Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2016., 16:56   #6691
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Imaju rok od 14 dana da ti vrate novce, banka nema nikakve veze s ovime.
Moraju ti vratiti novce na isti način kako si im uplatio, ako si im uplatio sa svog računa na njihov, onda ti isto tako vraćaju nazad.

14 radnih dana ili 14 dana ukupno ? Od kada se računa ? Od kad su primili robu natrag, je li ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 16:58   #6692
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Stranicu dvije unazad:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=2979916

Dani su dani, a radni dani su radni dani
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 01:04   #6693
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ako moze mala pomoc za mene. U ruke mi nekak dosla sapphire r9 270x. neispravna, tj nakon instalacije drivera pri ulasku u windowse nece pokazati sliku, ili se resetira. Kadkad pokaze i artefekte.
Od iste posjedujem kutiju i karticu. Račun na kojem pise da je kupljena prije 21 mjesec.
Jel ima nade da tak, bez jamstvenog lista ostvarim jamstvo samo na osnovu računa.
Koji su uopce uvoznici za sapphire u RH, jel microline ili asbis ili
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 14:28   #6694
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Iz kojeg ducana je racun? Meni je vecina ducana priznavala reklamacije samo na temelju racuna. Zapravo, ne sjecam se da sam ikada garantni list nosio, uvijek racun.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 22:00   #6695
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
hej ljudi, radi se o prijenosnom bežičnom stereo zvučniku "divoom voombox ongo". malo sam se previše igrao ekvilajzerima i zeznuo zvučnik, koji sada ima dosta šuma i osjetno lošiji zvuk. na koju foru da probam izvuć garanciju?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 10:23   #6696
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
app metodom- zvučnik mi je počeo krčati i ne znaš ništa više
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 09:52   #6697
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Originalni post

Da javim da sam nakon 42 dana čekanja dobio zamjenski LINK što sam odbio ali kako je uvoznik ASBIS nisam mogao dobit SAMSUNG Pro pa se priča zakomplicirala...

Evo i kako
Nakon što sam odbio navedeni zamjenski SSD rečeno mi je da ako službeno odbijem da ADM šalje zahtjev u ASBIS i da kreće novi rok od 45 dana i da postoji realna šansa da mi stvarno nađu negdje krepali Vector od 240GB, kako mi se nije dalo svađat, natezat, čekat 45dana i potencijalno kockat da dobijem opet Vectora ipak sam uzeo navedeni disk, što vi mislite, zanima me da li je stvarno moguće da kreće novi rok ako odbijem zamjenski uređaj?

PS
btw SSD je na prodaju, 800kn ako kome treba

Zadnje izmijenjeno od: Uber Gosu. 02.12.2016. u 09:58.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 09:57   #6698
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
daj ajde nismo u konzumu s tim retardacijama od cijena
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 17:34   #6699
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Originalni post

Da javim da sam nakon 42 dana čekanja dobio zamjenski LINK što sam odbio ali kako je uvoznik ASBIS nisam mogao dobit SAMSUNG Pro pa se priča zakomplicirala...

Evo i kako
Nakon što sam odbio navedeni zamjenski SSD rečeno mi je da ako službeno odbijem da ADM šalje zahtjev u ASBIS i da kreće novi rok od 45 dana i da postoji realna šansa da mi stvarno nađu negdje krepali Vector od 240GB, kako mi se nije dalo svađat, natezat, čekat 45dana i potencijalno kockat da dobijem opet Vectora ipak sam uzeo navedeni disk, što vi mislite, zanima me da li je stvarno moguće da kreće novi rok ako odbijem zamjenski uređaj?

PS
btw SSD je na prodaju, 800kn ako kome treba
Supci i lazovi. Ne postoji ponovni rok od 45 dana. Ako u jamstveni na ima rok on tece od dana predaje na servis .
Meni je krepao vertex 4 u Magazin rs i ponudili mi vextora kojeg sam odbio iz razloga što ima kriminalni dosje krepavanja... Zatražio sam evo 850 i dobio ga.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 10:38   #6700
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Supci i lazovi. Ne postoji ponovni rok od 45 dana. Ako u jamstveni na ima rok on tece od dana predaje na servis .
Meni je krepao vertex 4 u Magazin rs i ponudili mi vextora kojeg sam odbio iz razloga što ima kriminalni dosje krepavanja... Zatražio sam evo 850 i dobio ga.
Thx na odgovoru, meni je eksplicitno rečeno (osoba u servisu) da ako odbijem zamjenski SSD koji je poslao ASBIS, što imam pravo, da dućan (ADM) mora napisati nalog ASBISU da je zamjenski uređaj odbijen od strane kupca i da teče novih 45 dana. Kao i da ne postoji šansa da dobijem SAMSUNG-a jer ih ASBIS nema u ponudi (microline ih ima)... moram priznat da mi je bilo malo čudno kakve ja imam veze sa njihovim dilerima robe ali ok


PS
Ako je ovo istina što si napisao, a nemam razloga vjerovat drugačije onda su se ponjeli krajnje nekorektno
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 11:37   #6701
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Thx na odgovoru, meni je eksplicitno rečeno (osoba u servisu) da ako odbijem zamjenski SSD koji je poslao ASBIS, što imam pravo, da dućan (ADM) mora napisati nalog ASBISU da je zamjenski uređaj odbijen od strane kupca i da teče novih 45 dana. Kao i da ne postoji šansa da dobijem SAMSUNG-a jer ih ASBIS nema u ponudi (microline ih ima)... moram priznat da mi je bilo malo čudno kakve ja imam veze sa njihovim dilerima robe ali ok


PS
Ako je ovo istina što si napisao, a nemam razloga vjerovat drugačije onda su se ponjeli krajnje nekorektno
Tebe kao kupca se ne tiču razlozi. Oni imaju razuman rok (po zakonu) ili navedeni rok (po jamstvenima, ako piše) u kojemu moraju riješiti tvoju reklamaciju, a da bi se smatrala riješena moraju ti dati identičan proizvod ili se ti dogovoriš njima za drugi ili pare. Ne kada ti oni ponude mikser za ssd i ti kažeš ne, hvala.

Uvoznik ti ne mora dati što želiš, to je njihova stvar šta će oni od njega dobiti. Ti imaš pravo na povrat novaca u trgovini ako nemaju identičan proizvod bez obzira na sve - pa onda kupiti drugi (kod njih ili još pametnije - negdje drugdje) tako da sve ovo je prelijevanje iz šupljeg u prazno.

Da li na jamstvenim ili negdje drugdje je naveden točan rok?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 13:48   #6702
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Thx na odgovoru, meni je eksplicitno rečeno (osoba u servisu) da ako odbijem zamjenski SSD koji je poslao ASBIS, što imam pravo, da dućan (ADM) mora napisati nalog ASBISU da je zamjenski uređaj odbijen od strane kupca i da teče novih 45 dana. Kao i da ne postoji šansa da dobijem SAMSUNG-a jer ih ASBIS nema u ponudi (microline ih ima)... moram priznat da mi je bilo malo čudno kakve ja imam veze sa njihovim dilerima robe ali ok


PS
Ako je ovo istina što si napisao, a nemam razloga vjerovat drugačije onda su se ponjeli krajnje nekorektno
Tebe ne treba zanimati ASBIS. Zakon o obveznim odnosima je jasan, ti si ugovor sklopio s njima i ne treba te se ticati ništa s dobavljačima.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 16:05   #6703
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Kupio gotovu konfu jeftiniju za stariju susjedu. Po specifikacijama trebalo je ic 50 kn skuplje kuciste a oni stavili malo jeftinije.. Da su bar nazvali i rekli cujte nemamo kuciste iz opisa pa budemo stavili slicno i dal vam to pase? Ne nego kad sam dosao po komp, vidim to nije to kuciste (a znamo kak zene gledaju na komp, samo izvana).. Srecom svidja joj se i to drugo a oni lagano sorry nemamo na lageru trenutno ovo iz opisa.
Nist strasno al blesavo i neprofesionalno.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 17:40   #6704
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
bilo bi zgodno da si naveo gdje
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 16:38   #6705
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Pa ADM, nadovezao sam se na post iznad..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 17:13   #6706
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
To je za ADM temu a ne tu
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 09:57   #6707
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Da li na jamstvenim ili negdje drugdje je naveden točan rok?
Ne sjećam se ali definitivno su više puta spomenuli 45 dana.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 13:06   #6708
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Kako reklamirati Microsoftov proizvod (Band 2) koji se ne prodaje u HR, kupljen je preko Amazona, ali ne s mojim accountom pošto je kupljen na Njuškalu?
Ako ga idem reklamirati na MS stranicama - ne nudi našu zabit, kao niti njihova tel. služba.
Ako ga idem preko Amazona, ne mogu jer ga nemam među svojim narudžbama, a kada im pošaljem e-mail, kažu mi da mi ne smiju ništa reći pošto ta narudžba nije napravljena mojim accountom.
Što Amazon veže jamstvo na 1. vlasnika? To je dozvoljeno?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 13:10   #6709
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Takav je princip kod amazona. Mozes reklamirati direkt proizvodjacu ili preko accounta sa kojeg je kuplljen jer imaju automatiziran RMA proces.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 17:35   #6710
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Jel ovo vracanje u roku od 14 dana vrijedi i za kupnju preko firme?
dddarin je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 17:40   #6711
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dddarin Pregled postova
Jel ovo vracanje u roku od 14 dana vrijedi i za kupnju preko firme?
Ne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 10:20   #6712
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ima neko iskustva s Corrigo produljenim jamstvom? Oni unutar tog jamstva isto koriste ovlašteni servis ili?

Ovo da oni preuzimaju i dostavljaju robu koja ide na servis zvuči zgodno, ali zanima me kako to funkcionira u praksi, tj. koliko su brzi
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 17:12   #6713
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Imam ponudu Intel procesora koji nema racun ali navodno garanciju ima.
Asbis je uvoznik pa me zanima dali bi primili proizvod na reklamaciju ako nemam racun? posto su me za maticnu u asbisu trazili racun.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 18:04   #6714
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Kakvu garanciju ima? Di piše datum kupnje?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 18:47   #6715
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Veli da ima asbisov onal listic garancijski , al racuna nema.
Da ce mi poslikat kutiju i kodove da provjerim s asbisom. Valjda bi mi htjeli iz asbisa prek maila odgovorit

Sent from my Xperia Z3
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 16:48   #6716
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Asbisu je dovoljan serijski broj. Uvjerio se i to više puta. Rijetko dobar distributer i RMA procedura.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 16:52   #6717
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Asbisu je dovoljan serijski broj. Uvjerio se i to više puta. Rijetko dobar distributer i RMA procedura.
Ok znaci nije nužan racun , mene su u asbisu trazili racun.
Dok u ezy infotech-u nisu racun ni htjeli gledat - ezy takoder genijalan za rma.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 17:18   #6718
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne bih znao. Ni Ezy ni Asbis nikad nisu pitali račun. Odmah su po serijskom vidjeli kada i kome je izdana ta roba.
Možda se neš promjenilo od tada, ali eto zadnje sam reklamirao jedno Kors napajanje 2014. Kupljeno je 2009 i riknulo u zadnjem mjesecu gare. Posalo im u kutiji orginalnoj, bez računa, objasnio na papiru što i kako, bez pitanja dobio novo modularno čak i bolje sa novih 5 godina gare.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 16:26   #6719
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Trebam savjet u vezi reklamacije laptopa .

Dakle, 20.6.2015. sam od ADM-a dobio povrat novca za razbijeni Dell laptop i kupio ASUS X751LK laptop uz nadoplatu .

Taj ASUS je radio dobro sve do prosinca iste godine kad mu je otkazao hard disk, poslan je na servis i popravljen . Nakon tog servisa sam iskoristio ASUS promociju i dobio puni iznos natrag na račun i popravljen laptop.

U kolovozu prošle godine disk opet počinje otkazivat i u dogovoru sa ADM-om odlučim se na ugradnju SSD diska kod njih kako bih zadržao garanciju. Disk koji je bio u kvaru poslan je na servis te je meni poslan novi disk uz laptop ( u koji su ugradili SSD na moj zahtjev ).

Nadao sam se da sam ugradnjom SSD-a riješio problem, međutim nedavno mi je počela otkazivat tipkovnica ( prvo cijeli jedan red, pa nasumično tipke, sad radi samo par slova i to jedva ) te mi je audio izlaz neispravan .


Kontaktirao sam servis direktno samo da ih pitam koliko im treba za nabavku dijelova , odgovorili su mi da im treba najmanje 21 radni dan kako bi nabavili dijelove.


Imam li kakvih prava kao kupac tražit povrat novca / novi laptop od trgovine ( nemaju ovaj model više ) budući da laptop ide treći put na servis ( iako nije svaki put isti kvar ) ?
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 18:06   #6720
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Naravno da nemas. Saljes ga na servis, i oni popravljaju ili mjenjaju dijelove. Sigurno neces dobiti novi laptop zbog neispravne tipkovnice.
rendula je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na