Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2021., 15:52   #1
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
BSOD, WHEA-uncorectable error - Ryzen 7 5800X, B550F...

Ekipa, moze pomoc molim vas, lud sam vise
Upgradeao rodjaku kompjuter sa
Ryzen 7 5800X
ASUS ROG STRIX B550-F WiFi gaming
Trident Gold 16GB 4000Mhz
2060
NvME 1024GB 980PRO
Corsair 650W....

Kod mene doma apsolutno sve uredno radi, Prime, Memtest, Furmark, 3D Mark, dok kod njega BSODa svako malo, na LOLu, desktopu pa cak i u safe modeu.
Probao je kod susjeda, i nije mu BSODalo tamo. Dakle, cudno, ali do struje je. Izgleda.
Pa je uzeo UPS 1kw, stanje se ponešto popravilo, no i dalje mu BSODa.
Ne znam vise sta napravit, reklamirat napajanje, renovirat komplet kablazu po kuci, reklamirat maticnu...
A na istoj uticnici godina su radila bez problema bar tri razlicita desktopa.
Greška koju izbaci je WHEA-uncorectable error
Pa opet citam svasta o slicnoj kombinaciji sa istim problemom:

https://www.reddit.com/r/AMDHelp/com...m_source=share
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 16:13   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Vidio sam jednom jedan slučaj gdje je računalo crashalo na jednoj određenoj utičnici, a inače bilo stabilno. Jeste li probali izmjeriti napon na toj utičnici?
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2021., 16:32   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Pa je uzeo UPS 1kw, stanje se ponešto popravilo, no i dalje mu BSODa.
[/url]
Nije stvar do utičnice, ide preko UPS-a. Probaj drugo napajanje.
Jesi izvrtio sve testove, memorija, SDD?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 17:20   #4
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Sve. Memtest sa jednim keksom, pa drugim, pa sa oba, pa sam mjenjao pozicije.
Furmark po par puta za redom, kao i 3DMark.
Kod mene apsolutno radi sve.
Kod njega i u safe modeu crasha.

Da, eventualno mogu probati svoje napajanje kod njega hoce li raditi. Thx, to mi nije palo na pamet ��
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 17:26   #5
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Hmmm možda nešto od periferije radi probleme ili neki kabel.
Pa kod tebe s tvojom periferijom/kablovima dobro radi, a kad se kod njega sve pospaja onda nastanu problemi.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 18:28   #6
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Hmmm možda nešto od periferije radi probleme ili neki kabel.
Pa kod tebe s tvojom periferijom/kablovima dobro radi, a kad se kod njega sve pospaja onda nastanu problemi.
I meni je to palo napamet. Probali smo i svejedno crasha.
Probao i sa svojim kabelom od struje.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 20:14   #7
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Na kojim postavkama ti je memorija?
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 20:26   #8
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Probaj podići neki Linux sa USB-a i vidi da li crasha, ako se i on ruši onda je do hardvera, inače je do windowsa...na poslu sam imao taj problem nakon nekog windows update-a
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 20:43   #9
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Probaj podići neki Linux sa USB-a i vidi da li crasha, ako se i on ruši onda je do hardvera, inače je do windowsa...na poslu sam imao taj problem nakon nekog windows update-a
Kod njega se ne da niti intalirat OS ali kod mene doma uredno prodje ista ta instalacija
Ne znam ni sam sto bih reklamirao, jer bi kod njih (Links) radilo sve kao i kod mene.
Mali je lud, skupljai je pare mjesecima (15kkn) i sad ga 15 dana ne može niti upalit

Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Na kojim postavkama ti je memorija?
XMP on, sve na auto.
Probao sam je spustiti i na 3200, 3600 i nece
Dok kod mene doma stavim OC settingse u ROG aplikaciji, i zavrtim bez pardona par 3Dmarkova.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 08.08.2021. u 00:37. Razlog: spojeni postovi
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 20:53   #10
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Znači isti display preko istog konektora/kabela je isto u priči? Čisto da je isprobano sve jel.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2021., 21:07   #11
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Mali je lud, skupljai je pare mjesecima (15kkn) i sad ga 15 dana ne može niti upalit
Obzirom da kod tebe i susjeda ta ista konfiguracija radi bez problema, jedino kod njega zajebava, onda je očito neka stvar s električnim instalacijama. Jeste probali kod njega (vlasnika) u nekoj drugoj utičnici?

Možete kompletno sve reklamirati, ako vas je volja, ali kod tebe i susjeda su te komponente sasvim ispravne, a ako budu i u dućanu, onda ste opet na početku.

Imate i opciju produžnog kabla od susjeda do njega i voljno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 21:39   #12
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imao sam taj error isto na 5800x i 550m ploci.

Na kraju sam iskljucio turbo boost i stavio fiksnu frekvenciju procesoru na 4,2ghz sa 1.15V i od tad radi stabilno.

Meni je bitnija bila stabilnost nego 200-300 mhz-a vise.

Btw, memorija je na 3600 mhz, tajminzi ucitani preko xmp profila.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 21:55   #13
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Znači isti display preko istog konektora/kabela je isto u priči? Čisto da je isprobano sve jel.
Nisam nosio svoj monitor bas kod njega, kabel je isti, ali smo probali i na TV. Ista stvar.

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Imao sam taj error isto na 5800x i 550m ploci.

Na kraju sam iskljucio turbo boost i stavio fiksnu frekvenciju procesoru na 4,2ghz sa 1.15V i od tad radi stabilno.

Meni je bitnija bila stabilnost nego 200-300 mhz-a vise.

Btw, memorija je na 3600 mhz, tajminzi ucitani preko xmp profila.
Procesor nisam dirao, no memoriju sam spustao i ista stvar.
Mogu probati. Thx ��

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Obzirom da kod tebe i susjeda ta ista konfiguracija radi bez problema, jedino kod njega zajebava, onda je očito neka stvar s električnim instalacijama. Jeste probali kod njega (vlasnika) u nekoj drugoj utičnici?

Možete kompletno sve reklamirati, ako vas je volja, ali kod tebe i susjeda su te komponente sasvim ispravne, a ako budu i u dućanu, onda ste opet na početku.

Imate i opciju produžnog kabla od susjeda do njega i voljno.
Jesmo, probali smo na uticnicama koje su na drugim osiguracima.
A izgleda da ce susjed ipak bit rjesenje ��

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 07.08.2021. u 22:01.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 22:01   #14
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Bogati, koliko priče oko utičnice. Za troubleshooting ipak treba malo čitati

Po meni UPS nije riješio problem zato što on vjerojatno ne prebaci na bateriju dok napon ne padne ispod nekog nivoa ali napon ipak padne dovoljno da sistem pođe dolje. To je ovako jedna moja pretpostavka u bok.

Ja bih svakako probao na više utičnica na njegovoj adresi. Također ne bi bilo zgorega pogledati i tu utičnicu, moguć problem oko toga je što kada je loš kontakt onda dolazi do zagrijavanja a zbog zagrijavanja do dodatne oksidacije što vodi na dodatno grijanje. To je zatvorena petlja koja sama sebe podržava, tako da ukoliko se problem može centrirati na tu utičnicu, ja bih rekao - promijeni utičnicu.


OK, sada vidim da ste to probali. Ako uzmeš multimetar u ruke, po meni će to dati ozbilja odstupanja od očekivanog napona.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 22:03   #15
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Bogati, koliko priče oko utičnice. Za troubleshooting ipak treba malo čitati

Po meni UPS nije riješio problem zato što on vjerojatno ne prebaci na bateriju dok napon ne padne ispod nekog nivoa ali napon ipak padne dovoljno da sistem pođe dolje. To je ovako jedna moja pretpostavka u bok.

Ja bih svakako probao na više utičnica na njegovoj adresi. Također ne bi bilo zgorega pogledati i tu utičnicu, problem je toga što kada je loš kontakt onda dolazi do zagrijavanja a zbog zagrijavanja do dodatne oksidacije. To je zatvorena petlja koja sama sebe podržava, tako da ukoliko se problem može centrirati na tu utičnicu, ja bih rekao - promijeni utičnicu.
Par puta sam gore napisao da smo mjenjali uticnice.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 22:11   #16
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Ja vidim da si to napisao jednom, u odgovoru kolegi Exiledu koji je došao u međuvremenu pa sam tako i ispravio svoj post. U ovom slučaju bih rekao da je električar taj koji treba pogledati što s instalacijama nije u redu. Mislim da to nije problem kojeg treba uzimati lako za gotovo.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 22:18   #17
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, nekaj je čudno u svakom slučaju, ako baš na svim utičnicama (uz UPS), imaju isti problem, a kod susjeda i autora teme je sve OK.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 22:31   #18
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Pa da. I kako sad reklamirati to ��
Sutra probam jos svoje napajanje kod njega.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
U ovom slučaju bih rekao da je električar taj koji treba pogledati što s instalacijama nije u redu. Mislim da to nije problem kojeg treba uzimati lako za gotovo.
Slazem se, no opet me kopka da je vise razlicitih kompova radilo uredno do sad kao i sva druga elektronika po stanu

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 08.08.2021. u 00:37. Razlog: spojeni postovi
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 00:34   #19
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Ali te ne kopka to što biš ti išao reklamirati uređaj koji očito radi ispravno ako se koristi na naponskoj mreži koja je u granicama normale?

Moguće da je u pitanju jako prljav napon (ovisno o nekim možebitnim velikim potrošačima u okolici) ili je varijacija napona takva da to napajanje s time ne može raditi stabilno dok neko drugo može. Ali to nikako ne znači da je napajanje neispravno.

Nije mi jasno iz iznesenog jesi li probao s nekim drugim napajanjem u predmetnom računalu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 13:58   #20
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova

Sutra probam jos svoje napajanje kod njega.
Svakako isprobaj, javi kakav je rezultat.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ali te ne kopka to što biš ti išao reklamirati uređaj koji očito radi ispravno ako se koristi na naponskoj mreži koja je u granicama normale?

Moguće da je u pitanju jako prljav napon (ovisno o nekim možebitnim velikim potrošačima u okolici) ili je varijacija napona takva da to napajanje s time ne može raditi stabilno dok neko drugo može. Ali to nikako ne znači da je napajanje neispravno.

Nije mi jasno iz iznesenog jesi li probao s nekim drugim napajanjem u predmetnom računalu.
Ti znaš čemu služi i kako radi UPS i kako on reagira na "prljav" napon?
Pročitaj bolje gornji post u vezi napajanja.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2021., 14:48   #21
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Svakako isprobaj, javi kakav je rezultat.



Ti znaš čemu služi i kako radi UPS i kako on reagira na "prljav" napon?
Pročitaj bolje gornji post u vezi napajanja.
Imaju 2 vrste UPS-ova, jedna samo propušta napon mreže i prebaci se na bateriju kad nestane struje, a druga konstantno ide preko baterije. Ako je u pitanju ona prva, što je obično slučaj kod jeftinijih uređaja, onda nikave koristi od UPS-a.

Anyway, što je sve spojeno na taj PC od uređaja (PC, printer, monitor, switch, router, zvučnici...) i da li je sve spojeno na istu utičnicu?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 16:55   #22
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Anyway, što je sve spojeno na taj PC od uređaja (PC, printer, monitor, switch, router, zvučnici...) i da li je sve spojeno na istu utičnicu?
Već su probali više utičnica u istom objektu, isti rezultat. Imaju solidan problem s električnim instalacijaima, mislim da je to prilično očita konstatacija.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 17:07   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
4 takva slučajeva imao, sva 4 riješio s malo boljom produžnom letvom.
I dan danas srušim te kompove kad ih ubacim direktno u u utičnicu.

Isto, probali ups, razne komponente, biose...ma čuda, nis nije pomoglo.
Imam neku apc letvu, s prenaponskom zaštitom, nis specijalno ali radi.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 22:06   #24
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Možda je u tom slučaju problem bio u previsokom naponu kojeg je zaštita ispeglala dovoljno da radi stabilno?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 22:07   #25
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Imaju 2 vrste UPS-ova, jedna samo propušta napon mreže i prebaci se na bateriju kad nestane struje, a druga konstantno ide preko baterije. Ako je u pitanju ona prva, što je obično slučaj kod jeftinijih uređaja, onda nikave koristi od UPS-a.

Anyway, što je sve spojeno na taj PC od uređaja (PC, printer, monitor, switch, router, zvučnici...) i da li je sve spojeno na istu utičnicu?
SVAKI certificirani UPS ove prve vrste koju si naveo odlikuje svojstvo da se napajanje računala prebaci s naponske linije na bateriju kada se pojave naponske smetnje koje potraju točno određeno vrijeme. Sve druge naponske smetnje koje se pojavljuju kraće vrijeme treba filtrirati napajanje računala, ono ujedno i mora podnijeti kraći prekid napajanja koji je npr. dostatan da se UPS prebaci s naponske linije na bateriju. Zato sam i pitao da li je kolega isprobao drugo napajanje u tom računalu jer ako i nakon prikapčanja računala na UPS ima problema, onda je problem u samom računalu, osim ako i sam UPS nije neispravan ili je toliko nekvalitetan da je za bacit u smeće. Inače, imao sam problema na jednoj lokaciji s utičnicom, odnekud je na uzemljenju bilo nekakvih naponskih smetnji i UPS je dosta često prebacivao s mreže na bateriju, na kraju sam stavio drugi model UPS-a i riješio problem.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 15:16   #26
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Već su probali više utičnica u istom objektu, isti rezultat. Imaju solidan problem s električnim instalacijaima, mislim da je to prilično očita konstatacija.
Pošto nisam objasnio što i zašto sam pitao, evo objašnjenje:

ako je monitor na jednoj utičnici koja je na fazi A, a PC je na drugoj utičnici koja je faza B, a struja je loša (npr kod mene je u 80-im na navodnoj nuli prema uzemljenju bilo oko 60V, spojim pojačako na jednu a CD na drugu utičnicu i kad dodirnem kućište pojačala ili CD-a, osjetim napon pod rukom, CD poludi i počne prebacivati pjesme sam od sebe, a pojačalo se ponekad samo od sebe isključi. Stavim sve na produžni, nema problema, jer u zid ide sve na istu utičnicu) može biti problema. Zato bi apsolutno sve trebalo spojiti na istu letvu, jer kod nas malo ko ima pravo uzemljenje. obično se uzemljenje spaja na nulu, koja često i nije nula.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2021., 23:28   #27
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Nisam nista odgovarao, jer jos testiramo.
Moje napajanje (XFX 550), radi uredno kod njega pod uvjetom da ne ustekam teretni SSD (novi), jer komp neće ni da posta.
Skines SSD, normalno se sve dize sa NvME diska, i NE crasha.
Vratimo njegovo napajanje, dize sistem normalno, bilo sa ili bez SSD, no crasha i dalje. Doduse sad dosta rjedje. Bice susjedi otisli na odmor pa se ne koriste klime, jer stvarno vise ne znam

U međuvremenu je bio i električar, nema uzemljenja, kaze da je nelose nulovano i da ne probija, napon stabilan.

Pa ti sad budi pametan 😁

Cekamo da dodje dobra naponska letva, nadam se da ce pomooc, jer osim toga ne znam sto bi, osim vratio sve nazad u ducan

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 14.08.2021. u 00:09.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 12:16   #28
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Ovo je bilo sve OK, do nedjelje, kad su se pretpostavljam vratili domaci doma, i popalili uredjaje. Opet je poceo BSOD.at
Nista, APC strujna letva, pa eventualno reklamirati napajanje.
BTW 😁

https://morski.hr/2021/08/24/svi-upa...ao-bez-struje/

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 16:50   #29
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ovo je bilo sve OK, do nedjelje, kad su se pretpostavljam vratili domaci doma, i popalili uredjaje. Opet je poceo BSOD.at
Nista, APC strujna letva, pa eventualno reklamirati napajanje.
BTW 😁

https://morski.hr/2021/08/24/svi-upa...ao-bez-struje/

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Znam da će zvučat glupo ali jesi li pregledao socket i pinove na procesoru?
Pokušaj sve rastavit i ponovo sastavit.Pregledaj sve utore to znači RAM,PCIe,itd...

Sličan problem sam imao sa jednim GPUom,reseatan i radi super.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 18:00   #30
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Poucen neugodnim iskustvom kad su prvi Inteli poceli izlazit sa zenskim pinovima na CPU, jesam da, sve rastavio odmah, i pregledao 😁
U ovih 30.ak godina koliko mi je računarstvo hobby, sam sastavio malo more racunala, ali ovo jos nisam vidio 😁


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na