Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2009., 20:46   #151
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Necu duljit, malo sam odigrao i igra je je odlicna. Samo mi smeta sto igraci nisu "svjesni" auta, pa ono, pustaju forove i te gluposti, al ok, da se zivjet s tim ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 21:00   #152
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Igrica je kupljena , upravo se instalira...
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 23:48   #153
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor kArLo Pregled postova
Evo da i ja napišem koju riječ.
Odigrao sam i Fifu 10 i PES 2010.

Grafika na Fifi u odnosu na PES je tragična, ne znam što bi dečkima iz EA da su je tako lošom napravili dok za PES-ova svaka pohvala, grafika je fantastična.

Inače veliki sam pobornik PES-a, prestao sam sa igranjem Fife još od prvog PES-a kojeg sam igrao još na PS1.
Pošto je Fifa ove godine prva izašla, onako iz dosade sam je odlučio instalirati i probati dok mi ne dođe PES, i ostao sam totalno oduševljen Fifom (osim tragične grafike).

U PES-u me doslovce ubija onaj response time, dok se igrač sjeti napraviti što sam mu naredio tipkom, ode sve kvragu. Doslovce svaka reakcija kasni.
Od dodavanja, udarca, do kretanja igrača.
Pa recimo kada se lopta odbije nakon udarca iz kornera igraču izvan 16, nemoguća misija je da ju igrač otpuca od prve kako spada i na vrijeme (opet response tima), ma koliko god mu putanja leta lopte odgovarala i on imao prostora da otpuca....
Pa kad lopta ide u aut i igrač ju treba stići i zaustaviti (i uklizati možda) prije nego izađe a ono kreten još ode sa njom van...itd itd.

Ima još toga što je totalno loše napravljeno i što me odbija od daljnjeg igranja PES-a, a npr kod Fife je napravljeno kako spada.
Da ne govorim o modovima u igri, ligama, custom kreiranju kupova i liga koji su kod Fife miljama iznad PES-a.

Uglavnom, nažalost, nakon dugo godina igranja PES-a moram reći da je ovogodišnja Fifa postala začudo pravo osvježenje.
No dat ću još malo vremena PES-u, možda izađe kakav patch uskoro koji bi možda riješio taj response time koji me najviše živcira.
Nauči igrat PES onda se javljaj, ima vas par koji se stalno nekaj jadate.
Ovaj pes je realniji od prijašnjih i to su odlično napravili i nema response time, več sam ne tebi ali da čitaš bi videl kome objašnjaval!

PES treba znat igrat to nije za ljude koji si jedamput mjesečno odigraju utakmicu, za te ljude je fifa koja se prokuži za par min i sao dereš.
Ovo je definitivno najjači nogomet za PC.

Ima par BUGova al to definitivno nisu ovo kaj ste vas par rekli, velim dajte si vremena naučite igrat, priviknite se ili nemojte pisati takve bedastoće ko response time i da se nemre puknut iz prve sa kornera! Strašno.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 09:12   #154
kArLo
Premium
Moj komp
 
kArLo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 368
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Nauči igrat PES onda se javljaj, ima vas par koji se stalno nekaj jadate.
Ovaj pes je realniji od prijašnjih i to su odlično napravili i nema response time, več sam ne tebi ali da čitaš bi videl kome objašnjaval!

PES treba znat igrat to nije za ljude koji si jedamput mjesečno odigraju utakmicu, za te ljude je fifa koja se prokuži za par min i sao dereš.
Ovo je definitivno najjači nogomet za PC.

Ima par BUGova al to definitivno nisu ovo kaj ste vas par rekli, velim dajte si vremena naučite igrat, priviknite se ili nemojte pisati takve bedastoće ko response time i da se nemre puknut iz prve sa kornera! Strašno.
Koliko vidim ovdje se pišu iskustva igranja PES-a, što sam ja i napravio.
Prema tome, javljat ću se ovdje koliko ja hoću.

Response time je sranje, i to je moje zapažanje i iskustvo, a koliko vidim i po stranim forumima i zapažanje dosta velikog broja ostalih igrača.
Igram koliko mi se da, ali baš da ću visiti non-stop na igri, neću.
Neki ovdje ipak imaju i posao, obveze, privatan život...

Možda će mi se popraviti mišljenje nakon privikavanja i većeg broja utakmica, no za sada je ovakvo.
No da je Fifa dostigla PES, bome je, u odnosu kakav je prije omjer bio.
__________________
Desktop:
System: Asus X99 Deluxe / Intel i7 5820k + Noctua NH-D14 / 32GB DDR4 Corsair Dominator Platinum 3000Mhz (4x8Gb) / Asus DUAL-GTX1060-O3G / A-DATA XPG SX8200 Pro M.2 SSD 1TB / Sound Blaster Z / Fractal Design Core 3000 / Corsair HX1200
Storage (total of 54TB): 6 x Seagate IronWolf 8TB / WD My Passport Ultra 4TB (2,5") + WD Nomad case / WD Scorpion Blue 1TB (2,5") + Orico case
Video/audio/input/misc:
HP Z32 (32" 4K) / Logitech G933 Artemis Spectrum / Samsung Harman/Kardon Q70 soundbar / Sony XD100 / Corsair K95 / Logitech G9X / Logitech VX Revolution / Canon scanner LIDE 70 / HP LaserJet P1102
Mobile: Lenovo ThinkPad X1 tablet (Intel Core m7 / 8GB DDR3 / 256GB SSD)
kArLo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 09:44   #155
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Meni se ovaj PES baš ne sviđa. Nisam znao da ću to morati reći. Inače ga igram kad se skupi ekipa, kad se pije ili tako nešto. Ovo se više jednostavno ne može tako igrati, jer moraš biti polu pro da to igraš ili igrati svaki dan da znaš sve fore.

1. Imate loptu s Messijem, C. Ronaldom ili nešto sl., jednostavno ne možete predriblati igrača. Iako na pravoj utakmici kad Messi ili C. Ronaldo dobiju loptu driblaju više nego u igri.

2. Savršenost kretanja lopte pri običnom dodavanju ili šutu. Kad dodajete u for u 70% slučaja ne napravi što sam htio. A obično dodavanje uvijek savršeno i super brzo. Šut - katastrofa. Ako ste u malo boljoj poziciji u šesnestercu uvijek pogodi same rašlje ili stativa-gol.

3. Reaction time. Isuse bože. Ovo je najveća katastrofa. Pa ja imam bolji reaction time i pravom nogometu nego ovi igrači. Protivnik mu na 10-ak metara i on ne stigne dodat. Kretenski.

4. Igranje obrane. Prelagano. Obrambeni igrači kao da su na drogama. Cijelu utakmicu lete na napadače.

5. Šut iz vana i golmanove reakcije na isti. Opet katastrofa, šut iz vana nikako uspjet napravit, one koje pogodim budu neke volejčine i sl. Nema normalnog šuta. Golman na šut iz vana se pogubi sav, par puta mi se dogodilo da kasni s reakcijom i lopta se samo odbije od njega u gol.

6. Ocjene igrača. Messi 84, Rio Ferdinand 93. LOL
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 09:44   #156
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
NE brišem za sada...svađe i prepucavanja ne toleriram.

@danco00..riješi poput sereš itd..to si fino ostavi za privatan život
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 10:04   #157
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
igra je jednostavno mrak

'response time' je neshto shto je jako kvalitetno uvedeno i samo najagilniji igrachi mogu jako brzo raditi promjene smjerova...
ovaj nastavak se vraca u simulaciju nogometa, a ne kao 2009 da je jednim igrachem moguce proci sa centra samo brzim promjenama smjerova (realno? gimme a break)

treba sada igrati NOGOMET na PESu, a ne samo igrati PES, znachi treba se dodavati i raditi akcije, a ne juriti izmedju igracha a da obrambeni ne mogu iz putanje izbaciti Messija ili Ronalda (svaka njima chast, ali kontakt Ria ili Terrya bi ih izbacio iz putanje u RL)....shto je vishe nego ochito da je promijenjeno na bolje u ovom nastavku...

krenuo sam igrati sa slabijima (Blackburn, Sunderland, Dinamo...) protiv velikana i u 11 utakmica sam primio samo 2 gola (Top Player) shto je ochit znak da je obrana poboljshana i mozhe se kvalitetno igrati a da neka balavurdija (bez uvrede nekima) ne projuri po cijelom terenu i zabije gol-dva a da cijelu utakmicu nije odigrao niti jednu smislenu akciju...

faulovi su i dalje slabo odradjeni....sve se bojim frendova koji vole kositi jer ce i dalje uzhivati u ovome....

ocjena 9,1/10
King is back...
manki je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 10:27   #158
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Meni se ovaj PES baš ne sviđa. Nisam znao da ću to morati reći. Inače ga igram kad se skupi ekipa, kad se pije ili tako nešto. Ovo se više jednostavno ne može tako igrati, jer moraš biti polu pro da to igraš ili igrati svaki dan da znaš sve fore.

1. Imate loptu s Messijem, C. Ronaldom ili nešto sl., jednostavno ne možete predriblati igrača. Iako na pravoj utakmici kad Messi ili C. Ronaldo dobiju loptu driblaju više nego u igri.

2. Savršenost kretanja lopte pri običnom dodavanju ili šutu. Kad dodajete u for u 70% slučaja ne napravi što sam htio. A obično dodavanje uvijek savršeno i super brzo. Šut - katastrofa. Ako ste u malo boljoj poziciji u šesnestercu uvijek pogodi same rašlje ili stativa-gol.

3. Reaction time. Isuse bože. Ovo je najveća katastrofa. Pa ja imam bolji reaction time i pravom nogometu nego ovi igrači. Protivnik mu na 10-ak metara i on ne stigne dodat. Kretenski.

4. Igranje obrane. Prelagano. Obrambeni igrači kao da su na drogama. Cijelu utakmicu lete na napadače.

5. Šut iz vana i golmanove reakcije na isti. Opet katastrofa, šut iz vana nikako uspjet napravit, one koje pogodim budu neke volejčine i sl. Nema normalnog šuta. Golman na šut iz vana se pogubi sav, par puta mi se dogodilo da kasni s reakcijom i lopta se samo odbije od njega u gol.

6. Ocjene igrača. Messi 84, Rio Ferdinand 93. LOL

1. nekuzim onog tko pocinje igru sa barcelonom, realom i slicnim klubovima....

2. i ja da sam u poziciji za šut sa 16m i ja bi gađao same rašlje ili uz stativu

3. Pa igrac prvo mora imat loptu u nogama, naravno da ako prije dodavanja stisnes sprint, igrac ce si dat for od par metara da se moze zaletit, ako mu ti stisnes X naravno da ju on mora stic prije neg sto ju pukne , a naravno to ovidi i o igracu..kakvu tehniku ima i tako to

4. pa jel nije da ti upravljas igracima?

5. mocni Kahn također nije mogao nista protiv udarca iz daljine..skoro se i ozljedio
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 11:11   #159
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Citiraj:
Autor kArLo Pregled postova
Tko god pucao ovo, mislim da je ovo 1 od 20 pokusaja uspio...
U svakom slucaju vrlo lijep udarac.
Sto se znanja/ne znanja tiče, 2009 na top player sam gazio
Na 2010 se mozda moram još malo navići (pogotovo jer sam se naviko na Fifu sad).
ugl, mora se u točno odeređenom trenutku opucat, za dobit taj filing treba puno prakse....
isto ko i kak sa 40m možeš opalit jaku šljucu a da napuniš šut ono... centimetar... jednostavno treba osjetit taj momentum, hehe

@ timi... ovo s ocjenama su baš super isfurali, stavi u lineup mesija na ferdinandovo mjesto pa pogle koja mu je onda ocjena... ocjena je bazirana ukupno samo prema poziciji koju igra

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 23.10.2009. u 11:25.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 11:53   #160
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova

@ timi... ovo s ocjenama su baš super isfurali, stavi u lineup mesija na ferdinandovo mjesto pa pogle koja mu je onda ocjena... ocjena je bazirana ukupno samo prema poziciji koju igra
Da, ali mislim da je svejedno Messi puno više od 84 na svojoj poziciji.. Minimum 91
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 12:17   #161
kArLo
Premium
Moj komp
 
kArLo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
ovo s ocjenama su baš super isfurali, stavi u lineup mesija na ferdinandovo mjesto pa pogle koja mu je onda ocjena... ocjena je bazirana ukupno samo prema poziciji koju igra
Da, skužio sam to kad sam si uštimavao taktiku...totalna fora.
Jedan veliki plus kod PES-a je to uštimavanje taktike u detalje i kako se to očituje na terenu
__________________
Desktop:
System: Asus X99 Deluxe / Intel i7 5820k + Noctua NH-D14 / 32GB DDR4 Corsair Dominator Platinum 3000Mhz (4x8Gb) / Asus DUAL-GTX1060-O3G / A-DATA XPG SX8200 Pro M.2 SSD 1TB / Sound Blaster Z / Fractal Design Core 3000 / Corsair HX1200
Storage (total of 54TB): 6 x Seagate IronWolf 8TB / WD My Passport Ultra 4TB (2,5") + WD Nomad case / WD Scorpion Blue 1TB (2,5") + Orico case
Video/audio/input/misc:
HP Z32 (32" 4K) / Logitech G933 Artemis Spectrum / Samsung Harman/Kardon Q70 soundbar / Sony XD100 / Corsair K95 / Logitech G9X / Logitech VX Revolution / Canon scanner LIDE 70 / HP LaserJet P1102
Mobile: Lenovo ThinkPad X1 tablet (Intel Core m7 / 8GB DDR3 / 256GB SSD)
kArLo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 12:19   #162
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
zamarate se s krivim stvarima, odi lijepo na edit player i pogledaj njihove statse... messi je prenabrijan lik ima ocjene 95-96-97( doduše njih par, al ipak) . . . i spešl abilitije ima 10 onih odabranih... a ferdinand dosta slabije, tak da....

ak vam ne paše uvijek si možete stavit sve 99, što je isto debilizam jer se igrača treba radit prema poziciji...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 15:19   #163
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Kakav je ovaj defaultni of i licence? da li je arsenal opet north london ili su barem za premiership odkupili licence?
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 16:03   #164
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Liverpool i Man. UTD su licensirani ostali ne!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 16:41   #165
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
A jel ima tko kakav OF sa sređenim transferima, klubovima i igračima? Danas sam kupio igru tj. kupovina mi je baš pri kraju pa da se navečer izguštam malo
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 16:46   #166
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
A jel ima tko kakav OF sa sređenim transferima, klubovima i igračima? Danas sam kupio igru tj. kupovina mi je baš pri kraju pa da se navečer izguštam malo
http://pes2008editing.blogspot.com/2...rand-bleu.html

Najbolji patch... (za sada naravno)
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 18:43   #167
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 19:06   #168
ivo1950
Premium
Moj komp
 
ivo1950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 172
kako se rade finte?jedino za onu na q znam.
jel ima nesto ovako