on again. My car was for sure very difficult on the prime tyres in the rain and Lewis got by me into the hairpin. That was that."

Raikkonen went on, "For sure, I don't like to lose but I don't like to win through stupid decisions. People say I have lost the love (for F1) but yesterday I showed that second was not what I wanted. There are five races to go and I plan to win them all. I'm not the sort to give up that easily."

Asked if he was prepared to testify to that effect if the McLaren protest goes to the FIA, Raikkonen simply said, "Yes, why not."
Ovo je nevjerojatna gesta. Krajnje posteno od Kimija. Kapa dolje, svaka cast.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 16:05   #576
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ovo je nevjerojatna gesta. Krajnje posteno od Kimija. Kapa dolje, svaka cast.
nije to nikakva "gesta" to sto je Lewis napravio bi i Kimi isto radio da je bio na njegovom mjestu i sigurno nebi htio biti kaznjen zbog UTRKIVANJA


tko je to sad za vratiti sljunak,,,,,,, i onda se nesto o sigurnosti govori,,,,,,, pa jedan od razloga zasto se taj sljunak maknio je taj da na njemu bolidu treba vise vremena da se zaustavi kad izleti a vecinom i lansira u zrak samo pa je jos gore,,,,,,

@Foxman

a vidio bi tebe kako imas vremena stat i razmislit sto je najbolje napraviti da je u skladu s pravilima da si usred utrke za poziciju,,,,, zadnje sto ti je na pameti su pravila 1. je zadrzavanje bolida na stazi 2. prelazak vozaca ispred sebe ili obrnuto ali koja pravila

i da bas bi i kocio jer "vidis da nemozes proci" pa naravno da ces pokusat natjerat drugog vozaca da on odustane ako nece onda se tek povlacis to je Hamilton i napravio.......

ma nemam vise rijeci za ovo cinjenica je da su glupost napravili suci s tim potezom i ocigledno je da nikome vise nije u cilju da formula bude imalo zanimljiva to su sada samo jako skupe pokretne reklame a ne bolidi za utrkivanje
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 17:12   #577
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
tko je to sad za vratiti sljunak,,,,,,, i onda se nesto o sigurnosti govori,,,,,,, pa jedan od razloga zasto se taj sljunak maknio je taj da na njemu bolidu treba vise vremena da se zaustavi kad izleti a vecinom i lansira u zrak samo pa je jos gore,,,,,,
Pazljivije citati!
Napisao sam, da se vrati sljunak na "sikane" tj. pored njih a ne na zone izljetanja.
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 18:41   #578
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Pazljivije citati!
Napisao sam, da se vrati sljunak na "sikane" tj. pored njih a ne na zone izljetanja.
opet ista stvar ako naleti prebrzo na to pa se lansira,,,,,, i koja je fora u tome da na tako mutavom mjestu zaglavi pa da samo mora SC na stazu i onda jos gore kruzenje,,,,,, taj sljunak je samo gnjavaza nicemu nepomaze uz njega samo vise dosade i neserece nego zanimljovisto,,,,,,, i j**** to ako nesmiju malo tocak sa staze maknut,,,,,
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 21:54   #579
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
n
a vidio bi tebe kako imas vremena stat i razmislit sto je najbolje napraviti da je u skladu s pravilima da si usred utrke za poziciju,,,,, zadnje sto ti je na pameti su pravila 1. je zadrzavanje bolida na stazi 2. prelazak vozaca ispred sebe ili obrnuto ali koja pravila

i da bas bi i kocio jer "vidis da nemozes proci" pa naravno da ces pokusat natjerat drugog vozaca da on odustane ako nece onda se tek povlacis to je Hamilton i napravio.......
sve ovo kao i redoslijed povlačenja poteza je apsolutna idijotarija...

Upravo sve to što ti misliš da jedan top vozac ne može, ne zna su stvari po kojima se oni razlikuju...

A to nisu pravila jer ih svi jako dobro znaju i to nije sve oni (vozaci) svako malo imaju sastanke i oni izmedju sebe si objasnjavaju pravila i dogovaraju neke stvari, dakle pravila svatko mora znat, ako ne u tom trenutku onda za 10 sec mora postati svjestan da je napravio nešto mimo njih...

Kad bi svima dali jednu ravnu pistu od XY km pobjedio bi onaj koji bi imao najbrži bolid i nikad ne bi mogli znati koji je bolji i zato su eto staze vijugave da nam ti vrsni vozaci pokazu koliko su dobri u percepciji utrke, odabiru putanje, vremena kočenja,...

e vidis a sve to je nedostajalo hamiltonu u ovom pokušaju odnosno samo jedno na kraju svega toga a to je da uvidi da ne uspijeva i stisne kocnicu umjesto gasa pa kroz sikanu...
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 00:34   #580
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
opet ista stvar ako naleti prebrzo na to pa se lansira,,,,,, i koja je fora u tome da na tako mutavom mjestu zaglavi pa da samo mora SC na stazu i onda jos gore kruzenje,,,,,, taj sljunak je samo gnjavaza nicemu nepomaze uz njega samo vise dosade i neserece nego zanimljovisto,,,,,,, i j**** to ako nesmiju malo tocak sa staze maknut,,,,,
Nitko se jos nije lansirao na sljunku pored sikana jer je to prilicno mala povrsina, koja sluzi iskljucivo, da se zavoj prolazi "kak spada", dakle po stazi.
Drugo su zone izletanja, na kojima je povrsina sljunka mnogo veca, pa samim time postoji velika mogucnost "zabice" i letenja po zraku....
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:06   #581
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Vi "šljunak" zagovarači, šljunak lošije zaustavlja bolid, pa su zato stavili asfalt!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:18   #582
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Vi "šljunak" zagovarači, šljunak lošije zaustavlja bolid, pa su zato stavili asfalt!
Jel vi citate, sto je napisano!?
Tko govori o sljunku kao sredstvu za zaustavljanje bolida u slucaju izletanja?
Radi se samo o zoni oko sikana, da se onemoguci, "skracivanje zavoja".....
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:40   #583
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor damiramida Pregled postova
Jel vi citate, sto je napisano!?
Tko govori o sljunku kao sredstvu za zaustavljanje bolida u slucaju izletanja?
Radi se samo o zoni oko sikana, da se onemoguci, "skracivanje zavoja".....
Ali se u šikani NE smije izletiti, a tu je i kritično jer su blizu zidovi
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 10:44   #584
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
puno price oko sitnice. kazna je tu. opravdana ili ne, nece se ponistiti.

oba su vrhunska vozaca, spremna na sve. tako i mora biti inace nebi vozili to kaj voze. i kako voze. uostalom, jedan je prvak, drugi samo kaj to nije, i nauceni su igrati prljavo. jbga, ali takav je zivot. moras i laktom, i noktima i zubima ponekada ako zelis biti najbolji. takvi smo, ljudi. i samo ljudi.

sada se tu raspravlja jel namjerno ili nije sjekao sikanu, jel ovo il ono. a to je sve toliko brzo da mi smrtnici van piste, ni ne kuzimo kaj se desava u djelicu sekunde. ko ce znati kaj mu je u tom djelicu proslo kroz glavu, i zakaj je isao napraviti to kaj je napravio. a nije nikaj...samo se utrkivao. pogrijesio je i kaznjen je. i to je to. idemo dalje.

dalje u ovu sve nezanimljiviju i dosadniju automoto-ludnicu
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 19:05   #585
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ništa od Alonsa i ferraria, bar do u naredne 2 godine
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 11:26   #586
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
Monza bi izgleda mogla bit kisna. bas gledo za 14h i javljaju jaku kisu a moguce i nevrjeme.
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 12:18   #587
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Da bar bude nevrijeme. Opet će ovi Toro Rosso, Red Bull i slični doći do bodova kad se Massa i još par šminkera koji znaju samo po savršenim uvjetima vozit izvrte. Kubica ima velike šanse za dobar rezultat ako bude kišno, što se i vidjelo po rezultatima treninga. BMW FTW!!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 13:18   #588
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Kišna monza bez tc bi bila maestralana,al još bolje da padne tjekom utrke kiša,pa da vidimo par krugova s "slick" gumama po kiši;inače jel ima netko informacije tko je od vodećih na kakvim motorima(1 ili 2 utrka)
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 14:06   #589
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
kisa i sutra u utrci 99%. odlicno
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 14:33   #590
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Nije to bas 100% sigurno. Ali je sigurno da su kvale kisne. O da.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 14:47   #591
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Luis i Kimi su se dobro borili za zadnje mjesto u Q2.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 15:03   #592
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Toro Rosso rula
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 15:09   #593
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
vettel i svi red bull -

sutra bi mogla biti jedna od najzanimljivijih utrka cijele sezone.

inace, cudno mi je kako massa nije slupao bolid
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 15:13   #594
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nije to bas 100% sigurno. Ali je sigurno da su kvale kisne. O da.
nisam ni na piso da je 100%
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 15:16   #595
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Fino se hemiltnu vratilo nakon bahatih izjava da Kimi nea muda odvest krug po Spa

Sutra jebena utrka, ima Bourdais da razguzi meklarena na startu

Ako sutra ne može Ferrari pobjedit onda neka to bude barem netko sa njihovim motorom

Pozzz
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 16:11   #596
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Pazi, to sto ispred Masse ima par bolida sa Ferrarijevim motorom znaci da ce isti ti bolidi njega lako propustit.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 20:28   #597
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
joj Lewis sad pocinje s komentarima kao i Alonso znaju vozit ali neznaju jezik drzat za zubima,,, ispalit takvu izjavu debilni nakon sto ga je Kimi jos i "branio" je stvarno lame

sutra samo nek ih Red Bull sve pojede,,,,, a Massa neznam bas da ce dobro proci on i kisa se nevole
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 22:03   #598
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor speedy-3 Pregled postova
sutra samo nek ih Red Bull sve pojede,,,,, a Massa neznam bas da ce dobro proci on i kisa se nevole
Massa i kisa se nevole, ali massa je danas pokazao nesto jako zanimljivo dok se mudonja pokusao plasirati u prvih deset massa je to ucinio skoro bez problema, sto je najbolje i kimi je bio bilze desetom mjestu njego kisni "rainman". Izgleda hamiltonu nije oduzeta samo pobjeda...
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 22:23   #599
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Massa i kisa se nevole, ali massa je danas pokazao nesto jako zanimljivo dok se mudonja pokusao plasirati u prvih deset massa je to ucinio skoro bez problema, sto je najbolje i kimi je bio bilze desetom mjestu njego kisni "rainman". Izgleda hamiltonu nije oduzeta samo pobjeda...
Pa ako je jedva 10. mjesto skoro bez problema, onda je tako, ali koliko sam ja danas vidio, jako rijetko tko od njih "faca" zna voziti po kiši, smiješno da ih je vetel tako ispizdio...
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 22:24   #600
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Sto se tice fetla i njegovog pole position-a mislim da je stvar u setupu bolida i vremenu izlaska na stazu. Ocito je da su neki vozaci promasili setup bolida. Bilo je perioda kad je kisa padala slabije ali i kad je padala jace. Nemojte zaboravit Kovalajnena koji je odvozio savrsene skoro kvalifikacije - po meni on ima najvise sansi za pobjedu sutra.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na