Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2023., 16:57   #1
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
USB -> DC kabel

Molim savjet oko kupnje kabela koji na jednom kraju ima USB (2.0) a na drugom kraju tj. izlazu DC. Ideja je da tim kabelom spojim tj. pokrećem DJ kontroler koji ima DC ulaz putem power bank koji ima USB izlaz. DJ kontroler inaće koristi svoj poseban punjač za DC punjenje, ali negdje sam pročitao da funkcionira i punjenje putem power bank koji ima izlaz od 12V. Inače nazivno DJ kontroler zahtjeva 15V DC napajanje, kao što se vidi u opisu kontrolera (15V 1.2A)

Ono što mi treba je savjet koji točno USB DC kabel trebam kupiti? Da li je ovaj dobar?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Z1 back.jpg‎
Views:	96
Size:	14.7 kB
ID:	26148  
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 07.03.2023. u 17:22.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 18:38   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zaboravi na tu ideju, odnosno nađi neko drugo rješenje.
Ljude buni šta se sada svašta - nešto spaja / napaja preko usb - a.

"Izlazni" USB 2.0 daje 5V / 500mA a USB 3.0 5V / 900mA po jednom portu na PC / Lapu,
čak i da napajaš sa 2 porta nije ni približno dovoljno (ni po naponu ni po struji).

Vjerojatno može raditi sa powerbank - a koji ima 12V izlaz.

E sad, treba vidjeti može li se (konkretni) powerbank istovremeno puniti (ako se puni sa USB 5V) i da daje 12V na odr. izlazu.

Za dulji rad "u mobilu" a da si neovisan o AC napajanju radije složi mali akumulator,
npr. 9 Ah bi ti mogao dati cca 3.xx sati autonomije bez da je paralelno priključen punjač.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2023., 13:24   #3
Kizo
Premium
Moj komp
 
Kizo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Tebi treba dcdc konverter ili rješenje koje je Nikky predložio. Ja sam uzeo ovo sa ebaya: https://www.ebay.com/itm/193773277502

Meni cijelo vrijeme napaja 12V ruter sa 5V powerbanka da imam wifi ako nestane struje.
U tvom slučaju može se namjestiti na 15V isto, ali računaj da ti treba jači USB izlaz, barem 2A, idealno 3A.
Kizo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na