Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2007., 17:08   #1
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
bestbuy tv za oko 7000 kn

trebao bi neku preporuku za tv, sad dal bude plazma il lcd, nije mi bitno, samo da je tanki

ono sto mi je bitno kod takvog tv-a
moguca montaza na zid
zastitno staklo ili plastiku ispred matrice
cim veca rezolucija
cim manje vrijeme odaziva
i da bude cim tanji
dvi input je pozeljan

zasad bi se ogranicil na dijagonalu do 82 cm

malo sam ovo gledal pa me zanima dal to vrijedi tih novaca?
ili npr ova plazma, ajde, malo je veca pa trebam mjeriti dal mi stane na zid
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 10:00   #2
Nozvo
Registered User
 
Nozvo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Wrapche
Postovi: 12
Ja sam u istoj dilemi kao i ti!
Prije bi lCD nego plazmu.

Ajde neka neka dobra dusa objasni sta znace oznake kod Sonya S,D,V,W...
__________________
Nozvo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2007., 10:42   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pošto svako svog konja hvali, onda... http://www.svijet-medija.hr/panasoni...13625,154.aspx
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 15:57   #4
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Moj dida je kupio Sony KDL-32S3020 (samo je sive boje u odnosu na taj u linku čini mi se) i mogu reći da je odlična telka. Dobro je i to što ima integrirani digitalni i analogni tuner pa nemoraš kupovati digitalni odvojeno ako želiš digitalnu tv. 9/10 od mene. taj 1 skidam zbog malo zamučenije slike nego kod nekih drugih televizora, ali to je jako malo i zbog nekih dijelova (grafičkih) softwarea koji meni osobno malo smetaju. Ostalo je ok.

Preporuka je da uvijek vidiš kako radi u dućanu prije nego je kupiš.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 16:11   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u dućanu, sa svojim izvorom i sa svojim postavkama... inače ćeš kupiti grundiga.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 16:28   #6
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
E sad.... imam jedno pitanje usput...
Koliko vidim ta plazma ima rezu 1024x768 a ima HDMI ulaze, znaci ona isto moze vrtiti 720p i 1080i ???
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 16:32   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
može i 1080p, samo će je downscale-at na rezu panela... ali to isto ne treba brkati sa downscaleom kakav radi lcd.

recimo na crt-u 800x600 i 1024x768 izgledaju iste kvalitete, naravno osim očitih razlika... tak se i plazma ponaša (neki dan sam malo gledao na različitim rezama).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 16:40   #8
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Vis Vis to nisam znao....
Pih koji sam ja baksuz, inace imam doma Toshibu WL66Z Regza 32" i nisam bas prezadovoljan, jednostavno je precrna slika, stim da mi 1080i katastrofa izgleda (ne bas tako lose ali banana, a platio je suhim zlatom..)
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 16:55   #9
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
Sony je jedan od losijih LCD proizvodjaca, nazalost.

Malo je poznata cinjenica da svi osim Sharpa kupuju 12-18 mjeseci stare Philipsove panele i to upakiraju u svoje finalne proizvode. Zato nije toliko nevjerojatno da ljudi kupuju Sony, Samsung, LG (LG i Samsung proizvode u istim pogonima) i slicno, kad za istu cijenu mozes dobiti kraljeve klase - Philips i Sharp.

Za 7000 kn mozes ubosti neku Philipsovu iz serije 7 (nedavna akvizicija 7652D je ***eni best buy). Naime spomenutu sam kupio u Technomaxu na akciji za 6K kn, sada za nju traze 6.5k. O cemu je rijec?
Taj model je namijenjen iskljucivo trzistu EU i dolazi sa odlicnim digitalnim tunerom (puno boljim nego onaj kod sonya), perfect pixel plus druge generacije, 1080p slika, 2 scarta, 2 hdmia itd.
Isti taj model 7562 (bez oznake D) je tv bez digitalnog tunera, nesto slabijih karakteristika nego ova moja se u drugim ducanima prodaje za 7500kn. ponavljam, bez digitalnog tunera.
Zaboravi Sonye, idi na Sharp ili Philips, bolje ne mozes kupiti.

Ovo isto vrijedi u svijetu plazmi: Panasonic ili Toshiba, sve drugo je uludo bacen novac.
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 21:09   #10
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
b.b. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2007., 21:37   #11
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
Pa realno, prestigio nije bogznasto. Ovaj model se cini interesantan, no u tom cijenovnom rangu ima boljih televizora.

Nego d'beast: topla preporuka je da ako se odlucis na LCD da ides na 32" dijagonalu. Dugo sam gledao LCD telke prije shoppinga (nekoliko mjeseci intenzivno) i pomislio sam u pocetku da ce mi 32" biti premalo. Medjutim, slika mi se cini najPRIRODNIJA na 32", sve iznad izgleda nekako isforsirano i neprirodno. Cuo sam od mnogo ljudi da dijele to misljenje, pogotovo ako mislis vrtiti 1080p rezoluciju.

Ne moram govoriti da kad sam ju donio doma da mi je bila prevelika

edit: vezano za ovu panasonic plazmu sto si pitao. 12 mjeseci jamstva je definitivno premalo, a i telka nije nesto osobito opremljena. 1 HDMI ulaz je malo sramotan u zadnje vrijeme, nebitno dal ti treba ili ne, ali tv tog ranga mora imati minimalno 2
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 21:57   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Vis Vis to nisam znao....
Pih koji sam ja baksuz, inace imam doma Toshibu WL66Z Regza 32" i nisam bas prezadovoljan, jednostavno je precrna slika, stim da mi 1080i katastrofa izgleda (ne bas tako lose ali banana, a platio je suhim zlatom..)
ma 1080i je generalno po meni promašen mod/rezolucija... probao sam sve modove koje mi dvd podržava i kad upscale-a na 1080i izgleda gore nego na 480p.

@pioneer... kompletna pv7p serija je "light" verzija pv70 serije (jedino dijele g10 panel), ali mi se čini da je osim manje ulaza i elektronika "srezana".
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 22:25   #13
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
A Sony Bravia?? nisam bas upucen u to trziste ali zar se nemoze naci koji Bravia za 7k??
I kako ti LCD-i stoje sada??? (mislim na kvalitetu) ono sto sam vidio na svoje oci cini mi se jako dobra telka...
Osobno sto sam dozivio kupujuci svoj LCD da treba u sirokom luku izbjegavati neke ducane koji nisu i sami distributeri za odredene proizvode jer nimalo nije truda ulozeno da se pokaze slika kakvu bi te telke bile u stanju i prikazati (tipa LCD-i spojeni na obicnu riblju kost pa ulazi ekipa i misli da je telka smece jer jednostavno dobiva los signal, samo sam ja davno svoju kupovao pa se mozda i stanje promijenilo)....
A Pevec da ni ne pricam... uz plazmu dobijes na poklon tacke
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 22:36   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a-a... pevec strongest one je uz škrinu od 700l dobiješ 15" crt
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 22:48   #15
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
A Sony Bravia?? nisam bas upucen u to trziste ali zar se nemoze naci koji Bravia za 7k??
I kako ti LCD-i stoje sada??? (mislim na kvalitetu) ono sto sam vidio na svoje oci cini mi se jako dobra telka...
Osobno sto sam dozivio kupujuci svoj LCD da treba u sirokom luku izbjegavati neke ducane koji nisu i sami distributeri za odredene proizvode jer nimalo nije truda ulozeno da se pokaze slika kakvu bi te telke bile u stanju i prikazati (tipa LCD-i spojeni na obicnu riblju kost pa ulazi ekipa i misli da je telka smece jer jednostavno dobiva los signal, samo sam ja davno svoju kupovao pa se mozda i stanje promijenilo)....
A Pevec da ni ne pricam... uz plazmu dobijes na poklon tacke
procitaj moj post vezan uz sony (bravia), samsung, lg..
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 08:40   #16
Nikolaus
Premium
Moj komp
 
Nikolaus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kuca 2 za 2
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Pioneer Pregled postova
Sony je jedan od losijih LCD proizvodjaca, nazalost.

Malo je poznata cinjenica da svi osim Sharpa kupuju 12-18 mjeseci stare Philipsove panele i to upakiraju u svoje finalne proizvode. Zato nije toliko nevjerojatno da ljudi kupuju Sony, Samsung, LG (LG i Samsung proizvode u istim pogonima) i slicno, kad za istu cijenu mozes dobiti kraljeve klase - Philips i Sharp.

Za 7000 kn mozes ubosti neku Philipsovu iz serije 7 (nedavna akvizicija 7652D je ***eni best buy). Naime spomenutu sam kupio u Technomaxu na akciji za 6K kn, sada za nju traze 6.5k. O cemu je rijec?
Taj model je namijenjen iskljucivo trzistu EU i dolazi sa odlicnim digitalnim tunerom (puno boljim nego onaj kod sonya), perfect pixel plus druge generacije, 1080p slika, 2 scarta, 2 hdmia itd.
Isti taj model 7562 (bez oznake D) je tv bez digitalnog tunera, nesto slabijih karakteristika nego ova moja se u drugim ducanima prodaje za 7500kn. ponavljam, bez digitalnog tunera.
Zaboravi Sonye, idi na Sharp ili Philips, bolje ne mozes kupiti.

Ovo isto vrijedi u svijetu plazmi: Panasonic ili Toshiba, sve drugo je uludo bacen novac.
Vezano za gore navedeno zar Lg ne proizvodi lcd panele za Philips, Sony dijeli panele sa Samsungom itd..., mozda grijesim
Sto se tice generaliziranja ovaj je bolji od onoga, jednostavno treba otici u trgovine i usporediti slike na pojedinim TV-ima, po mogucnosti za usporedbu odabrati trgovinu sa sto vise izlozenih primjeraka i onda nakon odabira vidjeti gdje se zeljeni model moze kupiti za sto manje novaca.
Po onome sto sam ja do sada gledao, najvise za ulozeno/dobiveno pruza Sony 32S30.. serija (cijena cca 5.960 kn), analogni/digitalni tuner daje dobru sliku, promotivni HD materijal izgleda odlicno (trgovci prvo prezentiraju HD materijal kako bi vas navukli na kupnju).
Po kvaliteti jedino odskace Sharp, uistinu su impresivni u svakom pogledu, ali im je na zalost i takva cijena, ostalo su sve nijanse (barem po meni).

Dakle poanta je, u otici u trgovine i odabrati ono sto mislis da je najbolje i dobro izgnjaviti trgovce, jer bi oni najradije prodali TV u roku od 2min.
__________________
It's me
Nikolaus je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 09:22   #17
zec
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 132
drzim u ruci novi broj mobila i imaju7 lijepi test plazmi s obzirom da sam i ja pretendent za kupnju jedne
dakle,ono sto je po njihovom izboru do 9000kn best buy svakako PANASONIC TH-42PV7 model s cijenom od 6.485kn u technomaxu ali njihov izbor je otisao u ruke lg perjanice 42PC51 s cijenom oko 7500kn tako da cu dobro razmisliti izmedju ta dva modela...i da,lg ima 100hz tehnologiju i xd engine kao dodatne opcije..da ne duljim,ta DVA MODELA su po njima definitivno iskocila iz mora modela do 9000kn
zec je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 09:24   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
50hz/100hz switch ima i panasonic, a xd engine = panasonic vreal (pv7p) ili vreal2 (pv70)

najbolje ti je otići i pogledati oba prije kupovine.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 09:39   #19
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
da. navodim za primjer technomax jer oni (barem u Rijeci) imaju izlozeno cca 30-40 telki cijelo vrijeme i sve rade.

ne, lg ne proizvodi panele za philips Philips i LG su skupa radili elektroniku u doba CRT ekrana (i TV i monitori - grupacija LG Philips), a u svijetu LCD-a LG radi zajedno sa Samsungom.
Sharp odskace od svih dizajnom, cinjenicom da se sve serije proizvode ili u Engleskoj ili u Japanu, ovisno o seriji.
No, direktnom usporedbom Philipsa i Sharpa, razlike su minimalne i odlucit ce faktor trenutne cijene/dizajna/nesto subjektivno. Tuci cete se po glavi ako kupite nesto trece enivej, samo da budem plasticno konkretan: proc kod Philipsa radi na 2.1 GHz (philips serija 9) a kod Sonya tek od nedavno na 1.6 (inace su svi radili na 800mhz)

@Nikolaus
http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=419

Ja sam ovo dobio za cijenu Sonya. Sto mislis jesam li lose prosao?
Pioneer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 11:07   #20
Nikolaus
Premium
Moj komp
 
Nikolaus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kuca 2 za 2
Postovi: 45
Na zalost ne mogu vidjeti sto si dobio za cijenu Sony-a jer nisam registriran, valjda
Gledao sam, od Philipsa, modele 26 i 32pfl3312, 32pfl5322 i 32pfl5522d i nijedan me se nije dojmio (serije 3 i 5).
Kako jos nisam kupio lcd nego ih jos gledam za oko mi je zapeo model 26pfl7532d (serija 7), ne mogu ga naci nigdje izlozenog pa da ga mogu usporediti. Ova serija cijenom ne ulazi unutar 7000kn (osim modela od 26" i 32" 7332 bez digitalnog tunera).
Sto se tice serije 9, ona ipak ne spada u ovaj rang o kojem mi pricamo (full hd, 14bit prcesuiranje boja ...).
Prema tome unutar ovog cjenovnog ranga i ukoliko se zeli imati 32" tv, po meni, i dalje je Sony 32s30.. trenutno best buy.
Ne ulazim u to ako netko moze uzeti preko firme, naide na neki specijalni popust ili nesto slicno, jer tada je izbor dosta veci, ali za nas obicne smrtnike koji ne mozemo uzeti preko firme i nemamo bas previse srece sa "happy hour" snizenjima , onda je izbor S, P i U serija Sony-a, Philips serije 3 i 5, LG L serije, Samsung R86 serije itd.
__________________
It's me
Nikolaus je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 01:48   #21
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
@Nozvo dobit cu napad epilepsije od tvoga potpisa... utisaj taj stroboskop malo
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 08:37   #22
b.b.
Premium
Moj komp
 
b.b.'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 113
pretostavljao sam da prestigio nije bog zna kakva marka ali je čovjek rekao da bi bilo dobro da ima DVI, a ovaj ima.

i inače mislim da i neki LG imaju DVI ulaz. Koji je inače jako rijedak kod ovih "boljih" marki.

lp
b.b. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na