Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2023., 15:03   #181
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja mislim da, čim ti je odobreno, moraš čekati da se oslobodi termin i da se formira grupa.

Frend isto čeka već dobrih godinu dana za Frontend.

Isti dan smo dali zahtjev, ja sam već pola odslušao, on nije ni krenuo.

Ista firma, ista pozicija.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 15:36   #182
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Čini mi se da uopće nisam pogriješio što sam odabrao tečaj za grafičkog dizajnera kad čitam koliko neki čekaju. Ja sam odradio tečaj, seminarski rad i završni ispit, sad čekam samo svjedodžbu da ju predam na portal HZZ-a.
Sinac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2023., 21:24   #183
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Čini mi se da uopće nisam pogriješio što sam odabrao tečaj za grafičkog dizajnera kad čitam koliko neki čekaju. Ja sam odradio tečaj, seminarski rad i završni ispit, sad čekam samo svjedodžbu da ju predam na portal HZZ-a.
Pa važno je da je to nešto što te zanima ili će ti pomoći u životu.

Meni grafički dizajner ne bi pomogao ništa, čekao ili ne.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.03.2023. u 21:29.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 11:16   #184
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa važno je da je to nešto što te zanima ili će ti pomoći u životu.

Meni grafički dizajner ne bi pomogao ništa, čekao ili ne.
Naravno. Grafičku pripremu sam radio nekad davno, ovo će mi pomoći kod promjene radnog mjesta. Držim palčeve da i ostali odvrte tečajeve i ispite.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 11:44   #185
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Naravno. Grafičku pripremu sam radio nekad davno, ovo će mi pomoći kod promjene radnog mjesta. Držim palčeve da i ostali odvrte tečajeve i ispite.
I kakva su predavanja? I sam sam davno radio grafičku pripremu. Mislim da bi bilo dovoljno da samo donesem knjige koje sam radio (od fizike, elektrotehnike, udžbenika...) umjesto Algebrinog uvjerenja.

O tome sam isto razmišljao ali radije otišao u DBA.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 13:51   #186
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Prošli smo cijeli Adobe DTP paket, Illustrator, Photoshop, Indesign, Acrobat Pro. Imao sam dobrog predavača, imali smo Algebrine licence za Adobe, puno vježbali u navedenim programima. Sve u svemu, skroz ok, meni je trebalo da se malo prisjetim nekih stvari pa mi je tečaj dobro došao. U grupi je bilo i totalnih početnika, njima je isto bilo skroz OK, predavač nije očekivao da će svi odmah sve znati, teoriju za ispit učili smo iz skripti. Seminarski rad trebalo je odraditi točno po uputama, bez greške, ali nitko nije očekivao dizajnerska čuda, bilo je glavno da je rad skladan i točan - kolorni mod, format, napust...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 10:03   #187
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gdje se mogu outsourceati izrade nekih dijelova koda?
Sjećam se da sam čitao da freelanceri iz indije i pakistana za neke normalne novce mogu odraditi što zahtijevaš u nekom kratkom roku...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 10:38   #188
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Gdje se mogu outsourceati izrade nekih dijelova koda?
Sjećam se da sam čitao da freelanceri iz indije i pakistana za neke normalne novce mogu odraditi što zahtijevaš u nekom kratkom roku...
Fiverr, Odesk (Upwork), Freelancer.com...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 11:29   #189
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Gdje se mogu outsourceati izrade nekih dijelova koda?
Sjećam se da sam čitao da freelanceri iz indije i pakistana za neke normalne novce mogu odraditi što zahtijevaš u nekom kratkom roku...
Jup, samo to što oni znaju ištancat, treba barem 3 puta provjeriti
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 12:35   #190
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Gdje se mogu outsourceati izrade nekih dijelova koda?
Sjećam se da sam čitao da freelanceri iz indije i pakistana za neke normalne novce mogu odraditi što zahtijevaš u nekom kratkom roku...
Mogu, da. S naglaskom na "mogu". I prije bi rekao za kikiriki nego za "normalne novce".

Treba se tamo znati snalaziti. Malo je lutrija s time pogotovo ako želiš ključ-u-ruke riješenje. Oni to naprave kako naprave, a ako im ne specificiraš točno i precizno što i kako želiš stvari se mogu prilično zakomplicirati
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2023., 12:54   #191
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, morat ću biti poprilično precizan. Baš me zanima kako će to proći.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 18:12   #192
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Je li netko možda u zadnjih mjesec dva završio tečaj za Python developera u Algebri preko Moj Vaučer? Zanima me taj završni rad, je li bio težak za napraviti?

Situacija je takva da sam dobio vaučer, a termin koji su mi dali je takav da ću na pola termina dobiti novu bebu i znam da će to biti težak period i da vjerojatno neću moći baš pratiti predavanja sa 100% koncentriranosti pa ako je taj završni rad baš težak radije bi otkazao vaučer i za neko drugo vrijeme odgodio edukaciju.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 18.05.2023. u 18:18.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 18:53   #193
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Budi sa ženom i bebom. Uživajte i zbližavajte se. Je*eš Pitona.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 19:02   #194
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
medo +1.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 21:45   #195
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Čisto da imate info, ja sam pri kraju Pythona.

Ukratko, preskočite to, predavanja su sve samo ne kvalitetna. Sve nabacano s brda s dola.

Zašto?

1. Udemy - Zero to Hero, isto možete naučiti u kraćem roku.
2. Predavanja su minimalno 80% dolazaka (nešto sam načuo da će biti 60% uskoro) - ako nemaš taj postotak, vraćaš lovu i ne dobivaš na kraju potvrdu da si završio.
3. Rokovi su nedefinirani i za sada koliko čujem ni Algebra ne zna kakvi su (rečeno je bilo 6 mjeseci za nas zaposlene, 1 mjesec za nezaposlene). Broj rokova, nitko ne zna, koga god da pitam.
4. Ispit više nije samo seminar, nego treba ići u ZG i tamo pred njima riješavati ispit (programirati).
5. Ako nemaš 80% (ili 60% ako zaživi to), vraćaš 2k EUR.
6. Osobno, meni je relativno lagano jer imam donekle skripting background i upoznat sam s nekim jezicima (ne radim to, ali koristim po potrebi), oba parcijalna ispita, moje zadatke je uzeo kao primjer, ali vidim da se ekipa koja nema IT background jako žali da im je puno svega i prebrzo, i masa njih želi odustati (i vratiti novce).
7. Preskočite predavanje (ja sam preskočio dosta zbog službenih putova), snimka predavanja vam je dostupna 5 dana. E sad, zamislite da propustite u utorak i imate predavanja još i u četvrtak i u petak. Onda u subotu slušaj dodano još predavanje od utorka da bi nadoknadio ono što ti fali (a fali uvijek).. Tražili smo da nam se produlji na dulje od 5 dana, ne žele.
8. Uvjete mijenjaju u hodu. Prvo je bilo rečeno da ćemo imati samo seminarski i mi zaposleni imamo 6 mjeseci od zadnjeg predavanja da predamo seminarski. Sad, seminarski mora biti gotov skoro pa i kad i zadnji dan predavanja a rok za ispit imamo par mjeseci, piše se na licu mjesta u ZG. Čujem da su se kolegice s predavanja žalile Ministarstvu, oni se ograđuju i kažu da riješimo s Algebrom.


Ako stvarno imate vremena odvojiti 3.5h 3x tjedno, bez izostanaka, raditi zadatke nakon posla u slobodno vrijeme, mučiti se s parcijalnim ispitom satima (moj zadatak za parcijalni je imao 450 redova u VSC-u), trebalo mi je 10h da ga napišem i da radi, i ako baš nemate ništa drugo za raditi, ajde...

Najviše me ubije nakon posla u petak sjediti pred kompom do 21:30... Svaki petak... 5 mjeseci...

Sve ostalo, preskočite.

Već na prvom predavanju naš predavač je rekao da nakon ovoga ti nisi developer niti znaš programirati u Pythonu. Ovo je samo framework za raditi kod kuće dodatno i učiti.

Ako imate benefit od Pythona, i treba vam, ako vam Udemy nije opcija, onda ajde, Algebra je možda zadnja slamka spasa. Ali inače, stvarno ne bi preporučio nikome.
Naravno, razlozi su razni, netko će napredovati na poslu, netko će tražiti bolji posao s tim certom itd. Ali ako je to čisto za vas na nadogradite znanje, nope.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.05.2023. u 09:16.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2023., 22:16   #196
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
To mi je trebalo, hvala kolega Mommi. Odustajem od edukacije.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 08:02   #197
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Samo da potvrdim mommija, od riječi do riječi.
Ja sam položio prije dva tjedna, bio je dovoljan samo seminarski i obrana istoga (i to online), ali po novome to neće biti tako nego ćeš morati napraviti seminarski, obraniti ga i ići na pismeni ispit u Algebru.
Nakon ovog mučenja od kolovoza, ne mogu reći da nisam ništa naučio, ali daleko je to od prave primjene u stvarnom vremenu. Ne bi ponovio.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 09:25   #198
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ovo sto sam procitao od momija je cisti horor. Moja preporuka je da krenete sa udemijem/tutorijalima po webu. Ako nikad niste prije programirali, da krenete sa tipovima podataka, petljama, ifovima i vec mozete krenuti sa zadacima po webu. Mislim da je to puno bolji start nego ovaj tecaj od algebre
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 13:10   #199
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Također sam na kraju tečaja i mogu potvrditi sve ovo.
Katastrofica
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 13:12   #200
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Za DBA su rekli ovako:

Vaša edukacija započela je 6..2023 te je rok za završetak iste sljedeći:
-Za nezaposlene osobe: 6 mjeseci od dana početka (6.8.2023.)
-Za zaposlene osobe: 10 mjeseci od dana početka (6.12.2023.)
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 16:33   #201
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Da i to je kretenski, kako može rok za završetak biti X mjeseci od početka, kad mi nemamo utjecaj na to koliko dugo će trajati edukacija. Nas su zahvatili blagdani, pa jednom predavač odgodio, pa jednom mi tražili i ispada da nezaposleni moraju položiti ispit 2 dana prije zadnjeg predavanja.

+ mislim da je u početku bilo komunicirano potpuno drugačije, baš kako je momo napisao:

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
rečeno je bilo 6 mjeseci za nas zaposlene, 1 mjesec za nezaposlene
A baš je super drastično promijeniti te uvjete pred kraj edukacije - i rok i način polaganja.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 12:24   #202
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Blagodati "eukacije" u HR. Čini se kako im je prvi cilj odvratiti čim više ljudi od edukacije
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 12:39   #203
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Blagodati "eukacije" u HR. Čini se kako im je prvi cilj odvratiti čim više ljudi od edukacije

Ili da što više naplate ove kaj su preko vaučera. Tko zna kakve su uvjete imali. Valjda kako polažu tako im plate tj. oni koji ne prođu moraju platiti sami.


Sigurno nisu dobili pare unaprijed.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2023., 18:15   #204
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Ne ulazim u to, nisam upoznat sa šemom tih vaučera. Ali konstatiram kako edukacija kao takva očito nije u prvom planu. Što je u skladu sa 95% onoga što nosi oznaku "edukacija" u HR.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 10:38   #205
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ide li tko mozda na web dizajn i programiranje preko Algebre ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 18:02   #206
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Čisto da imate info, ja sam pri kraju Pythona.

Ukratko, preskočite to, predavanja su sve samo ne kvalitetna. Sve nabacano s brda s dola.

Zašto?

1. Udemy - Zero to Hero, isto možete naučiti u kraćem roku.
2. Predavanja su minimalno 80% dolazaka (nešto sam načuo da će biti 60% uskoro) - ako nemaš taj postotak, vraćaš lovu i ne dobivaš na kraju potvrdu da si završio.
3. Rokovi su nedefinirani i za sada koliko čujem ni Algebra ne zna kakvi su (rečeno je bilo 6 mjeseci za nas zaposlene, 1 mjesec za nezaposlene). Broj rokova, nitko ne zna, koga god da pitam.
4. Ispit više nije samo seminar, nego treba ići u ZG i tamo pred njima riješavati ispit (programirati).
5. Ako nemaš 80% (ili 60% ako zaživi to), vraćaš 2k EUR.
6. Osobno, meni je relativno lagano jer imam donekle skripting background i upoznat sam s nekim jezicima (ne radim to, ali koristim po potrebi), oba parcijalna ispita, moje zadatke je uzeo kao primjer, ali vidim da se ekipa koja nema IT background jako žali da im je puno svega i prebrzo, i masa njih želi odustati (i vratiti novce).
7. Preskočite predavanje (ja sam preskočio dosta zbog službenih putova), snimka predavanja vam je dostupna 5 dana. E sad, zamislite da propustite u utorak i imate predavanja još i u četvrtak i u petak. Onda u subotu slušaj dodano još predavanje od utorka da bi nadoknadio ono što ti fali (a fali uvijek).. Tražili smo da nam se produlji na dulje od 5 dana, ne žele.
8. Uvjete mijenjaju u hodu. Prvo je bilo rečeno da ćemo imati samo seminarski i mi zaposleni imamo 6 mjeseci od zadnjeg predavanja da predamo seminarski. Sad, seminarski mora biti gotov skoro pa i kad i zadnji dan predavanja a rok za ispit imamo par mjeseci, piše se na licu mjesta u ZG. Čujem da su se kolegice s predavanja žalile Ministarstvu, oni se ograđuju i kažu da riješimo s Algebrom.


Ako stvarno imate vremena odvojiti 3.5h 3x tjedno, bez izostanaka, raditi zadatke nakon posla u slobodno vrijeme, mučiti se s parcijalnim ispitom satima (moj zadatak za parcijalni je imao 450 redova u VSC-u), trebalo mi je 10h da ga napišem i da radi, i ako baš nemate ništa drugo za raditi, ajde...

Najviše me ubije nakon posla u petak sjediti pred kompom do 21:30... Svaki petak... 5 mjeseci...

Sve ostalo, preskočite.

Već na prvom predavanju naš predavač je rekao da nakon ovoga ti nisi developer niti znaš programirati u Pythonu. Ovo je samo framework za raditi kod kuće dodatno i učiti.

Ako imate benefit od Pythona, i treba vam, ako vam Udemy nije opcija, onda ajde, Algebra je možda zadnja slamka spasa. Ali inače, stvarno ne bi preporučio nikome.
Naravno, razlozi su razni, netko će napredovati na poslu, netko će tražiti bolji posao s tim certom itd. Ali ako je to čisto za vas na nadogradite znanje, nope.



Sve potpisujem, ugl. da imam priliku ovo ponovno upisati, ne bi, da bi nekom preporucio, samo najgorem neprijatelju

1. Tempo i teme su zbrda-zdola, na nekim stvarima, koje su izrazito jednostavne se zadrzava previse, a preko nekih bitnijih dijelova se preletilo u dva predavanja i voila, evo vam parcijalni na te dvije teme.

2. Nedovoljno primjera, ili primjeri koji su lose strukturirani, u par navrata sam imao onaj osjecaj, evo djeco, 2+2 = 4, a sad za domacu zadacu izracunajte silu potrebnu kako bi katapultirali golf lopticu na mjesec

3. Last minute promjene oko polaganja... U hrpi predavanja je bilo, ovo vam nije toliko bitno, kad vam ikad bude zatrebalo, mozete uvijek guglati.
Sad su uveli te pismene koje se pisu kod njih na kampusu, te ispit ide u 3 dijela, prvi dio bude na zaokruzivanje, drugi nadopunjavanje odgovora, a treci prakticni zadatak programiranja preko nekog njihovog sustava Toliko o tome da se uvijek bude moglo guglati kad ti nesto zatreba pa ne treba pamtiti

- srecom da se gro ljudi zalilo, pa jos uvijek postoji opcija da se polozi samo uz pomoc seminarskog rada/apikacije pa se polaze usmeni na temelju vlastite aplikacije, sto mislim da bude jednostavnije, ali je rok do 09.06. da se preda



Za nekog pocetnika u programiranju koji se s tim nije puno susretao je tecaj katastrofa i odbrojavam dane koje imam jos da napisem taj sh** od aplikacije i rijesim se algebre
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 18:08   #207
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
I na DBA je bilo program krivo napravljen. Prvo si radio u MSSQL-u a onda tek bilo instalacija Windows servera i MSSQL Servera. Sad zamislite kako je bilo ljudima instaliratina početku MSSQL server a nemaju nekog znanja u tome.

Krivo posložen program i definitivno 5 sati dnevno previše pogotovo za nas zaposlene (3xtjedno pa 2xtjedno - izmjenjivalo se).
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 18:22   #208
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Nažalost poanta tih tečajeva nije da se nešto nauči i netko zaposli, već da se pokupe nofci i poboljša statistika broja polaznika.

Tak jasno da polaznici isti taj materijal mogu naučiti sami u svoja četiri zida, samo jebiga - onda nemaju certifikat za LinkedIn.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 18:22   #209
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova

- srecom da se gro ljudi zalilo, pa jos uvijek postoji opcija da se polozi samo uz pomoc seminarskog rada/apikacije pa se polaze usmeni na temelju vlastite aplikacije, sto mislim da bude jednostavnije, ali je rok do 09.06. da se preda
Znači, moguće je polagati još preko seminara?

Kada si krenuo s grupom?

Ja ću tek biti u srpnju gotov s zadnjim predavanjem, pa me zanima koliko ti je prošlo od zadnjeg predavanja do predaje seminara, roka za isti.

Jer naravno, nitko pojma nema, svaki tjedan nove informacije. Predavači dobivaju info na kapaljku, a čak i ono što znaju ne dijele previše.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2023., 18:26   #210
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Ja sam trenutno na tecaju za python u algebre takodjer, tecaj je krenuo u 3/23. Prosli smo dva kolokvija do sad i ja sam i vise nego zadvoljan sa kvalitetom predavaca i nacinom i tempom kojim tecaj ide. Naglasio bi da je predavac vise nego korektan i uredan u svom radu i dostupan za sva pitanja u bilo kojem trenutku preko mail-a, discorda grupe itd.
E sad posto sam i sam na online nastavi, nama do sada niko nije spominjao nikakve izmjene po pitanju pozitivnog zavrsetka programa. Seminarski rad i usmena obrana je kao uvjet za polozit program. Sutra bas idem do Algebre provjerit sve tvrdnje po pitanju pismenog polaganja.
Eto to je od mene, ja sam za sad zadovoljan svime.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na