Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2012., 18:03   #1
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
Nokia 808 Pureview

Pozdrav svima!
Evo već neko vrijeme imam Nokiu 808 Pureview pa sam odlučio podijeliti dojmove s vama:

1. Izrada:
Mobitel je robustan i čvrst kao nijedan uređaj koji sam imao do sada, a da je imao mogućnost vađenja baterije. Također nije ni lagan. Svaki put kada ga uzmem u ruku, imam osjećaj da, ako padne, da će razbiti i pod i sebe.
Ekran je kvalitetan i zakrivljen prema rubovima, tako da nema onog neugodnog osjećaja da se možeš porezati, no dobije se dojam da je ekran "duboko", da ima zaštitni sloj preko (što mi se ne sviđa).

2. Software
Symbian Belle FP2 (Feature Pack 2) je napravio odličan posao u kopiranju androida
Tipkovnica je napokon normalnog layouta, ali nažalost još je uvik sve seljačkog izgleda, što se da srediti ekstenzivnim tematiziranjem (još nisam doša do tog stadija). Svaki put kad ga koristim shvatim da je ovo jedini OS koji ima pravi multitasking, i to me konstantno iznenađuje. A uz sve to, mučenje i torturu, baterija traje MINIMALNO 2 dana (konstantno uključen net, slikavanje, čačkanje, igranje, whatsapp, 3 h poziva dnevno...)

3. KAMERA
Jebote, kamera je zakon! Ovo nije smartphone kamera, ovo je kamera ravna fotoaparatima. Slike su izvrsne po danu, a po noći vrlo vrlo dobre. Da se razumijemo, na iphone 4s su mi slike vrlo dobre po danu, a dovoljne po noći, koji slovi kao fenomenalan cameraphone. Digitalni lossless zoom radi savršeno, i moram priznati da ga koristim na skoro svakoj slici. Slike na 2 MPX su bolje kvalitete nego Optimus 2X slike sa 8 MPX (na danjem svijetlu).
Također ima masu opcija (pogotovo kad se instalira Camera Pro aplikacija) za konfiguraciju boja i kvalitete.

Slike ću naknadno uploadati, primjera radi.

4. Općeniti dojam
Mobitel je odličan, jedinu zamjerku imam za OS koji se kasno pojavio u ovako dobrom obliku. OS ima sve aplikacije koje mi trebaju, ali to je zapravo čista slučajnost. Da sam naprimjer, gamer, bio bi podosta razočaran. Također nema nikakvih alternativnih aplikacija za mail, poruke, office...

Ukoliko želite odličan fotoaparat na mobitelu, preporučujem ovaj uređaj. Za bilošto drugo, ovisi koliko sreće imate, pa naiđete na aplikaciju koja vam treba, a da je symbian ima.


Slike:
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 23.10.2012. u 01:08.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 21:34   #2
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
zaboravio si da je i MeeGo imao multitasking

N808 je napravljena samo s jednim ciljem, a to je nasljednik N8, i sto se tice kamere, tu je dokazana zvijer.

Cekam fotke
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2012., 23:36   #3
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Baš to,u tamo nekom threadu je bilo da MeeGO ima najbolji multitasking
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 23:38   #4
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
da, u mom threadu. Malo sam zaboravija na nj, ako ćemo iskreno...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 12:48   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
evo, uploadane su slike, uključujući i par noćnih.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 12:53   #6
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,268
Ova zadnja noćna mi sjajna. Osim onog desnog lense flarea. Al vidi se da puno svjetlosti uhvati.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 23:36   #7
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Nokia 808 WiFi problem

Ekipa molio bih vas za pomoć,kupio sam polovnu Nokiu 808 koja je kupljena u vipu pa sam je dekodirao da mogu koristiti sve kartice. Imam problem sa WiFi-jem. Naime mob se uvijek spoji preko WiFi na mrežu međutim uvijek se preko mobilne mreže spaja na net i skida promet sa mreže. Nije mi jasno zašto ako je spojen na WiFi ne koristi WiFi mrežu? Isto tako nek je spojen na WiFi u izvanmrežnom načinu rada nemože se spojiti na internet,bilo da je kartica u telefonu ili van njega?

Ima li tko kakav koristan savjet kako bih mogao podesiti da se spaja preko WiFi-ja bez da da mi skida sa mobilne mreže promet?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 00:51   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
idi u Settings -> Connectivity -> dolje scrollaj na Admin. Settings -> Mobile data -> Mobile data connection -> When needed.

Nakon toga pođi u Settings -> Connectivity -> Settings -> Network destinations. Tu tapneš na onu ikonu za detalje (donji desni kut) i odaberi "default connection" - > Internet.

Također preporučujem Opera browser. On te pita koju mrežu želiš koristiti za spajanje na net, pa tamo odabereš uvijek opciju "Search for Wifi" i ide na wifi konekciju umjesto mobilnog interneta.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 10.12.2012. u 00:58.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 13:55   #9
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
idi u Settings -> Connectivity -> dolje scrollaj na Admin. Settings -> Mobile data -> Mobile data connection -> When needed.

Nakon toga pođi u Settings -> Connectivity -> Settings -> Network destinations. Tu tapneš na onu ikonu za detalje (donji desni kut) i odaberi "default connection" - > Internet.

Također preporučujem Opera browser. On te pita koju mrežu želiš koristiti za spajanje na net, pa tamo odabereš uvijek opciju "Search for Wifi" i ide na wifi konekciju umjesto mobilnog interneta.
U postavke imam povezivanje: Mreža,NFC,WiFi,Bluetooth itd. U mreži imam rad s mrežom,odabir operatora i prikaz info o ćeliji, u WiFi postavke imam samo ušteda energije, Postavke unutar povezivanja: mobilni podaci, dopus.uporabu mob. podataka,mrežna odredišta (pristupna točka,internet,WAP usluge i neokarakterizirano)... drugačije je na 808 u odnosu na druge nokie...
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 14:01   #10
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
imam nokiu 808, stavi english za jezik pa slijedi upute.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2012., 19:30   #11
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
imam nokiu 808, stavi english za jezik pa slijedi upute.
Evo stavio sam na engleski i sve te opcije kako si ti opisao su već bile postavljene a on radi idalje po svom... Jel moguće da sam broswer na mobu tako radi? može li se preko računala skinuti opera pa da je preko kabela prebacim na mob jer me strah da ako budem išao preko moba da mi opet ne skida promet sa mreže? Jel tebi hoće na internet preko WiFi-ja u izvanmrežnom načinu rada?

Zadnje izmijenjeno od: maxtor. 10.12.2012. u 20:38.
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 22:06   #12
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
onda uključi offline mode, i upali wifi. Pitat će te da li to želiš sigurno, samo potvrdi i to je to.

ako ti se to samo događa na browseru, onda otvori web aplikaciju ->settings-> general -> i stavi ask when needed
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 14:15   #13
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
onda uključi offline mode, i upali wifi. Pitat će te da li to želiš sigurno, samo potvrdi i to je to.

ako ti se to samo događa na browseru, onda otvori web aplikaciju ->settings-> general -> i stavi ask when needed
Prika ima N8 pa mi jutros podesio da svaki put kad idem na net da me pita preko čega će se spajati,točno ovo što si ti rekao,otvorim web pa setings pa general i stavim po potrebi, meni je problem bio u ovom zadnjem kad otvorim web aplikaciju pa setting pa general i ask when needed,već samo probao se preko WiFi spojit i sad sve radi,ne koristi više mrežu nego WiFi, hvaala Ivo

Zadnje izmijenjeno od: maxtor. 11.12.2012. u 18:10.
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 13:04   #14
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Evo mene opet sa problemom,naime kad snimam video i prebacim ga na komp reprodukcija filma bokira sa vremena na vrijeme,primjetio sam čim zvuk počme ići video počme blokavat. Kad pustim video na mobitelu radi sve ok međutim na računalu stalno blokaje,probao sam reinstalirati codece na računalu al postalo je samo gore? Ima li tko kakvu ideju do čega bi moglo biti?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 14:00   #15
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor maxtor Pregled postova
Evo mene opet sa problemom,naime kad snimam video i prebacim ga na komp reprodukcija filma bokira sa vremena na vrijeme,primjetio sam čim zvuk počme ići video počme blokavat. Kad pustim video na mobitelu radi sve ok međutim na računalu stalno blokaje,probao sam reinstalirati codece na računalu al postalo je samo gore? Ima li tko kakvu ideju do čega bi moglo biti?
Loš player (pobriši ta sva s.anja od codec packova što si stavljao), stavi si npr Splayer.
Ili ako je ta konfa u potpisu, nije to baš neko zlato za vrtit hd videe, ali prvo napravi ovo gore.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 14:19   #16
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor maxtor Pregled postova
Evo mene opet sa problemom,naime kad snimam video i prebacim ga na komp reprodukcija filma bokira sa vremena na vrijeme,primjetio sam čim zvuk počme ići video počme blokavat. Kad pustim video na mobitelu radi sve ok međutim na računalu stalno blokaje,probao sam reinstalirati codece na računalu al postalo je samo gore? Ima li tko kakvu ideju do čega bi moglo biti?
spor ti je cpu. probaj ga podic na 3ghz (ako znas sta radis) pa vidi hoce onda radit kako treba.
Paxton je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 14:21   #17
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Loš player (pobriši ta sva s.anja od codec packova što si stavljao), stavi si npr Splayer.
Ili ako je ta konfa u potpisu, nije to baš neko zlato za vrtit hd videe, ali prvo napravi ovo gore.
Evo sa Splayerom radi sve Konfa je ista kao i u potpisu ali imam bolji mobitel nego računalo Hvala na pomoći
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 14:26   #18
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor maxtor Pregled postova
Evo sa Splayerom radi sve Konfa je ista kao i u potpisu ali imam bolji mobitel nego računalo Hvala na pomoći
Super
Dosta ljudi natrpa tih codec packova a s njima samo još pogoršaju stvari, a jedan dobar player, poput Splayera to sve rješava bez ikakvih addonova i vrti sve formate bez problema
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2013., 21:14   #19
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Ekipa opet bi trebao pomoć, naime pošto mi se stalno pojavljivala poruka na zaslonu za update softwera updetao sam ali mi se ne sviđa novo sučenje ni ništa te bih htio vratit kako je prije bilo... išao sam preko vraćanja tvorničkih postavki al to nije izbrisalo software koji sam instalirao pa me zanima koji je postupak da to učinim?

Zadnje izmijenjeno od: maxtor. 30.01.2013. u 21:45.
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 02:47   #20
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
maxtor ti imaš n8?
Nadogradio si na belle refresh pretpostavljam? ( *#0000# za provjeru)
1. na krivoj si temi ali ok
2. treba proguglati da li se može sa refresha na belle - sa belle na annu se može i
3. Ako se i može to se ne može putem nokia /ovi suitea već uključuje instalaciju jednog drugog programa tipa phoenix a s kojim obzirom na tvoje poznavanje i snalaženje s uređajem postoji mogućnost i da ga onesposobiš zato: pregrizi i navikni se
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 14:17   #21
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
maxtor ti imaš n8?
Nadogradio si na belle refresh pretpostavljam? ( *#0000# za provjeru)
1. na krivoj si temi ali ok
2. treba proguglati da li se može sa refresha na belle - sa belle na annu se može i
3. Ako se i može to se ne može putem nokia /ovi suitea već uključuje instalaciju jednog drugog programa tipa phoenix a s kojim obzirom na tvoje poznavanje i snalaženje s uređajem postoji mogućnost i da ga onesposobiš zato: pregrizi i navikni se
Na pravoj sam temi jer imam 808 Jel isti postupak kao i za N8?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 14:42   #22
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
isti je postupak.
mozes li pogledati koju verziju firmwarea imas, tamo u settingsima.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 21:32   #23
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Izdanje: Nokia Belle Feature Pack 2
Inačica softwera: 113.010.1506

Ima i ovo prilagođena inačica,jel i to triba?

Još jedno pitanje,kako sam vratio na tvorničke postavke tako mi se vratile sve krive postavke za internet pa sam samo od davatelja usluga zatražio da mi pošalje konfiguracijski paket i instalirao ga ponovno i sve radi ali sad ispod mreže piše bonbon internet(01) jer jer već prepoznao da postoji jedan da je promjenio ime...sad mene zanima kako vratit da bude bonbon internet bez ovog 01 ili da to nekako izbrišem jer mi kopa živce?
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 14:25   #24
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
settings - connectivity - settings - network - network destinations i sad si tu makni visak i renameaj.

Sta se tice firmwarea, navifirm vise ne radi kako triba, pa podji na dailymobile forum i tamo skini belle fp1 firmware. Imas takodjer i upute kako sa phoenixom flesati stari firmware.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 05.02.2013. u 14:33.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 11:49   #25
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Kad odem na network destinations imam add new access point, Internet, wap i uncategorised... trenutno je stavljeno internet kvačica i pod start i broadband nigdje nema ime koje želim promjeniti... aaa šta se flashanja tiče malo sam proučio na forumu i zasad sam odustao od toga al svejedno hvala na uputi
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 14:50   #26
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
start i broadband su vipove pristupne točke.
Obrisi sve sto imas i ponovno skini podešenja/pristupne očke.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 18:22   #27
maxtor
Premium
Moj komp
 
maxtor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
start i broadband su vipove pristupne točke.
Obrisi sve sto imas i ponovno skini podešenja/pristupne očke.
Prilikom instalacije je prebrisao unutar starta i broadbanda postavke od vipa i stavio bonbon al svejedno sam ih izbrisao i dodao nove točke ali bitno je spojiti se na net i kad pita preko koje veze da izaberes bonbon internet i ta će pisat i uvijek će se preko nje spajat za mobilne podatke i internet
maxtor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 23:39   #28
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Postao ponosni vlasnik dotične, sad dok gledam ove ostale smijeh-smartfone s kamerom, mislim si, dobar vic... Ovo je drugi svijet, jednostavno nemre se mjerit s nikakvim smartfonima, već ovo ulazi u sferu ozbiljnijh kompakata...
Belle s FP2 nije baš tak grozota kak sam mislil, naprotiv, radi vrlo fluidno, čak me i ekran iznenadil s tak niskom rezom na 4".. Jedino je fušeraj bočna tipka od kamere koja ima lufta, pa imam osjećaj, ko da nekaj zvecka, inače sam mob je odlično sklopljen, osim te tipke za kameru...
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 01:03   #29
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,153
imaš custom romove sa još poboljšanom kvalitetom slike, pa ako ti se bude dalo, isprobaj.
Meni se isplatilo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 01:19   #30
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Zasad sam prezadovoljan, tak da sad nebum nis diral.
zvonac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na