Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2017., 21:04   #1
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Bad sectori na HDD Laptop

Na laptopu DELL XPS 502,QuadCore Intel Core i7, 2585 MHz (26 x 99),Intel(R) HD Graphics 3000 ,4 GB DDR3-1333 , HDD - SEAGATE - ST9500420AS ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) do nedavno sam imao dual boot Microsoft Windows 7 Ultimate (Win7 RTM) i Microsoft Windows 10 Pro 64 orig. i sve je radilo OK , ali na Win.7 su mi se pojavili neki problemi pa sam na particiju od Win.7 vratio sa Acronis Image (Backup Systema) napravljen kad je sve bilo u redu ,povratak je bio OK ali sam izgubio loader od Win.10 pa sam morao sa Easy boot CD popraviti problem i to je sređeno i nakon toga mogao sam bootati oba sistema ali nedugo poslije mi se na Win.7 svako toliko počeo rušiti Windows explorer , pregledao sam HDD sa Disk Check iz Windowsa i ne pronalazi nikakvu grešku.
Sa CD-a iz DOS -a pokrenem Acronis Disk Director Suite pokušavajući riješiti problem ako ne onda formatirati samo tu particiju na kojoj je WIN.7 ali program mi uopće ne prepoznaje HDD ,i onda odlučim nanovo instalirati orig. Win.7 i gle čuda disk je tada bio vidljiv i formatiram ga cijelog i nanovo instaliram Win.7 sve prođe OK.



Instaliram Hard Disk Sentinel koji prijavljuje BAD SECTORE i 20 % oštećenja i još 58 dana života diska ali sa tim proramom nemogu popraviti ništa jer je trial verzija, pa onda sa Seagate www. skinem njihov program SEAGATE - SeaTools for Windows on ništa ne može riješiti čak iz DOS-a ne vidi disk ,instaliram EaseUS Partition Master ne pronalazi nikakvu grešku na cijelom disku pa onda instaliram WD Data Lifeguard Diagnostic pregleda cijeli disk sve OK i kod njega nema greške


Na kraju saznam za Full HDD Regenerator koji mi iz Windowsa pronađe 3 BAD SECTORA ali iz Windowsa on ništa ne može popraviti nego spržim DOS verziju na CD i pokrenem ga da radi on prepoznaje disk i


HDD Regenerator obavio pretragu nakon 50 sati rada i evo rezultata na slikama koliko vidim nema bad sectora, što bio to bilo 1 delays detected na rezultatu na što se to odnosi na disku možda na kašnjenja u čitanju diska instalirati ću Windowse 7 sa CDa pa da vidim da li će biti istih problem kao prije.


Click image for larger version

Name:	HD REGENERATOR - 1.jpg
Views:	101
Size:	281.0 kB
ID:	17604

Click image for larger version

Name:	HD REGENERATOR - 3.jpg
Views:	92
Size:	155.7 kB
ID:	17605 .
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 21:55   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Nešto je tu sumljivo, origigi alat kaže sve ok a Hard Disk Sentinel samo šta nije crko.
Za situaciju kada alat ne vidi hdd treba u Biosu privremeno prebaciti na IDE mod, a poslje vratiti na AHCI.
Digni SEAGATE - SeaTools sa Hiren's - a i odradi onaj detaljni test.

Ako je problem samo u par sektora i da nisu odmah na početku, treba particije napraviti tako da preskočiš / izbjegneš te sektore.
Koristi hdd dok ne prijavi previše grešaka > počne gnjavit kod svakog boot - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na