Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2008., 12:12   #121
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Puno hvala ljudovi
Osobito LAcyu
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 14:03   #122
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Upiknuo Linksysov LAN router, radi.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 10:12   #123
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Fino, ima nekih caka s konfiguriranjem routera, al ako ces trebati pomoc javi se na PM.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 19:07   #124
sinek
Registered User
 
sinek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Metropola
Postovi: 44
Jel neko uspio uparit se555 i b.netov modem (samo tel. i internet)?
Kakva uputstva ili natuknice bi dobro dosle

Zafaljujem.
sinek je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 15:33   #125
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
B.net kreće sa IPTV i HDTV-om

B.Net Hrvatska odabrao je Quative Limited za isporučitelja krajnjeg rješenja za interaktivnu televiziju putem širokopojasnog kabelskog sustava. Rješenje uključuje nagrađivanu uslužnu platformu Quative Service Platform (QSP) te , Lysis Content Management System. Quative će B.Net opremiti integriranim on-demand kabelskim i IPTV rješenjem koje istovremeno podržava obje vrste mreža.
B.net trenutno ima preko 100.000 pretplatnika usluge kabelske televizije, a lansiranje interaktivnih TV usluga planirano je već tijekom travnja. Usluga će uključivati kanale standardne razlučivosti (Standard Definition), i visokorezolucijske kanale (High Definition) s mogućnošću snimanja emisija (Personal Video Recorder, PVR).
Na jesen B.net svom asortimanu također planira dodati i video-on-demand (VOD) te druge mrežne TV usluge, poput time-shiftinga (gledanja emisija s vremenskim pomakom) i catch-upa (naknadnog gledanja propuštenih emisija). U planu je i proširenje usluga van opsega klasične kabelske mreže, preko alternativnih mrežnih kanala poput optičkih kabela (fiber-to-home).


http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=86042
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 14:32   #126
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Pisem preko moba, pa ne mogu citirati tekst, odgovor za SINEKA...Ne mogu se uparit, jer siemens 555 nema WAN port...Dakle, uzmi njihovan wlan router, a siemens prodaj ili ga koristi kao AP ako nekad zatreba...
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 03:27   #127
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
čekam već mjesec dana da mi dođu instalirati 3D paket, fakat su spori...
__________________
qbone je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 07:17   #128
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Kako vi stojite s dobijanjem računa za Bnet usluge ? Ja sam posljednji račun dobio za prosinac a nakon 3-4 poziva na njihov broj, kažu da imaju "stanovitih problema" i da će računi svaki čas.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 09:17   #129
vip-terminator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 191
Evo prva primjedba na B.net otkada sam kod njih na 3D paketu (siječanj 2008)...
Naime, bio sam korisnik Tcom ADSL + telefon i pri potpisivanju ugovora sa Bnetom mi je receno da Bnet se obvezuje otkazati sve papire, ugovore sa Tcomom (adsl +telefon), jedino sto trebam ja je doci u Bnet centar potpisat ako zelim zadrzat isti broj telefona.

3 mjeseca posle stize mi na kucnu adresu racun od Tcoma za naplatu ADSL prometa 5GB u iznosu 59 kn.
Zovem tcom i kazu mi da mi username tj paket prometa nije otkazan. Nego samo je otkazana veza. WTF????

Posle zovem Bnet i glupani mi kazu da kaj nisam sam otiso otkazat ADSL i da oni nemaju veze sa time. A znam 100% da mi je najmanje troje ljudi (operateri Bneta) reklo da Bnet Rjesava SVE sa Tcomom.
I ajde idem se ja pravit glup, nazovem jucer Bnet info i kazem da ocu 3 d paket bla bla bla i pitam: A jel vi otkazujete sve ugovore sa Tcomom oko adsl i telefona....Cura kaze DA!
I onda joj kazem da nije istina bla bla bla i cura se krene vadit pa krivo smo se razumijeli

Ma mrs u 3 pič... mater...... da mi je itko reko da moram sam otic otkazt ADSL otiso bi bez problema...ovak imam 2 racuna za veljacu i ozujak od 59 Kn a nema sanse da ih platim....
__________________
vip
vip-terminator je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 09:50   #130
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor vip-terminator Pregled postova
Evo prva primjedba na B.net otkada sam kod njih na 3D paketu (siječanj 2008)...
Naime, bio sam korisnik Tcom ADSL + telefon i pri potpisivanju ugovora sa Bnetom mi je receno da Bnet se obvezuje otkazati sve papire, ugovore sa Tcomom (adsl +telefon), jedino sto trebam ja je doci u Bnet centar potpisat ako zelim zadrzat isti broj telefona.

3 mjeseca posle stize mi na kucnu adresu racun od Tcoma za naplatu ADSL prometa 5GB u iznosu 59 kn.
Zovem tcom i kazu mi da mi username tj paket prometa nije otkazan. Nego samo je otkazana veza. WTF????

Posle zovem Bnet i glupani mi kazu da kaj nisam sam otiso otkazat ADSL i da oni nemaju veze sa time. A znam 100% da mi je najmanje troje ljudi (operateri Bneta) reklo da Bnet Rjesava SVE sa Tcomom.
I ajde idem se ja pravit glup, nazovem jucer Bnet info i kazem da ocu 3 d paket bla bla bla i pitam: A jel vi otkazujete sve ugovore sa Tcomom oko adsl i telefona....Cura kaze DA!
I onda joj kazem da nije istina bla bla bla i cura se krene vadit pa krivo smo se razumijeli

Ma mrs u 3 pič... mater...... da mi je itko reko da moram sam otic otkazt ADSL otiso bi bez problema...ovak imam 2 racuna za veljacu i ozujak od 59 Kn a nema sanse da ih platim....
Ne želeći braniti BNET, mislim da su stvari kod njih dobro postavljene. Osnovnu stvar, a to je telefonska linija i uz nju pripadajući broj, BNET putem tvoje izjave a s blagoslovom Agencija za telekomunikacije, prenosi sa postojećeg operatera na BNET. Sve ostale usluge koje su povrh toga ugovorene sa starim operaterom, rješavaš sam. Jednostavno, navedena agencija rješava isključivo prijenos među operaterima i zadržavanje postojećeg telefonskog broja, te se kod nje ( a da Bnet i hoće ) ne otkazuje ugovor o DSL-u, Maxtv-u i slično.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 13:14   #131
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Jedan detalj a tiče se DVB-T signala (isti kao HRT - ov, samo prosljeđen).
Do prije par dana je bio na C61 (794 MHz) a sad je na C67 (842 MHz).
Ostali parametri mada mislim da će auto scan uredno naći: FEC=2/3, FFT=8k, QAM=64, GI=1/8.
Spomenuto vrijedi za B.net - Split - Blatine. Eto B.net nastavio kao i negdašnji KabelNet šetat programe kako im paše. Najbolji detalj je da ovo nigdje nisu službeno naveli.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.03.2008. u 21:04. Razlog: Nadopuna
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 18:48   #132
vip-terminator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 191
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ne želeći braniti BNET, mislim da su stvari kod njih dobro postavljene. Osnovnu stvar, a to je telefonska linija i uz nju pripadajući broj, BNET putem tvoje izjave a s blagoslovom Agencija za telekomunikacije, prenosi sa postojećeg operatera na BNET. Sve ostale usluge koje su povrh toga ugovorene sa starim operaterom, rješavaš sam. Jednostavno, navedena agencija rješava isključivo prijenos