Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2019., 10:29   #241
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Cudan svijet, po Skotu drvljem i kamenjem, pridaju mu zgodni pridjevi, a zaboravlja se da je kod svakog leaka stavio upozorenje da se ne uzme zdravo za gotovo i ono najbitnije - cijelu qarch je obradio tocno u zeru pred skoro dve god., dao nam prakticki potpuni insight u tolikoj mjeri i detaljima da su ovi wannabe yubitubi rivjeri koji ne znaju kaj je alu, a kaj fpu, komotno mogli bez gledanja i izucavanja amd promo materijala i diagrama samo na temelju njegovih videa ispricati svojem pucanstvu o zen2 arch i nacin funkcioniranja.
Takvi ljudi koji ekšuali pridonose komjunitiju dobijaju pridjeve lazovi i sl., a ekipa koja slijepo upija svaku rijec/graf bez da mucne vlastitom tintarom na kraju budu suci i porota.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 09.07.2019. u 10:57.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:35   #242
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Zbilja dobra cijena.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2019., 10:41   #243
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Asus na flagship pločama nije spor sa updateovima. C6H koja je starija i dalje uredno dobiva update, da nebi C7H.
Ako ti nije baš da ti gori voda, možda da malo pričekaš i popratiš C7H thread na OCNu da vidiš što će ekipa vani reći za odnošaje Zen2 i X470 ploče
Treba to i sad već raditi normalno ali ako baš oš bit 100% siguran i miran, možda 10tak dana da još malo odmoriš na lntelu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ma Alza je ima na popustu pa bih je piknuo. Usput si i još neke stvari pod jednu dostavu strpam i uštedim 700 - 800 kn bez beda

Gledam cijene ovih x570 i koji vrag, vani još nešto možeš naći, ali kod nas... nije normalno
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:49   #244
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Nije baš da sam nešto iznenađjen i uvređjen, ali da baš još ni jednog 3900X kod nas ... na MindFactoryju već razgrabiše 700 kom. Jel kupovao možda netko izvana B2B ?
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:50   #245
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Dolazi ti kod nas za 2-3 dana

X570 Gaming X - aprox. 1150-1300kn

X570 Aorus Elite - aprox 1400-1600kn

X570 Aorus PRO - aprox. 1800-2000kn

X570 Aorus Ultra - aprox 1900-2100kn

X570 Aorus Master - aprox. - 2500-2700kn

Ja osobno čekam X570 Aorus Extreme Ako bude ispod 5 bit će win win

Max Rockatansky _ pričekaj 12.07.. trebo bi bit tad i kod nas
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:57   #246
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
...
Max Rockatansky _ pričekaj 12.07.. trebo bi bit tad i kod nas
Tnx ... samo da ne nabiju cijenu kao Mlakar u susjednoj nam te prijateljskoj ... 572€
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:00   #247
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ima li uopce kakve razlike 2600 4.2ghz vs 3600 4.2ghza u 1440p sa gtx 1080ti?

3700x je velik pomak ali dal mi treba za gaming je pitanje

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:05   #248
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Cudan svijet, po Skotu drvljem i kamenjem, pridaju mu zgodni pridjevi i zaboravlja se da je kod svakog leaka stavio upozorenje da se uzme sa zrnom soli, a ono najbitnije, cijelu qarch je obradio tocno u zeru pred skoro dve god., dao nam prakticki potpuni insight u tolikoj mjeri i detaljima da su komotno ovi wannabe yubitubi rivjeri koji ne znaju kaj je alu, a kaj fpu, komotno mogli bez gledanja i izucavanja amd promom materijala i diagrama samo na temelju njegovih videa ispricati svojem pucanstvu o zen2 arch i nacin funkcioniranja.
Takvi ljudi koji ekšuali pridonose komjunitiju dobijaju pridjeve lazovi i sl., a ekipa koja slijepo upija svaku rijec/graf bez da mucne vlastitom tintarom na kraju budu suci i porota.
Čudan svijet, čudan.
Podmetnuli su mu, ne znam jesu li Srbi ili Masoni, ali da je sabotiran, je

Niti sam sudac, niti sam porota, niti me brine tvoje mišljenje i opravdavanje uz fino podjebavanje. Lik je fulao svjetski. Ali svjetski. Fulao je SKUove, cijene, core count, nominal i boost takt.
Svaka čast na prošlim informacijama ali ovo je izdominirao. Na kraju navodno i od AMDa dobio po prstima. Ja sam nebitan u toj priči, meni se ne treba opravdati, neka se opravdava tebi i vama koji ga pratite i podržavate. I AMDu jer je njima napravio štetu.

Eto, uzmi i ti moj post/postove sa zrnom soli jer možda i ne mislim tako tj možda ne bude tako ili možda nije tako.
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ma Alza je ima na popustu pa bih je piknuo. Usput si i još neke stvari pod jednu dostavu strpam i uštedim 700 - 800 kn bez beda

Gledam cijene ovih x570 i koji vrag, vani još nešto možeš naći, ali kod nas... nije normalno
Pogledaj u temi o Akcijama i popustima, mislim da sam vidio C6H za 100 eura boljeg deala od tog ne bude, a X470 nije ništa napredniji od X370. Bilo je diskusije o tome koje su razlike. Za Zen2 nebitne koliko vidim.

Pa provjeri, možda ti ušpara još koju kunu za nešto drugo.
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Nije baš da sam nešto iznenađjen i uvređjen, ali da baš još ni jednog 3900X kod nas ... na MindFactoryju već razgrabiše 700 kom. Jel kupovao možda netko izvana B2B ?
Drugi tjedan budu kod nas, koliko imam info za jednog HR distributera. Kod EU distributera čet/pet.

Edit: prestiže me OC freak.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:10   #249
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čudan svijet, čudan.
Podmetnuli su mu, ne znam jesu li Srbi ili Masoni, ali da je sabotiran, je

Niti sam sudac, niti sam porota, niti me brine tvoje mišljenje i opravdavanje uz fino podjebavanje. Lik je fulao svjetski. Ali svjetski. Fulao je SKUove, cijene, core count, nominal i boost takt.
Svaka čast na prošlim informacijama ali ovo je izdominirao. Na kraju navodno i od AMDa dobio po prstima. Ja sam nebitan u toj priči, meni se ne treba opravdati, neka se opravdava tebi i vama koji ga pratite i podržavate. I AMDu jer je njima napravio štetu.

Eto, uzmi i ti moj post/postove sa zrnom soli jer možda i ne mislim tako tj možda ne bude tako ili možda nije tako.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Tužno je da sve teže i teže danas nać dobar review.. iskreno ovi youtube review-i nit ne gledam ih.. osobno preferiram dobro štivo i polako čitat

Nigdje nisam naletio na neki pošten review da mogu reć da je okej

Prije je bila neka stranica koja je radila odlične review-ove ali nemogu se sjetit koja je to bila ( stariji plavi dizajn stranice sa nekim logom)

edit :

https://www.overclockersclub.com/rev...ga890gpa_ud3h/
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:11   #250
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kupi i9, ako nije bolji, barem je skuplji
I plus neki 360 AIO od 1000+ kuna da to drzi na 87 stupnjeva i nemas brige za upgrade path, mozes reci da imas najace u ponudi. The i9 power. Bilo bi dobro da uzme odma i rezervnu MBO jer sad kad novi socket izade ko zna ocel biti jos Z390 ploca.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2019., 11:24   #251
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Tužno je da sve teže i teže danas nać dobar review.. iskreno ovi youtube review-i nit ne gledam ih.. osobno preferiram dobro štivo i polako čitat

Nigdje nisam naletio na neki pošten review da mogu reć da je okej

Prije je bila neka stranica koja je radila odlične review-ove ali nemogu se sjetit koja je to bila ( stariji plavi dizajn stranice sa nekim logom)

edit :

https://www.overclockersclub.com/rev...ga890gpa_ud3h/
Bez sarkazma i podjebavanja - Škot bude to dobro izanalizirao i obradio, kad se skupi određena baza reviewova.
Ali da je ovo promašio, je. I da je poprimilo kolosalne razmjere, je. Jebiga, drugi puta bude pametniji.

Osobno jubitubete ne gledam niti pratim. Od pola njih dobijem proliv momentalno. I dalje preferiram štivo. I to naravno ne od svih.

Čekam Overclockersclub, oni su mi jedni od relevantnijih uvijek bili, samo znaju kasniti dosta

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:48   #252
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Čudan svijet, čudan.
Podmetnuli su mu, ne znam jesu li Srbi ili Masoni, ali da je sabotiran, je

Niti sam sudac, niti sam porota, niti me brine tvoje mišljenje i opravdavanje uz fino podjebavanje. Lik je fulao svjetski. Ali svjetski. Fulao je SKUove, cijene, core count, nominal i boost takt.
Svaka čast na prošlim informacijama ali ovo je izdominirao. Na kraju navodno i od AMDa dobio po prstima. Ja sam nebitan u toj priči, meni se ne treba opravdati, neka se opravdava tebi i vama koji ga pratite i podržavate. I AMDu jer je njima napravio štetu.
niti te podjebavam niti te smatram brainless fool-stvarno tako mislim, ako si se našao u tom košu, jbg starac ne znak sto da ti kažem. Kod tvog posta me zasmetalo što si isao davati pridjeve i dizati hajku iako si svijestan da je lik jedan od kvalitetnijih tipova sto se danas mogu naci po bespucama interneta, isto tak postoji ona tko radi taj i griješi, s obzirom koliko kvalitetnog contenta je od nejga proizašlo, ovo sa leakovima je bar meni nebitna mrvica.

A sto se tice stete, realno nije on nikakvu štetu napravio amd-u jer kolko sam vidio svi relevantni rivjui su iznimno pozitivni, a i ekipa ovdje na pce forumu je vrlo pozitivna, drugi par carapa je taj da postoje youtube i twitter jadnici te intel ratnici koji sad skupljaju mrvice sa poda kraj njegova stola.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:57   #253
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Doslovno si citirao moje riječi, ali nema veze nisam se našao uvređen.

Ali bih ponovio što sam ranije rekao. A to je da ljudi čuju ono što žele čuti. Svi ali SVI su htjeli čuti i čuli PET GIGAHERCA. I onda 10x on kaže PET GIGAHERCA, ljudi gluhi i slijepi od orgazama koje su proživljavali, pa nisu čuli da je potiho rekao "take it with pinch of salt".

Kao što rekoh, najmanje je bitno što ja mislim, a ne mislim ništa. Ali kažem da je ispao lažov. Da, slažem se, možda malo preteška riječ jer nije on leaker nego onaj koji prenosi, ali pošto se do leakera ne može, on je sad Pedro. Ljudi nisu dobili 5GHz i traže krv. AMD se ograđuje i ljudi ljuti na sebe i sve oko sebe se moraju na nečemu ispuhati. Također i neki koji su jedva dočekali tako nešto. Kao da nemamo takve i ovdje na forumu koji se liječe na drugima

Samo kažem da će naučiti iz toga. Zadovoljiti ne možeš sve, ali to je tako kad si eksponirana osoba.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 11:58   #254
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Molim opet da se otvori tema za vidovitog skota,on ka vremenska prognoza bice suncano sa oblacima mjestimicno i kise sa popodnevnim snijegom pa sta bude nemos falit sve spomenuto.

Jel ima di pisani revju razlika 2600vs3600 (gtx1080) na rezi 1440p i mene zanima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:01   #255
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Za AMD CPU i njihove buduce proceve jedine prave vijesti mozes dobit od Stilta.

Ovi youtuveri,kojekakvi Linusi su smijurija.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:01   #256
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Molim opet da se otvori tema za vidovitog skota,on ka vremenska prognoza bice suncano sa oblacima mjestimicno i kise sa popodnevnim snijegom pa sta bude nemos falit sve spomenuto.

Jel ima di pisani revju razlika 2600vs3600 (gtx1080) na rezi 1440p i mene zanima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Očito je da ja ipak moram kupiti taj R5 3600 da vam predočim razlike na svom test-bedu jel može ?

Sad za ozbač, to i ja tražim. Jedino kaj sam vidio je RTX2060 1080P i 1440P. 1440P je doslovno max 4%. E sad... nije GTX 1080, ali...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:17   #257
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Stigle i Asrock Taichi ploce u Uzishop, samo steta sta je cijena 3.1k dok je vani cijena 315 eura.
Cini se da ce radit Mindfactory ili ComputerUniverse

https://geizhals.eu/asrock-x570-taic...html#offerlist
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:23   #258
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
R5 3600 u supernetu i IQ ispod 1700kn, not too shabby...

BTW tko gleda ploče nek pogleda temu s akcijama, x370 c6h za kiki-riki, no brainer

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova

Jel ima di pisani revju razlika 2600vs3600 (gtx1080) na rezi 1440p i mene zanima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ima li uopce kakve razlike 2600 4.2ghz vs 3600 4.2ghza u 1440p sa gtx 1080ti?

3700x je velik pomak ali dal mi treba za gaming je pitanje

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Nažalost kad pro i semi-pro recenzenti furaju samo rtx 2080Ti

Eventualno ako netko naleti na nekoga ko je još na gtx 1080Ti neka slobodno stavi link...

U suprotnom ostaju amateri youtuberi, no tu ima puno plutajućih mina - fejkeri koji nemaju hardver i samo izbacuju grafove, a od toga napravili solidnu yt karijeru
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:33   #259
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Očito je da ja ipak moram kupiti taj R5 3600 da vam predočim razlike na svom test-bedu jel može ?

Sad za ozbač, to i ja tražim. Jedino kaj sam vidio je RTX2060 1080P i 1440P. 1440P je doslovno max 4%. E sad... nije GTX 1080, ali...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ajde probi led : )
Ja cekam te testove lako nadem kupca za 2600 nadodam malo i 3600, i malo poslje navi sa aftermarket kulerom i onda cu se smirit za neko vrime.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:34   #260
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Vidim puno vas priča samo o tome koliko je proc (nebitno koji) usko grlo za trenutne grafe.
Pa sada, to nije važno nekome ko će učestalo mjenjat proc, ali neko (ja npr) ko ne misli mjenjat proc bar 3-4+ godina platformu je onda ipak malo isplativije ispljunut koju kn više pa se osigurat. Opet u mom slučaju mislim da je prevelika razlika od 1000+kn sa 3600 na 3700x. Inače, pošto sam na i5, meni treba i tabla, RAM, proc + jedan freezer 33 ili 34, a odmah sam mislio ubost i nvme(ne treba, ali kad je bal), pa me cifra baš seksa. GTX 970 je još dobra za 1080p.
A opet ja sam sav neodlučan...a možda i nisam.

BTW da odgovrim sam sebi an pitanje o veličini BIOS-a. Kod asusa 3xx su imale 128mb, dok 4xx imaju 256mb. Kod MSI npr vidim da zadnji BETA BIOS za zen2 kompletno ogolili da bi sve stalo (x470 pro carbon), e sada, nadam se da nisu izbacili kakav fićur, premda spominju nege govnarije, ali pretežno je izgled UEFIa srezan, što je IMHO čak i dobro. Danas su ionako sve ploče živi cirkus, počevši od LEDica do bespotrebno veselih UEFIa.

A Škot; ma meni je njega gušt slušat i ne znam zašto bi ga trebalo uzimat zdravo za gotovo? To je za one ljude koji se uvijeka nadaju najboljem mogućem ishodu (očekuju IPC 20% bolji plus 5ghz plus mizernu cijenu...ah...). A zen2 je ispao bombetina i pomeo je Intela...ali nije na 5ghz, pa koga boli briga ako melje sve pred sobom?!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 09.07.2019. u 12:41.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:41   #261
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Trebati će dosta uvjeravanja ako developeri gledaju ovu statistiku.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/
Koliko je u toj statistici starih C2D procesora, Atoma, Celerona i slicnih koje developere niti ne zanimaju, jer su daleko od minimalnih zahtjeva. A iducih godina pogotovo nece imati izgovor jer ce konzole biti Zen 2 + Navi.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Svakako.

Pa nisu li i sadašnja velika očekivanja potpomognuta Škotom i sličnim lažovima i senzacionalistima umalo "pokopala" Zen2 procesore jer se očekivalo 5GHz ?

Biosi će se ispeglati i procesori će boostati 37 MHz više. Bitno je da radi normalno bez nekih čudnih fenomena tipa da spusti takt i da ga ne vraća natrag nakon idliranja i slično...
Skot je bas pokrenuo hype oko 5 GHz, a onda se pridruzilo jos par jutjubera i reddit je vec ocekivao 5 GHz na zraku i 5,2 GHz na vodi .
Bas me zanima hoce li uspjeti podici takt sa 7nm+ EUV i hoce li Intel uspjeti sa svojih 10/7 nm ponovno doci do 5 GHz. Bilo bi napokon vrijeme da prestane ta 5 GHz utrka i da developeri pocnu napokon koristiti sve te silne jezgre.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:59   #262
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@MadBoy

Istina. Treba zakucat sve te dretve

Inače, koga zanima, max safe voltage za Zen2 procesore je 1.325V za 24/7. Kaže doktor Stilt. Info je za ekipu koja misli fiksirati neki takt. Boost diže i na više ali ne u toliko dugim vremenskim intervalima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:21   #263
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@MadBoy

Istina. Treba zakucat sve te dretve

Inače, koga zanima, max safe voltage za Zen2 procesore je 1.325V za 24/7. Kaže doktor Stilt. Info je za ekipu koja misli fiksirati neki takt. Boost diže i na više ali ne u toliko dugim vremenskim intervalima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Koliko sam ja shvatio po rivjuima, PBO/Turbo kakogod se već zove, sam tu spiči čak 1.4V. E sada vi rajzenaši znate da li se to u BIOSU more ograničit ili ne?
IMHO bolje 100mhz niži takt nego degradirani proc..imao sam e2180 koji se degradirao muški u rekordnom roku.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:24   #264
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
niti te podjebavam niti te smatram brainless fool-stvarno tako mislim, ako si se našao u tom košu, jbg starac ne znak sto da ti kažem. Kod tvog posta me zasmetalo što si isao davati pridjeve i dizati hajku iako si svijestan da je lik jedan od kvalitetnijih tipova sto se danas mogu naci po bespucama interneta, isto tak postoji ona tko radi taj i griješi, s obzirom koliko kvalitetnog contenta je od nejga proizašlo, ovo sa leakovima je bar meni nebitna mrvica.

A sto se tice stete, realno nije on nikakvu štetu napravio amd-u jer kolko sam vidio svi relevantni rivjui su iznimno pozitivni, a i ekipa ovdje na pce forumu je vrlo pozitivna, drugi par carapa je taj da postoje youtube i twitter jadnici te intel ratnici koji sad skupljaju mrvice sa poda kraj njegova stola.
bas qarch i nacin funkcioniranja je nebitna mrvica kraj cijena, frekvencija, jezgri, boostova i ostalih pokazatelja konkretnih perfomansi procesora, lik je noob nista od njega kvalitetno nije izaslo, samo kvalitetno razlaže zasto bi trebalo biti kako kaze ali na kraju ne bude.
  Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:32   #265
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Koliko sam ja shvatio po rivjuima, PBO/Turbo kakogod se već zove, sam tu spiči čak 1.4V. E sada vi rajzenaši znate da li se to u BIOSU more ograničit ili ne?
IMHO bolje 100mhz niži takt nego degradirani proc..imao sam e2180 koji se degradirao muški u rekordnom roku.
Naravno da ima. Disableaš PBO i te auto điđe, postaviš fiksni multy i fixne napone i to je to.
Kod mene tako preko 2 godine stoji

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:41   #266
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Naravno da ima. Disableaš PBO i te auto điđe, postaviš fiksni multy i fixne napone i to je to.
Kod mene tako preko 2 godine stoji

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ne ne, mislio sam da se pusti sve to auto, ali da se ograniči na npr 1,35V.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:44   #267
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Ovo stvarno nema više smisla.
Citiranje nekih Skotova, Stiltova i ostalih mohtegern sponzorirarinih gurua je gnoj (yt kriple opće da ne spominjem). A za mb, voltaže i oc postoje zasebni tredovi.

Tred se pretvorio u citate i ndjeba..... cijena između stranih i domaćih dobavljača. Očito je kultura sudjelovanja u raspravi na niskom nivou.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:46   #268
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nisam tako nešto nikad probao da boosta sa ograničenim naponom. Netko je isprobavao P-States OC ali iskreno nisam se s time zabavljao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:06   #269
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
bas qarch i nacin funkcioniranja je nebitna mrvica kraj cijena, frekvencija, jezgri, boostova i ostalih pokazatelja konkretnih perfomansi procesora, lik je noob nista od njega kvalitetno nije izaslo, samo kvalitetno razlaže zasto bi trebalo biti kako kaze ali na kraju ne bude.
pa meni stvarno nije jasno, koji je tvoj nacin razmišljanja....imati 2% sporiji proc u gamingu od 9900k prema cijoj qarch su pisane igre zadnjih xy god, razlupati ga u svemu - ali doslovno svemu ostalom, za sve to ne imati potrebu za skupim AIO + delid, moci to sve vrtiti na medium segment mbo starije gen i onda se buniti na cijenu koja je ista kao i konkurencija.

alo stari kužis li sto se dogadja, mislim gle da intel prednjaci po techu i inovativnosti sto na podrucju cpu, sto na podrucju proizvodnog procesa(7nm) sto na podrucju cipseta(pcie 4.0), sto na podrucju ne limitiranost bandwidtha QPI linkom(ssd-ovi u raidu i sl.) - stvarno mislis da bi intel svoj top desktop proc prodavao sa svim tim điđama i inovacijama za 500 baksi?
budi sretan da imas priliku takav skok sto amd radi zadnjih par godina imati po cijenama po kojima ih imamo.

a sto se tice skota odnosno ovoga sto si napisao da je qarch nebitna mrvica, gle to po meni moze izjaviti samo osoba koja ne kuži i ne poznaje tech iza proizvoda i koliko baš taj tech omogucava da amd ima takve cijene kakve ima za perf. koje nudi.

prije bi mi bilo jasno da kenjakas po perf da si pro gejmer pucacina, da vrtis 1080p na rtx2080ti i da zaradujes online turnirsku lovu zbog 250+fps na ekranu, ali ti si lik kojemu je to ocitno nebitno jer zbog 2dBA nize razine buke smanjujes okretaje ventova odnosno gubiš potencijalne performanse.

ono, kontaradiktoran si sam sebi po upisima u raznim temama.

nevezano za ovu gen cpu, nije mi jasno ako te smeta riža u vlastitom kompu koji kurac ne kupiš nesto sto te nece smetati odnosno nabijati ti komplekse?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 14:09   #270
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
ali da se ograniči na npr 1,35V.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Netko je isprobavao P-States OC
Nemaju sve ploce mogucnost za to. Uglavnom bit je u tome da se P0 state uredi/stavi zeljeni max koji proc vec ide a vcore de na offset u minus
dokle god moze. Ostali P state se ne diraju tako da proc ce uredno raditi na base clocku koji vec je a turbo clock all core ce mu biti novo postavljni P0 state.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na