Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2009., 19:24   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Exclamation Toshiba Satellite L500D 12P - ne mogu instlirati XP!

Pozdrav! Jučer navečer mi je baš stigao gore navedeni laptop, Toshiba Satellite L500D 12P sa Free DOS-om. Kada sam ubacio instalacijski CD od XP-a i odabrao u BIOSU da boota s CD-a, prvih nekoliko minuta je išlo sasvim OK, zatim mi se pojavio, nešto slično BSOD-u, error, da ne može instalirati jer je moguće da ima premalo memorije na hard disku.
Zatim sam načuo da se možda radi o tome da laptop uopće ne prepoznaje hard disk (???) te da mi treba USB flopi i disketa (a to imam!) s kojima ću za vrijeme instalacije ubaciti te neke sata kontrolere (ovu nemam, ne znam gdje i kako mogu naći, a tražio sam po netu i nema, tj. u biti, ni ja ne znam šta tražim) pa sa F6 zatim prekinuti instalaciju i ne znam ni ja više kak' šta dalje! Zahvaljujem.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 19:50   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
kupio sam sestri bio taj laptop, sluzbeno ne podrzava win xp i nema drivera za njega i citao sam da se ne moze staviti xp gore.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2009., 20:04   #3
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
kupio sam sestri bio taj laptop, sluzbeno ne podrzava win xp i nema drivera za njega i citao sam da se ne moze staviti xp gore.
LOL. Pa čemu to? Jedan noviji naglasak na noviji laptop ne podržava XP? Ko se tu igro koga?

Šta da stavim onda, ostaje mi Vista ili 7? A za Sedmicu teško da će isto biti drajvera?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:11   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
LOL. Pa čemu to? Jedan noviji naglasak na noviji laptop ne podržava XP? Ko se tu igro koga?

Šta da stavim onda, ostaje mi Vista ili 7? A za Sedmicu teško da će isto biti drajvera?
sedmica bi trebala raditi bez problema, pustis da sama povuce drivere s neta. ili valjda rade i oni sa viste.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:31   #5
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
sedmica bi trebala raditi bez problema, pustis da sama povuce drivere s neta. ili valjda rade i oni sa viste.
Imaš sedmicu i radi ti kako treba?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 20:50   #6
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Imaš sedmicu i radi ti kako treba?
ne, jos je nisam probao, za sedmicu govorim prema onome sto sam nacuo
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2009., 21:29   #7
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Evo, javlja ovaj error, ukratko: "stop 0x00000007e pci.sys adress f74e0bf"
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 08:10   #8
tihomir2
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: cro
Postovi: 143
Za sedmicu rade i driveri s viste. Ja probao na mojoj toshibi a500. Samo treba paziti na one koje su za x64, a koji za x32.
tihomir2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 08:23   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Pozdrav! Jučer navečer mi je baš stigao gore navedeni laptop, Toshiba Satellite L500D 12P sa Free DOS-om. Kada sam ubacio instalacijski CD od XP-a i odabrao u BIOSU da boota s CD-a, prvih nekoliko minuta je išlo sasvim OK, zatim mi se pojavio, nešto slično BSOD-u, error, da ne može instalirati jer je moguće da ima premalo memorije na hard disku.
Zatim sam načuo da se možda radi o tome da laptop uopće ne prepoznaje hard disk (???) te da mi treba USB flopi i disketa (a to imam!) s kojima ću za vrijeme instalacije ubaciti te neke sata kontrolere (ovu nemam, ne znam gdje i kako mogu naći, a tražio sam po netu i nema, tj. u biti, ni ja ne znam šta tražim) pa sa F6 zatim prekinuti instalaciju i ne znam ni ja više kak' šta dalje! Zahvaljujem.
Po jubilarni milijunti put: imaš 2 rješenja
1. odi u BIOS, nađi stavku SATA Mode, promijeni joj vrijednost u IDE i snimi tu promjenu
2. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 09:06   #10
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Jep, kao što je kolega Coconut naveo. Nakon toga sve funkcionira kako spada.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2009., 16:39   #11
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
U BIOSU imam Sata controller mode: bio je na AHCI, pokušao instalirat, nije išlo, prebacio sam na kompatibiliti - ista stvar.


EDIT: Malo sam pogledao onaj gornji navedeni topic i uspio u kratkom roku nabaviti XP sa SP3. Sada sam baš na nekih 40-ak posto formatiranja diska, a baš me zanima kako će ići dalje instalacija.

Ne kužim kako ne postoje drajveri za XP za taj laptop? Nema neke egzotične komponente, koje ima samo taj pa da ne postoje drajveri za XP, pa valjda će biti za čipset, wifi, mrežnu itd., evo i topica gdje tošibini ljudi tvrde da je nemoguće instalirati XP: http://forums.computers.toshiba-euro...46586&tstart=0 Instaliravam XP bezveze?

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 16.09.2009. u 17:26.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 23:17   #12
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
I evo me s novim vjestima. Uspio sam gore natjerati windows xp sa sp3 koliko god svi tvrdili da je nemoguće i da ne postoje drajveri. Za sve, da, sve, sam uspio pronaći drajvere, i radi kako spada (osim downclockanog procesora, ali otom u drugoj temi ). No, JEDINO, me muči jedna stvar. A to je da sam uspio ubaciti drajvere za xp za realtek 8187b wifi, ali nikako, baš nikako ne želi pronaći wifi signal?

EDIT: Pronašao sam i drajvere za wifi, može se pretražit cijeli net i google, ali nije loše bacit oko i na službene stranice od toshibe

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 16.09.2009. u 23:32.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 18:20   #13
MesS
Buy now, cry later
Moj komp
 
MesS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 193
da si stavio win7 automatski ti instalira sve drivere. Kupio ženi prije par mjeseci hp6735s isto kao i ti s free dos.
Nakon instalacije 7-mice niti jedan driver nije bilo potrebno stavit, samo key za w-lan i vozi
__________________
MesS je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 19:19   #14
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor MesS Pregled postova
da si stavio win7 automatski ti instalira sve drivere. Kupio ženi prije par mjeseci hp6735s isto kao i ti s free dos.
Nakon instalacije 7-mice niti jedan driver nije bilo potrebno stavit, samo key za w-lan i vozi
Ne znam koliko baš možeš sa 100%-tnom sigurnošću govoriti ovo da instalira baš sve drajvere, ali u svakom slučaju, super ako je tako. Ali, Win7 još nije službeno izašao koliko znam, već izlazi, kako sam pročitao, mislim na wiki, oko 22. listopada, pa eventualno budem tada reinstalirao laptop, sada mi je žao, jer smo se mučili i znojili oko 3-4 dana za pohvatat sve drajvere s neta. Nadam se da će svakako Win7 biti puno brži i bolji od XP-a.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2009., 19:50   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Skoro da nema teorije da Vista ili W7 bude brži od XP, pogotovo ako ne pobiješ pol potrebnih / nepotrebnih servisa / procesa. O tome u onoj temi o W7 ili o Visti.
U vezi drajvera za XP, na sreću, još uvjek se može uz malo znanja i truda naći svi drajveri.
Tu i tamo se desi da se nemože pronaći drajver za neku komponentu. Sve ovo je poznato a posljedica je deal - a / ucjene na relaciji Proizvođač - Mirkosheet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 20:44   #16
mmiro
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 8
jel možeš pokrenuti cod2 na toj toshibi l500 12p
mmiro je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 00:14   #17
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Skoro da nema teorije da Vista ili W7 bude brži od XP, pogotovo ako ne pobiješ pol potrebnih / nepotrebnih servisa / procesa. O tome u onoj temi o W7 ili o Visti.
U vezi drajvera za XP, na sreću, još uvjek se može uz malo znanja i truda naći svi drajveri.
Tu i tamo se desi da se nemože pronaći drajver za neku komponentu. Sve ovo je poznato a posljedica je deal - a / ucjene na relaciji Proizvođač - Mirkosheet.
Znači kad i izađe Win7 pretpostavke su da će još uvijek XP prevladavati?

@mmiro - da, čak možeš i na optimumu (malo možda će grafika štekat, ali uredno će ići)
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 08:33   #18
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Paaa win 7 je izašao i ima ga za kupiti. Ja ga planiram staviti. Koliko vidim iskustva su pozitivna.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 12:13   #19
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja stvarno ne vidim razlog zasto bi stavio windows XP?! To je OS u otpisu,bugovit.Koliko god ga hvalili ja sam s njim imao vise problema od viste.RIP WINXP.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:47   #20
V- mobile
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 18
XP drivers za Toshiba satelite L500 12T molim

E sad to je već upitno. Wista i 7 su svakako dobri, ali još uvijek veliki broj ljudi hoće upravo XP i to sa SP3 i štp mu onda fali. Ja sam bez problema instalirao XP na ovaj laptop, jedino mi zbilja problem naći odgovarajuće drivers za XP pa molim ako je netko skompletirao da ih digne negdje ili da stavi link, a ako ja to do tada nađem, staviti ću ja. Uglavnom još uvijek je više poklonika XP- a nego svih ostalih zajedno.
V- mobile je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 23:35   #21
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ja stvarno ne vidim razlog zasto bi stavio windows XP?! To je OS u otpisu,bugovit.Koliko god ga hvalili ja sam s njim imao vise problema od viste.RIP WINXP.
Samo jedan veliki .

Citiraj:
Autor V- mobile Pregled postova
E sad to je već upitno. Wista i 7 su svakako dobri, ali još uvijek veliki broj ljudi hoće upravo XP i to sa SP3 i štp mu onda fali. Ja sam bez problema instalirao XP na ovaj laptop, jedino mi zbilja problem naći odgovarajuće drivers za XP pa molim ako je netko skompletirao da ih digne negdje ili da stavi link, a ako ja to do tada nađem, staviti ću ja. Uglavnom još uvijek je više poklonika XP- a nego svih ostalih zajedno.
Ajoj, di si bio prije par dana kad sam baš završavao kompletno sa instalacijom. Sada više ni ja ne nađem di su mi svi ti drajveri. Uglavnom, po sjećanju ću ti reći da drajvere za čipset i vga imaš na intelovim stranicama, webcam, tać ped, wifi ćeš naći sve na tošibinim službenim (nije problem ako odabereš vistu, vidjet ćeš kasnije da je to i drajver i za xp, samo to oni, ne znam zašto, nisu napisali).
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 20:15   #22
Adriatic
Premium
 
Adriatic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Jadera
Postovi: 23
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Evo, javlja ovaj error, ukratko: "stop 0x00000007e pci.sys adress f74e0bf"
i meni javlja nešto ovako stop 0x00000007eb imam novu toshibu sa free dosom i pokušavam instalirati xp, kako si riješio ovaj problem?
Adriatic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 20:46   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
A da potražiš malo po forumu, ima xyz odgovora na to isto pitanje, čak i par Sticky - ja?
Ili IDE mode ili integriraj drajver za sata kontroler na install cd.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:10   #24
Adriatic
Premium
 
Adriatic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Jadera
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da potražiš malo po forumu, ima xyz odgovora na to isto pitanje, čak i par Sticky - ja?
Ili IDE mode ili integriraj drajver za sata kontroler na install cd.
gledao sam ali ne kužim baš to, i jel mogu što pokvariti ako stavim na ide mode a ovaj drugi način nekužim.
Adriatic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:39   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Stavi IDE mode u BIOS - u, nećeš ništa pokvarit
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 09:33   #26
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Stavi IDE mode u BIOS - u, nećeš ništa pokvarit
Rekao sam već da meni nije tako radilo, isti vrag mi se dešavao, taj BSOD, jer sam imao 'stari' instalacijski cd od windowsa xp sa sp1, potom sam nabavio sa sp3 i sasvim uredno bez kakvih većih 'pothvata' sam uspio instalirati xp. Eto, tako sam ja riješio taj problem.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na