Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2007., 15:49   #1
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Battlestar Galactica SPOILER ALERT

Radi se o seriji koja se vrti na HRTu(2) srijedom u večernjem terminu(23h-00h). Međutim vjerujem da mnogi koji su pogledali par epizoda na hrtu nisu bili "zadovoljeni" sa jednom epizodom tjedno jer serija je krajnje napeta te su skidali sa interneta. Serija također ide i na SciFi programu kojeg možete pratit preko satelita. Ide subotom, zapravo ne više jer odlučili su napravit stanku povodm svih ovih praznika i prebacili termin u nedjelju navečer koji počinje od 21.1.

Do sada su završile dvije sezone i treća je aktualna sa trenutnim 11 nastavkom koji komplicira stvari maksimalno i prave ljubitelje ove serije ne ostavlja ravnodušnim. Sljedeći nastavak koji dolazi 21.1 vjerujem svi nestrpljivo čekaju jer u njemu će se mnogo mnogo toga riješiti... ili neće.

Ovaj thread sam otvorio s namjerom da se okupe svi oni koji prate ovu seriju da malo raspravljamo o ovim pitanjima:
Kako su Cylonci evoluirali, što je sa starim modelima, gdje im je homeplanet, postoji li jedan imperator kao i u originalu, gjde su bili 40 godina, kakve veze imaju sa Bogovima, što je Gaius, hoćemo li ikada vidjeti "number six" "do kraja", bez apstraktnih kadrova, koliko ima Cylonaca, što su napravili sa planetima kolonija, što žele od Zemlje, jesu li ljudske misije u zonu primirja narušile mir, zašto Cylonci love i posljednje ostatke ljudi, koju dijetu je koristio Apollo, rade li 5 nestalih modela protiv ostatka vrste, je li "number 3" luda, imaju li Cylonci smisao za humor, zašto se "roboti" ne sječaju prošlosti, koji lak za metal koriste centurioni, priviđa li se "number six" u Gaiusovoj glavi, ili je stvarna, što je s Buldogom, koja je uloga polu ljudskog djeteta, što se dogodilo Boomerici i Caprici da više nisu protiv ostatka Cylonaca, imaju li centurioni funkciju govora (poput onih starih), koji je bio callname (nadimak) Lt. W. Adame ("danas" admirala Adame) dok je još bio viper pilot, kako to da još nema homoseksualnih veza u jednoj američkoj hit seriji, zašto flota nije pokušala razviti mogučnost borbe biološkim oružjem nakon uviđanja slabosti neprijatelja, zašto je zvijezda pred supernovu suprotno zakonima fizike bijele boje, zašto svaki planet ima floru sj. amerike....... ???

So say we all

SPOILER ALERT
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Smartguy. 09.01.2007. u 00:39.
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 16:01   #2
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Tako naravno da sam skidao epizode sa neta (prve dvije sezone zahvaljujući Treku ).

BTW, ne zaboravite najbolje trenutke ( osobno, tri su mi odlična - u prvoj sezoni kada Galactica izlazi iz maglice gdje je skladište municije i "Establishing perimeter" makljaža, možda najbolja ikad u SciFi serijama, zatim kada Pegasus spašava Galacticu - onaj očaj kad se misli da je gotovo i kad Pegasus razguzi Basestar te "I'm getting my men" kad Adama (aka Čelična Muda) se usprotivi admiralici...
Sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2007., 16:14   #3
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Tako naravno da sam skidao epizode sa neta (prve dvije sezone zahvaljujući Treku ).

BTW, ne zaboravite najbolje trenutke ( osobno, tri su mi odlična - u prvoj sezoni kada Galactica izlazi iz maglice gdje je skladište municije i "Establishing perimeter" makljaža, možda najbolja ikad u SciFi serijama, zatim kada Pegasus spašava Galacticu - onaj očaj kad se misli da je gotovo i kad Pegasus razguzi Basestar te "I'm getting my men" kad Adama (aka Čelična Muda) se usprotivi admiralici...
sad čitam ovaj tvoj post i naježim se na djelu "I'm getting my men". Kad sam taj dio gledao nisam znao kud ću sa sobom, ustao se iz fotelje i kad sam vidio pegasus i one njegove "topiće" počeo sam se derat po sobi .
Meni najbolja je prva koja traje 3 sata ali i ova zadnja koja u onoj odjavnoj sceni je prenapeta.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 17:03   #4
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Ja se jos sjecam orginalne BS Galactice dok sam bio mali i to mi je bila mrak serija.
Sad kad su napravili novu mi je jos bolja.
Nazalost silom prilika BS sam pocel gledat tek prije kojih mj dana na HRTu. HRT ko hrt, jedva da i prikazuju kaj os SF serija, a onda ih jos razvuku da im traju po 6 mj. al opet bar za razliku od glupog RTLa prikazuju neke...

No pak ja sam zabrio da je ovo prva sezona kaj je sad na hrtu???? : stoopid

S obzirom da nisam skidal te ne namjeravam, pliz ko je gledo sve nek ne pishe spoilere ovdi!!!!

Dakle ke vi mislite jel su ucmekali Adamu, il ce se izvuc??
A onaj papak od doktora Gaius, koji tenkre, pa naravno da je on sam pijun u rukama Sajlonca (hehe kak na hrtu pishu ;D), na kraju ce lik ostat kratkih rukava...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 17:44   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
I ja se sjećam bsg dok sam bio klinac. al ova nova je preyebena. to mi je definitivno NAJbolja sf serija ikad. mislim, i trekkie sam, i fan sg1 i sga, ni starwarsi mi nisu strani, a i babylon5 je ok, ali novi BSG mi je tri koplja ispred svih. mada znaju i oni zabrijat u neku mistiku koju neznaju objasnit kak spada ali oprošteno im je.
best moments? što je sky reko, izlazak iz maglice na početku prve sezone, 17.epizoda druge sezone, te 4.epizoda treće sezone (Exodus, part II)
@KnezTame: kak da ti velim jel Adama preživio ak nećeš spoiler?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 17:53   #6
Gmaz
Old school
Moj komp
 
Gmaz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 204
Pratio svaki nastavak bsg obavezno do prije dvije epizode. Kad su cijelu epizodu birali fuckin potpredsjednika zgadilo mi se
Gmaz je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 18:22   #7
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
a sad... molba da ode nebude spolilera će teško biti ostvarena jer kako ćemo mi koji pratimo 3 sezonu raspravljat?

ovdje možeš nać sve doti jedne epizode:

\\nedozvoljeni linkovi\\
__________________

Zadnje izmijenjeno od: tor. 11.01.2007. u 19:43.
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 22:27   #8
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
inace .. netreba vam nova tema za ovo .. svi BSG fanovi su dobrodosli i tu

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=8564 ...


..
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 23:13   #9
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
@ Smatguy, puno pitanja, malo odgovora...svi mi imamo neke svoje teorije al sad bi piso satima, a ni neda mi se bas

uglavnom, znas kaj...svaka cast hrt-u na samom cinu pustanja bsg (iako mi to nis ne znaci jer sma odavno pogledo sve nastavke), jer je fakat strasno bit SciFi fan i zivjet u hrv
te cinjenica da jos nije pusten jedan nastavak stargate-a (bilokojeg) me uzasava...hvala bogu na internetu...

btw...mora bit spoilera, pa necu raspravljat 1. sezonu ak sam pogledo sve, sorry al adama je ziv! nek se stavi crvenim slovima da ima spoilera pa nek ne citaju oni koji ne zele znat
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 23:26   #10
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Svaka pohvala HRT-u skoro svake godine pusti neku sci-fi seriju. Mislim da to ne radi svaka tv mreža. Imali smo i sve star trekove ( koje bi htio ponovo vidjet naravno), X-files, DS9, Galacticu.

Ajde to i sport na drugom me drži uz Tv
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m