Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2024., 13:05   #19351
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
btw jel ima taj media player sa webos-a opciju za mjenjanje boje titlova kad upališ HDR sadržaj? ono da ne osljepiš i jel ima vremensku korekciju?
ne znam za mijenjanje boje, no ima vremensku korekciju, ima čak i odabir znakova i formatiranje i onda uredno ispravlja čćžšđ. No iritira što ne pamti postavke, bar ja nisam skužio kako da ih zadrži kao default.


Jedva čekam da mu ode ganacija (5 godina) da ga idem jailbrejkat i probat podesit kako spada
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 14:04   #19352
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 892
Ima promjenu boje, velicine, pozicije, sync i code page. Dosta dobar osnovni player.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 14:52   #19353
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Otvorite si film u MPC-HC, titlove skine automatski, s F1 i F2 ih se podesi ako idu ranije/kasnije. Ctrl+S da ih spremi i automatski sprema i postavke tog delaya.
Može se u postavkama namjestiti i da automatski skine i spremi titl tako da filmovi mogu na playlistu pa samo next nakon par sekundi koliko mu treba.

Druga i meni draža opcija, zaboraviti da postoje HR titlovi jer su loše (doslovno) prevedeni ili su prevedeni od strane nekog tko ne zna za gramatiku ili forsira određena narječja. Isto obožavam kad mi regionalne titlove podvale pod domaće.

Engleski su uključeni u više manje svaki dostupan u videotekama, uključite si ih i vježbajte engleski
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 15:00   #19354
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Bih li dobio kakve prednosti s HDMI 2.1 kabelom ak (zasad) samo gledam TV, netflix, hbo itd? Znači trenutno nula gaminga.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 15:10   #19355
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Kolko sam se ja školovao, nebi.
Dobio bi za 5.1 7.1 audio i eARC, i spajanje Playstationa ili Xbox, ostalo ne.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 16:42   #19356
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Bih li dobio kakve prednosti s HDMI 2.1 kabelom ak (zasad) samo gledam TV, netflix, hbo itd? Znači trenutno nula gaminga.

Za to što si ti naveo ti ni ne triba HDMI uopce
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 17:21   #19357
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Otvorite si film u MPC-HC, titlove skine automatski, s F1 i F2 ih se podesi ako idu ranije/kasnije. Ctrl+S da ih spremi i automatski sprema i postavke tog delaya.
Može se u postavkama namjestiti i da automatski skine i spremi titl tako da filmovi mogu na playlistu pa samo next nakon par sekundi koliko mu treba.

Druga i meni draža opcija, zaboraviti da postoje HR titlovi jer su loše (doslovno) prevedeni ili su prevedeni od strane nekog tko ne zna za gramatiku ili forsira određena narječja. Isto obožavam kad mi regionalne titlove podvale pod domaće.

Engleski su uključeni u više manje svaki dostupan u videotekama, uključite si ih i vježbajte engleski

zaboravljaš na one "srednje" generacije koji su učili ruski u osnovnoj
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 09:35   #19358
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Ima sad Kodi i na webosu, doduse nisam ga nikad koristio pa neznam namjestiti :/
Evo dobrih uputa (javi ukoliko zeza posto je drugi OS, ima i druga metoda), slijedi upute doslovno kako piše elementum dodatak i a4ksubtitles dodatak i to je sve sto ti treba.
Citiraj:
Nakon postavljanja dodataka moras postaviti:
kodi-settings-player-subtitles character set central europe windows (za č,š,đ,ž..);
kodi-settings-player-subtitles- odaberi si jezike koje želiš i obavezno bosnu stavi jer ima podosta bosanskih titlova dok hrvatskih nema
kodi-settings-player-subtitles-default movie i serije podesi na a4ks
kodi-settings-addons-subtitles addons-a4ks-configure-automatic loading first subtitles silently (da skine prvi titl koji nade);
Moguće još da ćeš morati postaviti i u elementum postavkama subtitlove ali lako to ako ti vec vrti film i moras rucno potraziti titlove (btw meni zacvika kodi ako idem na load subtitles u playeru, mora se ici na Download subtitles pa ti ponudi i odaberes kojeg zelis da te to ne buni), lako cemo automatizirati loadanje titlova bitno da ti radi.

Medutim ako patis od osrednje veze na internet (ispod 40mbps onda bi ti 4k sadrzaj mogao stekat) mozes razmisliti o realdebrid racunu posto on cachea torrente i stoga sadrzaj koji streamas bude osjetno brze radio i nece biti cacheinga toliko. Osobno koristim i prezadovoljan sam (graničim na 40mbps).


Ajde probaj postaviti i javi kako radi, bas me zanima dal cpu/ram/storage može žvakat 4k stream koristeći kodi. Imam samsung telku i toplo se nadam da ce i kod njega uskoro Kodi doći.
BTW koji je to točno model televizora?

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 10.01.2024. u 09:41.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 10:22   #19359
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Pozdrav, jučer mi došo neki LG smart Tv i pošto sam novi u tome zanima me ako postoji koja besplatna iptv lista sa ovim našim programima (hrt, rtl nova itd).
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 11:00   #19360
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Postoji, ali ćeš potrošiti vremena dok je nađeš i onda će vjerojatno crknuti nakon par dana
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 11:17   #19361
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Pozdrav, jučer mi došo neki LG smart Tv i pošto sam novi u tome zanima me ako postoji koja besplatna iptv lista sa ovim našim programima (hrt, rtl nova itd).
Kodi, imas addon za tv programe a zove se Daddy live (the crew repo, addon ima jaaako puno programa ukljucujuci i nase arene za vas sportase) ili alternativa Aguia vavoo.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 11:30   #19362
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ekipa, prijatelj gleds ovaj Hisense, 70", - 25% ispadne 575€

https://www.sancta-domenica.hr/tv-70...-smart-tv.html

Kakva je A6 serija? Ima li je tko.
Hvala

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 19:09   #19363
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Da li uzet 65" Hisense U8k ili Philips 717 oled za 36 m2 boravak koji ima s lijeve strane veliku staklenu stijenu a tv bi bio ravno? Jako puno svjetla ima.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 13:43   #19364
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 268
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Da li uzet 65" Hisense U8k ili Philips 717 oled za 36 m2 boravak koji ima s lijeve strane veliku staklenu stijenu a tv bi bio ravno? Jako puno svjetla ima.
Jako puno svjetla onda

https://www.makromikrogrupa.hr/tv-tc...m_medium=click

https://www.whathifi.com/reviews/tcl-55c845
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 13:54   #19365
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ili dobra zavjesa al ozbiljno. Ako vam prostor i lifestyle to dozvoljavaju.

Meni isto smeta svjetlo s tim da je meni prozor/jug iza ledja kada gledam tv. Umjesto da ulazem u tv za tih x puta sto pogledam ozbiljan film po danu, isli smo na opciju zavjese. Vecinu vremena tv po danu samo svira i prikazuje dobro jutro hrvatska, ali ne trazimo od njega savrsenstvo prikaza i ne treba nam zavjesa. Ali za pogledati nesto ozbiljno ili podnevni dnevnik, onda je navucemo i bok.

Ako ides na neki super bright tv, gledaj da ima neku automatiku oko reguliranja svjetline. Tlaka je pimplati oko brightnessa svaki put kada padne noc, vjeruj mi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 14:49   #19366
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257