Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2005., 04:00   #1
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Zivot

Ovaj tekst je preuzet sa gamera, od anonimnog pisca....

Mene je tekst JAKO naveo na razmisljanje pa da cujem vasa misljenja
Citiraj:
...Moje ime nije bitno
Tada sam imao 26 godina. Bio sam veoma uspesan, pri kraju studija, sa honorarnim poslom koji mi je donosio mnogo vise para za dzeparac nego sto mi je trebalo. Rekreativno sam se bavio sportom i dobro sam izgledao. Narocito sam bio ponosan na plocice na stomaku, na kojima sam dugo radio nakog bolnog raskida duge veze.

Moja devojka bila je slatka, vitka i veoma prijatna. Drustvo je obozavalo. Svremena na vreme radila je promocije i bila na poslednjoj godini ekonomije. Fino smo se slagali. Seks je bio odlican.

Tada sam imao mnogo hobija. Bio sam poprilicno svestran I veliki hedonista. Voleo sam da ugadjam sebi.

Imao sam najbolje prijatelje koje je svet mogao da iznedri. Toliko sam bio ponosan na njih, da kad bi me neko pitao sta je najvrednije sto sam postigao u zivotu, odogovorio bih: prijatelji.

Odnosi sa roditeljima bili su sjajni. Narocito sam bio ponosan na svog mladjeg brata koji mozda nije voleo da uci, ali je izrastao u odlicnog coveka.

Sve u svemu bio sam mlad, uspesan i perspektivan momak. Uvek nasmejan, sa samo jednim oziljkom na dusi, od raskida duge veze. Ali oziljak se zacelio i sada mi je samo davao na smeku. Devojke su sada u ocima videle da ispred sebe imaju iskusnog momka. I mudrost koju sam pokupio boreci se za sebe tih par meseci posle raskida, sada se cula u svakoj mojoj reci. Bio sam smireniji, i tacno sam znao sta zelim od zivota - da ga zivim.

I to sam i radio.

Jelenu sam upoznao na moru.
Bila je prava mala eksplozija lepote, duge plave kose, zelenih ociju, uvek u leprsavim haljinama vsetlih boja, tako da joj se vide savrsene, preplanule noge.
Od sve price okolnih momaka, moja je bila najzanimljivija. Par noci smo se vidjali u kaficu na plazi, plesali zajedno, smejali se, i trece vece se poljubili. To vece vodili smo ljubav medju stenama plaze tako divlje, da sam imao modrice po celom telu. Moram priznati da sa devojkom sa kojom sam tada bio u vezi dugoj par meseci, takva vrsta strasti nije postojala. Ili je mozda postojala na pocetku, sada se vise ne secam.

Jelena je bila apsolvent prava. Izuzetno negovana, mirisne kose i nestvarno belih, zdravih zuba. Mirisi njene koze i njenih tecnosti prosto su pozivali na blud. Secam se da sam umeo sam da lezim na krevetu ili u kadi i da se zadovoljim samo premetajuci njene mirise po glavi. Svidjalo mi se dodir njene koze, i nacin na koji je rekla: "Po usnama" kada sam je pitao gde zeli da svrsim.
Sve u svemu, zmaj od devojke.

Kasnije bi se ponovo sreli u onom kaficu i samo zagonetno nasmesili jedno drugome,
I prijala mi je ta mistika.

Nismo razmenili ni telefone, ni kontakt. Nismo ni trebali. To je bio savrsen trenutak, i to je to. Iskusan, znao sam to, ocigledno i ona.

Par noci kasnije otisao sam nazad za Beograd.

Sa tadasnjom devojkom sam odmah raskinuo. Jednostavno, dugo me je pratio imidz momka koji vara svoje devojke, i mada se na to nisam obazirao jer sam bio cist sam sa sobom, iskustvo iz duge veze naucilo me je da devojke mnogo toga vide, a jos vise pretpostavljaju. I na kraju, nisam zeleo da nastavim vezu u lazi. Nije mi bilo tesko da smislim neki razlog, i da se rastanemo koliko toliko normalno.

Da sam zarazen HIV virusom saznao sam slucajno, dok sam davao krv. Eto, zeleo sam da napravim neku dobru stvar, i nekome da spasim zivot.

Ispostavilo se da sam mogao da ga oduzmem. Srecom, par veza posle Jelene imale su uslov: seks sa prezervativom. I to ne zbog bolesti, vec zbog nezeljene trudnoce. Devojke ponekad imaju srece.

Ponekad ne.

Nista vise nema smisla. Zasto zavrsavati fakultet? Zasto da ono malo dana koji su mi preostali provedem u ucenju, kada me to gradivo ionako ne zanima?

Idem na more, zezam se, izlazim.

Ponekad se sav smracim kada vidim neku slatku devojku za koju mislim da bih mogao da je osvojim. Alil ne dozvoljavam ni poljubac.

Ne zelim da jos neko place nad zutim papirom na kome pishe "pozitivan"

... i tako. Virus je jos uvek neaktivan. Drugim recima, vodim normalan zivot. Niko ne zna, ionako sam davao krv pod laznim imenom. A da me pitate zasto sam dao lazno ime, ne bih umeo da odogovorim - ali, kao da sam znao. Javili su mi na mob, pripejd, koji nije registrovan. Bio sam jos jednom, da bi bili sigurni. Bili su sigurni, to nije stvar sa kojom se gresi.

Kako znam da je Jelena?

Vec sam davao krv, pre nje.
I potrazio sam je, preko fakulteta.
Jelena je pre tri meseca preminula. I to ne od side, vec od upale pluca. Ali upala pluca je ubila jer njeno telo, izmuceno virusom side nije moglo da se bori. Njeni roditelji, koji su mi rekli sve to, licili su na aveti. Borba sa bolescu iscrpela ih je do krajnjih granica. Bio sam siguran da svoje roditelje necu uvlaciti u istu situaciju. Ne znam da li je znala to leto da je zarazena. Nije ni bitno. Secanje na taj savrseni seks ce mi trajati dok sam ziv.

Jedino je problem sto to nece biti dugo...



E i da. Svi moji uspesi, divljenje drugih zbog dobrih riba i pare, sada mi ne znace mnogo. Nikome ne smem da kazem, ali i pazim da ne dolazim u situaciju da neko dodje u kontakt sa mojom krvlju. I nemam seks. Nemam ni devojku. A nemam ni interesa za hobije, ili sport. Jednostavno sedim i cekam da se desi.

I tu i tamo ispricam burazeru zasto je dobro nositi prezervativ u novcaniku. I nikad nema bara za prezervative, ali ja mu ih kupujem i guram u jaknu, maltene svakodnevno. I malo me cudno gleda zbog toga, ali prezivecu

Mislim, njegov pogled.

Samo jedno mi je zao.

Znate i sta, zar ne?
Ako ne, onda procitajte tekst iz pocetka.

I jako bitno: imao sam mnogo devojaka. I mnogo seksa. I nijednog se ne secam. I ako me sad pitas, dao bih SAV taj seks, makar do 27 godine ostao nevin, samo da sam zdrav.

I odreci se jednog seksa zarad ostatka zivota, kada ti prezervativ nije pri ruci, potpuno je logicno.

Samo ne znam sta mi je bilo tog dana, jer sve sam o sidi znao i ranije.

Ako si izvukao nesto iz moje price, lepo. Ako nisi, onda si budala kao i ja. Mozes da se nerviras, da psujes ili da places - na kraju ces sedeti i gledati belo u daljinu, i pitati se zasto bas ti...

_Pijani_
nemamime@yahoo.com...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 06:46   #2
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Bemu!
Neću sudit čovjeku jer se i meni desilo da u "žaru" nestignem il 2zaboravim" gumičak,srećom je završilo bez posljedica al ponovit istu stvar ne bi htio.
Mozda upozornje mladcia AIDS is out thre don't tempt it use a kurton!
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2005., 11:37   #3
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
iz ovoga bi mnogi mogli izvući pouku...

zato ljudi bilo kuda gumica svuda...
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 12:17   #4
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Guma glavu čuva
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 12:35   #5
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
jebiga... ko sto fleks kaze guma glavu cuva
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 13:04   #6
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Uvijek na umu imaj gumu...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 14:18   #7
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
I mene je naveo na razmisljanje iako ne vodim takav zivot,ali jedino je zalosno sto ljude najcesce razmisljaju kada je prekasno!
Ali ok od njega sta ne zeli i druge dovesti u neprilike...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 15:00   #8
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

ja znam da se nadem u istoj situaciji da bi postupio kao on ali sad kad sam procitao tekst naveo me na razmisljanje...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 15:48   #9
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Sav sam se naježio, pogotovo zato jer sam na ljeto bio u sličnoj situaciji...i polupijan. Na plaži s plavušom. I počeli smo se dirati, itd... znate kak to ide, naravno nisam imao kondom. I nisam htjeo to napraviti, iako ne znam odakle mi ta snaga, jer uvijek imam na umu što mi roditelji govore i čemu me uče...
Kad sam joj rekao da stane, cura me blijedo pogledala, obukla se i otišla... Ja sam htjeo propast u zemlju.

Uvijek sam se kajao što je nisam "obradio" tu večer...A kad sam ovo pročitao...Više mi nije žao...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2005., 16:34   #10
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Originally posted by Sam Fischer
Sav sam se naježio, pogotovo zato jer sam na ljeto bio u sličnoj situaciji...i polupijan. Na plaži s plavušom. I počeli smo se dirati, itd... znate kak to ide, naravno nisam imao kondom. I nisam htjeo to napraviti, iako ne znam odakle mi ta snaga, jer uvijek imam na umu što mi roditelji govore i čemu me uče...
Kad sam joj rekao da stane, cura me blijedo pogledala, obukla se i otišla... Ja sam htjeo propast u zemlju.

Uvijek sam se kajao što je nisam "obradio" tu večer...A kad sam ovo pročitao...Više mi nije žao...
The force is strong within you :clap:
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2005., 17:08   #11
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867