Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2023., 05:15   #1
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
ChatGPT

Je li uspio tko dobiti bilo kakvu sliku od ChatGPTa? Konkretno tražio sam ga da mi napravi jedan BPMN proces i kaže da je napravio i stavi link od slike, ali imgur kaze da slika ne postoji. Pa mu napišem da link ne radi, pa se on ispriča i pošalje postimg link koji isto ne radi, i tako za još par stvari pošalje sliku koja "ne postoji"
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 08:37   #2
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
"Lik" laze. Probaj igrati krizic-kruzic s njim pa ti mozda kaze kad shvati da ce izgubiti "da je nerijeseno, ajmo novu partiju". Ako mu kazes da laže, priznat ce da je izgubio.

Pocinje imati neke balkanske osobine

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2023., 10:18   #3
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Natjerao sam ga da napiše članak o meni, prvo je rekao da nema osobe sa mojim imenom i prezimenom da je poznata a onda je napisao članak kad sam mu rekao kako ne zna ništa o meni a slavan nogometaš sam.

Ali da napiše članak kao pjevaču i to nije htio jer je rekao da nema zapisane osobe sa mojim imenom kao pjevača.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 16:29   #4
Chainvelocity
Registered User
Moj komp
 
Chainvelocity's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Belišće
Postovi: 54
Nemoze bacati slike u default modu. Izbacuje [image] ili slično, mozda da se poigras sa addonovima koji postoje.
Chainvelocity je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 07:24   #5
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Fascinantna stvar.
Tražio sam nadaleko i naširoko upute za jedan opskurni P2P program s početka stoljeća.
Uglavnom, google/bing boolean kurci palci ništa, pa reko idem probat chatgpt pitat.
I prokletinja mi da ne jednu nego više različitih uputa za rješenje problema.
Pitam ga "source?" i izlista mi linkove iz 2009-e.
Kliknem na linkove, svi mrtvi.
Google Cache/Wayback machine, ništa.
Odakle ti ti podaci pitam ga.
Kaže nesmijem reć tko je openai-u pribavio "training data".
Znači neki entitet je cijeli internet skinuo, davno prije dok su ti linkovi iz 2009-e još bili live.
Reko bi čovjek, pa mora da je Microsoft, preko Binga koji je počeo pretraživat net 2008-e.
E pa zašto mi onda Bing nije izlistao te rezultate?
I zašto ih Google nema cached?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 07:53   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mene više zanima gdje to oni čuvaju?

Kakav to storage mora biti da to sve hendla.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 11:42   #7
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Možda povlači s dark weba pa ne smije reći odakle mu.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 12:08   #8
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Pa moguće da neke stvari povlači iz deep weba koji nije vidljiv tražilicama.

https://abload.de/img/proxy-imagelyeti.png
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 14:02   #9
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Povlači iz storagea koji je veličine 1TB, neki dan baš gledao nekog AI glavonju kak priča o tome. Znači prvo ga treniraju, a sve što "nauči" stane u tih 1TB.

Al na čemu je treniran i kolko je to bilo veliko, to znaju samo ove glavešine iz OpenAI.
Mislim da je moguće da im MS pribavio training data, jer sam upravo pitao chatgpt kada je Bing počeo s radom i kaže 2008, znači godinu prije no što su se pojavili ovi fantomski linkovi iz mog prethodnog posta.
E sad ako je tome tako, zašto onda Bing nema indeksirane te fantomske linkove?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 18:54   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Fascinantna stvar.
Tražio sam nadaleko i naširoko upute za jedan opskurni P2P program s početka stoljeća.
Uglavnom, google/bing boolean kurci palci ništa, pa reko idem probat chatgpt pitat.
I prokletinja mi da ne jednu nego više različitih uputa za rješenje problema.
Pitam ga "source?" i izlista mi linkove iz 2009-e.
Kliknem na linkove, svi mrtvi.
Google Cache/Wayback machine, ništa.
Odakle ti ti podaci pitam ga.
Kaže nesmijem reć tko je openai-u pribavio "training data".
Znači neki entitet je cijeli internet skinuo, davno prije dok su ti linkovi iz 2009-e još bili live.
Reko bi čovjek, pa mora da je Microsoft, preko Binga koji je počeo pretraživat net 2008-e.
E pa zašto mi onda Bing nije izlistao te rezultate?
I zašto ih Google nema cached?

ChatGPT izmišlja linkove, "Creative" dio je za to.
To. je u rangu kad se ti pokusava sjetit i kazes ma to ti je na githubu ja mislin da je user mujo a projekt haso. Samo sta ChatGPT kaze ma to ti je na ovom linku 100%
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2023., 20:26   #11
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Valja uzeti u obzir da se količina rezultata koje tražilice vraćaju u zadnjih 5-10 godina smanjla za 99%+. To ne znači da oni nemaju arhivirane podatke na svojim serverima, nego ih jednostavno ne poslužuju.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 15:23   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Nekidan sam bio na seminaru gdje smo postavili par stručnih pitanja Chatu.

Jedno od pitanja je bilo da nam predloži firme iz ZG koji bi nam mogle obavljati nadzor nad ugradnjom lifta u zgradi. Uredno je napisao 5-6 firmi. Jedini problem je bio što nijedna od njih ne postoji.

Drugo se pitanje odnosilo na to tko je zadužen za čišćenje snijega u okućnici zgrade ako je ona javna površina. Pozvao se na određeni članak Zakona o vlasništvu. Probem je što ono što piše u tom članku nema veza sa našim pitanjem. Inače, odgovor je JLS obzirom da se radi o javnoj površini.


A danas vijest da je Chat lošiji u knjigovodstvu od ljudi. To zaista nisam očekivao jer se radi o brojevima, a ako komp nešt dobro radi, onda je to baratanje brojkama.
https://www.bug.hr/umjetna-inteligen...hatgpt-a-33082
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 28.04.2023. u 15:47.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 15:30   #13
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Vidio sam da jednom drugom forumu da ga je netko pitao koliko blokova (poznata dimenzija) treba za zid određene kvadrature i da mu je dao potpuno netočan odgovor.
Ja ga pitam to isto i odgovori mi otprilike točno, ali ako ga pitam opet to pitanje odgovori drugačije, i onda treći puta opet drugačije.
Ne znam u čemu je shema ali nešto opako ne štima u njegovim algoritmima.

Također, ako ga pitam da mi pretvori npr. dolare u eure, ne pretvori točno nikad, a barem to je već implementirano u google.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 16:42   #14
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058



napiši to isto u stilu miroslava krleže
Gledam Kaufland trgovinu u Zagrebu, ovo mamutsko zdanje koje nudi izobilje živežnih namirnica, umjetno svjetlo koje sja kao bolesnikova temperatura. Njegova grandiozna konstrukcija prkosi obližnjim zgradama, kao da se namjerava izdići iznad svih, pokušavajući se nametnuti kupcima kao središte njihovog unutarnjeg svijeta.
Ali to nije sve, iza zidina ove trgovine kriju se čučavci, koji su nekima od nas zastranjeni, poput nedovoljnog osvjetljenja koje čini da se osjećate kao da ste zaronili u tmine pustolovine. Čini se da je ova trgovina u sebi ujedinila neke od najgorih aspekata tržnica, s dugim redovima za plaćanje koji izazivaju osjećaj frustracije i dosade.
Možda je ova trgovina, uz sve svoje veličanstvene i nedostatke, prikladna refleksija naše zajednice. Ljudi iz svih krajeva okupljaju se ovdje, dijeleći zajedničku želju za hranom i potrepštinama. Ali isto tako, ova trgovina izaziva podjele i kritike, jer ne može ispuniti sve naše želje i potrebe, ostavljajući neke nezadovoljene.
U konačnici, Kaufland trgovina u Zagrebu predstavlja mjesto suprotnosti, gdje se sreća i nezadovoljstvo miješaju u jednu zamršenu masu. To je mjesto koje izaziva emocije, iako ne uvijek pozitivne, ali je svakako neizostavno za sve one koji traže svoje mjesto u modernom svijetu trgovine.








Ili pak ovo, najbolji Skyrim mod ikada.
-->
Kreativna kreatura, ako nema izmislit ćemo.

Za ovakve uratke je nenadjebiv:



napiši to isto u stilu miroslava krleže
Gledam Kaufland trgovinu u Zagrebu, ovo mamutsko zdanje koje nudi izobilje živežnih namirnica, umjetno svjetlo koje sja kao bolesnikova temperatura. Njegova grandiozna konstrukcija prkosi obližnjim zgradama, kao da se namjerava izdići iznad svih, pokušavajući se nametnuti kupcima kao središte njihovog unutarnjeg svijeta.
Ali to nije sve, iza zidina ove trgovine kriju se čučavci, koji su nekima od nas zastranjeni, poput nedovoljnog osvjetljenja koje čini da se osjećate kao da ste zaronili u tmine pustolovine. Čini se da je ova trgovina u sebi ujedinila neke od najgorih aspekata tržnica, s dugim redovima za plaćanje koji izazivaju osjećaj frustracije i dosade.
Možda je ova trgovina, uz sve svoje veličanstvene i nedostatke, prikladna refleksija naše zajednice. Ljudi iz svih krajeva okupljaju se ovdje, dijeleći zajedničku želju za hranom i potrepštinama. Ali isto tako, ova trgovina izaziva podjele i kritike, jer ne može ispuniti sve naše želje i potrebe, ostavljajući neke nezadovoljene.
U konačnici, Kaufland trgovina u Zagrebu predstavlja mjesto suprotnosti, gdje se sreća i nezadovoljstvo miješaju u jednu zamršenu masu. To je mjesto koje izaziva emocije, iako ne uvijek pozitivne, ali je svakako neizostavno za sve one koji traže svoje mjesto u modernom svijetu trgovine.








Ili pak ovo, najbolji Skyrim mod ikada.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 28.04.2023. u 17:10.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 16:54   #15
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Iz razgovora sa ljudima koji su ga koristili, kažu da je najbolji kao pomoć u pisanju tekstova, dopisa itd.

Osobno sam ga testirao sa 5-6 upita kao da je pametni Google, i ono, teški fail. Mislim da je možda 10% bilo točno i zadovoljavalo uvjete koje sam naveo.

Dao sam mu i da programira jednu kratku skriptu, i na oko je izgledala dobro, tj. ispravno su postavljene varijable, sve definirano itd. Ali kada sam je pokušao pokrenuti, ne radi. Logika if then else mu je pogrešna, tj. nije nikada zadovoljavala uvjet.

Tako da, za sada nisam impresioniran, čekamo upgrade.

P.S. 3.5 verzija
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 16:11   #16
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Previše očekujete od njega. On je jezični procesor i naravno da matematiku neće izvesti ispravno, osim ako baš takav primjer negdje nije "pročitao".

Za traženje neke činjenice koje se sjećate kroz maglu pa mu je opišete je idealan.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 20:22   #17
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Google se drastično srozal zadnjih godinu-dvije od kad one retartirane auto-translate stranice uzimaju prvu stranu searcha, a nemaju veze sa pitanjem.

Skužil sam da sam u zadnje vrijeme počel dodavati "reddit" na kraju queryja jer mi tek onda da bolje i relevantnije rezultate.

Tak da, iako ne koristim chatgpt umjesto searcha, dobar je za nadopunu, i nadam se da će google poraditi na rezultatima pa da ponovno budu prihvatljivi, a ne kak je sad slučaj
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 20:42   #18
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
To sto ne zna matematiku je gpt 3.5, gpt4 uglavnom to odlično odradi, skok sa 3.5 na 4 je strašan, samo sto za 4. treba plaćati.


I ne bing nije isto sto. i ChatGPT 4, Bing daje puno netočnije rezultate. GPT osim limita na 2021, i limita na samo 25 pitanja u 3 sata, je debelo iznad svega drugog sts sam proba, a svasta sam proba... Prvo triba probat pa onda pricat rekla kazala, a treba i znat pitat
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 05:48   #19
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Skužil sam da sam u zadnje vrijeme počel dodavati "reddit" na kraju queryja jer mi tek onda da bolje i relevantnije rezultate.

probaj "superuser" dodat, za klasu iznad "reddit"
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 15:34   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Danas bi Google trebao predstaviti svoju verziju AI-ja

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...v/2462216.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2023., 15:38   #21
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
jesus zaš linkaš index članke za tech vijesti, kaj nema neki drugi izvor
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 15:21   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 15:38   #23
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Jel koristi tko PLUS verziju, vrijedi li uloženih 25 dolara mjesečno?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 16:04   #24
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Ja ga placam mjesecima vec i odlican mi je productivity tool, free verzija 3.5 mi nije niti blizu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 17:00   #25
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Za što ga konkretno koristiš?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 17:21   #26
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja ga placam mjesecima vec i odlican mi je productivity tool, free verzija 3.5 mi nije niti blizu
Koja je točno razlika između običnog i plusa kada govorimo o odgovorima.

Ne zanima me:

Citiraj:
General access to ChatGPT, even during peak times
Faster response times
Priority access to new features and improvements
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 18:10   #27
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Dostupnost podataka iza 2021. mozda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 20:02   #28
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Programiranje, debugiranje, refaktoriranje koda, upute za best practices, konveriranje worda u html odnedavno iz slike generira html.

3.5 odgovori tocno 20% laksih i to odgovori ofrlje

4.0 odgovori tocno 60% lakseih upita 30% tezih, ali okej uputi. Idalje se triba svaka recenica i linija provjeriti . aisto tako dobro dođe novih informacija.

Googlanjem potrosim 15 minuta GPTijanjem 5 iako se zna desit da ne moze nešto skuzit pa ne moze i onda skuzis da ti je lakse bilo refaktkrirat rucno.

Edit e da, spašava me za jedan projekt koji iman u VBu pa mi radi ko prevoditelj.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.10.2023. u 20:08.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 20:03   #29
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Dostupnost podataka iza 2021. mozda?


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je isto free po novom, zahvaljujuć identičnom besplatnom fičuru kod MS konkurenta.
Tak da sad bude imal još veći raspon halucinacija
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 20:15   #30
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
E da bing nije biti blizu po točnosti ChatGPT4 iako koristi isti engine ali vjerojatno koristi manje tokena, ili zvog cost savingsa nekad zove 3.5 nekad 4


Odlican primjer upotrebe GPTja mi je npr dam mu snippet forme u angularu kao template i napišem mu da prosiri formu sa: nabrojim polja, i doda validacije i error poruke. On doda 15 polja u 30 sekundi meni bi za to trebalo satak do dva sa validacijama i error porukama, a 3.5 to zbrlja na svoj način ne kako sam mu ja reka
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na