Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2016., 10:07   #2971
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,468
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Ja još čekam Async drajver za moju 970. Kao i dobre DX12/Vulkan drajvere
Tko ceka, taj se naceka
9x0 rade kako rade, i to je to.
U novim driver releasovima ce se samo povecavati razmak izmedju 10x0 i 9x0.
Isto kao i sa 9x0 vs 7x0.
Jedini razlog zbog kog jos imam Nvidiu je 3D Vision.. ali kako je i on prakticki obsolete od strane Nvidia-e... zna se sto ce biti iduci izbor kad kupujem drugu karticu
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 10:14   #2972
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
ja dodnosim činjenice a vi još uvijek pričate bajke o nevidiji i ATIju. I to vas boli jer imam nevidija grafu pa mogu lijepo objektivno procijeniti bez selektivnog odbacivanja svega lošega od strane nevidije.
Ovo više govori o tebi nego o onima koji "pričaju bajke"

Znači ja kupim RX480, imam flickering/CTD-ove ko onaj troll Asus30 (ili kako sam imao sa HD4850 kad je izašla) i što - trebam kenjat po AMDu i njihovim proizvodima na temelju toga, posvađat pola foruma sa 30+ postova u AMD/nVidia temama?

Ti imaš svoja iskustva, ja imam svoja, Pero ima svoja.

Što se mene tiče, kad sam god kupio nVidia karticu, momentalno nije bilo problema. Kasnije naravno da je bilo, nisam rekao da nije. Ali inicijalno kad se nova kartica stavila u komp - NIJE.
I to je činjenično stanje iz mog kuta gledanja kako sam i rekao u onom postu - nVidia za odmah, AMD za kasnije.

Mene je 970 koštala malo i zbog toga sam je uzeo uzimajući u obzir pred godinu dana da me BK za DX12 jer sam ionako igrao svoje omiljene igre koje datiraju iz 2014 i ranije (Metro serijal, STALKER serijal, World in Conflict, Crysis/Warhead, F1, PES...). A koliko vidim, u godinu dana nije baš da se tržište igara napunilo DX12 naslovima... možda nVidia štopa, tko zna

A i jednostavno je u mojoj matematici - ako se na tržišu pojavi full DX12 igra koja je meni vrijedna spomena, npr. Metro nastavak ili da se pakao smrzne a nebo zapali izlaskom STALKERA 2, momentalno u stroj ide AMD kartica, pa makar kredu digno za nju i novo napajanje.

GTX1070 - imao dobar deal koji je propao. Čeka se sljedeći ako ga bude. Ako ne, KGJ

P.S. ovo kaj veliš "vas boli...". Jedino što me boli je to da me boli k***c. Za dionice, za politiku duopol firmi, za kozmičku pravdu između dvije multi-milijunske kompanije koje deru kak nas stignu ali jedna je malo jeftinija pa nam kao izlazi u susret, za fanbojizam/hejterstvo od strane korisnika.

Tu smo da raspravljamo, a ne da namećemo svoja mišljenja kao jedina ispravna.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Za DX12 me živo zaboli jer nisam niti namjeravam prelaziti na Win10 u doglednom razdoblju.
Onda nastavljaš skidati "legasi" drajvere i BTK
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 10:54   #2973
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ovo više govori o tebi nego o onima koji "pričaju bajke"

Znači ja kupim RX480, imam flickering/CTD-ove ko onaj troll Asus30 (ili kako sam imao sa HD4850 kad je izašla) i što - trebam kenjat po AMDu i njihovim proizvodima na temelju toga, posvađat pola foruma sa 30+ postova u AMD/nVidia temama? Zašto se tolki ljudi uvrijede na spomen da je nevidija daleko od savršenstva i niš puno bolja od ATIja?

Ti imaš svoja iskustva, ja imam svoja, Pero ima svoja.

Što se mene tiče, kad sam god kupio nVidia karticu, momentalno nije bilo problema. Kasnije naravno da je bilo, nisam rekao da nije. Ali inicijalno kad se nova kartica stavila u komp - NIJE.
I to je činjenično stanje iz mog kuta gledanja kako sam i rekao u onom postu - nVidia za odmah, AMD za kasnije.

Mene je 970 koštala malo i zbog toga sam je uzeo uzimajući u obzir pred godinu dana da me BK za DX12 jer sam ionako igrao svoje omiljene igre koje datiraju iz 2014 i ranije (Metro serijal, STALKER serijal, World in Conflict, Crysis/Warhead, F1, PES...). A koliko vidim, u godinu dana nije baš da se tržište igara napunilo DX12 naslovima... možda nVidia štopa, tko zna

A i jednostavno je u mojoj matematici - ako se na tržišu pojavi full DX12 igra koja je meni vrijedna spomena, npr. Metro nastavak ili da se pakao smrzne a nebo zapali izlaskom STALKERA 2, momentalno u stroj ide AMD kartica, pa makar kredu digno za nju i novo napajanje.

GTX1070 - imao dobar deal koji je propao. Čeka se sljedeći ako ga bude. Ako ne, KGJ

P.S. ovo kaj veliš "vas boli...". Jedino što me boli je to da me boli k***c. Za dionice, za politiku duopol firmi, za kozmičku pravdu između dvije multi-milijunske kompanije koje deru kak nas stignu ali jedna je malo jeftinija pa nam kao izlazi u susret, za fanbojizam/hejterstvo od strane korisnika.

Tu smo da raspravljamo, a ne da namećemo svoja mišljenja kao jedina ispravna.



Onda nastavljaš skidati "legasi" drajvere i BTK
Hoćeš gomilu izvještaja o problemima sa 1070/1080? to što tebe nije zadesilo..nije...ali nije ni veliku većinu onih koji imaju ATIja. Sranja se dešavaju na obje strane a tu se bajke pričaju kako je nevidija savršenstvo a ATI ništa osim problema. A ja samo spomenem da sam imao priličnih problema s nevidijom i odma "pol foruma posvađano". Pa tko je sad fanboj/hater? Zašto se tolko ljudi uvrijedu na činjenicu da je nevidija daleko od savršenstva i niš puno bolja od ATIja?

Isto tako o tome kako sad Kepler grafe rade, jel to isto nešto što se treba pod tepih gurati?

A ja sam ti rekao da ti je najbolje da preskočiš ovu generaciju kompletno, upravo tako, dok ne izadje igra koju hoćeš igrati a 970 je nemože tjerati. 970 tjera igre koje hoću igrati loše i zato prelazim na 480. I zato nemogu preporučiti u ovom trenutku nevidiju za nekoga tko kupuje na dulje vrijeme grafu. To nije ni fanboisam/hejterstvo nego bazirano na činjenicama. Kad i ako se nevidija popravi možemo razmotriti novo stanje.

Moje stajalište je jasno, nevidija ima prednost u starim naslovima a AMD u novim.

Deus Ex izlazi 23.8. Civ6 i BF1 u 10. mjesecu pa ćemo vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 30.07.2016. u 11:03.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:03   #2974
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Hoćeš gomilu izvještaja o problemima sa 1070/1080?
Hoću. Tak jasno. SVE probleme od SVIH.

Citiraj:
to što tebe nije zadesilo..nije...ali nije ni veliku većinu onih koji imaju ATIja.
Mene obično zaobiđu neki generalni problemi i pomori ako čak i imam faulty seriju nečega. Ali me redovito zasere i krepa nešto što je kakti bulletproof i dokazano

Citiraj:
Sranja se dešavaju na obje strane a tu se bajke pričaju kako je nevidija savršenstvo a ATI ništa osim problema.
Ima slučajeva da se nVidia brani više nego AMD jer je veća baza korisnika, ali nisam vidio da je netko napisao da je nVidia savršena, a da je ATI/AMD samo problemi.

Citiraj:
A ja samo spomenem da sam imao priličnih problema s nevidijom i odma "pol foruma posvađano".
Nije poanta što spomeneš nego kako prezentiraš ali dobro, nema veze, point taken.

Citiraj:
Pa tko je sad fanboj/hater?
Ja znam tko nije.

Citiraj:
Isto tako o tome kako sad Kepler grafe rade, jel to isto nešto što se treba pod tepih gurati?
Jasno da ne treba. Kao ni sada ovo za Maxwell.

Citiraj:
970 tjera igre koje hoću igrati loše i zato prelazim na 480.
Koju čekaš? Nitro+ ili Red Jew ?

Citiraj:
I zato nemogu preporučiti u ovom trenutku nevidiju za nekoga tko kupuje na dulje vrijeme grafu. To nije ni fanboisam/hejterstvo nego bazirano na činjenicama. Kad i ako se nevidija popravi možemo razmotriti novo stanje.
Što znači na dulje vrijeme? Na godinu i pol se komonto može uzeti 1070 ako je netko misli mjenjati kad izađe Volta Na duže, AMD.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:04   #2975
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
A nis, idem i ja promjenit pod moj komp 480 da mogu "opravdano srat"
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:14   #2976
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
ko ti kriv. Ja ne vidim poantu ostajanja na starim verzijama. Pogotovo za one koji mogu besplatni upgrade napravit
Kada nešto dobivaš "besplatno", ti nisi kupac, ti si proizvod.



To spyware smeće moram koristiti na poslu na novom stroju (velika ekipa dobro plaćenih informatičara je nekoliko mjeseci "prilagođavala" instalaciju Win10 da bi uopće zadovoljila potrebnu sigurnosnu razinu, uz napomenu da do kraja godine zadržavam stari stroj u slučaju nekih problema), mrzim svaku stvar na Win 10, počevši od načina prikaza datoteka, korisničkog sučelja i control panela, pa sve do programa koji rade savršeno na win7, a na win10 se random krše. Tako da ono, apostoli win 10 si ga slobodno mogu zabit negdje skupa sa asink kompjutom...
Garro je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 11:16   #2977
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hoću. Tak jasno. SVE probleme od SVIH.
nit su jedni nit drugi bogom dani

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene obično zaobiđu neki generalni problemi i pomori ako čak i imam faulty seriju nečega. Ali me redovito zasere i krepa nešto što je kakti bulletproof i dokazano
I mene većinom. Igrao lutriju, dobio figu pa nije sreća u pitanju

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ima slučajeva da se nVidia brani više nego AMD jer je veća baza korisnika, ali nisam vidio da je netko napisao da je nVidia savršena, a da je ATI/AMD samo problemi.
Hardware/gaming mi je hobi, ali me stvarno počelo živcirati kako se svi problemi od jednih zanemaruju a od rugih i najmanji problem je katastrofa svemirskih razmjera

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nije poanta što spomeneš nego kako prezentiraš ali dobro, nema veze, point taken.
Uvijek sam vjerovao u direktan pristup. Nema mi smisla uljepšavati i frazirati da se slučajno nebi neko uvrijedio.

"ima mnogo prostora za napredovanje" NE znači da je dobro, upravo suprotno, znači da je loše i da treba dignuti guzicu i popravit stvari or else - primjer ;P

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja znam tko nije.
Što se tiće korporativnih poslova ja gledam samo svoje nofčeke. Oni hoće sšto više para izvuči a ja hoću najviše za svoje nofce.


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koju čekaš? Nitro+ ili Red Jew ?
heksagram mi je bliži u ovom trenutku, ali čekam 4 GB verzije prvo. Još je i Fury u igri ;P dok sam malo promislio, s Fury bi mogo imati VSR uljučen pošto se puno bolje skejla na višim rezolucijama. al sad je otprilike 2:1:1 ommjeri 4/8GB/Fury


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Što znači na dulje vrijeme? Na godinu i pol se komonto može uzeti 1070 ako je netko misli mjenjati kad izađe Volta Na duže, AMD.
Pa pogle i grafe koje se ovdje ima - većina starija od 2 godine ;P . Dulje od godine dana - 480 (jer Volta navodno izlazi za godinu dana a onda ode Pascal u legacy )

I nekako mislim da će Pascal vrlo loše držati cijenu. Moja preporuka sada je 470/480 4GB za 1080p. Pa onda za godinu i pol/dvije+ ponovo gledati 1160/580 za ~2k kuna (ako upoće bude potrebno)



Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
snip
nisam primjetio neke drastične razlike izmedju W10 i W7, tj maltene su isti u 99% stvari. i još dosta customizacija bez kojih me sad rad na starijim widowsima pomalo i živcira. A ovo o privatnosti...jel imaš smartphone...pa...nough said ;P

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 30.07.2016. u 11:35.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 13:32   #2978
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Win 10 FTW nema tu šta.

A ovo oko AMD i NV,evo jednog primjera.Znači gledamo dok Koduri nije došao na vlast RTG-a i dok nije došao Crimson(tada je AMD kao doživio refresh).NV je kroz periode od 2,3 godine prije toga,još u vrijeme keplera i ovih ranije imala za svaku imalo known igru SLI profil(tipa za Mad Max AMD nema CF profil),poštenije boosteve odmah kad naslov izađe,imali su stabilnije drivere,shadowplay,GF experience,nisu imali driver overhead kao AMD i kartice su im trošile više,a nisu performale(AMD nema full dx11 fičur set/arhitekturu kao što ni NV nema async sada).I sve je to kroz period godina doprinosilo sve većoj i većoj razlici u tržištu.Sada se AMD vraća,ali NV i dalje ima novaca da godinu za godinom ispuca kompletno novu arhitekturu i nešto posebnije napravi sa njom(Volta)da se održi u igri.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 13:43   #2979
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A daj nemoj sad i ti krenut dokazivat nešto što ne drži vodu.

3 godine i mjesec dana sam imao GTX660Ti. Nas 2-3 tu sa foruma smo je kupili 2 dana nakon što je udarila police. Out-of-box bila je jača od HD7950 koja je tog momenta koštala 900-tinjak kn više.
Lani u rujnu kad sam je prodavao, HD7950 je u svemu bila jača do 20%, dok su kartice tipa HD7850 stigle i bile jaka kao ona.

Ista stvar sad vrijedi i za Kepler, a vrlo brzo bude i za Maxwell. GTX970 je neko vrijeme bila jača od R9 390, sad više nije. Kako će vrijeme prolaziti, vrlo vjerojatno će je i R9 380 4GB pretući u DX12 naslovima.

Jednostavno je - nVidia te tjera da stalno kupuješ njihovu zadnju generaciju. Pomodarstvo je da se uvijek ima najnovije i zadnje. Imaju novaca i B ih K. To rade i proizvođači mobitela i svi. Pare su na prvom mjestu. Ovce od korisnika su tu da ih se šiša a ne da im se pogoduje.

AMD nema takve budžete i oni moraju igrati sa kompromisima. Silom prilika moraju pa ispadaju "više fer". Nema tu nikakve brige o korisnicima.

Ko zna što bi bilo da su ravnopravni.

Pare, pare, pare i samo pare.

BTW, Shadowplay... to govno ne može snimati DOOM čak ni sa Open GL API-jem s kojim je nVidia kakti "doma".
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 13:54   #2980
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Trošile su više a nisu performale(pretpostavljam da si na tu rečenicu mislio).Zašto je u prošlom vremenu?R9 2xx serija i gtx 700 serija.Nijednu ni drugu više nemoš kupit(novu)ja govorim o aktualnim karticama istih generacija.I to sam i napisao.

Ajde usporedi shadoplay i plays.tv/Raptr pa rezonski odluči.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 14:20   #2981
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ja nikad vise ne bi imao ati karticu. Kao prvo do sada sa njihovim karticama jednostavno nisam imao srece tj skoro uvjek nekakvi problemi. Kao drugo pojedine serije njihovih kartica potpisuje sotona osobno, sa pentagramima i slicnim sranjima, a ja praznovjeran kakav jesam drzim se one stare poslovice: ko sa vragom tikve sadi, o glavu mu se lupaju.
Tako bi rado upiknuo jednu gtx 980ti. Imam osjecaj da trebam biti strpljiv jos malo jer cijene te kartice u ducanima moraju jos ici dolje buduci su na trzistu gtx 1070 koje su bolje u svemu, noviji proizvod sa boljom podrskom za buducnost, a kostaju manje
darkijas je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 14:46   #2982
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I što je fora - puno nvidijinih korisnika je htjelo preći na amd zbog nvidijinih antipatičnih sranja u zadnje vrijeme - i onda za ove koji su na gtx 970 i iznad - ne ponude jaču alternativu u novoj generaciji

Ona slika sa biciklom i štapom nije daleko od istine
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 15:10   #2983
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
i onda za ove koji su na gtx 970 i iznad - ne ponude jaču alternativu u novoj generaciji
Guilty as charged

To sam nedavno i spomenuo. Odgovor je bio: nema se love. Jebiga, za takve stvari se krediti dižu

Imali su nVidiju spuštenih gaća i nisu penetrirali.

Citiraj:
Ona slika sa biciklom i štapom nije daleko od istine
Nažalost da.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 16:12   #2984
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
I što je fora - puno nvidijinih korisnika je htjelo preći na amd zbog nvidijinih antipatičnih sranja u zadnje vrijeme - i onda za ove koji su na gtx 970 i iznad - ne ponude jaču alternativu u novoj generaciji

Ona slika sa biciklom i štapom nije daleko od istine
Ma daj, to su oni koji samo pričaju a kad treba zabit, afrička šljiva.... ;P Ono tipa "ATI mora bit 20% brži i 20% jeftiniji". Je da, kaj još, odmor na baliju i doživotnu zalihu napolitanki?

Oni su odabrali da krenu na high volume segment prvo (a moraju i naštancati brdo P10 čipova za PS), i nevidija je sama rekla da 80% njihovih korisnika ima grafu slabiju od PS4. Kaj misliš zašto su se "predomislili" u vezi Fermija i DX12 podrške?
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 16:26   #2985
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sve to stoji, ali činjenica je da amd ima tj. da će imati rupe u ponudi. Što je iznad polaris 10, a ispod vege? Ništa. Kao što rekoh 3 čipa su odraz njihove financijske situacije, ali se to i prije znalo. Eventualno mogu napraviti duplu 470-tku ili 480, ali to nikog normalnog neće zanimati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 16:52   #2986
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Guilty as charged

To sam nedavno i spomenuo. Odgovor je bio: nema se love. Jebiga, za takve stvari se krediti dižu

Imali su nVidiju spuštenih gaća i nisu penetrirali.

Nažalost da.

Ili jednostavno kupis monitor za 700kn sa 1080p rezom i da vidis kako sve igre fine rade na 2gen starijim grafama
Eh kako marketing moze napraviti magarce od ljudi

AMD je krenuo drugim putem, cisto sumnjam da nebi mogli ponuditi nesto u najvisem segmetu i bacit se u hrvanje sa nvidijom ali previse vremena love bi spiskali da bi eto tek toliko ponudili nesto u najvisem segmentu za sentimentalce koji nevole zeleni tabor, a do tada nvidija odavno pobrala vrhnje...

Oni sad tuku po konzolama, ujedno i dvije nove verzije konzola izlaze koje ce usto biti bazirane na atijevom gpu, tamo je njima lova
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:13   #2987
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Oni sad tuku po konzolama, ujedno i dvije nove verzije konzola izlaze koje ce usto biti bazirane na atijevom gpu, tamo je njima lova
A navodno u tim dealovima i nema neke zarade...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:20   #2988
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Sigurno veca nego da izbacuju top tier grafe i tuku se sa nedođijom ako se gleda odnos ulozeno dobiveno...
Iako do sad je samo playstation4 prodan u nekakvih 35 - 40milja konzola, xbox oko 20milja pa baci racunicu, stim da se i dalje prodaju ko da su đabe...
Te im je i zagarantirana prodaja za sljedecu generaciju konzola....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:37   #2989
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sve to stoji, ali činjenica je da amd ima tj. da će imati rupe u ponudi. Što je iznad polaris 10, a ispod vege? Ništa. Kao što rekoh 3 čipa su odraz njihove financijske situacije, ali se to i prije znalo. Eventualno mogu napraviti duplu 470-tku ili 480, ali to nikog normalnog neće zanimati
Poslovni potez. Ja osobno mislim da oni niti ne ciljaju na performanse veće od 1080 iz jednog čipa. Iz vrlo praktičnih razloga - taj segment tržišta je tolko mali da se jednostavno ne isplati. 1200$ Titan? 1000$ 1080ti? Jedini razlog zašto nevidija ima te grafe u ponude je što su to ostanjci od njihovih pro grafa. A AMD će složiti grafu od dva manja čipa i to je to.

Ako ćeš gledati čisto gaming, nevidija je izbacila 2 čipa GP104 i GP106 i AMD je izbacio dva čipa P10 i P11. Druga stavr je što AMD netreba imati posebne čipove za compute i gaming nego imaju čipove koji mogu raditi oboje. A sad je compute u gamingu postao stvarnost tako da i tu profitiraju.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 18:35   #2990
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ma bullshit da je mali. Možda kod nas. Vani je manji ali se i dalje prodaju ko vruće kifle.



AMD je povukao vrhunski potez. Vidjeli su da je preriskantno petljat se u high segment i sad će fino uzet low segment. Ona 470 je najveći no brainer ikad za 1080p gaming. I bok. Ovako je i pitanje da li imaju chip za neku 490 i kako bi performalo. A tek koliko bi žderala... A NV da za Titana traži i 2 soma dolara - prodala bi svaku.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 18:42   #2991
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
AMD je povukao vrhunski potez. Vidjeli su da je preriskantno petljat se u high segment i sad će fino uzet low segment.
Isto se mislilo i za 480, tko kaže da za koji tjedan neće i nvidia izbacit nešto u tom segmentu. Nvidia će pokriti sve segmente to je 100% sigurno, mada će u tom low endu kod njih poslovično manji vram i/ili sabirnica vjerojatno biti dealbraker u korist amd-a (za gtx 1050 ili srezanu gtx 1060 se spominjalo 3gb vram). Također mislim da će 470-tka biti veliki hit (šuška se da će msrp biti iznad 150$), dok za 480 IMO moraju skinuti malo cijenu zbog gtx 1060, osim ako brzo ne naprave neko čudo sa driverima u dx11 igrama
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 18:57   #2992
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Isto se mislilo i za 480, tko kaže da za koji tjedan neće i nvidia izbacit nešto u tom segmentu. Nvidia će pokriti sve segmente to je 100% sigurno, mada će u tom low endu kod njih poslovično manji vram i/ili sabirnica vjerojatno biti dealbraker u korist amd-a (za gtx 1050 ili srezanu gtx 1060 se spominjalo 3gb vram). Također mislim da će 470-tka biti veliki hit (šuška se da će msrp biti iznad 150$), dok za 480 IMO moraju skinuti malo cijenu zbog gtx 1060, osim ako brzo ne naprave neko čudo sa driverima u dx11 igrama

*480 8GB
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 20:00   #2993
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Dakle, marketinški mag u nVidia-i je zaključio da će natjerati ljude sa 900 serijom da kupe seriju 1000 na način da proglasi seriju 900 legacy proizvodom.

Odlična taktika, osim onog malog detalja da je zanemario činjenicu da takve stvari u ljudima bude inat.
Budi inat kod pametnih, dakle zanemariv broj.
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 19:50   #2994
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Dok se tu vodi rat o 480 i 1070 ja sebi kupio 980ti i cekam iducu placu da uzmem jos jednu

Mjesao sam kartice svako tolko bio na amd pa na nvidiji... Nikad nekih znacajnih problema... A bome ni razlika u praksi...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 20:16   #2995
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
što ćeš s njima vrtiti? osim 3d čmarka
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 21:04   #2996
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Dok se tu vodi rat o 480 i 1070 ja sebi kupio 980ti i cekam iducu placu da uzmem jos jednu

Mjesao sam kartice svako tolko bio na amd pa na nvidiji... Nikad nekih znacajnih problema... A bome ni razlika u praksi...
980ti je jača kartica od gtx 1070
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 21:51   #2997
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pa i nije baš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 22:26   #2998
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Slažem se s Manuelom.
Referentna vs FE 1070 je msm 9% brža?Jel?Postoje non ref.980Ti ali i 1070 se da boostat i klokat.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 23:25   #2999
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
utisak je da je jaca 1070 je iz razloga jer se u benchmarcima obicno koriste usporedbe nereferentnih 1070ki i Ref 980ti.
Ref 980ti dosta throtla i daje slabije rezultate,
Vezano za klokanje, 1070ka se slabo kloka jer boost 3.0 sve obavi dok se 980ti dobro kloka.

Kad se uzme usporedba nereferentne 980ti i 1070 onda je prica drugacija

https://www.youtube.com/watch?v=3-FRuIvGF7U
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 00:02   #3000
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Brža je 980ti od 1070.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na