Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2019., 17:32   #1441
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo lagano i ja zamijenio svoj 1600 sa 3700x. Proslo iznenadujuce glatko samo me jedna stvar izluduje. Pri restartu Windowsa 10, kad bi se trebao dogoditi soft reset mainboarda, ploca se ugasi na sekund pa onda opet upali. Mislim restarta, al zasto se ploca dovraga gasi? Kao ono kad radi memeory training pri prvom paljenju kad se promijene ram postavke. To neka normala kod ovih novih Ryzena i X370 chipseta? Ploca je stara dobra Asus C6H. Probane dvije zanje bete 075 i 7501 i kod obe ista stvar. BTW, izgleda da je beta 7501 danas presla u oficialni. Zahvaljujem!
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 19:03   #1442
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Da li će biti dobra krpa za brisanje stakla?
Kad ti je napisao da ispoliraš bazu kulera, mislio je da uzmeš jako fini vodobrusni i da ju tako ispoliraš. To daje mrvu bolje rezultate.
Original kuler ima dosta loše obrađenu bazu. A original pastu možeš skinut sa čime god želiš, ja to obično čistim sa 100%-im alkoholom.

Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Evo lagano i ja zamijenio svoj 1600 sa 3700x. Proslo iznenadujuce glatko samo me jedna stvar izluduje. Pri restartu Windowsa 10, kad bi se trebao dogoditi soft reset mainboarda, ploca se ugasi na sekund pa onda opet upali. Mislim restarta, al zasto se ploca dovraga gasi? Kao ono kad radi memeory training pri prvom paljenju kad se promijene ram postavke. To neka normala kod ovih novih Ryzena i X370 chipseta? Ploca je stara dobra Asus C6H. Probane dvije zanje bete 075 i 7501 i kod obe ista stvar. BTW, izgleda da je beta 7501 danas presla u oficialni. Zahvaljujem!
Ja sam još uvijek na 7403, RAM na 3133 sa ručnim postavkama i reboota se komp bez gašenja, traje to malo duže nego na starom intelu, ali nema gašenja. Gasi se samo ako sam ga skroz iščupao iz struje i onda kod prvog paljenja.

Otkuda ti info da je 7501 službeni? Na support stranici je i dalje 7403 zadnji.

EDIT: Vidim da pišu na overclockers.net i na asusovim forumima da je to novi službeni i da je (valjda) lošiji/stariji od beta 0075 kojeg je linkao Shamino.
I vele da ima taj double boot što spominješ.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 27.09.2019. u 19:12.
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2019., 20:15   #1443
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Hvala na info. Hmm, mozda je onda neki bug u ova dva zadnja biosa ili ABBA agesi. Trenutno sam na 075. Ne da mi se sad opet stavljat 7403 kad ce kroz koji dan opet neka nova beta. Cudi me da ovaj reboot problem nisam nasao nigdje po forumima. Nije ovo taj double boot.. zna se i to desit nekad kod prvog paljenja. A valjda ce jednog dana sredit ovu C6H kako spada. Malo mi se smucio Asus s ovom plocom.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 21:39   #1444
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Evo stavio 7403 bios i opet mi se komp ugasi na sec. pri restartu windowsa. Windowsi se spuste pa valjda nema dataloss-a. Znaci sva led rasvijeta se ugasi i hdd-ovi naprave spindown i klik. Nije soft reset kao prije sa Ryzenom 1600. Jel se jos kome to dogada nakon prelaska na Ryzen 7?
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 22:10   #1445
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Da li će biti dobra krpa za brisanje stakla?
Ma papir za brisat ruke i briši, netreba ti krpa
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 08:46   #1446
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Evo stavio 7403 bios i opet mi se komp ugasi na sec. pri restartu windowsa. Windowsi se spuste pa valjda nema dataloss-a. Znaci sva led rasvijeta se ugasi i hdd-ovi naprave spindown i klik. Nije soft reset kao prije sa Ryzenom 1600. Jel se jos kome to dogada nakon prelaska na Ryzen 7?
Ne, ja def nemam tih problema, koliko sam skužio po stranim forumima to ima veze valjda i sa RAM-om koji koristiš i da li koristiš DOCP.

Ja nemam tih problema niti sa DOCP postavkama, niti sa ručnim, trenutno imam RAM na ručnim postavkama na 3133.

Da je ova ploča mušićava, je.
Da li je to do samog ASUSa ili tu prstiće ima i AMD...
Kod mene je jedino razlika da kad prvi put palim komp, on doslovno uleti na desktop za par sekundi, a kod restarta mu treba 20-ak (valjda fast boot radi samo kod prvog paljenja). Ali definitivno se ne gasi i pali ni kod restarta ni kod prvog paljenja ako ga prije toga nisam skroz iskopčao iz struje.

EDIT: BTW trebalo bi staviti i DRAM boot voltage na min 1.35, možeš i na 1.39.

BTW izašao je novi AMD chipset driver.

Da li vi kod instalacije samo gazite ili deinstalirate prvo stare sa npr revo uninstallerom ili nekim sličnim čudom?
Za GPU npr uvijek koristim DDU, preventive radi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 28.09.2019. u 09:16.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 08:51   #1447
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Meni bios 7403 radi bez problema,docp,pbo enable.Duži boot mi je jedino ako promijenim neku postavku u biosu.Svi idući restartovi su normalni.
Eto upravo sa revom maknuo stare i instalirao nove AMD drivere...
Ona opcija cpu override pod pbo ne radi ništa,bila na auto ili 200MHz,uvijek isti clockovi
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 11:31   #1448
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Ma evo sad vidim u par zadnjih postova na ROG Asus forumu da i drugi imaju taj problem sa gasenjem u restartu windowsa. Neki nemaju na beti 075, al meni se i tamo manifestira. A nista.. cekat da srede te biose ili ici na x570.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 13:22   #1449
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Meni je stvarno nejasno to da svaki novi BIOS istovremeno nekome bude spasenje poslano sa neba, a nekome želja da ispuca nekoliko komada iz tetejca u PC.

Ne kažem da ne vjerujem da nemate problema nego mi nije jasno što njima u Asusu nije jasno

Npr. evo sad taj 0075. Meni riješio ovo što nazivate "dual boot" i digao boost clockove za 100 MHz, sa 4300 na 4400MHz. Dakle 2 pozitivne stvari mi je donio, a negativne nisam primjetio.

A vama nekima 0075 donio random freezove, rebootanja iz Winsa, bsodove i ne znam što ne.

Tako da je teško reći je li do pojedine ploče, pojedinog rama, pojedinog proca, pa je još teže prognozirati za recimo kolegu MiL-a. Iz svog kuta mogu reći da nikad nisam imao problema sa tom pločom u 2 i pol godine koliko ju već gazim. Tako da u tvom slučaju kolega MiL, možda nikad ne dočekaš to kako želiš da ona radi.

Onda ili X570 ili Intel
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 15:01   #1450
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nek pričeka službeni ABBA bios, jer koliko vidim zadnji official je iz 8 mjeseca. Ako i onda zajebava onda nešto nije u redu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2019., 15:10   #1451
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Kako je krenulo, mogli bi u novu godinu ući, a BIOS i dalje tema br. 1.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 16:23   #1452
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Jučer sam updateirao svoju B450 Carbon AC na 7B85v1A (ABBA). Sve mi je i prije updateiranja radilo ok, samo je nonstop bio maxan napon ako je Cool'n Quiet bio na Auto složen u biosu. S ovim zadnjim je sve ok i bez prćkanja po njemu i boot je brži sad. Trebalo je da se sve sredi ali glavno da jesu ali uvijek bude dojam da su jednostavno morali s novim procesorima izbaciti i B550 ploče u prodaju.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 16:43   #1453
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Meni je stvarno nejasno to da svaki novi BIOS istovremeno nekome bude spasenje poslano sa neba, a nekome želja da ispuca nekoliko komada iz tetejca u PC.

Ne kažem da ne vjerujem da nemate problema nego mi nije jasno što njima u Asusu nije jasno

Npr. evo sad taj 0075. Meni riješio ovo što nazivate "dual boot" i digao boost clockove za 100 MHz, sa 4300 na 4400MHz. Dakle 2 pozitivne stvari mi je donio, a negativne nisam primjetio.

A vama nekima 0075 donio random freezove, rebootanja iz Winsa, bsodove i ne znam što ne.

Tako da je teško reći je li do pojedine ploče, pojedinog rama, pojedinog proca, pa je još teže prognozirati za recimo kolegu MiL-a. Iz svog kuta mogu reći da nikad nisam imao problema sa tom pločom u 2 i pol godine koliko ju već gazim. Tako da u tvom slučaju kolega MiL, možda nikad ne dočekaš to kako želiš da ona radi.

Onda ili X570 ili Intel
To je to, gledam po forumima i masu ih ima baš gadne probleme.
Ja osim u početku sada nemam više problema (možda je fakat bio proc?!), sve radi odlično pa me strah uopće probavat te BETA BIOSe. Tih 25-100mhz boosta mi je nebitno kraj stabilnosti. Double boot i problem sa gašenjem i/ili divljanjem ventova isto nemam pa realno ne moram ni eksperimentirat dok ne izbace službeni BIOS (ne koristim nikakav ASUS bloatware za win, čak i drivere za zvuk sam skinuo direkt sa realteka, a ventove sam poštelao u BIOSu; ovo napominjem jer mi se čini da probleme većinom imaju ljudi koji koriste ASUSov soft za štelanje ventova). Moram priznat da ovo nisam očekivao od Asusa i od flagship ploče, stare ali opet flagship. I iskreno mi nije drago vidjet da noviji BIOSi imaju masu problema sa zen/zen+, OK lako za nas sa flashbackom, ali ovi koji ga nemaju su u nezavidnom položaju.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 22:10   #1454
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..ja sam na nekom starom AB biosu, i sve je isto kao i s prvim biosom kada je izasla serija 3000.. sve rock stable..
...drzite se ljudi ofisl biosa, ako glumite beta testere onda nema plakanja
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 07:52   #1455
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
I evo 7501 je izašao kao službeni, iako mnogi po forumima tvrde da je beta 0075 zapravo bolji tj ispravlja neke stvari. Kao da devovi u Asusu baš i ne komuniciraju, mogli su odmah izbaciti BIOS sa svim ispravkama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 11:06   #1456
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Haha, cak je i Asusov ROG forum bugiran i ne mogu se registrirati da im tamo uputim par rijeci! Kakvi diletanti!! Nikad vishe nista njihovo!


EDIT: sa Chromom bez pluginova uspilo. Ok, valjda sastavim par recenica posli. Stvarno su zbrljali biose opet. Sa Ryzenom 1600 mi je uredno radilo vishe/manje vec duze vrime, al cim sam neki dan steknio ovaj 3700x ode sve kvragu. AM4 future compatibility my ass!


EDIT2: "Currently, you have limited access in the ROG Forum. Please contact Silent Scone@ASUS if you promise to behave and not spam in the forum." Haha, probit cu se ja do tamo...

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 29.09.2019. u 11:30.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 12:30   #1457
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor MiL Pregled postova
Evo stavio 7403 bios i opet mi se komp ugasi na sec. pri restartu windowsa. Windowsi se spuste pa valjda nema dataloss-a. Znaci sva led rasvijeta se ugasi i hdd-ovi naprave spindown i klik. Nije soft reset kao prije sa Ryzenom 1600. Jel se jos kome to dogada nakon prelaska na Ryzen 7?
Eto meni se to sada dešava nakon što sam stavio 7501 bios.Neznam zašto te to brine,komp se sada zaista restarta,ugasi svjetla,ventilatore i kreće...meni je tako bilo na svakom kompu koji sam imao do sada...

Druga stvar koju sam primijetio sa 7501 biosom je to da docp profil ne radi tj prilikom restarta se dešava code 01 i neće dalje bootat,crni ekran stoji. Ostavio sam profil na auto,stavio 3200 brzinu i manualno upisao 16 18 18 18 36,ostalo auto.Podignuo ram 1.38V i boot ram na 1.4V. Probao 10 puta restartati iz windowsa i izgleda da stvar funkcionira...znači da me je i beta izhebala zbog docp-a...
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 29.09.2019. u 12:35.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 12:37   #1458
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Za svaki slučaj provjerite da li vam je isključen Fast Startup, pošto se sa svakom većom nadgradnjom ponovno uključuje, jer eto - Microsoft.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 15:12   #1459
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Bio fast startup on ili off,opet kenja kad restartam,nekad dođe do wina,nekad neće...
Vraćam bios na 7403 koji mi radi ok,jer će opet sjebat winse...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 16:09   #1460
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ekipa imam par problema. Uzeo sam si pred neki dan ryzen 9 3900x sa dark rock pro 4 hladnjakom u kombinaciji sa gigabyte x570 aorus elite, 32gb rama g.skill aegis 4x8gb (za ostale komponente pogledati pod "moj komp").

Prvi problem: XMP, uključio sam ga u biosu preko easy moda i kasnije preko advanced moda (čuo sam da easy mod zna biti zbuggan). Čim restartam komp vrati cpu-z program mi pokazuje da nije uključen xmp.

Drugi problem: boostanje cpu-a, pokrenem cinebench single core test i upalim hw info. Niti jedan core nije išao preko 4.591mhz (a trebalo bi 4.6mhz). Maksimalna temperatura cpu-a na testu je iznosila 65.5 stupnjeva.

Treći problem: dosta dugo bootanje, kada provjerim u task manageru, startup tab last bios time prikazuje 28-30 sekundi što je puno previše. I ne prepoznaje monitor instantno grafu (predugo vremena bude crni ekran haha )

Bios je updejtan na najnoviji f5b. Ako netko zna rješenje neka javi molim Vas.

U prilogu ću staviti slike
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg‎
Views:	209
Size:	45.9 kB
ID:	21520   Click image for larger version

Name:	Untitled1.jpg‎
Views:	197
Size:	74.9 kB
ID:	21522  

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 29.09.2019. u 16:55.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 16:55   #1461
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Moj problem sa restartom winsa i gasenjem rijesen. Danas sve OK. Evo mogu potvrdit ovo:


"I noticed that the full cycle power after restarting from windows only occurs on the first day, after installing the bios 0075 then, after leaving the PC off all night (connected with the ups) it no longer happens."


Sad nek mi netko objasni kako i zasto!? Znaci treba proci jedan dan nakon flashiranja da bi proradilo. Ludilo. Haha Sta bi bilo sad da ga istekam iz struje na 10min i skinem bateriju s mainboarda. Ne zelim uopce probat a kamo li dirat tamo neke postavke za RAM i OC, ko zna na koju minu bi onda naletio. Ovo vise dode kao grupa za podrsku traumatiziranih Asus i Ryzen korisnika. Hvala svima. Idem setat sa psom...to je pametnije.

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 29.09.2019. u 17:02.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 18:10   #1462
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Drugi problem: boostanje cpu-a, pokrenem cinebench single core test i upalim hw info. Niti jedan core nije išao preko 4.591mhz (a trebalo bi 4.6mhz). Maksimalna temperatura cpu-a na testu je iznosila 65.5 stupnjeva.
99,8 x 46 = 4590,80 MHz
Dakle sve je OK, ako hoces da ti bas pise 4600 MHz rucno digni Bus Clock na 100 MHz. Ako se dobro sjecam, kad ukljucis XMP, Bus Clock se spusti sa 100 MHz na 99,8 MHz.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 18:18   #1463
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne znam baš. Čim takneš BCLK, BIOS smatra da je to Manual OC i bustaša više nije u pogonu. Barem je tako na mojoj ploči.
Eto, ove postake koje imam, boostaju isto tako 44x99,8/9... Ako postavim na 100.2, gotovo, automacki radi na 3600 MHz i ni herca više/manje.

OK, možda je tako na C6H, na njegovoj ne. Ali skužio si poantu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 21:57   #1464
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne znam baš. Čim takneš BCLK, BIOS smatra da je to Manual OC i bustaša više nije u pogonu. Barem je tako na mojoj ploči.
Eto, ove postake koje imam, boostaju isto tako 44x99,8/9... Ako postavim na 100.2, gotovo, automacki radi na 3600 MHz i ni herca više/manje.

OK, možda je tako na C6H, na njegovoj ne. Ali skužio si poantu.
staviš na MANUAL, a ne na DOCP, BCLK na 100, onda bu ti boostalo, 100.2 mu je previše
Vekster je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 22:04   #1465
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nemam nikakvih problema s kompom, od prvog dana je pali i vozi, s tim da mi je komp 24/7 upaljen i po hwinfu avg.usage cpu je na 78.7% ))

Koliko tu i tam pratim temu nema upisa od vlasnika msi ploca, nemreš vjerovat od am3 dna i odrona pa do bug free am4 platforme.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 22:29   #1466
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nemam nikakvih problema s kompom, od prvog dana je pali i vozi, s tim da mi je komp 24/7 upaljen i po hwinfu avg.usage cpu je na 78.7% ))

Koliko tu i tam pratim temu nema upisa od vlasnika msi ploca, nemreš vjerovat od am3 dna i odrona pa do bug free am4 platforme.
Da, ni ja nisam imao nikakvih problema sa B450 Carbon AC ... flash BIOSa na suho, stavio proc i vozi.
Možda sam i ostario za takve stvari ali jednostavno mi se više ne da vući mačka za rep kad sve radi ok, čak nisam još pokušavao ni oc-ati.
Koliko su Brko i Disco pisali u CH6, nisam ni ja odolio uzeti jednu, ali eto, 3950X kasni pa su za sada mirni
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 22:34   #1467
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Vekster Pregled postova
staviš na MANUAL, a ne na DOCP, BCLK na 100, onda bu ti boostalo, 100.2 mu je previše
Tnx. Isprobam kad idući BIOS flešam sad ne diram ništa jer sve radi ko majka.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 06:06   #1468
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ja imam ručno podešen RAM i bclk nisam dirao, on je na 100mhz.
Dakle samo ručno podesi RAM.
EDIT: tj prema cpuz jer na 99.98.
Boost radi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 16:29   #1469
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
stavio jutros novi bios - dancing queen od abba-e, nisam imao pojma, izbacili su ga još 18.9. i nije beta

probao na eco 95W mode-u(1.087V) sa 3650-3675MHz mi sada takt varira od 3700 do 3775MHz.
to je na full opterecenju svih 12 jezgri, po hashu sam dobio 4 i kusur % sa abbom, not bad )
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 20:08   #1470
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Izašli prije par dana novi chipset driveri ako netko nije vidio.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na