Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2023., 13:22   #1
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Problem matična ili grafička? Ili nešto treće?

Dakle, nedavno prije nekih mjesec dana krenuli problemi s kompom. Riknulo napajanje. Kupim novo, nakon tjedan dana rikne i to. Links brzinski riješi reklamaciju, stigne novo napajanje i sve oke do prije 3 dana. Upalim komp, nema slike.

Otvorim kućište, vidim na grafičkoj blicaju dvije crvene lampice, svakih par sekundi. Gospon gugl veli da je vjerojatno problem u napajanju grafičke, kajgod.

A niš, brzinski na forumu s kolegom riješim neku jeftinu grafu, spojim ju, ali i dalje nema slike. Komp inače radi, ne pišti i ne znam kaj, sve oke, ali slike i dalje nema.

Šanse da je monitor problem su po meni nikakve jer ne bi onda grafička blinkala crveno, a i monitor zasvijeti plavo kad ga spojim na grafičku.

Dakle, matična odnosno pci-e slot otišao ili?
cic je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 15:39   #2
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
A sada moraš svoju grafu probati na drugom kompu.
Uvijek možeš probati clear CMOS na svojoj matičnoj, plus rastavljanje i sastavljanje (CPU, RAm i ostalo pobodeno).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2023., 16:05   #3
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,306
Meni smrdi na nekaj kaj je doslo izvana i sad povlaci sve za sobom (da maticna je takoder dobila po piksi). Bolje je pitanje kaj bude jos sve krepalo kaj zasad radi Ak mozes jeftino plocu zamjeniti > do it. Najbolje bi bilo da drmnes stress test na sve komponente i cekas kaj bude prdnulo nakon 24 sata. Ak ne > novi komp.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 16:18   #4
Chainvelocity
Registered User
Moj komp
 
Chainvelocity's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Belišće
Postovi: 54
Hoce to kad si ljudi kupe mašinu i u nju stave MS 500W napajanje
Chainvelocity je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2023., 17:43   #5
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Mašina boli glava, FX6300, 8gb rama, grafička tolko da daje sliku, u prijevodu sve staro minimalno 8 godina, i više. Napajanje je ovo, po preporuci s foruma https://www.uzishop.hr/napajanja/925...120mm-fan.html

Ranije sam povadio sve komponente plus bateriju, osim procesora, pa bum uskoro spojil sve ponovo, možda proradi.

Iako sumnjam, sve mi se čini da je bolje da se ostavim ćorava posla i uložim 250-300€ u novu kantu, tj mbo+cpu+ram+kućište, a ostalo bi trebalo odgovarat
cic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na