Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2016., 18:30   #1
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
(riješeno) Instalacija mrežne kartice

sve je počelo tako da mi stolni pc ne prepoznaje da je utp kabel od routera uključen u lan port, odnosno onaj windows troubleshooting javlja grešku u kabelu. drugi kabel ista stvar, oba ta kabela u lan port od laptopa-sve normalno radi i ima neta.

to se dogodilo pretpostavljam nakon grmljavine (nisam par dana palio pc). pretpostavio sam da je problem u integriranoj mrežnoj i da je ona otišla. evo par ss-ova:







zatim sam nabavio ovu karticu:

Code:
http://www.tp-link.com/en/products/details/TF-3239DL.html#overview
stavio je u bijeli veći pci slot na matičnoj



palim računalo prepoznaje je odmah, javlja da su realtek driveri ok, ipak instaliram drivere za ovaj dl model i w7 32bit sa cd-a. uključim kabel u nju i ništa.

pod network connections stoji crveni X, isto kao što je stajao i na integriranoj. disableam tu integriranu za svaki slučaj, isto.



ova link/act lampica na kartici uopće ne svijetli kad je kabel priključen ni inače



je li propuštam nešto očito ili je problem složeniji? treba li išta omogućiti/onemogućiti u biosu i sl.? neki vaš savjet šta da još probam?
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 18:47   #2
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968


Probaj konfigurirati mrežnu u TCP/IPv4 postavkama.
Ovo je konfiguracija za T-com i ZTE,napiši koji router imaš i koji ISP da bi ti mogli napisati koje adrese trebaš za konfiguraciju.

EDIT:Probaj u biosu disejblat integriranu mrežnu ako imaš tu opciju.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2016., 19:29   #3
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova


Probaj konfigurirati mrežnu u TCP/IPv4 postavkama.
Ovo je konfiguracija za T-com i ZTE,napiši koji router imaš i koji ISP da bi ti mogli napisati koje adrese trebaš za konfiguraciju.

EDIT:Probaj u biosu disejblat integriranu mrežnu ako imaš tu opciju.


kakve veze network cable is unplugged ima s konfiguriranjem IP postavki?

nek proba uzet lan kabel i oba kraja ukopčat u router, port 1 i port 2.. ako svijetle lampice onda portovi na routeru rade.. ako je bila grmljavina nedavno, možda mu je router rikavela (ne možda, nego nekih 90% da je, s obzirom da mu ne prepoznaje ukopčani kabel)
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 20:50   #4
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
@veki
Vidjet cu sta se da napravit u biosu i s tim postavkama, router je thomson t-comov. Model ne znam tocno nisam sad blizu routera

@john
U prvoj recenici pise da kad se kabel iz routera ukljuci u laptop da net funkcionira (naravno zicno, wireless odspojim).
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 21:06   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
kakve veze network cable is unplugged ima s konfiguriranjem IP postavki?

nek proba uzet lan kabel i oba kraja ukopčat u router, port 1 i port 2.. ako svijetle lampice onda portovi na routeru rade.. ako je bila grmljavina nedavno, možda mu je router rikavela (ne možda, nego nekih 90% da je, s obzirom da mu ne prepoznaje ukopčani kabel)
Citaj malo bolje,router radi i kablovi su ispravni.
Neka proba rucno staviti IP za gateway,ne moze nista izgubiti.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 21:22   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
ako mu je X onda je X
kartica nit ne proba dobit IP adresu.. KOLIKO SAM JA ČITAO.
šta če mu onda ip adresa na manual ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 21:35   #7
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Citaj malo bolje,router radi i kablovi su ispravni.
Neka proba rucno staviti IP za gateway,ne moze nista izgubiti.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ako mu je X onda je X
kartica nit ne proba dobit IP adresu.. KOLIKO SAM JA ČITAO.
šta če mu onda ip adresa na manual ?

exactly.. nema veze s vezom.. pročitao sam za laptop.. ali pošto router ima 4 porta (2 za net, 2 za maxtv), možda je probao laptop taman na portu koji valja, i onda opet pređštekao kabel na port koji ne valja.. nešto nije u redu s vezom, a ne Ip adresama.. tvoj savjet da proba isključit integriranu mrežnu u biosu je skroz ok, ja sam se samo osvrnio na ove ip adrese

a možda nova lan kartica nije dobro sjela..možda mu je grmljavina spalila i ploču, tj PCI slotove, može probat drugi slot..

a možda su u šumi

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 06.08.2016. u 21:42.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 12:03   #8
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
@john
nisam šaltao lan portove na routeru. cijelo vrijeme je u jedinicu uključen kabel.
ovo je i meni palo na pamet kao mogućnost ali ako kartica nije sjela ili je grmljavina spalila pci slotove, kako je odmah w7 prepoznao novi hardware i o kojemu se točno rtl chipsetu radi bez da sam instalirao drivere?
probat ću još integriranu disaeblat u biosu ako uspijem to naći i možda u drugi slot uključit karticu.

još jedno pitanje, zašto mi iz starog lan porta na pc-u još uvijek baca žuto svijetlo (iako ne blinka) i kad je uključen i isključen kabel, a na lan portu od nove kartice se ne događa ništa, kao da je bez struje?
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 12:33   #9
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor prodo Pregled postova
@john
nisam šaltao lan portove na routeru. cijelo vrijeme je u jedinicu uključen kabel.
ovo je i meni palo na pamet kao mogućnost ali ako kartica nije sjela ili je grmljavina spalila pci slotove, kako je odmah w7 prepoznao novi hardware i o kojemu se točno rtl chipsetu radi bez da sam instalirao drivere?
probat ću još integriranu disaeblat u biosu ako uspijem to naći i možda u drugi slot uključit karticu.

još jedno pitanje, zašto mi iz starog lan porta na pc-u još uvijek baca žuto svijetlo (iako ne blinka) i kad je uključen i isključen kabel, a na lan portu od nove kartice se ne događa ništa, kao da je bez struje?

koja je ploča u pitanju?
ako ti svijetli lampica na lanu od ploče, onda nešto ne štima (čudni su putevi božji).. vjerujem da je ploča stvarno dobila po pi...
probaj obavezno isključit integriranu u biosu, probaj drugi PCI slot, probaj novu pci mrežnu u drugom kompu (tek toliko da se uvjeriš da je ispravna)..

ako ni tad ne proradi, onda jbg
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 12:35   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Kabel prema pc probaj uštekati u Lan2 na routeru.

W7 ima svoju "bazu" drajvera unutar sebe i zato ti je detektirao i instalirao drajver, pogotovo ako se radi o mrežnoj baziranoj na RTL8139 ili sl.

Integriranu svakako probaj disaeblat u biosu, nisi napisao model mobo pa ti ne možemo sugerirati gdje / kako.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2016., 13:05   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Da nisi ti stavio PCI karticu koja je skurena od ranije?

Integrirana i PCI NIC nemaju ništa zajedničko osim southbridge-a koji da je u kvaru - ne bi radilo pola periferije i PCI NIC ne bi mogao biti identificiran tj. driveri instalirani

Baziraj se na to da ti ne svijetle LEDice pored ethernet porta što nema nikakve veze sa driverima, softverom i slično.

Ako je sav hardver ispravan u lancu router-kabel-NIC, ledice na oba kraja MORAJU prosvijetliti nakon 2-3 sekunde što uštekaš kabel

Osim toga, LEDica na integriranoj nikako ne bi smjela svijetliti ako kabel nije uštekan što indicira na kvar, kao što si napisao
trex je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 14:25   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nakon grmljavina ako je ošla mrežna na PC-u 99% da je crko port ili dva na routeru.
Dakle isprobat s novom mrežnom (ispravnom naravno) sve portove na routeru.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 11:53   #13
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
Evo da se javim, riješio sam ovo prije nekog vremena, pa da napišem ovdje ako nekome zatreba ubuduće. Znači napravio sam grešku prilikom prvog tarženja problema i nisam uopće skužio da su lan 1 i 2 na routeru skureni.

Router je tcom Thomson TG782i, a s obzirom da sad tcom daje neke routere (za veće brzine koje ionako nemam) bez vanjske antene (antena mi je bitna stvar radi wifia po kući s obzirom da router nije u dnevnom nego u sobi, tako i zbog windsurfera), odlučio sam osposobiti ovaj tj. kako nemam maxtv, otvoriti iptv portove (lan 3 i 4) za internet. Nisam htio stavljati custom fw radi fiksnog telefona odnosno da ne sjebem isti.

Adresa: http://192.168.1.1 Ušao sa user: administrator, pass: !tc0Mht[ACCESSCODE] sa dna routera.
Klik na Thomson gateway pa Configuration pa Backup Configuration Now...
Zatim editirao user.ini po ovim uputama i stavio iptv na mrtvi lan1
http://forum.pcekspert.com/showpost....34&postcount=4

Vratio user.ini u router preko Thomson gateway pa Configuration pa Restore Configuration Now... i sad imam net na lan 3 i 4. Do neke nove grmljavine

Kad sam to riješio pokazalo se kako je integrirana mrežna ipak skurena, ali ovaj put čim sam lan kabel uključio u novu mrežnu, sve je proradilo bez ikakvih disaeblanja i pizdarija.

Još jednom, hvala svima na pomoći i prijedlozima.
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 13:03   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Bravo za riješeni problem,
obzirom da nemaš / ne trebaš MaxTV može se urediti konfig da skroz "izbaciš" sve vezano za njega.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na