Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 18:42   #1
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Koji internet (ISP) uzeti?

"Koji" internet uzeti u stanu u kojem nije moguce nikako uvesti DSL, a net je jako bitan?

Razlog uvodjenja DSLa je naravno mogucnost konstantnog pristupa internetu i dalje znate sto mi mladi sve radimo na netu , sto uzeti posto to nije nikako dostupno?
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 19:05   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Zašto ga nije moguće uvesti? Ostaje ti nekoliko mogućnosti, ali su sve podosta skupe i neisplative za 'jači' download. Uglavnom su to veze tipa Tele2 mobilni internet, T-Com web 'n' walk ili VIP HomeBox.
http://www.tele2.hr/mobilni_internet...ni_modeli.html
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=22312564&idnews=628646
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 19:08   #3
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Da, tog sam se i bojao, ostaju samo takve opcije, nista to necu uzimat jer se stvarno ne isplati.

Net nije moguce uvesti iz razloga sto u stanu nema provucenih telefonskih instalacija, a bez toga nemogu uvoditi DSL.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 19:32   #4
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Da li imaš mogušnost da provučeš telefonske kablove?
Ili ako imaš kablovsku možeš preko njih uzeti internet.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 20:35   #5
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Na zalost nemam, barem mislim da nemam, jerbo sam ja podstanar u tom stanu.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 01:12   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Nema veze što si podstanar, ako je gazda imalo normalan da se dogovorit uvođenje. Mislim da neki čak imaju opciju da ide na tvoje ime računi i sve.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 03:02   #7
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ma kad je gazda ljeni snob, koma, ja sam i planirao uzeti sve na svoje ime, prikljucak, telefonski broj i net, ali samo provodenje instalacija (zica) ne radi nitko doli mene samog, a nemogu ja to radit kad nije moj stan. Ma jebat ga trazim drugi stan (opet) cim zavrsi semestar.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 03:20   #8
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
#19?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 04:13   #9
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Opa, ovo zanimljivo izgleda, moram to sad fino istrazit i vidit jel mi se to isplati uzet!
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 09:51   #10
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Da dignem staru temu.
Moji doma jos koriste famozni carnet i 56k, nekako se bude da im je sporo, pitam se kako.
Moze prijedlog koje je najjeftinije rijesenje samo za surfanje.
Znaci nije bitna ni brzina, ni wireless, ni download, ogranicenje je cijena od nekih 50ak kuna, ako ima sto tako?
Hvala
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2009., 11:02   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vidi ovdje
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71426

Koliko znam, sada Iskon nudi neku kombinaciju sa carnetom gdje za 100kn mjesečno dobiješ telefon+flat net.
http://www.iskon.hr/za_kucu/ostale_usluge/duo_carnet
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 11:05   #12
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Hvala coconut...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 14:35   #13
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Molim savjet i opcije koje su najbolje glede odabira ISP-a.

Trebao bih savjet glede odabira operatera dakle radi se o sljedećem burajz ima izbora glede navedenog T-com-Iskon-Optima te razmišlja o Iskonovoj opciji Trio dakle Telefon-ADSL-Televizija pa me zanima koja bi bila najbolje opcije i naravno najjeftinija(kolika je cjena navedenih usluga) od navedenih te kakvo je stanje sa podrškom,ima li kakvih problema i sl.

Molim mišljenje,savjet sve je više nego dobrodošlo.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 15:18   #14
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Najisplativija opcija je Iskon trio carnet jer za 165kn mjesecno dobije tv, tel i flat 3/384 sto nigdje ne mozes dobit, ako ne zelis tv uzmi iskon duo carnet za 100kn mjesecno gdje dobijes tel i flat 5/512
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 17:58   #15
HannY
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
ISP dilema

Raskinuo sam ugovor sa bnetom. I sad sam dobrih par dana proucavao sta, kako, di, dinamo...

Uglavnom, dostupan mi je svaki ISP koji sam nazvao. Od t-sljama, optime pa sve do amisa. I unatoc silnom proucavanju cijena, brzine, pinga, komentara korisnika itd. odlucih se za svaki slucaj otvoriti topic i pitati ovako direktno. Posebice jer mislim ugovor potpisivati. Ne moze stetiti, zar ne?

Uglavnom, sve sto trazim je par preporuka koji ISP da uzmem. Odmah da kazem da t-comu ne zelim ni primirisati. Bnet sam upravo otpisao pa normalno da i oni ne dolaze u obzir

Na netu sam dobrih 10ak sati dnevno. Vecinom poslovno, no ima dosta i gaminga tako da i to igra dosta veliku ulogu. I samo flat dolazi u obzir. Dakle iskljucivo flat. Vazna mi je i cinjenica za koliko ce mi otprilike doci i prikljuciti net. Sve u svemu, ako mozete pomozite, tj. napisite nesto. Odmoci nikako ne mozete.

Hvala unaprijed
HannY je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 18:10   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Moja preporuka je Iskon.Duo/Trio. Evo ti, pa proučavaj
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=71426
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 18:27   #17
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Možda mu ne odgovara u čijem su vlasništvu dotični(kako sam kaže)?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 18:42   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Iako je Iskon u vlasništvu t-scuma, mogu ti reći da je pristup klijentima daleko drugačiji i da su mi dosta puta rješili probleme za koje znam da mi ih 'stručnjaci' iz t-scuma ne bi rješili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2009., 20:08   #19
HannY
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Nije problem vlasnik. Problem sam prije imao sa t-comom. Slali su mi po dva indeticna racuna za sve svoje usluge, ja bih normalno platio samo jedan. I onda su me iskljucili jer su rekli da sam im duzan. Nije pomoglo ni kad sam donio sve uplatnice. Na kraju je pomoglo kad sam sa odvjetnikom dosao.

Tada se stvar ubrzo rijesila, a na opce zadovoljstvo pristali su na terminaciju dvogodisnjeg ugovora. Dugo sam na bnetu, i odlicni su. No ipak ne vidim napretka kod njih, i dosta su skupi. Zato ovako hitna potraga za drugim providerom
HannY je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 12:12   #20
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Slažem se s cocuntom iskon trenutno najvise nudi za cijenu i podrska im je jako dobra, vec 2 god koristim njihove usluge i jako sam zadovoljan
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 12:35   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako se ne varam, kao student/učenik imaš i nekog popusta. Jedino što ti može tada biti problema, je što Carnet (dakle, NE Iskon) ograničava d/l sa torrenta, RS, MU, NL i sličnih mjesta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 16:08   #22
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
imaš li konkretnu informaciju koliko ograničavaju dl sa RS, torrenta i sl?

uopće ne smiješ skidati ili toleriraju nekih bar 30GB mjesečno ?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2009., 16:20   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne toleriraju ništa. Više informacija potraži na IskonDuo threadu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 21:30   #24
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
S obzirom da sam se preselio u stan bez telefonskog priključka, razmatram sve opcije uvođenja neta. Vlasnik stana ne želi ništa uvoditi na svoje ime, ali bi mi dao punomoć da uvedem liniju na svoje ime. Tu se javlja prvo pitanje. Da li ja mogu u njegov stan uvesti liniju na svoje ime?

Sljedeće što me zanima je kako što bezbolnije po novčanik uvesti liniju. T-scum uvodi liniju za 1 kn uz ugovor, odnosno 615 kn bez ugovora. Možda bih i uzeo s ugovorom jer ako sam dobro shvatio, cijena raskidanja ugovora pada sa svakom trećinom proteklog vremena. H1 uvodi za 454 kn bez ugovora. Ima li još koja opcija, odnosno, provlači li koji provider vlastitu infrastrukturu?

Postoji mogućnost preseljenja pa preferiram opcije sa što kraćim trajanjem ugovora te stoga ugovori od 18 mjeseci imaju prednost.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 22:01   #25
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da ja uskocim, upravo se preselio u stan gdje nema telefonskog prikljucka, bobovacka 1a je adersa, i problem je sto sam ja saznao da ne mogu uvesti nista osim tcom-a usranog u stan, svi drugi mi govore da ne mogu ponuditi svoju uslugu jer je ta moja zgrada na nekoj centrali koja je prikljucena na drugu centralu i da oni ne mogu unutra.. tako neka glupost..

sto da radim, i koga da kontaktiram da budem sto posto siguran da mi preostaje samo tcom..?

3 godine sam bio korisnik Iskon Duo usluge, i bio sam prezadovoljan sa svime, pogotovo cijenom od 170kn mjesecno za flat i telefon, plus friend medjunardoni brojevi koji su mi jako jako bitni!

pomagajte, ne dam tcomu 250kn za flat i nista drugo u toj cijeni ( 70kn pretplata za tel, +180 za flat)

edit:

upravo razgovarao sa Amis sluzbom za korisnike, i saznao da mi je ipak dostupna njihova usluga..? no kazu da oko 30 dana ce bit, iako je zakonski 45dana..

nego, kako ste zadovoljni sa amisom..?

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 14.09.2009. u 22:24.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 13:22   #26
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
imaš li konkretnu informaciju koliko ograničavaju dl sa RS, torrenta i sl?

uopće ne smiješ skidati ili toleriraju nekih bar 30GB mjesečno ?
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne toleriraju ništa. Više informacija potraži na IskonDuo threadu.

Zašto serete ako neznate... Ja skidam vec 1 god torrente i niko ništa. 2,5 TB torrnenta sam skinuo i sve radi i nema nikakvih opomena ni ništa.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 01:23   #27
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ima li tko iskustva s preseljenjem telefonskog priključka?

U obiteljskoj kući ima jedan priključak s aktivnom halo tarifom (mislim da sam negdje pročitao da se tarifa zapravo seli) pa sam pomislio da to preselim i na to onda nakačim net Ugovor je već sigurno istekao pa mi i to ide na ruku jer bih preselio liniju kod t-scuma, uveo neki net ili duo za net i tv i odhebao skroz t-scum i telefon. Je li to izvedivo?

I wtf je ovo "Prijenos pretplatničkog odnosa uz promjenu imena u naslovu pretplatnika" (http://t-com.hr/privatni/kzona/cjeni...osebne_usl.asp) ?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 02:53   #28
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Preselio sam u novi stan u kojem nema ni telefona ni interneta.. Dostupni su mi Iskon, T-com i Bnet (bar su mi tako rekli).

Zanima me koji ISP od ta tri nudi najpovoljniji flat rate internet? Morao bi platit i priključak i WLAN router, i ne bi potpisivao nikakav ugovor (ako baš moram onda na max 12mjeseci..).
Brzina mi nije previše važna, nek je dosta za forum, malo youtube i WOW..
  Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 11:40   #29
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Bnet, 2 Mbita flat + WLAN ruter 120 kn mjesečno, a ako uzimaš bez ugovora na 12 mjeseci moraš platit priključenje 200 kuna. Moj brat je uzeo nedavno u Osijeku i došli su mu postavit net za 6 dana od potpisivanja.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 20:14   #30
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
internet/iptv/tel provajder

znaci ovako: trenutno imam maxtv,maxadsl (ovo dvoje preko optike) i telefon-znaci sve kod t-scuma,a racuni su mi oko 380kn. posto mi je od nekud pala na pamet misao da bi mozda negdje sve to skupa mogao dobiti jeftinije sad sam dosao ovdje pitat vas gdje i koliko jeftinije bih prosao(bnet,optima,iskon....)?ali naravno da kvaliteta ostane na istoj razini-stvarno otkad sam uzeo adsl i maxtv nikad nije bilo nikakvih problema s kvalitetom usluge(2 puta maxtv srao dosao lik u roku 4 sata,net par puta mjenjao router i to sve rijeseno u roku 36 sati) čak mi je i brzina jedno vrijeme bila 20mbps/s

kakva iskustva imate sa ostalim provajderima? sto mi preporucate?

napomena-nalazim se u utrinama/novi zagreb i mislim da su mi dostupni svi operateri...
thezero je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na