Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2011., 23:30   #91
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Robert

Nitko ne govori o tome da danas ima više konzola nego ikad prije. Danas ima i više PC-a nego ikad prije. Ja sam ti dao listu. Listu na kojoj su mnoge igre koju su izašle ~vremena kada i sadašnja generacija konzola. (Steam not included)

Anyway. Ono kaj je meni toliko smiješno je kaj se ekipa stalno kolje između PS3/X360 vs. PC. A sa strane stoji Nintendo.

Na žalost brojke nisu baš najbolje up-to-date, ali kaj ćeš:

Total Xbox 360 games sold as of December 2009: 353.8 million.
Total PlayStation 3 games sold as of June 30, 2010: 315.3 million.
Total Wii games sold as of March 31, 2011: 716.09 million.

I ručne konzole

Total PlayStation Portable games sold as of December 31, 2009: 251.6 million.
Total Nintendo DS games sold as of March 31, 2011: 839.48 million.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
PS2 i Xbox su započeli otimat tržište, nove konzole su potukle PC u prodanim igrama, a iduća generacija konzola će potpuno okrenit igranje na konzole - to je realnost.

Toliko o nadmoćnom PC-u.
Pričaš gluposti. PC je uvijek bio i biti će relevantno tržište a ove riječi iz Id-a su izvučene iz konteksta ili su stare. Za novije imaš od Carmack-a govor star nekoliko tjedana samo.

I ne, budućnost igranja nije u konzolama nego u ovom
http://www.onlive.com/

BTW.
http://www.rockpapershotgun.com/2011...revenue-up-20/
  Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 23:42   #92
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pričaš gluposti. PC je uvijek bio i biti će relevantno tržište a ove riječi iz Id-a su izvučene iz konteksta ili su stare.
Jedini koji ovdje priča gluposti si ti.
Izvučeno iz konteksta

U cijeloj priči su najbitniji proizvođači igara, a njima je najbitniji novac i zarada.
Ne treba biti previše bistar da se zbroji 2 i 2 (tako da to možeš i ti) i zaključi da se svi proizvođači prilagođavaju i okreću konzolama - tamo je zarada.
Pa tako neki potpuno zapuštaju određene žanrove tipa FPS i strategije te se okreću igrama primjerenim konzolama.
PC je odavno prestao biti primaran.


Koji fejk.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2011., 23:49   #93
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, izvučeno iz konteksta. Ali nisi dovoljno upućen u tematiku na žalost da bi ti došlo do glave. Pogotovo kaj spominješ Id Software Ne znaš o čem pričaš. Da, Id je razvio npr. Rage za sve platforme! I? Kakve to veze ima sa "dominacijom konzola". Nikakve. Samo će više zaraditi, a igra će najbolje raditi na PC-u! Nauči nešto.
http://www.youtube.com/watch?v=4zgYG-_ha28

Citiraj:
Autor khm Pregled postova

Koji fejk.
Ne trollaj. Nije zdravo na ovom forumu! Izbaci neku brojku. Ma, zapravo. Izbaci i za konzole brojku, ali da nije došla od Sonya, MSa ili Nintenda.
  Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 23:57   #94
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
PC je odavno prestao biti primaran.


Ovo si baš opalio i ostao živ. Moraš shvatiti da kad tako nešto bljuzneš, da je to onda dobro i argumentirati
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 00:10   #95
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ja opet velim, kada će (a hoće) izaći neka konzola koja će meni omogućiti komfor koji sam tražio, ja ću ju kupiti. A dotad je to samo obična play kutija koja nije dovoljno razvijena.
Cek malo? Zato sto nemozes igrati piratske igre, ici na internet, gledati piratske filmove su razlozi da je konzola losa?
Samo ti ne vidis da nesto ne stima u tvojoj ideji idealne konzole?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 00:20   #96
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Zašto bi se moje mišljenje podudaralo s mišljenjima drugih ljudi?

Ok možda je vama u redu plaćati precijenjene igre i precijenjene hrpe plastike, i još k tome plaćati masu love za sam izlazak na net. Neš ti funkcionalnosti. To sve treba biti free, izuzev igara. Amen.

Zašto misliš da meni nešto ne štima? Možda baš tebi/vama nešto ne štima.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 01:06   #97
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Možeš s konzolom ne net, bez obzira da li je u pitanju LAN ili WLAN i nema plaćanja za to, a bome i web preglednik dolazi upakiran u sam OS, tj. GUI. PSN i Xbox Live servisi su pak namijenjeni sasvim drugim stvarima i kao takvi nisu prijeko potrebni da bi se izvukel pun potencijal iz konzola. Sve kaj se dodatno plaća je isključivo izbor korisnika, jer nitko od proizvođača ne tjera kupce da plaćaju sve i svašta samo da bi dobili osnovnu funkcionalnost. BTW, ako je dovoljno dobro za DoD, čemu uopće lomiti koplja. Kaj se tiče precijenjenih igara, orginalne, nove i zapkirane igre za PS3 i Xbox 360 se s lakoćom (i sasvim legalno) nalaze po cijeni od kakvih 200 kn, a da ne spominjem pun kup konzolaških foruma na kojima dječurlija prodaje jednom odgirane hitove za siću. Svega se da naći, bilo novog ili rabljenog, bez da se uopće ide u vode pune gusara.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 12.08.2011. u 01:22.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 01:22   #98
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Guls, malo si prezahtjevan.
To je jednako tome da trazis auto iz Njemacke, sa voznim osobinama BMW-a, Udobnoscu Mercedesa a sa potrosnjom japanskog auta na struju, uz sve to da auto ima 8 sjedecih mjesta i da unatoc svemu tome kosta kao Fiat Punto.


Konzole su konzole, meni osobno imaju prednosti u nekim igrama dok PC ima prednosti u drugim igrama. Recimo puno bolji dozivljaj mi je igrat pucacine na PC-u, dok voznje, nogomet i takve stvari na konzoli.

Zasto postoje PSP i DS, pa kupis si mali prijenosnik, konzola je gust i tako ce ostat.
Dodu frendovi na turnir, nemas zajebancije sa uparivanjem joysticka za komp, namjestanje kontroli, usb ulazima itd, donese svaki svoj joy i igrate 2vs2 za 5min.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 01:28   #99
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Zašto bi se moje mišljenje podudaralo s mišljenjima drugih ljudi?

Ok možda je vama u redu plaćati precijenjene igre i precijenjene hrpe plastike, i još k tome plaćati masu love za sam izlazak na net. Neš ti funkcionalnosti. To sve treba biti free, izuzev igara. Amen.

Zašto misliš da meni nešto ne štima? Možda baš tebi/vama nešto ne štima.
Ne mora se poklapati sa misljenjem drugih ljudi ali bi bilo dobro da se poklapa sa zdravim razumom.
Ne izdaju MS, Sony i Nintendo konzole jer su dobrotvori, izdaju ih jer zele zaraditi novac, sto vise novca.
A $60 nije masa love da bi se mogle igrati multiplayer igre preko interneta (u slucaju Xboxa, kod PS3 je to besplatno). I isto tako $60 nije puno dati za kvalitetnu igru.
Uostalom, postoji hrpa igara koje se prodaju digitalnim putem za konzole, koje kostaju izmedju $5 i $15, te naravno razna snizenja par mjeseci nakon izlaska igre. Moze se naci hrpa original igara, koje su dobile visoke ocjene na recenzijama, za 150-200kn.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 08:21   #100
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gle, ok, malo sam prespavao pa ću se posuti pepelom. Ne mogu reći da ste u krivu. Kome odgovara, njemu super. Kome ne, taj ima PC.

No, opet, ja bi možda volio nešto što je teško zamisliti ikad na konzoli, no jednostavno teško je zanemariti luksuz rada koji npr sad imam na računalu sa radom na konzoli, gdje ako hoćeš uštedjeti, moraš raditi bezbrojne kompromise. Zato baš mi je teže razumjeti kompletnu stvar.

Npr ja doma imam PS2, kupio ga prije jedno tri godine. Godinu dana sam igrao samo originale koje sam kupovao u jednom informatičkom dućanu. Npr jedan Buzz sam platio 500kn, Tekken 5 sam platio 399kn - samo zato kaj ih nisam mogao naći u oglasniku. U biti, te dvije igre su me koštale skoro kao cijela konzola. A kupio sam jedno 10ak originalnih igrica. Ovih ostalih 8 igara su bile po recenzijama dobre, ali meni bzvz. Da sam ih bar mogao isprobati, ne bi ih kupio. I to me mučilo, nekako mi je teško odvojiti se od tih novaca za tako jednostavne igre. Razumijem da jedna kompleksna igra poput Battlefielda ili onda aktualnog C&C3 zaslužuje da ju se toliko plati. Ovako je to jednostavno malo previše.

Onda sam dao ugraditi modchip i platio to jedno 300kn, da bi na kraju sam chip riknuo i opet mogu igrati samo originale. Toliko para za 10 i više godina staru konzolu... To je taj moj gorak okus, ali očito se na to treba naviknuti - ako nemaš para, onda ni nemoj igrati. Sad tražim igre po njuškalu (dolazi zima) i nalazim samo kopije, nitko nema originale. Tako da sam opet osuđen na obilaske dućana Kupio sam PES2011, nisam ga platio male novce, a igra ne da je ista verzija PES2009 već kao da ih je netko prekopirao. Igrivost, grafika, fizika... Užas.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 12.08.2011. u 08:27.
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2011., 13:16   #101
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Nego jel moze Icy reci zasto je vratio xbox ili cemo se jos 5 stranica vrtit u krug dok ne zatvore temu
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 13:47   #102
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Nego jel moze Icy reci zasto je vratio xbox ili cemo se jos 5 stranica vrtit u krug dok ne zatvore temu
Nisam nazalost vratio jer mi ne zele na kraju dat novce, dali su mi novu konzolu iz nekog razloga. :P
A vidim da se necu bas pretjerano igrat, FPS mi se nikako ne sviđa, a kupio sam i Crysis 2 i COD: Black Ops. Grafika mi je ispod očekivanja, makar sam znao da neće biti kao na PCu.
Assassin's Creed: Brotherhood mi je relativno dobar na tom kontroleru. Vjerujem da bi mi i Red Dead Redemption bio super. Al mislio sam da ce mi igranje donjet puno vise zabave. Nekak mi se ... neda. Na PCu sam u zadnjih god i pol igrao samo Battlefield Bad Company 2.
Ne znam, ako ne prodam konzolu i igre za 2200 kn mozda cu i tu otvorit pa probat jos Red Dead Redemption.

http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=62
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 15:13   #103
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Probaj si RDR,neces pozaliti!

Osobno sam kao i vecina bio pobornik PC-a,ali kako sve vise "portanih" igara dolazi na njega,odlucio sam se na nabavljanje konzole.

Grafika ispod ocekivanja? Ne znam baš,mene je RDR jednostavno oduševio sa prekrasnim krajolicima
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 15:13   #104
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni su konzole preskupe.

A ne kontam kako vam PC, za igrice, može bit skup? Pa ne morate imat zadnju generaciju procesora i grafičke da bi se igrali. Niti morate vrtit Metro i Crysis na Ultra detaljima i multi-monitor setup-ima. Pa PC od 2000 kuna jede sve što mu bacite, na sasvim pristojnim detaljima i na Full HD rezoluciji.
PC Gaming nikad nije bio dostupniji nego danas.

Isto kućište, napajanje, optiku, hard diskove, DDR2, cpu hladnjak, monitor, miša, tipkovnicu i zvučnike imam već godinama. A mislim da ih neću ni promjenit još oho-ho vremena. Periferija mi i dan danas izgleda ko nova, ako bude radila (kucam o drvo) bit će mi na stolu još desetljeće.
Možda uskoro odem na DDR3, ali tu nema troška, može se jedino zaradit.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 12.08.2011. u 15:19.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 15:20   #105
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Meni su konzole preskupe.

A ne kontam kako vam PC, za igrice, može bit skup? Pa ne morate imat zadnju generaciju procesora i grafičke da bi se igrali. Niti morate vrtit Metro i Crysis na Ultra detaljima. Pa PC od 2000 kuna jede sve što mu bacite, na sasvim pristojnim detaljima i na Full HD rezoluciji.
PC Gaming nikad nije bio dostupniji nego danas.

Isto kućište, napajanje, optiku, hard diskove, DDR2, cpu hladnjak, monitor, miša, tipkovnicu i zvučnike imam već godinama. A mislim da ih neću ni promjenit još oho-ho vremena. Periferija mi i dan danas izgleda ko nova, ako bude radila (kucam o drvo) bit će mi na stolu još desetljeće.
Možda uskoro odem na DDR3, ali tu nema troška, može se jedino zaradit.
Nije to to,ako vec zelim igrat neku igru,onda je normalno zelim igrat sa svim mogucim detaljima i kerefekama
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 15:32   #106
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Nije to to,ako vec zelim igrat neku igru,onda je normalno zelim igrat sa svim mogucim detaljima i kerefekama
Pa konzola grafikom konkurira PC-u samo u prvoj godini izlaska. Ni PS ni XBOX danas nisu ni blizu PC-a. Zašto su ti "detalji i kerefeke" bitne na PC-u, a na konzoli ne?
Mene uhvati jeza kad sa svog "last-gen" PC-a prijeđem na susjedov PS. Ko da sam sjeo u vremeplov.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 15:39   #107
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Pa nije da je ogromna razlika između PCa i konzola,tek na ponekoj igri se vidi BAŠ razlika dok su ostale tu negdje.

Konzolu sam uzeo ponajvise radi toga sto su me poceli zivcirat izdavaca i njihovo portanje na PC i s njom znas kakva ti igra dolazi,tako da ne moras razmisljat oces li ju moci pokrenut il ne!
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 16:03   #108
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Pa nije da je ogromna razlika između PCa i konzola,tek na ponekoj igri se vidi BAŠ razlika dok su ostale tu negdje.
"Tu negdje" my ass.

Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Konzolu sam uzeo ponajvise radi toga sto su me poceli zivcirat izdavaca i njihovo portanje na PC i s njom znas kakva ti igra dolazi,tako da ne moras razmisljat oces li ju moci pokrenut il ne!
Taj argument poštujem.

Većina ljudi želi "pritisnut tipku" i igrat se. A ne razmišljat o hardveru, anti-aliasingu, directxu, shaderu, v-syncu i tim pizdarijama... Ali, ovo je "pc ekspert" forum, većina ljudi ovdje ne zalazi.


A inače, da biram konzolu, uzeo bi Wii. Što se tiče čiste zabave, Nintendo je i dalje kralj, a i najjeftiniji je.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 12.08.2011. u 16:09.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 16:09   #109
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Gle,ti ces tvrdit da konzole ne valjaju,ja obrnuto i tako cemo se samo u krug vrtit koji nema kraja.

Danas je najbolje imat posten PC i jednu konzolu pa udri brate po svemu
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 16:22   #110
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Gle,ti ces tvrdit da konzole ne valjaju,ja obrnuto i tako cemo se samo u krug vrtit koji nema kraja.

Danas je najbolje imat posten PC i jednu konzolu pa udri brate po svemu
Ja nisam rekao da ne valjaju, nego da su mi preskupe igračke.

PC mi, kao i mnogima na ovom forumu, treba. Nije mi igračka, nego alat ko nekima motika ili bager. A uz to, mogu na njemu pokrenuti igre, surfati web-om, gledat filmove, slušat glazbu, uređivat fotografije i video.... Neovisno o igrama, ja bi svako nekoliko godina ionako kupovao novi hardver.

Jedino što konzole meni nude je nekoliko dobrih ekskluziva. Ali da dam deset tisuća kuna da igram Zeldu i Maria na Wii, Gran Tursimo na PS3 te Halo na XBOXu, morao bi biti dobro potkovan ili velika budala... ili posjedovat drvo na kojem raste švic. franak. Što se nikad neće dogodit jer je Ivo ukrao sve sadnice.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 16:27   #111
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Pa ne moraš imati sve konzole,haha!

xbox se moze naci ispod 2000 kuna,a igre nisu toliko ni skupe ako ih kupujes izvana ili jednostavno posudis od nekoga
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 18:59   #112
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Pa nije da je ogromna razlika između PCa i konzola,tek na ponekoj igri se vidi BAŠ razlika dok su ostale tu negdje.
Ajde si kupi nešto bolje od 640x480 monoktomatskog monitora.

Razlika na 10x jačem hardwareu nije očita
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 19:16   #113
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Razlika na 10x jačem hardwareu nije očita
Normalno da nije kad je taj 10x jači hardware dobio portanu verziju s konzole
Minimalno poboljšanje u grafici i to je sve što developeri naprave.
Igra se ne piše iz početka pa se niti ne iskorištava potencijal PC-a na pravi način.
Klasičan primjer toga je konverzija igre Halo s Xboxa.

A da ne spominjem kako igrajući konzolu sjediš 2-3 metra od tv-a pa ti trepavice glavnog lika ni nisu toliko bitne kao na PC-u.

Bitnija je stabilnost igre, framerate i sl., klasičan problem kod PC-a.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 20:04   #114
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
I kada se rade igre ekskluzivno za PC nećeš dobiti nešto 10x bolje od onog na konzoli jer PC nije zatvoren i fiksan kao konzola. Morat ćeš paziti na drajvere i kako oni obavljaju svoj posao, pa paziti da sve funkcionira kako treba i na nvidijinom i AMD-ovom i na Intelovom hardveru. Konzola je slabija od današnjeg PC-a, ali developeri točno znaju što očekivati i kako to dobiti od njih.

Što se tiče konzole kao media centra meni se čini sasvim legitimno očekivati od konzole da posjeduje i tu funkciju jer su one sposobne za to. Samo je pitanje isplativosti zbog dodatne cijene licenciranja raznih AV tehnologija i pozicioniranja na tržištu. U tom su pogledu konzole okrlještene kao recimo Intelov hardver kada iz jednakog komada silikona naprave tri različita čipseta.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 20:39   #115
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Ah,najlakse ic linijom manjeg otpora pa odmah pisat postove tipa "Sigurno si još u kamenom dobu" , "Nabavi bolji monitor", pljuc,pljuc!

Kao što je kolega rekao,na PC dolaze okrljaštene verzije i to nije počelo jučer,prekjučer več traje neko duže vrijeme. Čast pojedinim studijima koji znaju i umiju pokazati tu silnu snagu hardvera
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 21:35   #116
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma kakva linija manjeg otpora i kakve okrljaštene verzije?? Pa port na PC-u u najlošijem slučaju izgleda isto ko na konzoli.
Problem je s kontrolama na tipkovnici, ali kontroleri za PC nikad nisu bili jeftiniji.
Tko ti brani da "portanu" igru igraš preko kontrolera, tko ti brani da staviš medium postavke i udaljiš se od monitora, tko ti brani da umjesto monitora uštekaš TV s manjom rezolucijom? Nećeš imat problema s kontrolama, ni sa frejmovima, a imat ćeš konzolašku igru.
I nemojte mi molim vas pričat o stabilnosti. Eno 24 PC-a rade u lokalnoj igraonici već 12 mjeseci, od kad su instalirana. Nikakvih problema nemaju, niti će imati dok god nitko ne petlja oko njih.

Današnje konzole su skupe, a služe samo za igranje. Dok se bez PC-a osjećam ko kmet u vrlo mračnom srednjem vijeku.
Ajde, PS ima blu-ray player, ali gdje su mi blu-ray diskovi??

I dalje nema nitko nijedan argument "za" konzole, osim onog da se jednostavno pokreću, na jedan gumb ... i da imaju ekskluzive. Kao da je teško upalit PC, i kao da PC nema ekskluziva.

Najčešći argument koji se povlači po netu je da je PC preskup za igranje. Da, skup je, ali zar su konzole jeftine?
Možda negdje jesu, ali kod nas ne. Ajde, kupit konzolu je jednokratan trošak, ali svaka nova igra košta najmanje 50 eura, svugdje. A 50 eura nije isti novac u Frankfurtu, Stockholmu i Donjem Miholjcu. Jednostavno nova konzola mora nuditi više, inače je samo igračka za Amere i bogate (ili glupe) Hrvate.

Naša realnost je jedan uređaj (PC) po kućanstvu koji obavlja sve od listanja recepta za krempitu do igranja piratskog STALKER-a.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 21:48   #117
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
A kud baš Stalkera

I konzole uopce nisu skupe,barem danas imas izbora gdje da ih kupis! Sjecam se tek kad su izasle pa sam proklinjao Bogove jer su nabili cijenu u visine
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2011., 12:24   #118
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Nisam nazalost vratio jer mi ne zele na kraju dat novce, dali su mi novu konzolu iz nekog razloga. :P
A vidim da se necu bas pretjerano igrat, FPS mi se nikako ne sviđa, a kupio sam i Crysis 2 i COD: Black Ops. Grafika mi je ispod očekivanja, makar sam znao da neće biti kao na PCu.
Assassin's Creed: Brotherhood mi je relativno dobar na tom kontroleru. Vjerujem da bi mi i Red Dead Redemption bio super. Al mislio sam da ce mi igranje donjet puno vise zabave. Nekak mi se ... neda. Na PCu sam u zadnjih god i pol igrao samo Battlefield Bad Company 2.
Ne znam, ako ne prodam konzolu i igre za 2200 kn mozda cu i tu otvorit pa probat jos Red Dead Redemption.

http://forum.pcekspert.com/showpost....6&postcount=62
E vidis ja sam u slicnoj situacji ko i ti. Presao na OSX, trenutno na MBP isto, i razmisljao sam o konzoli. Mislim da bi trebao probati RDR, LA. Noire, Alan Wake i jos neke ekskluzive. Kud si bas Black Ops uzeo. Ako si vec htio COD mogao si pricekat MW3.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2011., 20:37   #119
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Normalno da nije kad je taj 10x jači hardware dobio portanu verziju s konzole
Minimalno poboljšanje u grafici i to je sve što developeri naprave.
Igra se ne piše iz početka pa se niti ne iskorištava potencijal PC-a na pravi način.
Klasičan primjer toga je konverzija igre Halo s Xboxa.

A da ne spominjem kako igrajući konzolu sjediš 2-3 metra od tv-a pa ti trepavice glavnog lika ni nisu toliko bitne kao na PC-u.

Bitnija je stabilnost igre, framerate i sl., klasičan problem kod PC-a.
Oprosti ali nemaš apsolutno nikakvih informacija o tome kako se igre rade (što za konzolu, što za PC) i ovo što si napisao je notorna glupost.

- Igra se ne mora pisati ispočetka. Dovoljno je da dodaju samo opcije za AA, AF, bolje teksture (koje ne moraju smanjivati i toliko kompresirati kao na šroteks hardwareu od konzola) i na većim rezolucijama igra bu izgledala puno bolje. O većim zahvatima neću ni pričati. Problem kod portanja se manifestira u drugim stvarima, ali ta tema je opširna i ovisi striktno od naslova do naslova.

-Kakve su to gluposti sa tim da konzolu igraš 2-3 metra od TV-a a za PC moraš uvijek sjediti i buljiti ispred monitora? Ajde odrasti momak. Sutra, preksutra bumo baš malo halali PES kod mene vidi vraga u dnevnom boravku pred full HD plazmom.

-Framerate? Igra ako smanjiš grafiku na onu kakva je na konzoli će letiti na kompu. A možeš ju i povećati. Da ne pričam kako zbog starog hardwarea na konzoli sve igre rade da se igraju u 30 slika u sekundi i onda dolazi i do zastajkivanja (kojemu nemreš pobjeći)

Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Ah,najlakse ic linijom manjeg otpora pa odmah pisat postove tipa "Sigurno si još u kamenom dobu" , "Nabavi bolji monitor", pljuc,pljuc!

Kao što je kolega rekao,na PC dolaze okrljaštene verzije i to nije počelo jučer,prekjučer več traje neko duže vrijeme. Čast pojedinim studijima koji znaju i umiju pokazati tu silnu snagu hardvera
Da, najlakše je ići linijom manjeg otpora. Znaš zašto? Zato jer ti i za konzolu treba vidi vraga TV.

A logika ti je kriva. Kako može za PC doći okljaštrena verzija ako igra nikad prije nije izašla, a izgleda bolje nego na konzoli. Da li će iskoristiti uvijek apsolutno sve što im nudi PC? Neće. Ali će uvijek izgledao Jednako (rijetko) ili bolje nego na konzoli.

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
I kada se rade igre ekskluzivno za PC nećeš dobiti nešto 10x bolje od onog na konzoli jer PC nije zatvoren i fiksan kao konzola. Morat ćeš paziti na drajvere i kako oni obavljaju svoj posao, pa paziti da sve funkcionira kako treba i na nvidijinom i AMD-ovom i na Intelovom hardveru. Konzola je slabija od današnjeg PC-a, ali developeri točno znaju što očekivati i kako to dobiti od njih.
Stari moj. Možeš spominjati sve moguće eventualne probleme, ali sa 10 puta jačim hardwareom ćeš bogme i preći preko svih njih na jedan ili drugi način. PC je jako otvoren. Ne mogu se igre igrati sa apsolutno svakim komadićem memorije kao na nekim konzolama, ali imaju svejedno jako veliki pristup svemu. (da se razumijemo ne mogu se ni na konzolama igrati sa apsolutno svime). Primjer, Id dosta pregovara za Rage da im sto više prostora daju na disku kako bi igra radila što bolje te im je veliki dio posvećen upravo optimizaciji loadinga tekstura jer ne mogu ovisiti o presporom DVD ili još gore bluray pogonu (lagg). Prema onome što sam pročitao i pogledao to im je veći i kompleksniji problem nego što je neimanje pristupa nekim sitnicama na PC-u. Da ne pričam kako i nvidia i amd zajedno rade kako bi svim developerima olakšali posao maksimalno koliko mogu.

Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
A kud baš Stalkera

I konzole uopce nisu skupe,barem danas imas izbora gdje da ih kupis! Sjecam se tek kad su izasle pa sam proklinjao Bogove jer su nabili cijenu u visine
Nije ni komp star nekoliko godina skup. Naravno da konzole neće biti skupe kada su stare prek 5 godina
  Reply With Quote
Staro 13.08.2011., 21:08   #120
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
^^ koja gomila BS-a, sve mi muka kvotat pa ni neću.

Još samo da mi je znati koji klinac je 55 milijuna ljudi kupilo Xbox 360, 52 milijun ljudi PS3 i 90 milijuna Wii?
I zašto su oni svi zajedno kupili pitaj boga koliko milijuna igara?

Šta je s tim ljudima i kakve to oni retardirane igre igraju kad je mašina zvana PC toliko nadmoćna, ima li to sve smisla?
Valjda nema, eto bistri mad duke ća nas izvesti na pravi put i objasniti kako stvari stoje, jer kako taj čovjek lupa gluposti neko bi pomislio da je svaka konzola osuđena na propast u startu i da će se prodati u par tisuća primjeraka.

:facepalm:

Daj odi igrat te poluproizvodne lagaste portove koje dobivaš s konzola.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na