Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2014., 23:00   #121
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 504
Riknuo je pos printer(ocpp-582) od fiskal1 kompleta. Probao sam star tsp100 koristiti umjesto, ali ga aplikacija ne prepoznaje. Ima nekakav android sdk na netu, ali je to previse komplikacije...jedino ako nije netko uspio to iskemijati?
Uglavnom, postoji li neki plug&play pos printer koji dokazano radi "iz kutije" sa originalnim android tabletom odnosno fisklal1 aplikacijom? Novi dodje 613kn...pa bih rado ustedio na polovnom...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 12:19   #122
Predator17
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Nedavno sam otkrio ovaj sustav, sa kojim sam jako zadovoljan i radi bez problema. Nema nekih poteškoća i lako za razumijeti.. preporučam svakome.
http://www.4thdimension.hr/4dwand/blagajna
Predator17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2015., 15:54   #123
Zlik
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 110
Imam Fiskal1 sa njihovim tabletom koji je počeo krepavati pa me zanima da li bi bilo kakvih problema ako bi kupio samo software i stavio ga na rootani tablet?
Zlik je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 15:11   #124
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Vozdra! Malo dižem temu. Kolega vozi Taxi i treba fiskalnu blagajnu. Postoji li neka provjerena aplikacija za android a da podržava bluetooth spajanje na nekakav printer? Hvala.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2017., 15:50   #125
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Vozdra! Malo dižem temu. Kolega vozi Taxi i treba fiskalnu blagajnu. Postoji li neka provjerena aplikacija za android a da podržava bluetooth spajanje na nekakav printer? Hvala.
I mene zanima, imam jedan artikal (lezaljke) , pa bi priko moba i s bluetooth printerom to rjesija.

Sent from my Letv X600 using Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 01:41   #126
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Pozdrav ekipa...

od 6-tog mjeseca trebam uvest fiskalnu blagajnu u Obrtnicki prostor. Obrt je krojacki salon.

Tema mi je skroz nepoznata, kao i cijene ili usluge koje danas postoje na trzistu. Moze koji prijedlog sto bi bilo najbolje/najpristupacnije, svaki savijet je dobrodosao. U obrtu trenutno nema interneta ni racunala.

thx

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 11:32   #127
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Tablet ili mob i staviš gore https://play.google.com/store/apps/d...om.kontofiskal

U opisu aplikacije i njihovom webu imaš popis printera koji sigurno rade. Trošak ti je samo printer

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 13:22   #128
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Kakva je pouzdanost? Ja kod sebe imam 2 fiskalne na 2 laptopa od VIP-a sa Bixolon printerima. Radi perfektno, preko admin sučelja kada promijenim cijenu odmah se a svim mijenja. Isto tako u drugoj firmi imamo 1 fiskalnu na laptopu i 4-5 portabilnih na mobitelima.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 14:04   #129
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Za sada radi odlično. Jedini mogući problem je mozda ako ne bude update neki na vrijeme i što nemaš koga zvati ako nešto ne valja jer ne plaćaš nikome nista

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 14:22   #130
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Za sada radi odlično. Jedini mogući problem je mozda ako ne bude update neki na vrijeme i što nemaš koga zvati ako nešto ne valja jer ne plaćaš nikome nista

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Vidiš, taj mogući problem je meni osobno i najveći. U zadnjih cca 4g VIP nije radio možda 1-2h. Baš da je problem VIP-a, ovo kada ne fiskalizira cijeloj hrvatskoj ne brojim jer je to do fine.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2017., 01:42   #131
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tablet ili mob i staviš gore https://play.google.com/store/apps/d...om.kontofiskal

U opisu aplikacije i njihovom webu imaš popis printera koji sigurno rade. Trošak ti je samo printer

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nisam znao da postoje ovakva rijesenja... Do sada koliko sam shvatio "program" mi moze napisati, tj uslugu fiskalizacije, ponuditi samo netko tko je ovlasten za to. Pa se time naravno cijena toga podebljava znacajno.Sto je s onim FINA certifikatom za koji sam citao da se mora platiti, i kako je on povezan s ovim?

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Za sada radi odlično. Jedini mogući problem je mozda ako ne bude update neki na vrijeme i što nemaš koga zvati ako nešto ne valja jer ne plaćaš nikome nista

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Jedini trosak je trosak interneta?

Postoje li neke sankcije/kazne/problemi ukoliko sustav ne radi? Netko/nesto to kontrolira pa ce primjetit da sustav ne radi ili?

Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Vidiš, taj mogući problem je meni osobno i najveći. U zadnjih cca 4g VIP nije radio možda 1-2h. Baš da je problem VIP-a, ovo kada ne fiskalizira cijeloj hrvatskoj ne brojim jer je to do fine.
slazem se s tobom, ova pouzdanost je jako bitna, tj pozeljna ako si ju mozemo priustit.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 08:50   #132
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
slazem se s tobom, ova pouzdanost je jako bitna, tj pozeljna ako si ju mozemo priustit.
Zato ja iskreno radije platim nego da mi se to desi. VIP je oko 200 ili 300 kn mjesečno, trebao bih pogledati. Ali znam da mi neće riknuti nasumice.

Pozdanost >>>
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2017., 14:43   #133
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Znaci, kako sam se odlucio da cu postavit u obrt racunalo i printer, ostaje mi dio da rijesim pitanje "softvera" za fiskalizaciju, da li mozda znate kako se tu krecu cijene, i kome da se za tu uslugu obratim?!?!

Ranije mi je preporucen besplatan softver, ali mislim da mi nije to opcija posto u tom slucaju moram sam biti administrator i sredjivati tekuce/buduce probleme s time, sto mi nije opcija jer ja nisam fizicki u mogucnosti biti prisutan i brinuti se o tome, potrebno mi je da sve radi, da je podeseno za potrebe obrta i da imam neki vid supporta. Zato sam spreman platit "softver"...

Sto se tice troskova oko softvera to platim jednokratno, i vise nikad s tim nemam problema/troskova?

Sto se tice printera, sto preporucate? Ili klasicni A4 printer?

Sta se tice windowsa, clan obitelji ima pravo na original verziju windowsa, to dobivaju na fakultetu, jel se smiju koristiti ti windowsi za ovu svrhu ili? Kakvi su oko provjere toga, jeli se treba brinuti o tome... ?

thx,
pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2017., 00:09   #134
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Inspekcije provjeravaju sve. Ja koristim VIP samo zato jer mi je pouzdan, a izvješća, editiranje artikala i sve preko web sučelja pa mi je svejedno gdje sam. Isprobati ću i ovaj besplatni, treba prijatelju. Koji su OK jeftini mobilni printeri?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:20   #135
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Pozdrav ekipa,

evo da kažem odmah da sam totalni njubara za fiskalne blagajne, ali me svejedno seniori vole pitati jer ja sam onaj koji zna internet.

Dakle radi se o malom privatniku koji je dobio obavijest da mora zamjeniti trenutačni tablet za novi i da mora čim prije napraviti backup od stare jer to uskoro više neće moći.

Na stranu dosta gadan pristup te ekipe prema starom koji jedva zna mail napisati, lik je u panici već par dana da će sve pogubiti.

Postoji li neka standardna procedura za export backupa i import na novi uređaj? Kako mogu znati hoće li format biti kompatibilan?

Zahvaljujem na svakoj pomoći, ako postoji i neki broj koji mogu nazvati isto super...

Hvala
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:49   #136
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
O kojoj se tu aplikaciji/uređaju radi? Ovako je preširoko.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:50   #137
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Najbolje mu je pitati onoga tko će mu prodati/instalirati novi tablet sa novim softverom. Pretpostavka je da bi on znao što i kako treba napraviti, a možda i u trenutnoj aplikaciji postoji mogućnost backupa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:53   #138
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
hint sa ponude:

[00335] LTE fiskalna blagajna -
akcija - staro za novo 390
LTE Tablet 10”, stalak,HUB, 3G/4G

Fiskal1 mjesečna rata 50
Licenca za 1 mjesec (licenca,
backup, back office i telefonska
korisnička podrška)

Uslugu pruža TVC Info, sajt im ne radi (http://tvc-info.hr/), na mail ne odgovaraju, na telefon se ne javljaju
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 21:21   #139
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
imam prvu fiskal1 blagajnu - koja od ove godine vise ne radi.
s obzirom da imam tablet koji vise ne mogu koristiti kao blagajnu mogao bih ga rootati pa da bude za igru, ili gps u autu.


gugl nije bio dobar drugar, postoje li negdje upute kako to izvesti?
frikec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na