Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2016., 13:51   #1
Petar332
Premium
Moj komp
 
Petar332's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
(riješeno) Laptop ne pali nakon čišćenja tipkovnice

Radi se o ASUS UX303LA, poznanik je zalio tipkovnicu kavom, naravno nije ga odmah ugasio i cak ga palio nakon toga par puta, kad su mu neke tipke prestale radit zamolio me da to probam rijesiti

laptop otvoren, rastavljen, tipke su bile strasno ljepljive, ociscene s otopinom vode i antistatickog sredstva, nakon toga malo pocisceno alkoholom(zakoreni dio), pobrisano, pusteno da se sve posusi

prvo paljenje nakon toga; upali se i nakon jedno 7-8 sec se ugasio
drugo paljenje(prikljucen punjac jer sam mislio da je baterija prazna); ista stvar kao kod prvog

nakon toga laptop uopce ne pali

napomena: kava nije dospijela na vitalne dijelove, nije je bilo(barem vidljivo) na maticnoj niti na bateriji


ima li tko kakvih iskustava ili ideja prije nego se laptop odnese na sluzbeni servis? htjeli bi izbjeci jer zadnja 2 puta kad smo nosili laptope htjeli su odmah mijenjati maticnu(iako sam kasnije sam problem rijesio vrlo brzo na jednom) i uopce se ne trude
Petar332 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 14:13   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Da eliminiraš tipkovnicu, sasvim je isključi iz konektora na MBO laptopa, spoji bilo koju USB tipkovnicu i probaj (-te) upaliti laptop... ako radi, otišla je tipkovnica, ako ne radi onda se bojim da ćete morati u servis na dijagnostiku.

PS. Nadam se da si tipkovnicu prije čišćenja izvadio (skinuo) s laptopa
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2016., 19:05   #3
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Jebiga, vjerojatno je sprzena maticna.. ali.probaj je izvaditi i isopropilnim alkoholom 98% izribati cijelu, narocito gornji dio koji je bio okrenut prema tipkovnici. Pogledaj svugdje gdje su tragovi ikakve prljavstine, kave i slicno dobro izribaj alkoholom, najbolje ti je za to neka meksa cetkica za zube. Ako treba i nekoliko puta u susenje. Nakon toga pospoji sve os tipkovnice, u principu mozes i samo osnovne stvari da vidis jel radi. Ako ne daje nikakve znakove zivota sprzio si nesto a onda ti ni servis nazalost nece pomoci, jer to uglavnom zavrsi da ti kazu cifru za popravak od koje boli glava...
prowler je online   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 19:36   #4
Petar332
Premium
Moj komp
 
Petar332's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da eliminiraš tipkovnicu, sasvim je isključi iz konektora na MBO laptopa, spoji bilo koju USB tipkovnicu i probaj (-te) upaliti laptop... ako radi, otišla je tipkovnica, ako ne radi onda se bojim da ćete morati u servis na dijagnostiku.

PS. Nadam se da si tipkovnicu prije čišćenja izvadio (skinuo) s laptopa
da, problem je taj sto je power button na tipkovnici pa ne znam kako bi upalio lap.. i naravno tipkovnica je bila skinuta :


Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Jebiga, vjerojatno je sprzena maticna.. ali.probaj je izvaditi i isopropilnim alkoholom 98% izribati cijelu, narocito gornji dio koji je bio okrenut prema tipkovnici. Pogledaj svugdje gdje su tragovi ikakve prljavstine, kave i slicno dobro izribaj alkoholom, najbolje ti je za to neka meksa cetkica za zube. Ako treba i nekoliko puta u susenje. Nakon toga pospoji sve os tipkovnice, u principu mozes i samo osnovne stvari da vidis jel radi. Ako ne daje nikakve znakove zivota sprzio si nesto a onda ti ni servis nazalost nece pomoci, jer to uglavnom zavrsi da ti kazu cifru za popravak od koje boli glava...
i ja naginjem tome da je nesto s maticnom, iako mi nije jasno zasto i kako jer je prije ciscenja radio, tekucina kojom sam cistio nije mogla doci ni blizu maticne, jedino ako je kava nesto napravila ali s odgodom? inace maticna je cista, bez tragova ikakvih, cak ni prasine nema...

a sto se tice popravka znam, htjet ce zamijenit maticnu a to u ovom slucaju znaci cijena kao za novi laptop
Petar332 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 20:49   #5
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Onda je tipkovnica... negdje ste prilikom čišćenja oštetili vodove na foliji.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2016., 20:30   #6
Petar332
Premium
Moj komp
 
Petar332's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
evo, nakon sto je prvo bio u ovlastenom servisu u kojem su po brzom postupku htjeli promjeniti maticnu jer su utvrdili da je neispravna i htjeli to masno naplatiti, odnesen je u pravi servis gdje su odradili ciscenje maticne uz malu reparaciju(kava je ipak odradila svoje) i sad radi, samo treba zamijeniti tipkovnicu

ali eto, toliko o ovlastenom servisu...
Petar332 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na