Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2021., 21:34   #6181
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa do sada je već trebao dobiti upgrade sa laserskim vidom 😂
A ne, to tek dolazi sa 10., eventualno 11. primjerkom. Dakle, imam još puno BTCova za sakupiti

Nego, evo - usprkos sasvim desetim planovima za danas, radi se na Adisonu. Kojem ono ... ni sam više nisam siguran. Prvi, drugi, šesti? Kako je krenulo mogu početi pripremati materijal za sedmi


Nisam još ziher u kojem smjeru idem i što točno budem u njega stavio, ali za sad je ovakav kakvog ga vidite. Da - originalna matična radi ko' urica! Probao sam više procesora i svi su uredno bootali od prve, iako u manualu piše da su tehnički podržani isključivo Celeroni i Pentiumi II (do 450MHz)

Celeron 333A, original iz Adisona:


Pentium II 350, Deschutes:


Pentium III 550, Katmai:


Međutim nakon kraćeg premišljanja, odlučio sam se ipak za PII 350. Ova ploča jednostavno nema kapacitet za iskoristiti P3 550, pa neka taj ostane za neku drugu priliku. Disk je naravno Quantum Fireball 5.3GB (hvala Alienu) dok je optika gle čuda BTC BCD 24X (hvala Borgyu)

Prije ... i poslije


Napajanje je Codegen 300W, modem Diamond-ov, a floppy Teac. Ako sam nešto izostavio ili zaboravio, slobodno me podsjetite. Nastavak vjerojatno sutra jer budem morao lemiti CMOS zvučnik - naime, neki je pametnjaković u napadu ludila (ili manjka BTCa) precvikao žicu zvučnika, jer mu je ovaj išao na živce. Jer kao, nije ga mogao iskopčati sa matične, nego je baš MORAO prerezati žice Ali dobro, to je barem par minuta sa lemilicom i bude izgledao kao novo!
  Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 21:35   #6182
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Pa kad ste krenuli skupljati tu starudiju... Ima mozda netko Olivetti M24 da mu je visak?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 21:54   #6183
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Fino si to ti opiturao Trekkie, zgleda ko novi

A Olivetti haha... po slikama na guglu vidim mono monitor i 83' godište, a to mi se odma translata u "skupoooo" Ali nikad se ne zna, možda naleti i Kenwood u kompletu za neku povolju cijenu tipa jedan bubreg ili tak nekaj
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 22:29   #6184
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Trekkie
Cestitam na prinovi, Adison familija se širi

@calypso
Od cega boluje taj Kenwood, takvu zvijerku vrijedi spasiti.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 22:44   #6185
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Fino si to ti opiturao Trekkie, zgleda ko novi

A Olivetti haha... po slikama na guglu vidim mono monitor i 83' godište, a to mi se odma translata u "skupoooo" Ali nikad se ne zna, možda naleti i Kenwood u kompletu za neku povolju cijenu tipa jedan bubreg ili tak nekaj
Gledo sam malo po eBayu, nije nes pretjerano skupo... Onako, za 500-600EUR ih se da naci... Mislim, puno je to love, al ne cini mi se nis posebno skupo...

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@calypso
Od cega boluje taj Kenwood, takvu zvijerku vrijedi spasiti.
Mislim da je chip sa cache memorijom odlemljen il nesto tako... Al cini mi se da je stampa osla na tom dijelu i da se bas i neda spasit...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 22:52   #6186
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Eh, to je gadniji kvar/problem, ja nemam opreme za takve slucajeve.

A olivetti imas lokalno, mjesecima se oglasava.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 23:02   #6187
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@Overclock Hvala

Nego, kad smo kod potrage za nemogućim ... da nema slučajno netko od vas PCI grafu viška koju bi mijenjao za AGP ili nešto drugo?

Da se razumijemo, ništa egzotično ni super jako. Kakav Rage128, nVidia TNT2 (Pro ili M64), nešto u tom razredu. Nije da tražim Voodoo3 3000 u PCI izvedbi
  Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 23:10   #6188
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Gledo sam malo po eBayu, nije nes pretjerano skupo... Onako, za 500-600EUR ih se da naci... Mislim, puno je to love, al ne cini mi se nis posebno skupo...
A da, cijene su subjektivna stvar, tebi je taj komp iz nekog razloga napet isto kao i Trekkieu BTC optike Ak velis da su 500-600 onda 2K lokalno nije ni puno, zanimaciju oko restauracije dobiješ kao free bonus

@ Trekkie: Bum pogledao u kutiju, ali skoro sam ziher da nemam nista osim par komada S3 PCI... Ak kaj iskopam javim na PP ali uglavnom sam takve stvari podjelio dalje, meni je PCI primarno napet za neakcelerariani DOS i prioritet je bila kompatibilnost a ne performanse a to uglavnom budu onda S3 Virge i slicni modeli koji svojim legendarnim 3d performansama smanjuju fsp umjesto da ga povecavaju
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 23:24   #6189
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie: Bum pogledao u kutiju, ali skoro sam ziher da nemam nista osim par komada S3 PCI... Ak kaj iskopam javim na PP ali uglavnom sam takve stvari podjelio dalje, meni je PCI primarno napet za neakcelerariani DOS i prioritet je bila kompatibilnost a ne performanse a to uglavnom budu onda S3 Virge i slicni modeli koji svojim legendarnim 3d performansama smanjuju fsp umjesto da ga povecavaju
Može, hvala!
  Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 23:51   #6190
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
ICT ovo zgleda ko moja 486ica, imao sam isto takvo kuciste
Ja isto, u tom kucistu! Sad je Trekkijeva 486ca.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 23:56   #6191
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Ja isto, u tom kucistu! Sad je Trekkijeva 486ca.
Nije više ni moja, ošla je Borgyu

Ali je 386 još uvijek ovdje a imam i drugi, Intelov 486 kojeg sam sastavio još prije puuuno vremena pa mi je ova druga konfa zapravo bila duplikat.

U svakom slučaju, ostaje u "obitelji" forumaša
  Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 07:34   #6192
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Inače Trekkie je izbacio najzanimljiviji dio priče koji glasi ovako: "Zvoni meni telefon u 8:15 nedjelju ujutro, zove Roy sa Jakuševca. Kaže halo Trekkie, vidim jednog Addisona sa naljepnicom iza, cijena prava sitnica..."
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 08:31   #6193
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Inače Trekkie je izbacio najzanimljiviji dio priče koji glasi ovako: "Zvoni meni telefon u 8:15 nedjelju ujutro, zove Roy sa Jakuševca. Kaže halo Trekkie, vidim jednog Addisona sa naljepnicom iza, cijena prava sitnica..."
Haha e da mi je bilo cuti taj razgovor u to "nedoba"... Ti zoves a covjek je tek lego prije sat-dva
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 10:41   #6194
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Alien
Aproksimacija razgovora:

Nakon "Adison" su se zjenice naglo suzile, otkucaji skocili na 160, adrenalin divlja, a onda čuje ovo "s naljepnicom iza..." i odgovara sudbonosno "DA, uzimam!"
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 10:59   #6195
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Evo nešto za Trekkija
I to pravi Adison, double D



https://pevex.hr/pc-oprema-podloga-z...mm-331312.html
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 11:44   #6196
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kad se već spominje evo još jedna "Jeste li znali" priča:

Naime u ona doba početaka kompjuktera Bios tj. mijenjanje postavki nije išlo kao danas,
trebao si (a šta drugo nego) floppy sa SETUP programom kojim zapravo provjeravaš / mijenjaš postavke Bios - a.
Naravno da je SETUP bio različit za svaku seriju.

Što nas dovodi u pitanje gdje ćeš ga danas pronaći ako ti treba ?

Olivetti je koristio taj princip dosta dugo za cijeli niz modela ali zapravo nije "kriv", samo je slijedio tatu tj. IBM.
Za primjer / znam da je to imao IBM XT286 > https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Pe..._XT#IBM_XT_286
a zadnji put kod IBM PS1 > https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_PS/1
koji je već imao BIOS kakvog da danas znamo + SETUP kojim se podešavalo BIOS, hoće li startati DOS, Windows, etc.

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 12:31   #6197
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Overclock: Da, to vjerujem ali zabavniji je onaj dio prije kad je trebalo skuziti na kojem planetu je i kaj to zvoni

@ c-shadow: Wow, cak je i kategorija ducana legit i uklapa se u "hq" hw standarde

@ Nikky: Kad cujem ovakve divote, definitivno ostajem pri svojem "486/P1 i iznad hw" pravilu, ovo sa disketama zvuci kao teški sex
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 13:10   #6198
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Inače Trekkie je izbacio najzanimljiviji dio priče koji glasi ovako: "Zvoni meni telefon u 8:15 nedjelju ujutro, zove Roy sa Jakuševca. Kaže halo Trekkie, vidim jednog Addisona sa naljepnicom iza, cijena prava sitnica..."
U pravu si... Heh, tko bi se svega sjetio, jedva da se sjećam i ovog što sam napisao

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Haha e da mi je bilo cuti taj razgovor u to "nedoba"... Ti zoves a covjek je tek lego prije sat-dva
Nije baš sat-dva, prije 3-4

Ali opraštam kolegi (jer sam tako dobar i velikodušan) i poručujem da me možete slobodno buditi i u 6h ako nađete istog ili sličnog ... kao i naravno Adison-related materijale

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@Alien
Aproksimacija razgovora:

Nakon "Adison" su se zjenice naglo suzile, otkucaji skocili na 160, adrenalin divlja, a onda čuje ovo "s naljepnicom iza..." i odgovara sudbonosno "DA, uzimam!"
Hahaha! Misliš da bi tako i bilo ... ali nije. Prije je bilo u stilu "ček' malo, jel' ja ovo sanjam ili me kolega stvarno zove u 8h i spominje da je pronašao Adison...?"

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Evo nešto za Trekkija
I to pravi Adison, double D


https://pevex.hr/pc-oprema-podloga-z...mm-331312.html
Netko je već ovo stavio, ali sad više nisam siguran da li u ovoj ovdje temi ili na TPU. U svakom slučaju sjećam se "Addison" joysticka i trackball miša tako da me ovo ne čudi

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Overclock: Da, to vjerujem ali zabavniji je onaj dio prije kad je trebalo skuziti na kojem planetu je i kaj to zvoni
Upravo ovo, nisam znao ni kako se zovem, a kad je kolega spomenuo Adison nisam bio siguran da li sanjam ili stvarno razgovaram na telefon. Nema nikakvih suvislih razgovora prije kave, prvo espresso a onda sve ostalo

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Nikky: Kad cujem ovakve divote, definitivno ostajem pri svojem "486/P1 i iznad hw" pravilu, ovo sa disketama zvuci kao teški sex
Istina, @D00d mi je svojevremeno poklonio 386 (baš sam ga jučer linkao ovdje u temi) koji je po svemu u domeni 486-ice, bez ovakvih glavobolja ... ali se inače u potpunosti slažem. A i pitaš se u jednom trenutku, što ti uopće treba starije od 386/486...?

To su bila komplicirana vremena, ništa nije bilo po industrijskim standardima i protokolima, pa tako imamo situaciju gdje je i najobičnije spajanje hard diska ili CD pogona bila noćna mora jer si ga morao spojiti na pripadajući port ili kontroler, kompatibilan za taj brand uređaja.
  Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 15:15   #6199
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
... ovo sa disketama zvuci kao teški sex
Pa i nije, floppy je tada bio normalna stvar, koristio si ga za instalacije ... samo si imao "još jednu u nizu".
Uredno su dolazile u pakovanju sa mobo / kompom.

Još jedan kuriozitet, MS i IBM su dosta "dugo" forsirali DS DD (360 KB / 720 KB) medije (diskete) iako su već u širokoj primjeni bile DS HD (1200 KB / 1440 KB).

A koliko vidim, na novijim jeftinjak USB floppy drive izgleda da je problem formatirati / koristiti 720 KB jer su izbacili podršku.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 15:25   #6200
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma ne floppy kao floppy, nego nac image u 2021-voj za takve diskete specificno za bas taj sustav koji trebaš i da se poklopi konstalacija Satruna u Jupiteri sa Venerom i Marsom pa da image paše

A i ovo za 720 KB ako je tocno znaci dodatne probleme u buducnosti...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 16:32   #6201
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zato sam i napisao, ajde danas pronađi te setup diskete ili image istih.
Čini se da si pogodio konstelaciju planeta 😂

Ovo za 720 KB pitaj guglo pa ćeš viditi odgovore.
Kome bude trebalo znamo gdje se obratiti 😎
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 19:17   #6202
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Adison #6 skoro pa sastavljen


Stavljena je i nova CMOS baterija ... ova stara je zanimljivo još iz 1998. godine Možda da je uokvirim i objesim na zid?


Nažalost, tek sam (pre)kasno shvatio da nemam floppy kabel viška, tako da ovog moram još naknadno nabaviti. Isto i sa grafičkom, pa stoga ovo možda bude potrajalo mjesec-dva, tri...

Trenutne specifikacije:

CPU: Intel Pentium II, 350
MBO: Chaintech 6ASV0
RAM: 1x 128MB PC133, SD-RAM
VGA: ATI Rage Turbo (On-Board)
HDD: Quantum Fireball 4.3GB
ODD: BTC BCD 24X
FDD: Teac 1.44MB Floppy
PSU: Codegen 300W, ATX
OS: Windows 98 (Prvo izdanje)
Ostalo: Diamond 56k V90 dial-up modem

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 25.10.2021. u 19:45.
  Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 20:49   #6203
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Kada vidim ovaj cable management, plače mi se , majkemi... tako ja nešto gledao u manualu za ovu Soltekicu, kao neke switcheve treba ovako-onako...gledam, jel' to isti model? Revizija druga? Ne kontam.. gledam u komp- pa moja ploča nema te switcheve
Dok nisam većinu kablova iskopčao van
U moju obranu, moram reći da je to bilo sve potrpano u neki lijevi case samo probe radi (nemam mjesta u stanu za pravi test bench na stolu), no istine radi, ni inače nije puno bolja situacija niti nakon odrađenih čru kejbl menađmenta...'beš ga, slab sam sa tim pletenicama i sličnim narodnim vezovima, neće me to nikako


Uglavnom, da...zavidim svešteniče.

...

Opet neke điđe miđe na putu do mene, stavim ovdje "u šta sam se ovaj put uvalio" čim stignu
A i blagoslov bih trebao uskoro...
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 21:26   #6204
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa kad preskačeš korake, switchevi i jumperi se postavi još dok je mobo na stolu, tek potom ide u case ...
Naš svečenik to stvarno krasno i po ps - u slaže 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 21:35   #6205
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Kada vidim ovaj cable management, plače mi se , majkemi... tako ja nešto gledao u manualu za ovu Soltekicu, kao neke switcheve treba ovako-onako...gledam, jel' to isti model? Revizija druga? Ne kontam.. gledam u komp- pa moja ploča nema te switcheve
Dok nisam većinu kablova iskopčao van
U moju obranu, moram reći da je to bilo sve potrpano u neki lijevi case samo probe radi (nemam mjesta u stanu za pravi test bench na stolu), no istine radi, ni inače nije puno bolja situacija niti nakon odrađenih čru kejbl menađmenta...'beš ga, slab sam sa tim pletenicama i sličnim narodnim vezovima, neće me to nikako

Uglavnom, da...zavidim svešteniče.
Ma sve je jasno, nitko se nije rodio sa instant-znanjem kako napraviti savršeni cable management od prvi put ... pogotovo ja! Jesi vidio ove fotke?!


To je također bila moja kreacija, ali od prije 15 godina! Zanimljivo što sve čovjek nauči kroz godine i godine sastavljanja! Jedno je vodilo drugome, a drugo ovome što vidiš sad... I sad mi je odjednom jasno - sve je to bila priprema za "Adisone", tako da ih jednog dana mogu napraviti kako treba

Ako mene pitaš, najgori su oni koji ne priznaju svoju grešku ili propuste (i pozivaju se na to kako je ATA kabele teško provoditi, savijati i što sve ne) umjesto da jasno i glasno kažu "ne znam ili ne mogu bolje od ovog, imate kakav savjet?"

Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Opet neke điđe miđe na putu do mene, stavim ovdje "u šta sam se ovaj put uvalio" čim stignu
A i blagoslov bih trebao uskoro...
Pihh, zar još jedan?! Pa dobro, ako baš moram...

  Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 21:38   #6206
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ne ne ne, koraci su sljedeci...

1) Prvo sve slozis na stolu, po mogucnosti na kutiji od maticne ili necem tako HC. I sve radi

2) Onda stavis sve to u kuciste, slozis kablove i sve pic pic napravis, zategnes utegnes i sve izgleda kao najbolji primjer cable managementa koji je svijet vidio. I onda ne radi jer je tako rekao stricek Murphy...

3) Onda sve ustekavas i izstekavas 1 po 1 kabel, razmrdas cable management i na kraju si tolko bjesan da samo zguraš kablove nogom u kuciste i ostavis tako jer si tolko lood da je samo bitno da radi

Povremeno se desi i da sve slozis da radi kako treba odmah, i da je cable management dobar ali sanse za to su obrnuto proporcionalne broju drugih obaveza koji ti utjecu na raspored i mogucnost da slazes komp u miru
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 21:50   #6207
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ne ne ne, koraci su sljedeci...

1) Prvo sve slozis na stolu, po mogucnosti na kutiji od maticne ili necem tako HC. I sve radi

2) Onda stavis sve to u kuciste, slozis kablove i sve pic pic napravis, zategnes utegnes i sve izgleda kao najbolji primjer cable managementa koji je svijet vidio. I onda ne radi jer je tako rekao stricek Murphy...

3) Onda sve ustekavas i izstekavas 1 po 1 kabel, razmrdas cable management i na kraju si tolko bjesan da samo zguraš kablove nogom u kuciste i ostavis tako jer si tolko lood da je samo bitno da radi

Povremeno se desi i da sve slozis da radi kako treba odmah, i da je cable management dobar ali sanse za to su obrnuto proporcionalne broju drugih obaveza koji ti utjecu na raspored i mogucnost da slazes komp u miru
Potpisujem! Uostalom evo, tako je bilo i sa ovim zadnjim Adisonom... Sve složim kako treba, pospajam i upalim kad ono nema BTCa i nema HDDa. Mislim si možda je do kabela, stavim drugi ATA kabel, ista stvar!

Povadim sve, probam na drugom kanalu ali ista stvar. I onda skužim nešto ... nema onog poznatog zvuka kutne brusilice - uhh, Quantuma. Promijenim disk, stavim natrag kabel koji je već bio unutra i sve proradi OK! Što da velim, shit happens!
  Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 21:54   #6208
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Vradžbine !
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 12:04   #6209
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo došli neki paketici jutros Nije sve hw ali je staro pa cu riskirati...

Prvo ova divotica koja jako dobro dođe, nakon što mi je kinez krepao odlucio sam se ipak za neki "brand" pa makar i used Djeluje 3 koplja bolje od kineza, nice and sturdy za razliku od drndave kineske jeftine drndave plastike... Ofc ima USB konektor na sebi tako da osim kaj je za lap moze biti i externi drajv.



A onda i ova kutijica... Micromanagement freaks rejoice

Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 13:06   #6210
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Evo došli neki paketici jutros Nije sve hw ali je staro pa cu riskirati...

Prvo ova divotica koja jako dobro dođe, nakon što mi je kinez krepao odlucio sam se ipak za neki "brand" pa makar i used Djeluje 3 koplja bolje od kineza, nice and sturdy za razliku od drndave kineske jeftine drndave plastike... Ofc ima USB konektor na sebi tako da osim kaj je za lap moze biti i externi drajv.
Sorry što ukazujem na očito kolega, ali i ovo je također "kinez" ... samo malo bolja izvedba. Sve ti je danas Kina, samo se moraš pitati koliko si spreman potrošiti...

Znaš kako vele, kolko para - tolko muzike!
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na