Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2018., 16:30   #4021
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Navodno je rješen bug sa otiskom...al' sad ljudi javljaju da ove 4 slbije jezgre su i dalje zakucane na 100%. Čekati November security patch pa možda riješe do kraja
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 17:09   #4022
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jesam i ja hrpu puta i nikad problema. Što želite reći kolega ?

Poanta priče je ako te netko u hr zajebe, imaš institucije i kakve takve šanse da se obrne u tvoju korist. Ne kažem da su 100%tne, ali ih imaš.

Sa kinezom imaš kakve šanse točno ako te zajebe?

Tako da nemojmo reći da su HR i Kineska garancija isti q jer nisu ako te netko hoće preveslat, to će napraviti, ali u prvom slučaju nećeš past bez borbe, dok u drugom... well

Sent from Usreo Mobara
želim reći da sam za razliku od tebe imao problema sa našim servisima i slažem se da su u većini slučajeva ipak bolje naše garancije,ali to nije pravilo.
baš je buraz nedavno imao problem sa mobom koji slao u servis i natezao se s njima skoro 2mjeseca.završilo je dobro jer je dobio novi mob,ali .ebo im je sve živo sto puta
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 17:11   #4023
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma sve jasno stari. Upravo to oću i reći. Kod nas je nakon natezanja i zejebancije BAREM dobio novi mob. U kineza moš dobit určinu :/
Daleko od toga da su naši servisi savršeni i poštenjačine, samo kažem da koliko toliko imaš više šanse da prođeš bolje

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 12:05   #4024
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Bacio malo oko na Xiaomi 5 modele.... Ako sam dobro skuzio, postoje:
Xiaomi Redmi 5 / 5A
Xiaomi Redmi 5 Plus
Xiaomi Redmi Note 5
Vidim po recenzijama razlicite kapacitete baterija, drugacije kamere itd... Ajd se sad snadji...
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 12:32   #4025
slack
Registered User
 
slack's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: hr
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Toncek Pregled postova
Bacio malo oko na Xiaomi 5 modele.... Ako sam dobro skuzio, postoje:
Xiaomi Redmi 5 / 5A
Xiaomi Redmi 5 Plus
Xiaomi Redmi Note 5
Vidim po recenzijama razlicite kapacitete baterija, drugacije kamere itd... Ajd se sad snadji...
Xiaomi-ev mindfuck. Tipično.

Redmi Note 4X postoji u dvije verzije, MTK - Helio X20 "Nikel" i Qualcomm - Snapdragon 625 "Mido".

Na tržištu Indije se taj model prodavao kao Redmi Note 4, bez X.

Inače sam zadovoljan sučeljem i priloženim Xiaomi aplikacijama i unaprijeđenim Android aplikacijama koje su u vanilla izdanju previše ogoljene i pojednostavljene, iako sam ga zamijenio Microsoftovim launcherom.

Ono što me smeta je slaba podrška nadogradnje novim Androidom OS-om. Samo jedna generacija Androida i dvije Xiaomi MIUI-a. U slučaju Redmi Note 4X, još nisu službeno izbacili stabilnu verziju MIUI-a 10 za Redmi Note 4X.

Probao sam AOSP ali je previše ogoljen, a s ostalim custom ROM-ovima se nemam volje gnjaviti.

Preferiram mobitele sa Snapdragonom, ponajviše zbog bolje podrške za custom ROM-ove i otvorenošću prema FLOSS-u od strane Qualcomma.
slack je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 12:36   #4026
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Mozes li ti ili netko razjasniti Redmi 5 modele? Citajuci okolo recenzije vise i ne znas o kojem tocno modelu se radi...
Onda opet tu su Redmi 6 modeli koji su cak i jeftiniji od modela 5.... kakav kupus
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 13:31   #4027
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Od navedenih note 5 svakako(snapdragon 636,baterija 4000mah)redmi 6 je samo veci ekran a hw je isti ili cak slabiji.odes na gsm arena i usporedujes navedene.Redmi note 5 pro je zapravo redmi note 5...je malo izkupusano ali opet ponavljam N5 je best buy od navedenih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2018., 15:26   #4028
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Toncek Pregled postova
Mozes li ti ili netko razjasniti Redmi 5 modele? Citajuci okolo recenzije vise i ne znas o kojem tocno modelu se radi...
Onda opet tu su Redmi 6 modeli koji su cak i jeftiniji od modela 5.... kakav kupus
Da, hrpu modela Xiaomi izbacuje, za svakog ponešto
Kako ti je preporučeno, RN5 (snapdragon 636, 4000 mah, dvostruka kamera) bi bilo best.
No reci koliko si spreman za izdvojiti i gdje bi uzeo, neke svoje uvijete sto mob mora imati pa ce ti se preporuciti što uzeti.
Takoder u slučaju da ti ne odgovara MIUI, imaš i Xiaomi A2 i A2 lite sa stock androidom.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:53   #4029
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Osječanin Pregled postova
Vidim da pišeš sa mi max 3 kakav ti je? Jer mi se čini dobar kod nas je oko 2300-2500 kn, vani jeftinije.
Nakon mjesec dana korištenja, nemam zamjerke, odličan je, pogotovo s novim MIUI 10. Jedino kažeš da ti je kamera bitna, po meni Max 3 ima izvrsne dnevne fotke i video, ali nisam ga još rootao da instaliram Gcam pa da "prodišu" i low-light fotke koje na stocku i nisu baš nešto..


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 10:55   #4030
slack
Registered User
 
slack's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: hr
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Toncek Pregled postova
Mozes li ti ili netko razjasniti Redmi 5 modele? Citajuci okolo recenzije vise i ne znas o kojem tocno modelu se radi...
Onda opet tu su Redmi 6 modeli koji su cak i jeftiniji od modela 5.... kakav kupus
Ne mogu ti razjasniti, nisam pratio nove modele Xiaomi-a. Ali usredotoči se na modele koji imaju Snapdragon umjesto Helio SoC-ova ukoliko namjeravaš stavljati custom ROM-ove a i optimizacija je nešto bolja kod Qualcomm-a.

Ne znam kakva je situacija s novim modelima, ali neki modeli Redmi Note 4X su dolazili sa kamerama sa Sony senzorom umjesto Samsungovog.

Bit priče, kada kupuješ Xiaomi mobitele, provjeri svaki detalj i onda odaberi što ti odgovara da poslije ne žališ kupnju jer si možda mogao kupiti isti ili sličan model s nekim boljim komponentama.
slack je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 11:01   #4031
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Gledam cisto informativno, ne znam jos ocu li promijeniti ekran na asusu ili kupiti novi mob....uzeo bi nesto do cca 1200 kn.
Ugl. Redmi Note 5 sa snapdragon 636 i 4000 mah bat. ako budem uzimao.
Hvala
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 16:05   #4032
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Uzmi u mobisu I nećeš požaliti.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
I bi tako. Donio na servis Galaxy A5 2017, otišao iza ugla i uzeo Poco




Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Po meni nije, za te pare novo iz trgovine možeš dobiti Samsung S7 koji je i dalje avion i kompletniji telefon od tog poca, ili recimo Nokiu 7 Plus.
https://www.nabava.net/mobiteli/sams...droid-21603911
https://www.nabava.net/mobiteli/noki...droid-60743191
NE znam baš, moja žena se drži samo Samsunga. Trenutno S9, prije toga A5. pa i taj s7. Ne znam po čemu bi bio kompletniji od telefona sa najnovijim najjačim chipsetom i baterijetinom ko ovaj, al valjda svatko ima svoje prioritete. Njezin rijetko koji nije bio na servisu, svi kupljeni novi. Evo i ovaj A5 koji sam nosio je ona koristila i riknula je slušalica. Al ona neće ni da čuje za išta drugo, fanboy na max.

Meni se ovaj, na dojam od nekoliko dana i par kratkih usporedbi, čini brži od ženinog s9. Al treba napomenuti da ona ima valjda 8 milijuna aplikacija. Razlika je kamera, S9 ima stvarno čudo kameru. Doduše, to mi žena veli, za moje potrebe je ovo na Pocu sasvim dovoljno.

Uglavnom, mob baš po mom guštu. Brz, jebena baterija, solidan ekran, dvije godine garancije i ne košta 1000 eura.

Apropo garancije. Ostavio u mobisu A5 na garanciji, drugi dan zovu da ga dođem pokupit. To uspoređivati sa garancijom iz Kine, Indije, Slovenije? Hm, meni to ne vrijedi uštede 500 kuna.

Nekom drugome možda vrijedi, i to je ok.
Prošli Xiaomi sam naručio preko nekog talijanskog web shopa, tu je bio neki lik koji je davao promo akcije. Srećom, ali srećom je sve bilo ok s telefonom, al sam prihvatio taj rizik kod naručivanja. Sad mi se ne riskira.

P.S. I kod problema s garancijom kod nas pomaže kad si po struci fiškal
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 16:36   #4033
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Ajde sad zamisli da nisi u ZG već da moraš slati u servis. I da taj servis radi samo s OEX-om. Mobitel pokupe tek za tjedan dana. Pa bude na servisu mjesec dana i stigne nakon dodatna 2 tjedna naravno neispravan. Pa cijeli ovaj postupak opet - skoro 4 mjeseca.

S druge pak strane, poslao u Kinu na servis i u roku mjesec dana je mob bio kod mene.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 01.11.2018. u 16:44.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 16:52   #4034
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Sad si napisao nacrnji mogući scenariji kad se kod nas reklamira i najbolji mogući kad se reklamira u Kinu (iako nisi naveo troškove i proceduru).
Ti šalješ na reklamaciju s kojom god dostavom hoćeš i ti diktiraš koliko će nešto biti na popravku, odi u poštu pošalji HP ekspresom i mobitel je u trgovini/servisu idući dan.
Ako si ti čekao 4 mjeseca onda je to zato što si im dopustio, a imaš sve zakone na svojoj strani da pišeš prigovore.
Ne može se uspoređivati slanje u Kinu i naše jamstvo i uvijek se tako netko javi s lošim iskustvom naših servisa i generalizira cijelu stvar kao da je to nekakvo pravilo da toliko čekaš.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 17:19   #4035
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Sve je bilo u “razumnom roku”.
Imao sam i boljih iskustava s našim servisima - mjesec dana. S time da sam tada nosio u fizičke poslovnice trgovina koje su onda slale dalje.

Što se slanja u Kinu tiče svi troškovi su mi vraćeni. Poslao sam klasičnom preporučenom pošiljkom, a vraćeno DHL-om (kako je bilo slano prvi put), a dobio sam i mali poklon uz mob.

Edit:
Samo htio reći da servisno iskustvo u HR ne mora nužno biti bolje od onog u Kini. Znam da su se neki natezali sa slanjem u Kinu 2,3 mjeseca, ali toga ima i kod nas.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 01.11.2018. u 17:47.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 23:37   #4036
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ima, naravno. Al ima i u Kini.
Velim, meni vrijedi razlike u cijeni taj domaći support, koliko god mu nekad treba pokazati zube (ja sam prvi ovdje pisao iskustvo sa "starim" Mobisom s kojim sam se natezao tjedan dana dok nije Samsung direknto reagirao.
Al lakše i ovdje reagirati nego kad ti jave iz kine nakon pola mjeseca da ne priznaju garu.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 16:05   #4037
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Mob do 1500 kn? kamera prioritet

Poslano sa mog Moto E4 plus koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 16:19   #4038
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Mob do 1500 kn? kamera prioritet

Poslano sa mog Moto E4 plus koristeći Tapatalk
Mi A2, a ako se možeš malo još protegnuti onda ovo.

https://www.mall.hr/pametni-telefoni...peria-xz1-crni
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 17:33   #4039
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Prika mi traži mob, po mogućnosti neka kopija CAT-a do 1500 max ako bas mora 2000kn
da je dobro vodootporan, i otporan na padove, pošto radi u marini, skače među brodovima i sl tako da, ne ako, nego kad upadne u more/na pod da ne bude gotov

U ducanu nekom mu je preporucio neki BlackView jel to odron? Do neki dan je imao S6 il S7 edge
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 17:54   #4040
tomatcro
Premium
 
tomatcro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Isplati li se s LG G3 3/32 prelaziti na Pocophone? Brzinom me i ovaj zadovoljava, ali baterija je losa i godine su napravile svoje...
Je li na Pocou kamera stvarno tako losa i moze li ju netko usporediti s G3?
tomatcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 18:38   #4041
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Isplati se sigurno. G3 je jako star mob već.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 01:06   #4042
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Prika mi traži mob, po mogućnosti neka kopija CAT-a do 1500 max ako bas mora 2000kn
da je dobro vodootporan, i otporan na padove, pošto radi u marini, skače među brodovima i sl tako da, ne ako, nego kad upadne u more/na pod da ne bude gotov

U ducanu nekom mu je preporucio neki BlackView jel to odron? Do neki dan je imao S6 il S7 edge
Mislim da Ulefonov Armor 5 u linku ispod zadovoljava sve ono sto ti prijatelj trazi.
Nek ti prijatelj dobro prouci recenziju i onda odluci. Ima sve sto si naveo, a link za kupnju je ovdje: http://ulefone.hr/48-armor-5
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 19:52   #4043
Osječanin
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Nakon mjesec dana korištenja, nemam zamjerke, odličan je, pogotovo s novim MIUI 10. Jedino kažeš da ti je kamera bitna, po meni Max 3 ima izvrsne dnevne fotke i video, ali nisam ga još rootao da instaliram Gcam pa da "prodišu" i low-light fotke koje na stocku i nisu baš nešto..


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
Znači na njemu je moguće instalirat Google camera?
Osječanin je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 14:55   #4044
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Mogu birati između Huaewei:

1.P20D 2200 kn
2. p20 lite d 779kn
3. mate10pro 2871
4. mate 10 lite 621
5. p10 1400 kn
6. p10lite 129kn
Smatram da je p20lite najpovoljniji??(3x ispod tržišne vrjednosti)


Šta odabrati?
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 15:15   #4045
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Osječanin Pregled postova
Znači na njemu je moguće instalirat Google camera?
Da, bez problema nakon što se otključa BL i napravi root te omogući Camera2API. Samo treba isprobati par verzija Gcama, ne rade sve dobro od njih milijon verzija koliko ih sad ima...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 15:38   #4046
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Mogu birati između Huaewei:

1.P20D 2200 kn
2. p20 lite d 779kn
3. mate10pro 2871
4. mate 10 lite 621
5. p10 1400 kn
6. p10lite 129kn
Smatram da je p20lite najpovoljniji??(3x ispod tržišne vrjednosti)


Šta odabrati?
Čemu će ti služiti mob?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 16:12   #4047
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Ma ništa posebno. Mail,kamera, youtube. Svi su dobri za moje potrebe.

Gledam da kad ga prodam nagodinu što mi je najispativije, odnosno što mi je u ovom cjeniku najviše ispod cijene.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 08:54   #4048
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako ga misliš prodavati nakon godine dana, odaberi drugu marku. Huawei jako gubi na cijeni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 13:07   #4049
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Cura triba novi mob, nije zahtjevna previše ali bi tribala dobru kameru i solidnu bateriju.
Nešto jeftinije, oko 1000-2000max, gleda sam onaj Oppo Realme 2 Pro koji mi se čini možda najbolji za cijenu sad, ili ako se uspije ubosti Poco na kakvom oglasu.

Trenutno ima Samsung J5 2017 i preferira samsung, pa sam možda mislija i S8/9 ako ga se uspije ubosti negdi povoljnje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:02   #4050
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš Nokiu 8 na Amazonu za 200€. Kvaka 22 je da ne šalju u HR, ali to se da lako zaobići.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na