Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 17:54   #1
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Slika preko HDMI-ja preširoka za LCD TV

dakle, imam drugu konfu koja je:

Asus M2N-MX, 2GB rama, 320GB wd blue, fortron 400W (jako skoro), 4400+ X2 i 8800GT POV koja ima HDMI izlaz. ova konfa mi je prakticki HTPC sklopljena da mi bude popratna kanta po lanovima, ako kome zafali stroj za igranje.......
no, imam i LCD TV, Quadro 32GH10, link. HDMI kabel uzeo, za probu spojio maxTV na LCD, sljaka i zvuk i slika 5/5. i onda sam spojio komp, i problemi......

prvo zvuk, no to je sredeno preko S/PDIFa i sljaka 5/5. no problem je slika, prvo sto driveri (i def od W7 i posljednji sa nvidije) kuze da imam fullHD TV, i pucaju 1920x1080. i tu jedna nelogicnost, po prospektu tv je hdReady, no on prikazuje 1920x1080 bez ikakve frke, slika je cak iznenadujuce ziva, puna, ostra! no slika izlazi "van" okvira TV-a, tj na rucnom podesavanju sirine i visine sa 1920 moram spusiti na nekih 1800 sirinu, isto tako negdje i visinu, da bi mi se prikazao cijeli sadrzaj. i naravno da lagano slika ode kvragu, nije to to.

zatim sam isao sa drugim rezolucijama, stvar je potpuno ista na 800x600 i na 1920x1080 - na svaku rezoluciju kao da ne kuzi vertikalu niti horizontalu.

plus problematika je cistoca slova, tj mutna su u PM dok se ne digne DPI na 150-200%, no onda je font ogroman i ikone izgledaju kao kutija sibica . ovo je 99% pretpostavljam zbog krive rezolucije, ali jako iritira (i probao sam onaj vodic od majkrosota, jako malo pomogne).

i da, pod display mi kuzi SonyTV. ne znam da li to igra ulogu, mozda quadro ima sta od sonyija u sebi pa elektornika salje krive podatke za ekran? plus, preko PC ulaza na 1024x768 i na 1366x768 je slika 5/5, slova su 5/5, sve je u okviru ekrana, no slika je bolja preko HDMI-ja pa zato i pitam za savjet. i da, tv ima dvije nativne rezolucije, 1024x768 i 1366x768.



pa, molio bi ako tko ima kakav prijedlog (a da nije mjenjanje televizora, ja sam vrlo zadovoljan slikom) za rjesenje ovog malo mutavog problema. spajanje preko PC-a ostaje kao posljednja mogucnost, ako preko HDMI-ja nikako ne uspijem. zahvaljujem na svakom korisnom prijedlogu i pomoci .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 18:33   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pogledaj možeš li promijeniti tip ulaza, na mom Philipsu se može birati između PC i HDMI (iako je ulaz HDMI) pa se probaj time igrati. Ako ne pomogne, spoji na DVI, slika mora biti ista kao preko HDMI pod uvjetom da imaš jednako kvalitetan kabel koji tu igra veliku ulogu kao i kod HDMI-a.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2010., 18:39   #3
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
pod "spajanje preko PC" misliš na VGA?

mislim da je problem do tv-a, trebao bi pokopati po menijima i pronaći overscan ili neku sličnu opciju i poigrati se sa njom.

da li si isprobao i DVI/HDMI kabel?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 18:46   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
? DVI nemam na TVu, DVI-HDMI adapter nemam. PC ulaz je VGA, u TV ide direkt VGA, sa kompa ide DVI-VGA adapter, i to sljaka uredno. to sam mislio mymoon, PC source na TVu mi je VGA ulaz + 3.5mm stereo jack. nazalost nije DVI.

kakve opcije? malo sto sam kopao nisam nista nasao, ali svakako cu si dati truda. btw da ne fulam - trazim po TVu, ne na kompu opcije? nije HDMI po def bez diranja, plug&play?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 19:45   #5
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
da, na TV tražiš opciju.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 20:20   #6
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Neka me netko ispravi ako griješim - ali po nekoj mojoj logici i iskustvima sa spajanjem na 20ak razl. tv-a dosada - ti NEMAŠ fullHD tv, kako kažeš da ga driveri prepoznaju.... Tvoj tv ima NATIVNU rezoluciju od 1366*768 iliti XWGA, a za prikaz full hd-a mora raditi nekakav overscan, dakle preko svojih mogućnosti i zato ti nastaju problemi u prikazu i zato ti sve radi kako treba na nativnoj rezi preko vga kabla. Hbga, em je quadro, em je hd ready a ne full hd, pa nisu džabe toliko skuplji full hd modeli, pa ne bi ih ni bilo kad bi hd ready mogli pucat samo tako full hd reze, bili bi svi full hd i mir....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 20:47   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Mislim da jopis ima pravo, u prevodu preko opcija drajvera pošalji 1366*768.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 20:51   #8
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
TV spajas DVI -->DVI/VGA adapter --> VGA u TV ??
Jako grdo, aj probaj nabaviti DVI/HDMI adapter pa PC stoji sa TV-om putem HDMI kabela, vecina problema ce nestati !!!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 22:25   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
da, na TV tražiš opciju.
jok, opcije koje imam su namjestavanje boje, zvuka i opcenite postavke. isto kao preko AVa/scarta i tako.


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Neka me netko ispravi ako griješim - ali po nekoj mojoj logici i iskustvima sa spajanjem na 20ak razl. tv-a dosada - ti NEMAŠ fullHD tv, kako kažeš da ga driveri prepoznaju.... Tvoj tv ima NATIVNU rezoluciju od 1366*768 iliti XWGA, a za prikaz full hd-a mora raditi nekakav overscan, dakle preko svojih mogućnosti i zato ti nastaju problemi u prikazu i zato ti sve radi kako treba na nativnoj rezi preko vga kabla. Hbga, em je quadro, em je hd ready a ne full hd, pa nisu džabe toliko skuplji full hd modeli, pa ne bi ih ni bilo kad bi hd ready mogli pucat samo tako full hd reze, bili bi svi full hd i mir....
pa tko kaze da imam fullHD? ja znam da imam HDready TV, i da mu je nativna rezolucija 1366x768, i 1024x768 (ovo sam se iznenadio, ali pise u manualu + testirano sljaka 5/5 obje reze). no ponavljam - na 1920x1080 je slika odlicna i sve 5/5 osim slova koja su jako jako tesko citljiva..........


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da jopis ima pravo, u prevodu preko opcija drajvera pošalji 1366*768.
probano, kao sto vec rekoh kroz puno rezolucija - rezutat isti, razvucena slika preko rubova vidljive horizontale i vertikale. plus mi izbaci poruku da sam odabrao rezoluciju koju TV ne podrzava, sto mi je malo blesavo........


Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
TV spajas DVI -->DVI/VGA adapter --> VGA u TV ??
Jako grdo, aj probaj nabaviti DVI/HDMI adapter pa PC stoji sa TV-om putem HDMI kabela, vecina problema ce nestati !!!
zasto jako grdo? ne znam jesmo se skuzili, graficka ima DVI izlaz; HDMI i TVout. ja, posto TV ima samo VGA ulaz (PC ulaz) idem preko adaptera DVI-VGA iz graficke, i onda dvostrani muski VGA kabel, jedan kraj u adapter, drugi u TV. i ovako sljaka sve skroz kako treba u nativnim rezolucijama, osim sto je slika zarkija i punija preko HDMI-ja....... zato ja pokusavam preko HDMI-ja, i nesto me laganini prca.


inace zasada dobar prijedlog koji cu pokusati najvjerovatnije sutra/prekosutra, cim se docepam DVI-HDMI adaptera, spojit ga tim putem. preko DVI-ja (tj preko adaptera na VGA) mi sve sljaka 5/5 kako vec rekoh par puta, jedino moram pitati - zvuk? jel ide preko DVI-ja? ako ne ide, kako spojiti zvuk onda, posto ako spojim preko HDMI-ja na TV, audio ulaz mi je neaktivan (provjereno, on je povezan na PC ulaz, tj samo tada aktivan). razumijete sto pitam, da li ide zvuk preko DVI-ja? tj preko adaptera DVI-HDMI?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 22:43   #10
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
imho, zvuk ide samo preko hdmi izlaza nvidia grafe.
preko dvi ide samo slika, tako će ti biti i preko adaptera.

kod ati kartica zvuk ide i preko dvi/hdmi adaptera koji dolazi u kompletu sa grafom.
zamjenski adapteri ne propuštaju zvuk.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2010., 22:56   #11
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Moguce da se nismo razumjeli, na poslu sam pa sam preletio na brzinu text. Ali opet mi se mjesaju kruske i jabuke kako god ja to poslozim citajuci tvoj post

Citiraj:
osim sto je slika zarkija i punija preko HDMI-ja....... zato ja pokusavam preko HDMI-ja, i nesto me laganini prca.
Znaci imas u sebe dvi/hdmi adapter i hdmi kabel, pokusao si ga tako spojiti ? Pitam jer kazes ... pokusavas ?!

Citiraj:
inace zasada dobar prijedlog koji cu pokusati najvjerovatnije sutra/prekosutra, cim se docepam DVI-HDMI adaptera, spojit ga tim putem. preko DVI-ja (tj preko adaptera na VGA) mi sve sljaka 5/5
Ovdje opet nemas adapter, kazes cim ga se docepas

Gledam POV 8800gt slicke na netu ... imaju TVout i 2xdvi

----------------

Zasto grdo ? Pa VGA je stari, analogni video prikljucak. A tvoj cuspajz od konvertera da dovuce signal do tv-a radi konverziju digitalno u analogno pa tv opet radi konverziju analogno u digitalno. Ja sad pretpostavljam da ti nisi koristio DVI/hdmi konverter pa ti lijepo uzmi njega i spoji to putem HDMI kabela kako cijeli svijet spaja

Mislim da ti zvuk nece ici preko tog konvertera posto imas nVidiu, to sljaka jedino na aticama, al nisam siguran. Nek netko potvrdi.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 12.08.2010. u 23:02.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 23:00   #12
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hm. ponovit cu - TV i komp sam spajao preko HDMI-ja, jer graficka ima HDMI izlaz, i TV dva HDMI ulaza. TV i komp sam spajao i preko VGA kabela, iz graficke je isao DVI-VGA adapter, i normalno kabel. kad sam rekao da me prca mislio sam na HDMI direkt konekciju, kuzis . tek na tvoj prijedlog mi je usao u pricu DVI-HDMI adapter.

sad drugo pitanje za kojeg se bojim odgovora; nema nacina da se nakaci audio na DVI-HDMI adapter? jer onda necu niti pokusavati, posto mymoon kaze da samo kod ATI-ja audio funkcionira, a ja imam 8800GT.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 23:14   #13
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Yap, sad smo se skuzili, nista onda zaboravi adapter posto tu neces dobiti zvuk.

Da nije u hdmi kabelu problem pa da ne prenosi kompletnu informaciju u TV?
Overscan u driverima da spustis na "0" ? jel ima to uopce nVidia ? eheh
Forsiranje 1366x768 u driveima nij urodilo plodom ?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 23:19   #14
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
forsiranje ne sljaka, vec probano.
HDMI kabel isproban na maxTV-u, sve uredno prikazuje i ne zeza.
overscan? to nazalost sada ne mogu probati, ali nisam nikad se zezao sa tim pa niti ne znam da li nvidia to ima. probam sutra ako treba .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 08:44   #15
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Svaka kartica bi trebala imat mogućnost overscan-a, samo ne znam koliko misliš profitirat s hdmi kablom, kod mene vga-vga spojeno a zvuk najobičnija bananica (3,5). TV je 42lh300 a slika je oštra i čista isto kao na hdmi kablu s drugog kompa. Na vga strani je x600 (gledam samo divx-xvid), a na hdmi strani je 5850 za hd sadržaj. Kad pustim isti xvid na oba kompa i šaltam input na TV-u, nema razlike. Ne može ti kabel popravit loš sadržaj, može ga samo pokvarit .
Dvi-vga adapter ne radi apsolutno ništ i ništa ne konvertira, samo propušta signal dobiven od kartice, a ona je ta koja šalje analogni signal, tako da priča s konverzijama ne drži vodu. Probleme inače stvaraju televizori koji nemaju pixelmapping a rade overscan, pa se zna desit da ni na fullHD tv-u nemaš čistu sliku s kompa, bez dodatnog podešavanja.
Usput, toliko je oštra slika da se možeš porezat njome .

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 13.08.2010. u 08:51.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 08:50   #16
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ne može ti kabel popravit loš sadržaj, može ga samo pokvarit .
Usput, toliko je oštra slika da se možeš porezat njome .
uf.............. ok, ti si u pravu, iako nisi. VGA i HDMI kabel jednak signal daju, i slika je ista........... i da, ja mu dajem divx-e iz 2001-e........... pa je losa slika.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 08:54   #17
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
uf.............. ok, ti si u pravu, iako nisi. VGA i HDMI kabel jednak signal daju, i slika je ista........... i da, ja mu dajem divx-e iz 2001-e........... pa je losa slika.
Krivo sam se izrazio, ovisi sve o tv-u, to sam mislio. Ak je tv loš, nema veze s čim ga spojiš, možeš samo lošije dobit. Hdmi je najbolji način, tako da ako on ne valja, onda nešto ne štima ili na tv-u ili na grafi a najvjerojatnije u driverima. Zato mi i je spojena 5850 sa hdmi, da bude kako treba, ne može bit bolje od onog što puštaš, samo lošije. Loš divx ili xvid izgleda loše i na hdmi kablu. To je bila moja poanta.
Inače, kad koristim , znači da nisam baš mislio ozbiljno
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 08:59   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
HDMI valja, isto kao VGA. druga je stvar sto si lijen pa uopce nisi procitao cijelu temu, jer da jesi vidio bi da je razlika u slici ne samo u filmovima (sto si spomenuo kvalitetu) nego u kvaliteti prikaza. plus, HDMI radi na TV-u kako treba kad spojim maxTV, sto automatski eliminira kvar na TV-u . zar ne?

slika, kako sam rekao, usprkos sto je quadro je jako dobra, i sa tim nema pogovora. ovaj drugi dio si dosao do zakljucka kao i ja skroz na pocetku teme - da je zezaju ili driveri ili postavke preko HDMI-ja, na kompu.

znam ja za smajlije sto znaci, relativno lose jutro + vec sada picim dva kompa istovremeno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 09:11   #19
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pročitao sam temu od početka pa do kraja, a čitam i svaki novi post. Ja sam pretpostavio da spajaš na tv radi filmova (htpc), a ne za surfanje ili pisanje diplomskog . Ajd da se ne prepucavamo, misao vodilja je: Ako radi na vga, ostavi na vga, a ako imaš volje i vremena (kao ja) zezaj se sa driverima i uspjet ćeš.
A kad već podbadaš, objasni mi molim te kako ti slike 1024x768 i 1366x768 mogu biti 5/5. Jedna mora bit loša, i to ova prva jer ti TV nije 4:3, pa razvlači 4:3 sliku, a rekao si da je od ruba do ruba, znači nema pixel mappinga ili je isključen. Pozabavi se malo više s takvim stvarima, a malo manje s napadanjima

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 13.08.2010. u 09:29.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 09:45   #20
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hehe. kako valja i na jednoj i na drugoj? lijepo, obje su nativne rezolucije TV-a, i na obje je slika 5/5. isto mi je malo razvucena slika kao kad gledam maxTV koji emitira 4:3 format, cudno je prvih 5 minuta, kasnije apsolutno ne primjecujes na 1024x768 da ista ne valja .

komp jest za filmove, ali i za sufranje i slicno. a tu mi trebaju slova, tu me ubija kako lose izgledaju slova bilo gdje. plus preko HDMI-ja mi baca sliku preko ekrana TV-a, ocito jer driveri kuze krivi TV.
danas uskoro imam vremena pa opet idem malo klikati, mozda sta nabodem.


VGA konekcija je posljednji izbor, preko toga sve sljaka 5/5, no kako rekoh preko HDMI-ja je slika vidljivo bolja. i u vindovsima, i u filmovima, i na netu........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 10:21   #21
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Javi ako uspiješ, a i ako ne uspiješ javi što si sve isprobao pa da znamo dalje bacat ideje Sretno.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2010., 10:28   #22
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
što se tiče veličine slike to se namjesti overscanom...što se tiče oštrine na 1920x1080 tu nema pomoći jer kao prvo onda tv radi u interlaced modu a kao drugo ti naprosto nemaš dovoljno piksela na ekranu da to bude oštro...tipa neka slika ima 100x100 piksela pri hd rezi a tvoj je tv pokušava prikazati sa 50x50 piksela (karikiram, al to je to)...normalno da nemože biti oštra
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 19:48   #23
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
imam identican problem, quadro 32" lcd rezolucije 1900x1080 i laptop 1376x768, rubovi zaslona su mi "pojedeni", npr. ne vidim back tipku u browseru, djelomicno windows start tipku, itd. - nema pomoci?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 20:45   #24
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
ima pomoči..

odes u postavke grafe.. i tamo nađeš .. scaling options
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 19:26   #25
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
hvala na pomoći, to je vjerovatno još jedna od opcija, ja sam se malo igrao sa daljinskim, pod postavkama u TV-u "Slika" pronašao opciju "Puni zaslon", stavio i voila, sve radi perfektno, možda bude nekome poslužilo u budućnosti
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 20:28   #26
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
tako je tako je- omjer na tvu je problematičan - postavke - zoom aspect ratio i slično
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 20:51   #27
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
ALiEN17
Ako tv ima opciju underscan-overscan probaj to promijeniti.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na