Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 17.05.2018., 15:38   #40561
Deekay
Registered User

Deekay's Avatar

Datum registracije: Sep 2016
Kakva je marka Hercules? Imam norco pinnacle pa bi ga promijenio.

Nudi mi se polovni Hercules i nekakav EXTE

Dam mog Norca i još 1100 kn? Jel to puno? Probao sam oba bajka, bolje mi je sjeo Hercules. Sad je pitanje dal se može dobiti šta drugo polovno za sličnu cijenu. Bajk vozim od pon do petka ukupno 6 km od kuće do posla. 100% gradska vožnja.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:57   #40562
SaleFFS
Varilnik
Moj komp

SaleFFS's Avatar

Datum registracije: Jan 2008
Ako imaš isti takav norco kao sa slike onda je po meni neisplativo nadoplaćivati jer je to sve manje više isto. Koji je razlog zašto želiš mjenjati svog norca?

Znam da nije SB ali čisto za primjer da vidiš što se može uzeti za malo više love. Čak da svog i prodaš za 500 kn i dodaš tih 1100 kn možeš dobiti daleko bolji i kompletniji bajk

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-25554213

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-25532362

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-25333844

Da se svakako naći puno bolje za te pare.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 17.05.2018. u 16:15.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:45   #40563
Deekay
Registered User

Deekay's Avatar

Datum registracije: Sep 2016
Lik što prodaje ga je procjenio na 600kn. A ona 2 bajka cijeni oko 1700.

Kupujem novi jer mi je ovaj premali. 26" i dosta teško ide. Danas kad sam sjeo na ova 2 veća, osjeti se robusnost,lakše se gaze. Kad sam 3 puta zagazio on dalje ide sam, za razliku od mojeg kojem to nešto fali. Ovi su 28" ili 29" i veći su. Marka mi je totalno nebitna, samo da me odveze na posao i nazad, a da se ne preznojim svaki puta.

Još jedna stvar siguno ne manje bitna: imam sina 6 mjeseci, i uskoro ide korpa od naprijed, pa i to bih trebao uzeti u obzir. Gledao sam si i gradske bicikle nešto kao: GIANT , al to mi nekako izgleda za starije, a ne za mene od 29godina.

Zadnje izmijenjeno od: Deekay. 17.05.2018. u 16:57.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 19:44   #40564
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp

Hurricane's Avatar

Datum registracije: Dec 2007
Pozdrav,
nakon dugo vremena (oko 10 godina) ne vožnje bicikla, odlučio sam da je vrijeme da opet krenem sa bicikliranjem, zbog natučenih kila a i nedostaje mi vožnja po šumskim stazama, i planiram ići s biciklom na posao.

Problem je što sam natukao preko 135kg, i tražim kvalitetan bicikl koji se neće raspasti pod mojom težinom. Znači sama konstrukcija i kotači pogotovo moraju biti izdržljivi. Što se tiče cijene, izdvojio bih do 8k za bicikl.

Koje proizvođače preporučujete i koja mjesta u Zagrebu (ili okolici) preporučujete za kupnju takvog bicikla.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 22:26   #40565
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Lik što prodaje ga je procjenio na 600kn. A ona 2 bajka cijeni oko 1700.

Kupujem novi jer mi je ovaj premali. 26" i dosta teško ide. Danas kad sam sjeo na ova 2 veća, osjeti se robusnost,lakše se gaze. Kad sam 3 puta zagazio on dalje ide sam, za razliku od mojeg kojem to nešto fali. Ovi su 28" ili 29" i veći su. Marka mi je totalno nebitna, samo da me odveze na posao i nazad, a da se ne preznojim svaki puta.

Još jedna stvar siguno ne manje bitna: imam sina 6 mjeseci, i uskoro ide korpa od naprijed, pa i to bih trebao uzeti u obzir. Gledao sam si i gradske bicikle nešto kao: GIANT , al to mi nekako izgleda za starije, a ne za mene od 29godina.
velicinu bicikla odredis najlakse da stanes preko rame, i ako ti je rama unutar 2 cm do prepone, toje tvoja velicina, ako "sjedas" na ramu, prevelik ti je bic. Ako imas puno lufta do rame, onda ti je malen.

drugo, to sto ti pricas da ti je tesko vozit, ti je najvise do samih guma na biciklu, ti imas jako debele gume s ripnama, pa naravno da je tezak za voziti po cesti. Kupi si uze gume sa skroz malom ripnom, odnosno bez ripne, i preporodit ces se.

Mos ti kupit bajk od 20k kuna i debelom ripnjacom, i biti ce jednako tezak za vozit.

ovakve si gume stavi ili jos uze
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 08:29   #40566
tizhu
Premium

Datum registracije: Sep 2014
@deekay: ovaj giant sa linka je svemirski brod i pravi gospodski bicikl da se na njemu voziš ko aga u usporedbi sa onim ostalima. definitivno nećeš vidjeti dedica na njemu - to ti mogu garantirati.

hurricane: što se tiče kilaže postoje kalkhoff i univega bicikli koji su atestirani na 170 kg i izuzetno su kvalitetni i izdržljivi.
od ostalih "običnih" bicikala znam da SCOTT i GIANT, a mislim da i trek i specialized imaju bicikle atestirane na 130 kg. ako nećeš divljat po rinzolima i rupama onda možeš kupiti bilo koji malo kvalitetniji brend i nosit će te fino. pogotovo ako imaš tendenciju, želju i volju smanjiti unos hrane i povećati tjelesnu aktivnost da smanjiš masu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 20:38   #40567
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp

Hurricane's Avatar

Datum registracije: Dec 2007
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
hurricane: što se tiče kilaže postoje kalkhoff i univega bicikli koji su atestirani na 170 kg i izuzetno su kvalitetni i izdržljivi.
od ostalih "običnih" bicikala znam da SCOTT i GIANT, a mislim da i trek i specialized imaju bicikle atestirane na 130 kg. ako nećeš divljat po rinzolima i rupama onda možeš kupiti bilo koji malo kvalitetniji brend i nosit će te fino. pogotovo ako imaš tendenciju, želju i volju smanjiti unos hrane i povećati tjelesnu aktivnost da smanjiš masu.
Hvala na preporuci, možeš li mi možda predložiti koje su kvalitetne prodavaonice bicikala. Ili više manje su sve dobre koje imaju SCOTT i GIANT bicikle! Nisam uspio naći prodavaonice koje prodaju Kalkhoff i Univega u Hrvatskoj.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno