Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2015., 17:17   #661
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako je utvrđeno da je laptop crkao, prodavač ti mora:
1. ponuditi isti
2. ako ga nema, a u tvom slučaju ga nema, možeš zatražiti povrat novaca (cijeli iznos) ili drugi laptop. Ako ti ponude drugi laptop ti ga NE moraš prihvatiti već slobodno možeš zahtjevati povrat love.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 17:20   #662
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako je utvrđeno da je laptop crkao, prodavač ti mora:
1. ponuditi isti
2. ako ga nema, a u tvom slučaju ga nema, možeš zatražiti povrat novaca (cijeli iznos) ili drugi laptop. Ako ti ponude drugi laptop ti ga NE moraš prihvatiti već slobodno možeš zahtjevati povrat love.
Moja je prva greska sto sam laptop slao putem Overseasa na servis . Vracen nepopravljen i pokidan.

Ponovno cu kontaktirat ADM al sumnjam da oni mogu ista napravit bez Dellove potvrde.

EDIT:

ADM upravo javio kako mi mogu zamjenu izvrsit tek kad dobiju odobrenje iz Della, a da na njihovu brzinu oni nazalost, ne mogu utjecat.
Isto tako kazu i i da ako su rekli da se ide na novi laptop, onda ce tako i bit na kraju samo da se moram strpit dok Dell support odradi svoje.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mstaglicic. 15.06.2015. u 17:26.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 17:28   #663
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
S obzirom da je prošlo više od 45 dana, imaš pravo tražiti puni povrat novaca, i to ti oni po zakonu moraju napraviti. A kasnije trebaju sami s DELLOM rješavati probleme. Njima će dell vjerojatno uzeti taj laptop i nadmiriti ih financijski, tako da oni neće sigurno tu ništa izgubiti.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 17:40   #664
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
S obzirom da je prošlo više od 45 dana, imaš pravo tražiti puni povrat novaca, i to ti oni po zakonu moraju napraviti. A kasnije trebaju sami s DELLOM rješavati probleme. Njima će dell vjerojatno uzeti taj laptop i nadmiriti ih financijski, tako da oni neće sigurno tu ništa izgubiti.
Zasto bi njima Dell ista namiriva, nebi da su oni prva ruka. TO je rizik posla.


45 dana nema veze, cinjenica je da te zatezu i ja bi igara na tu kartu.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 17:51   #665
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
S obzirom da je prošlo više od 45 dana, imaš pravo tražiti puni povrat novaca, i to ti oni po zakonu moraju napraviti. A kasnije trebaju sami s DELLOM rješavati probleme. Njima će dell vjerojatno uzeti taj laptop i nadmiriti ih financijski, tako da oni neće sigurno tu ništa izgubiti.
Nece ADM prije nego sto mu Dell potvrdi odobrenje, ocito cu morat jos cekat.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 18:47   #666
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
A i 45 dana ne piše nigdje u zakonu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 18:59   #667
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ne piše u zakonu ali piše na njihovoj stranici...

Tako da ne znam koji vrag se čeka tu više

@mstaglicic budi pametan i nemoj biti i dalje magarac, sorry što moram tako reci ali dopuštaš si da te vuku za nos a ne bi trebao

Baš te briga što veli dell support, i ne vidim razloga da čekaš njihov odgovor jer ti nisi kupio laptop od Dell-a a to je već xxx puta rečeno i nema veze što si slao u servis, trgovac tj prodavač je taj koji je odgovoran!

Daj čovječe opameti se, guze te već 60 dana a ti šutiš... pa ja bi već bio u zagrebu i na licu mjesta uzeo lovu te otišao u prvi pevec i kupio novi laptop.

Traži povrat love, pošalji pismeni raskid ugovora te očitanje od DA trgovine, DA trgovine ADM. Ako se ne očituju, prijavi ih https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp i amen, neka se onda oni dalje razvlače i natežu sa perom perićem i odobrenjima od "važnih osoba"...

Oh hebem ti spike i pametovanja...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 20:01   #668
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Nije niti čudo da nam je država ovakva kada ovog guze više nego Tinu Katanić.

NHF, ali zaslužio si to, kakvi fakultet ispiti, ovo ti je 10 minuta, izgubiš 2h dnevno gledajući u zid, svi smo gubili koji smo bili na faksu. Treba ti laptop, stisni muda (nalaze se između nogu, 5 cm od uranusa) i napravi što ti svi ovdje govorimo.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 21:24   #669
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Sinoć sam putem web stranice poslao prijavu inspektoratu, nikakav povratni odgovor od njih nisam dobio tokom dana.

Prije desetak minuta mi je stigao odgovor Dell korisničke službe :

"Kolege su nam maloprije javili da je drugi zahtjev prošao. Žao nam je što ste toliko čekali, postoje mnoge procedure koje smo morali proći zbog kompleksnosti slučaja. System One, odnosno netko od kolega iz servisa će vam se javiti s potvrdom i uputama za daljnje korake. Hvala vam na strpljenju i želimo vam puno ugodnih sati rada na novom računalu.Vaš Dell tim .
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 18:31   #670
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Sorry na duplom postu

Danas su javili iz ADM da ce mi poslat pouzecem laptop koji sam odabrao ( trebam nadoplatit 92kn za njega ) a i jos mi kazu da moram platit dostavu (45kn)

Buduci da se radi o zamjeni laptopa , imaju li pravo naplatit dostavu ?
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 18:43   #671
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nemoj placati ništa...pa šta ti je, reci im da ne želiš ništa plačati i da si ti platio dostavu prema njima i da bi bilo u redu da ti ne naplate dostavu niti da moraš uopće ništa nadoplačivati. To su kamate za dugo čekanje!

Stvarno svašta...

p.s. metni svoje "iskustvo" ovdje kod njih http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81799
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 18:53   #672
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja stvarno ne kužim kojeg ti još vraga posluješ s njima. Ja bi ih odavno otkantao, tražio povrat love i kupio lap negdje drugdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 18:58   #673
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Baš to, sada iz inata... umjesto da budu sretni što si bio korektan i pristojan te čekao toliko dugo, oni hoce još para uzeti... mah nemam riječi
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 13:57   #674
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Na kraju sve rijeseno, poslali su laptop i sad samo cekam da dodje.

Ma znam da sam mogao i pokupit novce od njih pa negdje drugo kupit, al eto zavrsilo je tako .
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 14:07   #675
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Za tebe je dalaj lama sitna riba Ovo ide u anale PCE kao covjek s najvise strpljenja
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 18:54   #676
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
Na kraju sve rijeseno, poslali su laptop i sad samo cekam da dodje.
kako je riješeno na kraju? Sve si platio?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 19:53   #677
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
kako je riješeno na kraju? Sve si platio?
S obzirom da sam zahtjevao dostavu subotom platio sam dostavu , a i tih 92kn.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 21:37   #678
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Za tebe je dalaj lama sitna riba Ovo ide u anale PCE kao covjek s najvise strpljenja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2015., 21:43   #679
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
S obzirom da sam zahtjevao dostavu subotom platio sam dostavu , a i tih 92kn.
znaci platio si jos vise od 45kn? nisam znao da postoji opcija dostava subotom kod trgovina... hm hm hm
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 00:54   #680
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ak je čovjek zadovoljan onda bi i ostali trebali biti,,, (alkohol govori doduše )
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 13:57   #681
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak je čovjek zadovoljan onda bi i ostali trebali biti,,, (alkohol govori doduše )
Stigao danas ASUS X751LK (17.3" / i5 / GTX850M / 6GB / 1TB )

Dostavu subotom nisam dodatno platio, laptop je poslan sinoć i danas ujutro kod mene.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 12:23   #682
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ima neko servis laptopa za preporučit? U ZG

Edit: povlačim pitanje, našao odgovarajuću temu :|
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 17:19   #683
Neven10
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 9
Ja bi pital dal tko zna u ZG da radi reballing maticne? I jel tko ima iskustva sa; Servis racunala Zagreb

Zadnje izmijenjeno od: Neven10. 30.07.2015. u 12:56.
Neven10 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 08:40   #684
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Fulao si temu, ali potrazi clana po imenu "alvin". On je iz rijeke i jedini to radi na forumu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 16:04   #685
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Prešao 20km do agrama i nazad danas da bi mi nesposobni serviseri iz Agramservisa ispolirali kamere na M8 uređaju koje sam i ja sam mogo ispolirat sa štapićem za uho, znači bacio sam 10km u dim skupa sa svojim dragocjenim vremenom kojeg nemam baš puno i onda potrošim na ovakvu debilanu. Mislim ako sam odnio onda sam odnio da mi poprave tj. stave ili nova stakla ili novu foliju za koju se zna da na M8 uređaju se jako lako izgrebe iz nekog razloga ili počne odpadat ko meni i umjesto da vrate u prvobitno stanje oni mi ispoliraju, a polirali su ničim drugim nego pastom za zube jer smrdi po pasti kod kamere još uvijek, preprestrašno. Izbjegavat ovaj servis u širokom luku totalni neprofesionalizam i pravljenje budala od ljudi koji dolaze tamo, ovo mi nije prvi ovakav slučaj da sam imao sa agramservisom.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.07.2015. u 13:50.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 18:14   #686
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Sorry slabo se kuzim u mobove. Zbog cega si ti tamo tocno nosio mobitel na popravak? koji je problem bio tj sta nije radilo?

inace slazem se, agram je dosta los i par puta sam i sam imao problema sa njima i svojim mobitelom. Ali nazalost u zg su nekada jedina opcija kada se ide preko garancije
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 13:49   #687
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Sorry slabo se kuzim u mobove. Zbog cega si ti tamo tocno nosio mobitel na popravak? koji je problem bio tj sta nije radilo?

inace slazem se, agram je dosta los i par puta sam i sam imao problema sa njima i svojim mobitelom. Ali nazalost u zg su nekada jedina opcija kada se ide preko garancije
Radi se znači o HTC One M8 uređaju koji ima globalni problem da im se na kamerama počne ljuštit onaj tanki film koji služi da ti svijetlost ublaži te ako ga skineš svijetlost bude prejaka šta su oni upravo i napravili, što sam mogao i sam sa štapićem za uši i recimo pastom za zube sa čim su i oni ustvari to skinuli tj. ispolirali kako oni kažu jer je cijeli mobitel smrdio po pasti za zube. Plus još dirali su i prednju kameru i uspila je pasta ući između kružića kamere i imam sad bijelo oko tog kruga, a šta je najgore to im uopće nisam ni rekao da diraju i piše na papiru točno u čemu je problem samo zadnje kamere obje, znači ovo su radili na svoju ruku. Ja uopće nisam nigdje rekao kad sam donio uređaj da mi idu to polirat jer koja je svrha prelazit 20km do agrama i nazad doma za poliranje koje mogu i ja napravit u max. 5min. Razumije se ako sam ga donio da to naprave onako kako je bilo na mobitelu u prvobitnom stanju, a ne da smuljaju neš pa eo riješeno. I kad sam pitao frajera da zašto su polirali to sam mogo i sam kaže on meni mi radimo po naredbama HTC-a ne možemo mi ništa tu, a srećom pa sam ja HTC kontaktirao prije nego sam im odnio tako da sam im sve to prenio fino u jednom ogorčenom mailu od 5km kojeg sam u svoj onoj žestini pisao i zatražio novi uređaj jer su mi ovog usrali, a prije tog su mi isto jednog M8 izmasakrirali to je bilo prije jedno pola godine slovno su ga ubili vibracija mu je radila ko brijači aparat, sav je izgreban bio i dobio sam novi, sad fino opet tražim novi pa ćemo vidit šta će bit.

Na žalost to šta kažeš u ZG-u su jedina opcija di ajmo reć za neku ok i fer cijenu ako nemaš garanciju ti mogu popravit uređaj. Najgore još ako ga šalješ poštom pa ti ga ovakvog recimo dostave ko meni pa počupo bi se ovo malo kose šta imam i onda ga tako moraš slat vamo tamo pa ga čekaš po mjesec i više. Doduše ja nisam imao taj problem imao ga je kolega ja sam im direktno odnio tamo šta mi isto nije baš blizu kažem 10km imam do tamo i još 10 nazad do sebe doma, a kolko sam već bio u agramu ove godine (10ak puta) mogao sam sa tim benzinom i vremenom kojeg sam izgubio otić na more, al doslovno, bez zajebancije.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.07.2015. u 13:59.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 23:20   #688
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
A što si točno napravio u poslovnici kad su ti rekli da po naredbama HTC-a koriste pastu za zube, tj. tako sam shvatio iz slobodnog prijevoda? Jesi otišao doma kukati i plakati na PCe da si vozio 20km, tj. 10km do tamo i čak 10km nazad?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2015., 23:35   #689
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da si užicao besplatno preuzimanje i vraćanje natrag kurirskom službom, možda bi i do grčke potegnuo sa ušteđenim novcima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 09:56   #690
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
A što si točno napravio u poslovnici kad su ti rekli da po naredbama HTC-a koriste pastu za zube, tj. tako sam shvatio iz slobodnog prijevoda? Jesi otišao doma kukati i plakati na PCe da si vozio 20km, tj. 10km do tamo i čak 10km nazad?
Krivo si shvatio nisu mi rekli da koriste pastu za zube to su oni svojevoljno i kao ti "profesionalno" napravili poliranje stakla gledajući na netu s čim bi to mogli skinut, a ja sam samo po mirisu osjetio da je pasta korištena, ovo kad sam im ja rekao da sam to mogao i ja napravit sa štapićem za uho onda su mi rekli mi vam tu ne možemo ništa mi samo radimo po naredbama HTC-a. Napisao sam u zadnjoj rečenici da sam kontaktirao HTC i da sad pregovaram s njima za novi uređaj jer su mi ovog uništili, ovo sam napisao radi onih koji će ubuduće razmišljat o popravku mobitela pa da vide i ako je moguće izbjegnu navedeni servis radi neprofesionalnosti.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da si užicao besplatno preuzimanje i vraćanje natrag kurirskom službom, možda bi i do grčke potegnuo sa ušteđenim novcima
Duže bi čekao da mi dođe, ako uopće i šalju na taj način jer ovako provjerim online i čim je gotov mogu doć po njega, a oni bi u tom slučaju vjerovatno čekali još dan dva da im se skupi pošiljka i onda sve poslali. A mobitel mi je potreban zbog mejlova i ostalih stvari za koje nemogu baš teglit laptop sa sobom stalno dok mi je ovo u džepu i u hodu mogu obavljat dosta stvari, ako me razumiješ.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 31.07.2015. u 10:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na