Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2022., 20:33   #1
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Povijest, sadašnjost i budućnost (HR) IT trgovina

Baš danas vidio, zatvorili novootvorenu trgovinu u Selskoj


MOD: kontekst...tema kreirana iz postova započetih u temi o Instar informatici.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 06.09.2022. u 23:36.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 22:39   #2
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Zatvoreno je bilo i u Savskoj kada sam zadnji puta prolazio.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2022., 04:32   #3
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Naučili su Vemil/Hgspot lekcije iz 2008-e, pametno.
Dolazi potop.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 06:58   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Naučili su Vemil/Hgspot lekcije iz 2008-e, pametno.
Dolazi potop.
Nigdje veze, zna se zasto je propao Vemil a bome i HG spot.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 07:10   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nigdje veze, zna se zasto je propao Vemil a bome i HG spot.
Itekako ima veze, kraj 2008. na 2009. bio je osjetan po padu prodaje informatičke opreme, padu ulaganja u marketing i po broju gašenja obrta i zatvaranja poduzeća. U to vrijeme održavao sam računala za jedno poduzeće - vlasnika nekoliko trgovina po trgovačkim centrima tipa Avenue Mall i King Cross, imali su pad prodaje od 80% u jednom trenutku, mislim da ti to dovoljno govori samo za sebe, imali su po dvije ili tri prodavačice u jednoj smjeni i smanjili sve na jednu prodavačicu, sve planove o širenju su srezali i molili se da prebrode krizu bez daljnjih otpuštanja radnika.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 08:46   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Itekako ima veze
Poslovicno raspolazes krivim informacijama, jer naravno da nema - Verica&Milan su, bas kao i Polaris 10ak godina ranije, propali (ili krenuli nezaustavljivo propadati) primarno zbog seksualne problematike, a (H)G točka zbog sitne gramzljivosti ljepuskastog mladice duge kose koji je barem za to dobio propisnih batina, ako nista drugo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 09:12   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Poslovicno raspolazes krivim informacijama, jer naravno da nema - Verica&Milan su, bas kao i Polaris 10ak godina ranije, propali (ili krenuli nezaustavljivo propadati) primarno zbog seksualne problematike, a (H)G točka zbog sitne gramzljivosti ljepuskastog mladice duge kose koji je barem za to dobio propisnih batina, ako nista drugo.
Da, da, i u jednom i u drugom i u trećem poduzeću su baš zato odlučili ostati s mizernim prihodima od prodaje (što je bio i glavni prihod, neću reći i jedini) i završiti u debelom minusu. Glavno da je moja informacija kriva, a tvoj zaključak bezgrešan...

https://www.google.hr/search?q=broj+...client=gws-wiz

Ovo bi trebao biti neki pokazatelj kakva je bila kriza u toj godini, 2009.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 05.09.2022. u 09:21.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 10:56   #8
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nigdje veze, zna se zasto je propao Vemil a bome i HG spot.
Propali su zbog preagresivnog širenja koje je lupilo u zid zvan globalna recesija.
IMHO, naravno.
Možda su stvarno faktori seksualne prirode/dužine kose presudili?
Krhko je znanje, možda je pao trag istine u me, a možda su sanje....
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 11:16   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Propali su zbog preagresivnog širenja koje je lupilo u zid zvan globalna recesija.
IMHO, naravno.
Možda su stvarno faktori seksualne prirode/dužine kose presudili?
Krhko je znanje, možda je pao trag istine u me, a možda su sanje....
Dobro si zaključio, s time da je blagi pad prodaje bio prisutan i prije pojave krize, ali je kriza bila odlučujući faktor koji je bio i zadnji čavao u lijesu poduzeća.
A Polaris je priča za sebe, gazda je vodio poduzeće dosta dobro za ondašnje prilike, ekipa koja je preuzela Polaris nakon gazdinog odlaska (s mladim mesom ruku pod ruku ) samo je gledala kako kola idu nizbrdo...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 12:39   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Glavno da je moja informacija kriva, a tvoj zaključak bezgrešan...
Tvoje informacije su se pokazale neupitno krive u gotovo svakoj temi u kojoj se javis; a linkovi su ti kao i obicno potpuno surealno nevezani za temu (broj zatvorenih obrta, o Kriste razapeti...).

Budes nam objasnio kako te kobne godine nisu propali Links, Svijet Medija, Mikronis i ostali?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2022., 13:42   #11
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Budes nam objasnio kako te kobne godine nisu propali Links, Svijet Medija, Mikronis i ostali?
Nisu propali jer su imali malo malih prodavaonica.
Propali su oni sa puno previše velikih prodavaonica, osobito po shopping centrima.
Recipe for disaster.
Za ilustraciju, pokolj u zapadnom dijelu grada nakon kobne 2008-e: Technomax (Kings Cross), HG Spot prekoputa, Technomarket (sada Prima namještaj), omraženi VeMil na Ljubljanskoj.
I tako u svakom većem gradu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 13:44   #12
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tvoje informacije su se pokazale neupitno krive u gotovo svakoj temi u kojoj se javis; a linkovi su ti kao i obicno potpuno surealno nevezani za temu (broj zatvorenih obrta, o Kriste razapeti...).

Budes nam objasnio kako te kobne godine nisu propali Links, Svijet Medija, Mikronis i ostali?
Dragi Bruno, korisnost tvojih postova (osim one recenzije) svodi se na kontriranje i prepucavanje sa gotovo svim članovima PCE osim s onima s kojima ideš na pivu i ćevape.
Ako nisi bio te godine obrtnik/privatni poduzetnik i imao hrpe poduzeća kao poslovne korisnike, pogotovo njihova računovodstva, onda nisi niti imao uvid u stvarnu situaciju u poslovanje pojedinih poduzeća koja su bili i veliki igraći koji su vrtili i milijunske cifre preko svojih poslovnih računa. A kada oni zakukaju da im svi kasne s plaćanjima, onda ti je to jasan signal da nešto u cjelokupnoj financijskoj slici države ne štima. Ako si sjedio u uredskoj fotelji, vrtio svoje programiranje i krajnji domet ti je bila instalacija programa, naravno da ne znaš što se dešava oko tebe na finacijskom polju i još gore, krizu nisi niti trebao primijetiti.
Links, Svijet Medija, Mikronis, MakroMikro, Chipoteka i ostali igraći nisu propali jer se nisu zaletili u naglu ekspanziju poslovnih prostora, nisu si nabili troškove koje svojim poslovanjem nisu mogli pokriti i koliko-toliko su dobro poslovali. Sjeti se priče oko Hangara 18 koji je isto uletio u hrpu troškova koje svojim poslovanjem nije mogao pokriti. A kad jednom uđeš u financijske probleme kod velikih brojki, onda ti kredit od neke milijunske svote nije problem podići, ali je problem vratiti.
Onaj link što sam stavio, stavljen je baš taj jer je obrtnik kao najniže rangirani poslovni subjekt po svojim početnim prihodima i troškovima ujedno i najosjetljiviji na bilo kakve poremećaje financijskih prilika u državi, drugim riječima financijska kriza se najviše očituje u njihovom poslovanju.
Slična ti je situacija bila i s koronom, jedino su oni koji su ostajali bez posla u poduzećima otvarali nove obrte pa je tu naknadni rezultat nešto dugačiji:
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...-9-899-1077924

Evo, nadam se da si zadovoljan odgovorima, samo ti postavi pitanja, nema problema da ti odgovorim, koliko god bio neprijateljski nastrojen prema meni i koliko god te ubijalo u pojam što se pojavljujem na forumu.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 06.09.2022. u 07:44.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 13:55   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Propali su zbog preagresivnog širenja koje je lupilo u zid zvan globalna recesija.
IMHO, naravno.
Možda su stvarno faktori seksualne prirode/dužine kose presudili?
Krhko je znanje, možda je pao trag istine u me, a možda su sanje....
Ne kažem da nije recesija bila i da nije pomogla, ali je jedan Vemil u to vrijeme prodavao 3put više robe od Linksa. To ti iz prve ruke mogu reći jer sam bio involviran u proces. Vemil je doslovno probao zbog ovoga što je Bubba napisao i na to sam aludirao u svom postu.


Da ne budem totalno off, Instar sigurno ne propada. To što jedna trgovina ne radi kako treba, svako normalan bi ju zatvorio ako nije samoodrživa. Uvijek imaš takvih primjera gdje jednostavno ne ide il se skupi "kriva" ekipa. Recimo taj links Links koji spominješ i kuneš se u njega, ne znam da li znaš da je postojao Links Karlovac?
Isto tako kao vjerojatno i ovdje, nije išlo u trgovini, ekipa je bila loša i jednostavno su odrezani.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 14:00   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne kažem da nije recesija bila i da nije pomogla, ali je jedan Vemil u to vrijeme prodavao 3put više robe od Linksa. To ti iz prve ruke mogu reći jer sam bio involviran u proces. Vemil je doslovno probao zbog ovoga što je Bubba napisao i na to sam aludirao u svom postu.


Da ne budem totalno off, Instar sigurno ne propada. To što jedna trgovina ne radi kako treba, svako normalan bi ju zatvorio ako nije samoodrživa. Uvijek imaš takvih primjera gdje jednostavno ne ide il se skupi "kriva" ekipa. Recimo Links Karlovac
Istina, ali taj isti Vemil je uletio negdje nešto prije 2008. u priču s nekretninama koja je zbog krize propala. I to je bilo sidro oko vrata koje ih je potopilo. Inače, ne znam sjećaš li se, ali Vemil je u isto vrijeme smanjio rabat u veleprodajnom kanalu zbog čega je hrpa kupaca prešla kod drugih dobavljača. Meni je ostalo u sjećanju kako su mi telefonski nudili Gigabyte matične ploče za nekih 50 kn razlike do njihove maloprodajne cijene i ostali zapanjeni kada sam rekao da po istoj cijeni mogu dobiti Asusa u Linksu i da mi je Links bliži od njih. Tako da se i tih 3x veći prodajni rezultat od Linksa relativno brzo istopio.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 14:02   #15
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Da nadodam, u to vrijeme prije nego je Vemil propao, osvanula je novogradnja, stambeno-poslovni prostor oblijepljen Vemilovim naljepnicama na potezu Branimirove oko križanja sa Sveticama i nakon propasti Vemila nestao je bilo kakav trag Vemila s te zgrade.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 05.09.2022. u 14:40.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 14:46   #16
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Poslovicno raspolazes krivim informacijama, jer naravno da nema - Verica&Milan su, bas kao i Polaris 10ak godina ranije, propali (ili krenuli nezaustavljivo propadati) primarno zbog seksualne problematike, a (H)G točka zbog sitne gramzljivosti ljepuskastog mladice duge kose koji je barem za to dobio propisnih batina, ako nista drugo.
Neka netko proširi priču, nisam upućen. Zvuči k'o hardverski Gejm of Trons
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2022., 22:52   #17
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Instar-Informatika.hr (infomacije i iskustva)

Meni se u ono predrecesijsko vrijeme činilo da se Ve-mil i HG Spot natječu tko će otvoriti više dućana u što više gradova. Vjerojatno su se natjecali i tko će više artikala prodavati. Tada je bilo nečuveno da IT dućan prodaje veš mašine i tostere.

Banke su samo čekale da se prezaduže da ih preuzmu. Recesija je to samo ubrzala kao i neki događaji koje je Bubba spomenuo. Navodno je gđa Verica izgubila brakorazvodnu parnicu, a u presudi je navodno morala ustupiti pola firme jer je sve to nastalo u tom braku. Ne mogu potvrditi točnost toga. Ekipa iz moje generacije faks/posao su radili u svim većim dućanima tada.

Links nije propao jer je Vedran mudar čovjek. On u to vrijeme od prvog dana nije trošio čak niti jednu kunu godišnje na marketing. Oni nisu imali marketing. Imali su dobru uslugu, promptno riješavanje reklamacija i nisu se financirali dugovima. Pomoglo je i to što su se primarno orjentirali na fizičke osobe jer je to stabilnija i masovnija klijentela nego firme.

I tako dok su HG Spot i Ve-Mil (kasnije Unus medija) bili jednom nogom u grobu, Links se počeo širiti.

Apsolutno je točno da je Vemil izgubio klijente smanjivanjem rabata. To je bio užasno glup potez. Trebali su napraviti upravo suprotno da zadrže klijente. Očito im je trebala lova i nisu vidjeli dalje od toga pa su na taj način izvukli lovu raznoraznim prebijanjima i kompenzacijama nakon čega su pokopali firmu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 05.09.2022. u 22:58.
medo je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 04:39   #18
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Meni se u ono predrecesijsko vrijeme činilo da se Ve-mil i HG Spot natječu tko će otvoriti više dućana u što više gradova.
U njihovu obranu te strategije, jednostavno su se morali širiti.
2000-2008 je bilo doba jeftinog novca, banke su djelile kredite firmama šakom i kapom, raja je peglala kartice ko sumanuta.
Moraš tu priliku iskoristiti ako si jedan od dva najveća igrača i to radiš agresivnim širenjem, jer "ako nećeš ti bude onaj drugi", kao što mi je onomad rekao bivši vlasnik "Shoebedo" lanca trgovina.
Tim više čast Linksu, sigurno im nije bila laka odluka se odupru toj maniji.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 08:07   #19
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
@ medo & kopija

Upravo tako, potvrdili ste sve što sam i ja napisao i ne stoji Bubbino da su propali isključivo zbog seksa ili nečijih hirova. Mlado meso bilo je samo dio cjelokupne priče koja je došla do izražaja s prvim naznakama krize koja je započela sredinom 2008. godine. Nitko neće ubiti zlatnu koku (koja donosi novac) zbog kotrljanja u krevetu.
Polaris je nakon odlaska gazde mogao nastaviti uspješno poslovati, ali nisu imali koga postaviti kao direktora poduzeća koji bi znao ispregovarati dobre poslove.
Milan i Verica (koja si je navodno našla mlađeg... intelektualca ) ipak su uspješno startali s Vemilom i dobro poslovali. HG SPOT je imao sjajne poslovne rezultate.
Njihova odluka o širenju poslovnih prostora došla je u totalno krivo vrijeme i to u mjeri da su čak i banke ostale paf nakon što su zaglibili s padom prodaje i dugovanjima koje nisu mogli pokrivati. Nisu čak niti poslovni prostori bili sami po sebi toliki problem, već uz to i silna roba koju su uzimali za prodaju i koja je mjesecima stajala u skladištima neprodana, a morali su platiti dobavljačima. I onda kad se stvorio zatvoreni krug gdje se gomilaju troškovi bez zarade koja bi barem djelomično smanjila zaduženja, ako ih već ne može anulirati i završiš tako kako su i Vemil i HG Spot i završili. Ali cjelokupno gledajući, seks i nečiji hirovi su su samo jedan zakulisni dio te epizode kada je kriza 2008. na 2009. godinu harala Hrvatskom (što Bubba ne želi priznati jer sam to napisao ja, a ne netko drugi pa on po dobrom starom običaju mora mene omalovažavati).
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 08:56   #20
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
BTW, cijela ova priča koja nas je vratila u slavnu i ne tako slavnu prošlost me odvela u nostalgične vode.
Al su mi malo mutne, pa evo pitanja.
Dakle, počeci velikana, je li slijedeće točno:
Ve-mil, podrum doma zdravlja u Baštijanovoj (pasivno hlađena Geforce 6600, velika greška)
Hg-spot, podrum ogromne stambene zgrade tamo negdje kod ZV (256MB RAM, veliki napredak)
M-san, podrum one kuće kod kazališta Trešnja (Micro Star International šroteks MBO)
ADM, podrum na Pešči (uzeo kod njih cijelu Wolfdale konfu)
Ali fali mi Links, gdje su oni počeli?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:10   #21
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
BTW, cijela ova priča koja nas je vratila u slavnu i ne tako slavnu prošlost me odvela u nostalgične vode.
Al su mi malo mutne, pa evo pitanja.
Dakle, počeci velikana, je li slijedeće točno:
Ve-mil, podrum doma zdravlja u Baštijanovoj (pasivno hlađena Geforce 6600, velika greška)
Hg-spot, podrum ogromne stambene zgrade tamo negdje kod ZV (256MB RAM, veliki napredak)
M-san, podrum one kuće kod kazališta Trešnja (Micro Star International šroteks MBO)
ADM, podrum na Pešči (uzeo kod njih cijelu Wolfdale konfu)
Ali fali mi Links, gdje su oni počeli?
M_san -King na Trešnjevci kaj ne?
Links - msilim da su oduvijek u Bobovačkoj..
HG-Spot -Središće

Zadnje izmijenjeno od: duggi. 06.09.2022. u 09:15.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:28   #22
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
123DDS ?? = ADM = Stan u Nalješkovićevoj, gdje si Danku plaćao robu u dnevnom boravku i onda si se spustio dole u garaže gdje je imao skladište
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:38   #23
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
BTW, cijela ova priča koja nas je vratila u slavnu i ne tako slavnu prošlost me odvela u nostalgične vode.
Al su mi malo mutne, pa evo pitanja.
Dakle, počeci velikana, je li slijedeće točno:
Ve-mil, podrum doma zdravlja u Baštijanovoj (pasivno hlađena Geforce 6600, velika greška)
Hg-spot, podrum ogromne stambene zgrade tamo negdje kod ZV (256MB RAM, veliki napredak)
M-san, podrum one kuće kod kazališta Trešnja (Micro Star International šroteks MBO)
ADM, podrum na Pešči (uzeo kod njih cijelu Wolfdale konfu)
Ali fali mi Links, gdje su oni počeli?
to su oni od početka milenija - a di su oni iz sredine 90tih - od Win95 i prvih multimedija add-ona?
__________________
...and fly...
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:38   #24
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ali fali mi Links, gdje su oni počeli?
Vedran je prodavao robu u svom stanu, ako me sjećanje služi na Malešnici, preko onda popularnih newsgrupa, navodno da se čak oglašavao u ondašnjem Plavom i Zelenom oglasniku. Onda ga je porezna počela stiskati da registrira djelatnost i nastao je Links.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:45   #25
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
A ovo sve ima točno kakve veze s nazivom teme?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:50   #26
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 434
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A ovo sve ima točno kakve veze s nazivom teme?
Povezano je uz trenutnu inflaciju i propadanja firmi i trenutno zatvaranje instar poslovnice. Zanimljivo je uvijek.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 09:52   #27
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Instar-Informatika.hr (infomacije i iskustva)

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
U njihovu obranu te strategije, jednostavno su se morali širiti.
2000-2008 je bilo doba jeftinog novca
Links je najbolji dokaz da se nisu morali širiti.

Zašto su im banke davale lake kredite? Iz istog razloga zašto su davale svima - da ih preuzmu kada ih ne budu mogli vraćati. Isto su napravili fizičkim osobama na tržištu nekretnina. Tada je svaki peti stan bio pod ovrhom. Ja sam tada imao sreću da sam radio za financijaše koji su me jako dobro savjetovali.

Nije točno da je tada novac bio jeftin iako to tako može izgledati. Banke su jednostavno spustile kriterije. Stan i auto su tada dobili ljudi kojima ne bi posudio za kavu jer znam da mi ne bi imali od čega vratiti. Firme također.


Links je počeo kao “Vedran” još u prošlom mileniju🙂 On je počeo s preprodajom robe praktički u garaži. Imao je onu svoju crnu web stranicu na kojoj je u jednom htmlu imao kompletan cjenik. To je praktički bio studentski home page po izgledu. Bilo je cash-only. Bio je jeftin i imao je sav bitan hardware za odmah. Skladište i web su mu bili ažurni što je bila rijetkost u ono vrijeme. Ja sam kod njega uzeo Teac SCSI pržilice i još neke stvari koje su uglavnom dolazile iz MSANAa (bar ono što smo mi uzimali) prije nego je narastao toliko da je otvorio Links. Posao se širio usmenom predajom odnosno reputacijom. Vedran je znao što ljudi žele i kako to žele i to im je dao. Ne mogu se sjetiti gdje smo sve išli na primopredaju. Jednom sam se našao s njim preko puta MSANa tamo gdje je sada Lidl u Zadarskoj 🙂
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 10:06   #28
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
...Tim više čast Linksu, sigurno im nije bila laka odluka se odupru toj maniji.
Imao i je i Links neuspjesnih "izleta".

Hint: Portio informatika.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 10:27   #29
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 534
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ali fali mi Links, gdje su oni počeli?
Znam da je došao u Bobovačku na Trešnjevci, tad sam tam radio 100 metara u drugom dućanu inf opreme.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 10:36   #30
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
to su oni od početka milenija - a di su oni iz sredine 90tih - od Win95 i prvih multimedija add-ona?
Eh, da zaboravih još jedan podrum, 2M COMPUTERS, na Jarunu, Preshott konfa zamjenila Pentium 133 konfu koja zamjenila Amigu 1995.
E sad kako se zvala ta firma iz 1995-e, znam samo da su bili u jednoj obiteljskoj kući u Rudešu, tamo negdje u razini Konzum drive-in zgradurine na Vrbanima?


Dajte brže odgovorite jer bude mod izbrisal
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na