Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2013., 20:43   #61
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Prognoza : Ako uspiju riješiti ove probleme koje vuču još od prve arme
I na kraju cijele sage ti priznaješ da si probao Alphu
A vidiš ARMA2 finalna verija je bila u gorem stanju od ARME3 alpha...pa meni to daje nadu....kad govorimo o performansama...a sada pročitaj i ovo što ću odgovoriti zverki dole...

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Temeljni problem je engine koji je takav kakav je i papcima se ne da (iz ocitih razloga) rewriteat sve. A i djelomicno su hendikepirani cinjenicom da zele imat single player u igri pa ih malo j..e arhitektura.
Pa eto, gledam malo Sacrielove streamove, ne znam kolko je igra vec vani, vec imaju problema sa hackerima/script-kiddiesima... Mislim, majkemi™, al' nemres izdat igru 2013-te na nasminkanom engineu starom 5+ godina, pogotovo kad je ARMA2 malo zloglasna po hackovima i abuseu opcenito. Bezeze... Da toga nema vjerojatno bi unaprijed iskesiro pare
Dakle igra niti nema zaštitu u alpha fazi..pa kakvi hackeri onda...ja ih nisam sreo a i da jesam..nema zaštite trenutno...
A vezano za performanse. Baš jučer sam se spojio na neki dedicated server...ping 45, 30 ljudi na serveru, Blitzkrieg misija (Hunting in the woods). Performanse iznenađujuće dobre, niakakav znatni pad FPS-a, potpuno igrivo....i tak cijelu večer....reportiram od večeras kak će biti....Sve u svemu obzirom da je alfa već je bolje neg kad je tek izašla ARMA2....a kudikamo bolja grafika i fizika....ajmo bit pošteni..

Isto tako postoje trikovi kojima se može izvući malo brzine van....recimo, ovak na brzinu, puno ljudi ima upaljen onaj postprocessing i blur, meni čak i smeta a troši resursa do jaja...

Iako je alpha, mene jedino još smeta što igra ne koristi 4 CPU jezgre kako treba.....tu ima puno prostora za poboljšanje...

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 10.03.2013. u 21:49.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 22:46   #62
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Ček, zgrade se nemogu uništit? Ni malo?
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 22:51   #63
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
Ček, zgrade se nemogu uništit? Ni malo?
Mogu se skroz unistit, al nekako to saljampavo izgleda. Valjda ce jos to malo ispeglat do izlaska igre.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 23:00   #64
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Dobro ljudi nisu jos ni do Bete dosli. Ide igra jos i dobro s obzirom na to kak je isla prosla i kad se uzeme da je jos u Alphi bez prave driverske podrske. Grafika i fizika su vidno bolji i sve skupa moze bit jos samo bolje kd igra izade. Ono sto meni mozda nije bolje je konfiguracija terena i jos uvijek mi je bolji otok iz prosle ARME.

Meni je u dvici najradje bilo igrat misije protiv AI sa svojom ugiranom ekipom, vojnicki discipliranom gdje se znalo tko je prvi ko zadnji, ko smije pricat, vozit letit itd. Tak smo se uvjezbavali a onda bi s vremenom na vrijeme znali igrat protiv neke druge ekipe. Detamatch i sl. mi je za sad u ovoj Alphi bezveze.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 23:09   #65
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
No dobro, jel vama palo na pamet da je ovo vani alpha i da nema 75% featurea koje će imati full igra koju će prije releasea raditi još 7-8 mjeseci?

Destrukciju će vjerovatno implementirati zadnju.


Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
nasminkanom engineu starom 5+ godina, pogotovo kad je ARMA2 malo zloglasna po hackovima i abuseu opcenito.

Želiš reći da je Virtual Reality engine loš?

A i nadalje, ARMA 3 nije na starom našminkanom engineu, nije na novom engineu, ali je VR 4.0 poprilično moćniji nego prije.

Što se tiće skriptanja i cheatanja, iskreno, engine nebi bio ni upola sposoban i moćan da nije napravljen u svrhe editiranja i modanja, pa nuspojava mora imati.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 23:51   #66
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ma kakvi loš, pa izgleda da se smrzneš. Ali da ima manu masnu ko ćevapi, ima. Skriptiranje i cheatanje je meni često dealbreaker, najmoćnije se nadam da će im anti-cheating komponenta odrađivati posao kako spada. Jer uz ovakav community i to, 1944 mod za ARMA3-u će bit da se uhlačiš u gaće.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 23:53   #67
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
[QUOTE=gnomisa;2355054]I na kraju cijele sage ti priznaješ da si probao Alphu
Ha ? Please explain ??? Čime sam ti ja dao do znanja da ne namjerav nikad probati armu 3 ??
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 00:30   #68
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Evo reporta sa MP. Zanimljivo mi je da sve Blitzkrieg misije (one u šumi) idu glatko ali čim se spojim na neki wasteland server osjetno mi padne fps. Bez obzira na broj igrača. U biti mi samo te Wasteland misije malo štekaju.

[QUOTE=Michel;2355129]
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
I na kraju cijele sage ti priznaješ da si probao Alphu
Ha ? Please explain ??? Čime sam ti ja dao do znanja da ne namjerav nikad probati armu 3 ??
Pa po tvom textu se dalo izčitati da ti nisi svjestan da si svojevoljno pristao biti alpha tester i da ono što igraš nije finalni proizvod.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 10:08   #69
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
[QUOTE=gnomisa;2355135]Evo reporta sa MP. Zanimljivo mi je da sve Blitzkrieg misije (one u šumi) idu glatko ali čim se spojim na neki wasteland server osjetno mi padne fps. Bez obzira na broj igrača. U biti mi samo te Wasteland misije malo štekaju.

Citiraj:
Autor Michel Pregled postova

Pa po tvom textu se dalo izčitati da ti nisi svjestan da si svojevoljno pristao biti alpha tester i da ono što igraš nije finalni proizvod.
Ovo gore što kažeš za wasteland i meni je tako bilo , probao sam i neku misiju na Kelly's serveru i toliko je nizak fps bio da to nije istina. Ne samo meni nego svima.

A ovo za alfu ma svjestan sam itekako, nego s obzirom da se radi o istom enginu kojeg dorađuju a problem je iskrsnuo 2006. godine odnosno od početka izrade arme 1 što je tko zna koliko godina . Tako ja gledam , znaći ista skupina ljudi nije u stanju riješiti problem od ajmo reći te 2006. do 2013,
i sada bi u par mjeseci , pola godine do godinu ovisi kada budu izdali to trebali riješiti.
Nisam uvjeren. Inaće igra kao i svaka arma ima ogroman potencijal
Ova najveći dosad i kao svi nadam se da će to riješiti.
A da se razumijemo nisam je još kupio ovo je ..... s pokretačem verzija :P
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 11:15   #70
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
WAsteland zna biti spor. Ali recimo neke druge misije ne. Pogotov ona Blitzkrieg u šumi. Ta mi ide skoro pa mogu reći podmazano.
Vidjet ćemo kako će biti.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 11:46   #71
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Lol , maloprije igro wasteland i kliknem na onaj neki quad da budem driver. Nešto neće reko ja u sebi ok, i krenem dolje negdje niz brdo kilometar kad odjednom se spawnam nazad na ono quadu hahaha.

Imo sam jako dobar gameplay na onom Blitzkriegu što kažeš , dosta su timski ljudi igrali i brzo je bilo , fluidno sve 5. Odličan dojam je sada osječaj pucanja kako izgleda , kako brzo ubija i zvuk baš prva liga. Hoće li biti i normalnih oružja ili će sve biti futurističko kasnije ?
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 11:56   #72
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Lol , maloprije igro wasteland i kliknem na onaj neki quad da budem driver. Nešto neće reko ja u sebi ok, i krenem dolje negdje niz brdo kilometar kad odjednom se spawnam nazad na ono quadu hahaha.

Imo sam jako dobar gameplay na onom Blitzkriegu što kažeš , dosta su timski ljudi igrali i brzo je bilo , fluidno sve 5. Odličan dojam je sada osječaj pucanja kako izgleda , kako brzo ubija i zvuk baš prva liga. Hoće li biti i normalnih oružja ili će sve biti futurističko kasnije ?
Pa igra je smještena u bliskoj budućnosti...ali i sam znaš da će biti modova...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 19:31   #73
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Gnomisa , bi li igrao malo većeras, kako da te nadjem za armu 3 ?
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 22:58   #74
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Tko ima ARMU3....nemojte si zaboraviti u steam libraryu, desni klik na ARMU3 i onda pod beta tabom uključiti opciju (iz drop down liste) - development (development build). Jedino će vam se tako ova alpha updejtat...večeras je izašao malo veći update s nekim fixevima....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 22:19   #75
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Meni steam automatski updateo igru i od 458 servera nema niti jednog servera na koji mogu uc jer sad imam dev build :/

p.s. Evo ipak ima par servera koji imaju tag [DEV], ostali serveri a to je velika vecina su i dalje na staroj verziji

edit: Cini mi se da su popravili nesto. Sad na wastelandu imam 35-40 fpsa a prije par dana jedva 20.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 13.03.2013. u 22:32.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 23:59   #76
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ja sam popodne igrao malo sa jogurt verzijom mp ( začudo radi ), i igra je bolesno dobra igram skoro pa na max sa 7850 jest da ima jakih dropova ali se preživi
e da takva grafika bude na novom dayz to bi bilo fenomenalno
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 09:24   #77
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Meni steam automatski updateo igru i od 458 servera nema niti jednog servera na koji mogu uc jer sad imam dev build :/

p.s. Evo ipak ima par servera koji imaju tag [DEV], ostali serveri a to je velika vecina su i dalje na staroj verziji

edit: Cini mi se da su popravili nesto. Sad na wastelandu imam 35-40 fpsa a prije par dana jedva 20.
Nisu svi serveri updejtani a dev build (u biti alpha build-ovi) se updejtaju skoro svakodnevno...I ja sam primjetio odjetni porast performansi....sada blitzkrieg misije rade bolje nego arma2 stock u MP...
Nego, Vajperu, dobro si to odradio sinoć...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 20:38   #78
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Post

Nisam se bas nesto iskazao jučer ..anyway bilo je ok samo steta sto su bili visoki pingovi.

Bilo bi super kad bi aNdivia izdala neke beta drivere za armu3 pa da se dobije jos neki boost u fpsovima

P.S.Gnomisa, nevidim te nesto na steamu,sta igras u offline modu?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 22:44   #79
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Nisam se bas nesto iskazao jučer ..anyway bilo je ok samo steta sto su bili visoki pingovi.

Bilo bi super kad bi aNdivia izdala neke beta drivere za armu3 pa da se dobije jos neki boost u fpsovima

P.S.Gnomisa, nevidim te nesto na steamu,sta igras u offline modu?
Ma da moram to promijeniti....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 15:54   #80
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Red face

Evo nikako se nisam mogo pomirit s činjenicom da DEV servera ima cca 20 a ostalih servera ima ko u prici, pa eto vratio sam se natrag na staro.
Dobro je da igra moze sama napravit rollback na stabilnu verziju samo se treba iskljucit iz steam beta programa.
Ovako i onako taj update cemo dobit kad bude proglasen da je stabilan.

Znaci igramo ALFA verziju igre gdje jos update-amo igru sa betama od updatea . LOL
Jest da je pomak vidljiv u performansama al sta ce mi to kad nema servera na kojim bih to mogao "doživit".
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2013., 16:41   #81