Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2007., 19:17   #1
smrad
Premium
 
smrad's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: split
Postovi: 630
Kupnja mobitela u inozemstvu

Na što treba pazit kad se u inozemstvu kupuje mobitel. Kako znam oće li mi radit kad ga donesem doma. Kad sam prošle godine pita u Canadi, rekli su mi da neće radit u EU (na našim mrežama).
Kad sam u Mexicu tija kupit mobitel, rekli su mi da nemaju pojma, valjda oće.

Sad opet idem na brod i zanima me oće li radit ako ga kupim u Mexicu, SAD, Njemačkoj ili francuskoj.
__________________
ako znate odgovor na moje pitanje, molim vas -> recite mi ga (napišite )

ako NE ZNATE odgovor na moje pitanje, molim vas -> ne pišite ništa
smrad je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 19:47   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
U Kanadi i USA imaš drugačiji napon i frekvenciju, pa možda zbog toga ne bi radio tj. problem je punjač. Kod nas imaš 220V/50Hz, a tamo 110V/60Hz. Osim toga, mislim da tamošnji gsm radi na frekvenciji 1900MHz dok ovdje imaš 900 i 1800MHz. Isto tako, tamo imaš modela koji nisu nikad ni došli do Europe. Znam da mi je frend kupio Samsung (mislim) D415 (slide model) kod američkog T-Mobilea. Kad je tražio dodatne informacije o modelu, ni u jednoj Europskoj filijali T-Mobilea mu nisu mogli ništa reći o tom modelu niti ga popraviti, a bio mu je crko onaj flat kabel između dva dijela mobitela. Na kraju mu je neki lik u Rijeci popravio toga tako da je uzeo flat kabel od sličnog modela.
Iz iskustva znam da mobiteli kupljeni u Njemačkoj, Italiji i sl. rade kod nas iako ih u velikom broju slučajeva moraš otključati jer su vezani za nekog operatera. Isto tako, 99% njih ti neće imati HR menije.
Mobiteli kupljeni 'preko bare' bi trebali raditi uz uvjet da su triple band (900, 1800 i 1900MHz) te da im punjač podržava napon/frekvenciju od 220V/50Hz. Na tvome mjestu, radije bi ga kupio negdje u Europi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2007., 19:50   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ako kupuješ u Mexico / USA pazi da je tri-band tip (EU - 900/1.800 Mhz, USA - 1.900 Mhz), ista stvar sa punjačem (treba ti EU model - 230V). U Njemačkoj ćeš automatski naći EU model. Pazi i da je uređaj "free", tj. da nije zaključan na neku mrežu. Ovo zadnje uglavnom nije neki problem ali zahtjeva dodatne troškove a ako nije napravljeno kako treba uređaj može zezat / crknit, dakle bolje uzet "free" verziju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2007., 21:53   #4
smrad
Premium
 
smrad's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: split
Postovi: 630
E hvala, znači tri band. Struja nije problem jer iman onaj konverter sa utičnicama.
Nije da ću sigurno kuovat nešto, ali ako naletim na nešto dobro je znat.
Npr. u Mexicu mi je lik prodava LG čokoladu za 120 $, mobitel mi se svidija, ali ga nisam tija uzet jer nisam zna oće radit.
Kad sam doša doma, tek nakon misec dana sam vidija da se kod nas prodaje po nekoj bolesnoj cjeni.
__________________
ako znate odgovor na moje pitanje, molim vas -> recite mi ga (napišite )

ako NE ZNATE odgovor na moje pitanje, molim vas -> ne pišite ništa
smrad je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 15:52   #5
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Pozdravljam, da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje. Naime, imam priliku kupiti Samsungov mobitel koji je kupljen u Austriji i ima njihovo jamstvo i račun. Mobitel je inače nov, čak imam i imei broj, pa me zanima jel to jamstvo može vrijediti kod nas, ili barem u SLO, ako mi se nešto dogodi?
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 17:20   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne. Samo tamo gdje je kupljeno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 17:33   #7
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Imao sam ja Nokiu N9, koja je takodjer bila kupljena u Austriji (EU) i garancija je vrijedila bilo gdje u EU, najblizi servis je u Ljubljani. Tako su mi sve objasnili pozivom kada sam poslao mail u Nokiu Hrvatska.
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na