Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2012., 09:24   #1291
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Mislim da miješaš DHCP Server i DNS Servere, prvo dodjeljuje ip adresu kompovima u mreži koji su postavljeni na idiot (automatic) a drugo služi za pretvaranje url u brojčani oblik adrese na webu (pojednostavljeno rečeno).
Kod SX - a su iz nekog razloga stavili da se na dva mjesta može postaviti custom DNS Servere, prvi pod postavke Internet konekcije a drugi pod Local network.
Probaj se igrati pod oba kao i šta ćeš postaviti, jedna od opcija je ip cab. modema (192.168.100.1).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 10:28   #1292
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Hej Nikky,
Ja kontam razliku izmedu DHCPa i DNSa. U proslom postu sam spomenuo DHCP jer mi je .Delboy rekao kako mi ne radi zbog B.net DHCP servera...

Uglavnom, primjetio sam da na dva mjesta mogu podesiti DNS i nije mi bilo jasno koja je razlika. Pomislio sam da mozda ovaj pod Local network neki lokalni DNS. Dakle da ja sam u svojoj mrezi mogu dignut DNS, umjesto da na svakom Windows kompu editiram onaj host file.
Dakle ti meni predlazes da probam postaviti IP adresu Cable modema kao DNS? Vidis to mi nije palo na pamet, a mozda ima smisla jer Cisco ima u sebi podesen DNS. Porbat cu kad dodem doma, hvala na savjetu.

Da li mozda znas dal bi mi pooglo da na taj ruter instaliram ddwrt ili openwrt? Ne znam nista o njima ali mogu se poigrat ovaj vikend. Da li cu onda moci koristiti Nonoh i/ili Skype kad upiknem obican tel u taj ruter?
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 18:40   #1293
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Kad spojiš komp na cisco ruter, dali ti da public ip ili local ip, jer ja sam imao thomsona, i on je bio u bridge modu, tj dhcp od bneta mi je davao public ip adresu, ali to nije baš radilo uvijek kako spada.

Ako ti cisco daje local ip, namjesti statičku lokalnu adresu na siemensa, i pod internet connection tamo pod dns servers namjesti dns server.
Onaj server pod local network je siemens dns server, tj išlo bi tvoj komp > siemens dns > cisco dns > bnet dns, tako da najbolje da odmah tamo upišeš da pc dobije bnet dns.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 23:40   #1294
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Spojio sam svoj PC samo na Cisco i utipkao ipconfig. IP adresa koju moj komp ima je:94.253.168.149. Stranica whatismyIP.com mi takoder daje istu adresu. Kaj ovo znaci? Cisco mi daje public IP, ne? Kaj da sad radim sa tom IP adresom? Nemam ju kamo ugurati u Siemens, a i da imama ta adresa mi nije stalna, sutra cu dobiti novu...

Kada spojim Siemens 763 na prvoj stranici mi pise Connecting No error... i tako stoji.
Slika
http://dl.dropbox.com/u/25832019/SiemensSx763/Home.jpg
U statusu nisam spojen. Connection status: Disconnected
Slika
http://dl.dropbox.com/u/25832019/Sie...763/Status.jpg

Primjetio sam da i kada odspojim kabl koji u Siemens dolazi iz Cisca nista se ne promjeni. Sve ostane isto...
Prilazem i log iz svog rutera.
http://dl.dropbox.com/u/25832019/Sie.../SystemLog.txt

Zadnje izmijenjeno od: JosephBullet. 01.11.2012. u 00:08.
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 10:13   #1295
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
To je ok tj. bolja opcija jer dokazuje da je Cisco u Bridge mode, navedena ip adresa je javna ip adresa i logično je da se mijenja jednom u 24h ili nakon reboot - a Cisco - a.
Po tome odgovara postavka Dinamic IP za protokol u konekciji.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 13:39   #1296
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Ok super, al kaj da sad radim? I dalje mi je Siemens diconnected?
Da li uopce trebam postavljati ove DNSove? Kaj ne bi trebalo to funkcionirati kad ja utipkam URL na komp on pita router (Siemnsa) a kad Siens en zna on pita Cisco. Cisco mislim iam u sebi postelan DNS kak spada jer mi inace ne bi radilo kad spojim direktno PC i Cisco.

@Nikky ako ti nije prblem mozes li baciti oko an slike kako sam ja postelao svoj Siemens? Dal sam stavio nesto krivo?
Moje postavke
https://www.dropbox.com/sh/ralbmkoyt...5/SiemensSx763

I ekipa mi kaze da kupim novi router jer je ovaj Siemens zeznut za podesit. Trenutno nemam para jer moram kupit neke druge stvari. Da li bi mi pomoglo da instaliram neki open wrt? ili dd wrt?

Puno hvala

Zadnje izmijenjeno od: JosephBullet. 01.11.2012. u 16:33.
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 14:53   #1297
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pozdrav

Jedano brzinsko pitanje. Imam simensa sa dd-wrt i bio je podesen za optimu i sve je sljakalo.Igrom slucaja presao sam na kabelsku i posto njihov.modem ima samo jedan lan port, htio bih iskoristit simensa za wifi. Da li je moguce i sto moram sve podesit. Nemam neta pa mi je lakse vamo pitati nego guglat preko mobitela. Hvala
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2012., 23:00   #1298
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
joseph ti bi trebao kao jedan od dns servera staviti ip od cisca.
dakle ako je ciscova adresa 192.168.1.1 onda u onaj sx-ov meni od dns-a upišeš to.
i reboot nakon toga.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 01:07   #1299
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Hvala ti na savjetu.
IP adresa Ciscovog modema je 192.168.100.1. Probao sam ju ukucati u DNS na oba mjesta gdje me pita za DNS. Ta dva mjesta su:
Advanced Settings > Internet > Internet Connection > DNS Server
Unio sam 192.168.100.1 u Prefered DNS, Alternate DNS sam ostavio prazno.
Takoder sam to unio i u
Advanced Settings > Local Network > Prefered DNS. Dakle unio sam 192.168.100.1
Polje Alternate DNS Server sam ostavio prazno.
Lokalna IP adresa Siemensa mi je 192.168.1.1. i adresa PC-a spojenog na Siemens mi je 192.168.1.253

Moze li odgovor na par pitanja?
1. Da li mi PPPoE pass-through treba biti na on ili na off?
2. Kako mogu saznati da li mi je Siemens dobio ikakvu IP adresu od Cisca?
3. Da li ce mi za Internet Connection Status ikada pisati connected? Mislim Siemens se ne spaja na internet. On se spaja na Cisco, a Cisco je spojen na internet...
4. Da li mi internet treba biti na on ili na off? Opet idem istom logikom, Siemens nije taj koji se direktno spaja na net, nego Cisco...
5. Zasto moram unositi DNS? Kada spojim PC direktno na CISCO u browser ne upisujem DNS, dakle on se povuce sam odnekud (valda ga Bnet da Ciscu). Sad mi nije jasno zasto moram unositi DNS u Siemens...
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 02:25   #1300
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
1. kako god hoćeš, ionako ti to ne treba.
2. u postavkama interneta pod protokol ti je bridging.
stavi ip address type obtained automatically i ak se spojio adresa je dodijeljena.
ili jednostavno pogledaš negdje u ciscu?
3. prvi preskok
4. NARAVNO DA MORA BIT NA ON
5. drugi preskok
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 08:25   #1301
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
@hackerivs hvala na odgovorima. Nisam razumio kaj ti znaci odgovor pod 3 i 5 prvi preskok i drugi preskok?
Takoder nisam razumio odgovor pod 2, odnosno kako da pogledam na Ciscu? Ja radi Siemensa ne vidim adresu 192.168.100.1. Takoder kad odem na tu adresu zaravo ne vidim nista, odnosno vidim samo tablicu koju ne mogu mjenjati
Name
EPC2100R3
Modem Serial Number
244116117
Cable Modem MAC Address
e4:48:c7:b5:2c:48
Hardware Version
3.0
Software Version
EPC2100R3-v202r12810-090206cs
Receive Power Level
6.3 dBmV
Transmit Power Level
48.7 dBmV
Cable Modem Status
Operational
To je sve sto se vidi na adresi 192.168.100.1, odnosno na Cisco modemu. Ali moram biti spojen direktno sa PCa na njega da mi je ta adresa dostupna...
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 09:16   #1302
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Odgovaram od kraja:
- kad si spojen preko SX - a logično je da ne vidiš ovu statusnu stranicu od cab. modema zbog nat - a, to je ok i normalno
- ona je tu u svrhu detekcije kada ti net ne radi, kako sam kažeš spojiš pc direktno na njega, kad im padne mreža (nema neta) onda parametar Recive Power bude debelo ispod - 10 dBmV šta je prag za ok vezu
- sl1 nije bitno al možeš ugasit configure multiple conections, treba ostati samo jedna konekcija
- stavi joj prioritet na sredinu (5) ili high (7) jer ti je sada na lowest (0)
- sl2 izgleda ok
- sl3 postavi Preferred=192.168.100.1 a Alternate=213.149.32.19, isto postavi na oba mjesta
- sl6 wireless ti je ugašen, to ćeš paliti i naštimati kasnije po potrebi, prvo mora proraditi preko Lan - a

Tvoja pitanja poviše:
1 - nebitno, može ostati off
2 - vidiš na Statusu, trebalo bi pisati Connected i ip adresa koju je dobio
3 - vidi 3
4 - mora biti ON
5 - zato jer se očito se ne uspjeva spojiti kako treba pa mu ovako "pomažeš", recimo to tako

Još mi pada na pamet da bi razlog zezanja mogao biti Vlan - ovi koje Bnet ne koristi pa bi trebalo provjeriti u konfigu jeli u funkciji ili nije.
Za to trebaš snimiti na komp trenutni active_config, dekriptirati ga pa pogledati.
Probaj kontaktirati kolege Hackervis i Delboy - a jer su se najviše igrali sa SX - om i mogli bi pronaći u ćemu je kvaka22.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 10:29   #1303
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Nikky, hvala ti na odgovoru.
Zavirio sam u config file nakon dekriptiranja vec ranije, ali to je ogromno. Kaj trebam traziti i u kaj da to promjenim? Kaj ne mogu te vlanove mjenjati i u GUIu modema? Primjetio sam da trenutno postoje vlan tagovi za voip, internet i TR069 sto ne znam sto je. Mozda IPTV? Jednom kad mi proradi net volio bi upogoniti i VOIP, ali za sada mogu samo ugasiti Configure multiple connection services na off? I sa tim cu rjesiti probleme vlana, kaj ne?
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 01:04   #1304
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
povuci ručnu!
ti bi vozio auto, a nisi natočio gorivo.
dakle, prvo nekako osposobi sx da ima internet, mislim da je ovdje napisan sasvim kvalitetan input za tebe (odgovoreno ti je na sva bitna pitanja)
kad to riješiš, onda ćemo pričat o konfiguraciji nečeg drugog.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 01:45   #1305
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Hej Nikky i Hackerivs, hvala ti na pomoci.
Nazalost nisam uspio nista.
Prvo sam unio DNSove kako je Nikky rekao. Nakon toga reboot Siemensa. Nije pomoglo. Onda sam obrisao TR069 vlan. Rebootao Siemens. Nije pomoglo. Obtrisao i VOIP vlan. Nije pomoglo.
Prebacio Configure Multiple connection services na off. Reboot. Nije pomoglo.
Siemens cijelo vrijeme stoji na Conncting No errors. I nista se ne desava koliko god cekam.

Tada sam u Internet> Internet Connections promjenio Protocol u Stataic IP.
pod IP address sam stavio 192.168.100.2
Subnet Mask 255.255.255.0
Default gateway 192.168.100.1
Nakon ovoga reboot i rooter je odjendom bio connceted. Nazalost PC nije mogao otvoriti niti jednu stranicu.

Nakon toga sam pokusao iskljucio kabel iz Wan porta i rebootao Siemens. On je i dalje bio Connceted. WTF? Ja sam mislio da taj Connceted znaci da je ruter povezan na net ili bar da je povezan sa onim sto mu stize na WANport.
Nakon ovoga sam pokusao promjeniti IP adresu ispod static protocola na 192.168.200.1 i reboot. I sa kablom u WANu i bez njega Siemens je i dalje bio connceted.

Sto to znaci da je staus connceted? Na sto je on zapravo spojen? Ovo nema nikakvog smisla da pise conncted ako nema kabla u wanu!
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 02:52   #1306
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
e sad teško je tu nešto pametno reći.
igraj se malo sa ciscom. čudi me da imaš samo onu stranicu i da se ne možeš logirati u njega i malo detaljnije čačkati.
s naše strane mislim da ti više ne možemo previše pomoć. na tvom mjestu bi tražio grešku u ciscu.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 10:24   #1307
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Baci taj konkretni SX kvragu, odi kupi EW-7228APn za cca 250 krznenih i složi ga za 5 min.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 10:37   #1308
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
@hackerIvs - sa ciscom se ne moze nista postelavat! On je takav kakav je. To nije ruter. To je samo modem. Mozda su ga i bnetovci zakljucali, ali poanta je da siemens ne radi kad se spoji na Cisca a drugi ruteri rade za pet minuta, kako ljudi vele.
Ja sam citao ovaj i jos neke forume i vidio da ljudi kazu da se moze sx763 povezat na benet. Nakon tjedan dana mucenja sa istim Poceo sam slat tim ljudima pm i svaki mi je reko da ga on nije povezo i usmjerio me na nekog drugo ( tko opet nije uspio povezat). Sad mi i ti kazes da postelam Cisco, sto mi govori da ga ni ti nisi probao spojiti na bnet uglavnom nisam uspio nac odgovr ni od kog tko je to uspjesno spojio cisco bnet i siemens sx763

Puno hvala na pomoci svima, izgleda da cu morati odustati
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 11:16   #1309
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Sx neče raditi kako treba na bnetu i točka.
Spojiti če se jednom nakon šta stoji par sati, a raditi če dok ne istekne lease, zatim ista stvar. Tako da ili stavi gore openwrt ili ddwrt, ili kupi neki drugi ruter.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2012., 15:16   #1310
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Pozdrav ljudi

Na Amisu sam i imam Thomson TG782 koji je zakljucan i nemam puno opcija.
Sad imam priliku nabaviti otključani Siemens SX763, pa me zanimaju vasa iskustva ako je tko na amisu. Ako netko drugi ima thomson spojen na sx763 bio bi zahvalan na savjetu.
Kako ce raditi kad se spoji na ovaj thomson i da li je bolje staviti dd-wrt?
Citao sam da se dosta ljudi zali na signal koji daje sx763?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 19:03   #1311
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
nešto s našom, a i općenito sa svim co.cc domenama nije u redu. trenutno sx763.co.cc ne radi,

nova domena glasi http://sx7630.tk
uskoro će biti promjenjen prvi post tako da odgovara stvarnom stanju

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.11.2012. u 19:49.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 08:50   #1312
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Evo odrađeno
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 18:53   #1313
pandakonda
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
4.3.52.21.07.

Pozdrav!

Kako da otključam 4.3.52.21.07. verziju, a da pri tome ne obrišem VoIP postavke ili da ih prije sačuvam?

Onaj config_decrypt programčić ne pomaže na ovoj verziji!

Molim pomoć!
pandakonda je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 03:20   #1314
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
to je odlično, zaviri u logfile iz dektiptiranog configa izvuci podatke za IMS. nakon toga možeš si konfigurirati voip služeći se tim podacima.
(2) putty će reći da nema takvog fajla
--> sejvaj config koji imaš
--> vrati t-komov config
--> nakon što je t-com config vraćen, stavi config kojeg si maloprije sejvao

Poslije toga vrati se na (0) i problem će vjerojatno biti riješen.
-->
ma taj program je obično smeće koje ne radi (a ne znam zašto).
Po mome ti je najbolje ovako:
-prvo sejvaj taj config od t-coma i onda ga pospremi na sigurno, neka stoji
-zatim odradi cijelo otključavanje kako je opisano
(0)Kad si to sve uspješno napravio, upali program putty (ali uključi da ti logira tu sesiju)
Zatim se logiraj u ruter i u konzoli izvrši sljedeće komande, pazeći na razmake:
sx763os
cd ..
cd ..
cat config/previous_configfile
-ovdje sad postoje dvije opcije
(1) putty će nešto piskarati i onda će se srušiti
--> to je odlično, zaviri u logfile iz dektiptiranog configa izvuci podatke za IMS. nakon toga možeš si konfigurirati voip služeći se tim podacima.
(2) putty će reći da nema takvog fajla
--> sejvaj config koji imaš
--> vrati t-komov config
--> nakon što je t-com config vraćen, stavi config kojeg si maloprije sejvao

Poslije toga vrati se na (0) i problem će vjerojatno biti riješen.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2012., 09:17   #1315
pandakonda
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Zahvaljujem na brzom odgovoru!

Probat cu danas
pandakonda je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 20:52   #1316
pandakonda
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Najprije jos jednom thx na pomoći


E ovako, slijedio sam sve upute...

Putty mi nije htio vratiti u session više od cca 250 linija... - bacao je ovaj error:

Server sent disconnect message
type 2 (protocol error):
"Bad string Length"

Onda sam ponovo učitao t-comov configfile na ovu "staru" verziju firmwarea, pa sam ponovo spremio takav t-comov configfile sa te stare verzije...

Tako spremljen file sam pročitao sa onim decrypt_config programom i dobio sve podatke!

User name: ****@ims.t-com.hr
Displayed name: 01******
AuthUserName: *******@ims.t-com.hr
Password: ********
SIP domain: ims.t-com.hr
SIP realm: ims.t-com.hr
SIP listen port: 5060
Proxsy server addres: 172.29.165.136
Proxy server port: 5060
Registar Server addres: 172.29.165.136
Reg server port: 5060

odabrao Voice Codecs (koje sam vidio u otkljucanoj skripti da su Enabled = 1):

G.711ALaw 64000
G.711MuLaw 64000
G.729 8000



...međutim VoIP lampica ne svjetli i jasno nemogu primati pozive.

Trenutno pokušavam neke stvari koje vidim u t-comovoj skripti prepisati u moju pa učitati na ruter.... ali bez uspjeha..
pandakonda je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 21:23   #1317
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ne želim te obeshrabriti ali bojim se da bez remote - a (TR-069 konekcija i s njom vezana skripta), teško će to raditi.
Vidiš i po ip adresi sip servera, T-Koma je namjerno složila da se koristi ip adresa koja je u "srednjem" pool - u pvt adresa a ne javna.
Vidi > http://www.inetdaemon.com/tutorials/...ddresses.shtml
Možda bi nešto i napravio kada bi se saznala javna ip adresa njihovog sip servera ali to namjerno sakrivaju.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 22:35   #1318
pandakonda
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
...ne kužim, gdje može biti skriveno ako se vidi cijela skripta od firmware-a?? (inace nemam neka znanja o tome)


i btw, osim VoIP accounta napravio sam i Connection service 0/50 za voip sa sljedecim postavkama:

Protocol: IPoA
IP address: 10.161.17.128
Subnet mask: 255.255.192.0
Default gateway: 10.161.0.1
MTU: 1500
Line mode: Auto
Encapsulation: LLC
QoS class: UBR
VPI/VCI: 0/50
PPoE pass-trough: off
UPnP: off

- kad testiram prođe sve i spojen je istovremono taj 0/50 i 0/33
- spremim taj configfile i usporedim s t-comovim... ( zaljepit cu ovdje samo mali dio )

MOJ:
.
.
s name="AddressingType" attr="6692">Static
s name="ExternalIPAddress" attr="88628">10.161.17.128
s name="SubnetMask" attr="6692">255.255.192.0
s name="DefaultGateway" attr="6692">10.161.0.1
b name="DNSEnabled" attr="6692">1
.
.
T-COMOV:
.
.
name="AddressingType" attr="6692">DHCP
name="ExternalIPAddress" attr="72228">10.161.17.128
name="SubnetMask" attr="6692">255.255.192.0
name="DefaultGateway" attr="6692">10.161.0.1
name="DNSEnabled" attr="6692">0
.
.
- jasno file-ovi se razlikuju jos u velikom dijelu... al mislim da je tu negdje problem??? probao sam copy paste njegovo u svoje ali svejedno nece...
pandakonda je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 08:02   #1319
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Kao i kod internet konekcije tako i ovde moraš koristiti njihov DHCP, da on dodjeli slobodnu ip adresu jer je možda ova zauzeta koju si fiksno stavio.
Drugim riječima, ovih 5 linija stavi iste.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 13:10   #1320
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Stavi taj ipoa da bude dynamic ip ili auto, više neznam koje su postavke, i pod voip u general postavkama di dodaješ acc, imaš gore za odabrati i odabereš taj 0/50 interface.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na