Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2005., 12:01   #1
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
HTPC kuciste

zanima me koje je najmanje kuciste u koje stane Asus TUSL2-C. Planiram sloziti jedan HTPC sa tom plocom, 512sdrama, matrox grafikom, 1xhdd, 1xdvdrw, chieftec delta 350, i neku tv karticu sa hardverskim mpeg2 enkoderom a ako ne bude bilo para onda neka leadtek 2000XP.
zanima me koje najmanje kuciste u koje ce to stat... naravno, nije iskljucno ni modanje bilo kakve vrste..
svi savjeti su dobrodosli.
e da, planiram to cudo slozit da bude ultra tiho, cak necujno :-)

e da, procesor je celeron tulac 1200mhz
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2005., 23:56   #2
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
dajte ljudi pomozite, pa nije valjda da nitko ovde nije radio nekakav htpc...?
ajde javite se, dajte komentare, savjete
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2005., 07:33   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
A gle, imaš neke modele od Enlighta (Lab2k), imaš u Diskontu24 nešto od Anteca (minuet), imaš nešto jeftinije (Aopen) u Zagri-a ili Codegen u Ve-milu.
Po meni, jedan od najboljih izbora bi bio Silverstone, ako ga se može nabaviti kod nas ili oni modeli od Coolermaster-a (skluplji) ili HG spot-THERMALTAKE Tenor-jedno do isto skupljih ali i odličnog izgleda. Pa ti biraj.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2005., 09:24   #4
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ja sam napravio upravo isto to što ti sad slažeš, tuslica i tualatin...

malo je čudno pitanje, kaj znači najmanje kućište? kako je tuslica full atx, nemreš koristit nekaj manje (tipa coolermasterova desktop kućišta za micro- i mini-atx ploče)

ovo kaj kaže tor za tenor kućišta, nisam ih prije vidio pa niti ne znam kakva su (valjda ima nekih review-a po netu)

ja sam uboo silverstone lascalu model 3, do sada nitko ko je došao u sobu nije pogodio da je to kućište, a dobro zgleda...to je full desktop kućište, ima dovoljno mjesta za svakakve pizdarije

vidio sam neki dan na tom's-u kak su oni kakti pokazali način za složit htpc, uglavnom katakoma, kućište koje su izabrali je specifično dizajnirano za amd-ove, pa im se pentium-m zagrijavao do 90 stupnjeva (!?!?!)...oni su uzeli micro (ili mini) atx ploču i takovo kućište pa kad vidiš slike na kaj to liči, pitaš se zakaj uzimat nešto tako malo i skučeno...

kaj se tiče tuslice i tualatina i tišine, tulca nije problem ohladit tako da bilo kakav vent na 5-6 v i bilo kakav hladnjak ispod njega će biti ok...meni se trenutno jedino čuje napajanje, mada sam ga otvorio i spojio vent na ploču tako da mu ja mogu mijenjat okretaje preko potenciometra-svejedno na 6 v se čuje - ali samo ako je potpuna tišina u sobi, već kad upališ televizor, đubre dovoljno cvili da je htpc neprimjetan

hard je dobro stavit na nekakve gumice da ne razmišljaš o vibrama

ja sam stavio unutra pioneerov 120s, ali ga nemrem stišat ispod 10x što je daleko preglasno da bi s njega mogao nesmetano gledati dvd...zato gledaj da uzimaš optiku koju možeš stišati na 1x čitanje...ili ćeš prebacivati na hard dvd pa gledati sa harda

kako mi je htpc drugi comp, tuner (leadtek expert) imam na glavnoj mašini, a ono kaj oću gledat prebacim na htpc prek mreže...mada sam probao sa tunerom u htpc-u i nije išlo glatko na 768x576 u mpeg2

čak i gledanje mpeg2 na 768x576 nervira jer tu i tamo trzne...nisam našao za shodno čačkati jel do procesora ili sabirnice ili koji vrag...uglavnom već sam odlučio u skorašnje vrijeme stavit nekog semprona unutra - to je bolesno koliko su ti procesori hladni a obavljaju posao bez problema, a cijena je nikakva...tu na poslu sam nedavno uboo 2500+ 64-bitni sempron (jer drugog sa 256 L2 u datom trenutku nisu imali)...uglavnom, sa speedfanom držim ventilator između 0% i 50% - nakon 10 minuta superpi, temperatura nije prešla 42 stupnja...tako da tulci idu da se klinci vježbaju stiskat ctrl-alt-del

ak te zanimaju još neki detalji, pitaj
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2005., 15:07   #5
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
pozdrav ljudi!

choby puno hvala!

situacija se minja... izgleda da cu prodat tusl2c i tulca i da cu uzet sve novo..
e sad dolazim do problema.. 64-bitni sempron ili 64-bitni celeron? koja maticna mATX za jednoga, koja za drugoga...
tv kartica ce bit hauppauge pvr 150 ili 350, graficka neka ati, disk seagate 120gb.. kuciste ne znam, ovisi koju plocu i proc uzmem.. opticki pogon ce bit neki lg dvdrw jer podrzava snimanje na DVD RAM, pa bi ga koristio za direktno snimanje programa na medij u mpeg2 formatu.
mreznu bi stavia neku gigabitnu da taj htpc mogu spojit sa glavnim kompom i prebacivat snimljeni sadrzaj.
za memoriju cu uzet 2x256 bilo kakvog rama... ili mozda cak 2x512 nekog super jeftinog.

uglavnom zanima me najjeftinija moguca solucija a da svoj posao obavlja kako treba
ajde dajte neke prijedloge ako je moguce
hvala unaprijed
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2005., 15:28   #6
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
situacija se minja... izgleda da cu prodat tusl2c i tulca i da cu uzet sve novo..
pametno


Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
e sad dolazim do problema.. 64-bitni sempron ili 64-bitni celeron? koja maticna mATX za jednoga, koja za drugoga...
u biti je za takav comp sasvim svejedno da li sempron ili celeron; ono kaj trebaš gledati jest kaj ti nudi matična, koje konektore, koliko njih, naravno za koju cijenu, proširivost u nekoj doglednoj budućnosti

eventualno sempron zbog malog zagrijavanja (mada ne znam točno koliko se celelroni zagrijavaju)
zašto baš mATX?



Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
tv kartica ce bit hauppauge pvr 150 ili 350, graficka neka ati, disk seagate 120gb.. kuciste ne znam, ovisi koju plocu i proc uzmem.. opticki pogon ce bit neki lg dvdrw jer podrzava snimanje na DVD RAM, pa bi ga koristio za direktno snimanje programa na medij u mpeg2 formatu.
upravo obrnuto (barem po meni), nađeš si kućište koje te zadovoljava, izgledom, kvalitetom obrade i funkcionalnosti, bilo ono normalno ili mATX, pa onda prema tome tražiš matičnu i dalje proc

ponavljam, obrati pozornost na buku proizvedenu od strane optike, ne želiš doć u situaciju da gledaš nekaj na telki i da kao snimaš na dvd, a turbina ti fučka pored


Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
mreznu bi stavia neku gigabitnu da taj htpc mogu spojit sa glavnim kompom i prebacivat snimljeni sadrzaj.
koliko mi je rak na brzinu prozborio o tome, za Gb ti trebaju dobri kablovi, mislim da i duljina tih kablova igra ulogu...tako da se raspitaj u tom smjeru


Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
za memoriju cu uzet 2x256 bilo kakvog rama... ili mozda cak 2x512 nekog super jeftinog.
čak ti je i 512 dovoljno...ne zaboravi, semproni imaju single-channel kontroler, tako da ti to 2x256 i 2x512 nema neku težinu...bolje si uzmi 512 megi nekog osrednjeg rama (tipa takems, kaj su ga testirali tu na pcex-u) pa onda kad opet budeš imao viška love ubodeš još 512...celeroni valjda imaju dual-channel, ali ne znam koliko to kod njih radi pozitivu
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2005., 19:50   #7
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
kuciste ce najvjerojatnije biti coolermaster atc 620c-sx1, dakle treba mi mATX maticna ali ne znam koja...
jos se mislim jel bolji 64 bitni sempron ili 64 bitni celeron d...

choby imas kakvu ideju?
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2005., 09:47   #8
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
kuciste ce najvjerojatnije biti coolermaster atc 620c-sx1, dakle treba mi mATX maticna ali ne znam koja...
jos se mislim jel bolji 64 bitni sempron ili 64 bitni celeron d...

choby imas kakvu ideju?
pogledaj si malo review-e po netu za taj case...nisam siguran, ali kad sam početkom godine ulazio u htpc, mislim da sam pročitao loše stvari o njemu tako da sam i odustao od toga i uzeo silverstone full atx...

kaj se tiče matične, ukucao sam matx u diskontu i u linksu, da se naći dovoljan broj matičnih na izboru...ponavljam, gledaš kaj ti nudi (tipa da li ti treba firewire ili ne, 15 sata konektora ili su ti dosta 2 i to)...chipset isto, nemam nekog posebnog povjerenja u via-ine chipsete, sis je proz povijest znao izbacit dobre chipsete (ne vrhunske), kako stoje ovi koji se koriste za matx, ne znam...morat ćeš malo kopat po netu...

http://www.htpcnews.com/
http://www.htpcforums.com/index.php?act=idx

pa listaj kaj ljudi kažu o svemu tome
choby je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 10:47   #9
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
kuciste ce najvjerojatnije biti coolermaster atc 620c-sx1, dakle treba mi mATX maticna ali ne znam koja...
jos se mislim jel bolji 64 bitni sempron ili 64 bitni celeron d...

choby imas kakvu ideju?
semprona si uzmi...ako zbog ničeg drugog, onda zobg hladnoće(=tišine)!! temp ne prelazi 35st s box coolerom!! i mislim da je i bolji nego celeron...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2005., 22:13   #10
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
odlucio sam uzeti semprona, 2800+.
kuciste ce biti gore navedeno coolermaster a sad me maticna muci, gledao sam gigabyte K8VM800M ali ona nema firewire koji mi je obavezan...

jel mi mozete prporucit jos koju maticnu a ovo su neki, ajmo rec, uvjeti

2xIDE
Firewire obavezno
lan obavezno
usb 2.0
mogucnost paljenja sa ps2 tastaturom
integrirana solidna zvucna
serijski port, obavezno


na toj maticnoj ce jos bit ati grafa, neka tv kartica sa hardverskim mpeg2 enkoderom i firewire kartica ako nema ploce sa integriranim fw...

naknadno cu mozda stavit i satelitsku karticu...

jel mi moze netko tko ima htpc rec sta je u njemu, koje komponente, u kakvom kucistu
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2005., 11:55   #11
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
odlucio sam uzeti semprona, 2800+.
kuciste ce biti gore navedeno coolermaster a sad me maticna muci, gledao sam gigabyte K8VM800M ali ona nema firewire koji mi je obavezan...

jel mi mozete prporucit jos koju maticnu a ovo su neki, ajmo rec, uvjeti

2xIDE
Firewire obavezno
lan obavezno
usb 2.0
mogucnost paljenja sa ps2 tastaturom
integrirana solidna zvucna
serijski port, obavezno


na toj maticnoj ce jos bit ati grafa, neka tv kartica sa hardverskim mpeg2 enkoderom i firewire kartica ako nema ploce sa integriranim fw...

naknadno cu mozda stavit i satelitsku karticu...

jel mi moze netko tko ima htpc rec sta je u njemu, koje komponente, u kakvom kucistu
recimo da bi glas za celerona bio HT...znao pomoći kad je neki process jako gladan, a ti baš oćeš još nekaj sa strane radit...

ne kužim zakaj ideš na integriranu zvučnu, htpc bi trebao opsluživati i nekakvo pojačalo i tak...soundstorm je kao jako dobar, ali ne znam koliko je usporediv sa terratecom ili audigyjem

matx ti imaju 3 pci slota, neke nemaju agp, već on-board grafu...da se ne prebrojiš
choby je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2005., 12:14   #12
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
koliko ja znam celeron nema HT... da ima, nebi se uopce mislio

zelim integriranu zvucnu jer mi pojacalo nema opticke ulaze a ja i tako nisam neki audiofil.. mislim, ne zamaram se previse sa tim zvucnim karticama.. sada u glavnom kompu imam p4c800E koja ima neku integrianu zvucnu koja je meni super, prije sam imao gigabyte 7n400-pro2 isto sa integriranom nekom zvucnom i isto mi je bilo dovoljno :-)
imao sam i soundblaster live! 5.1 i opet isto :-)

a i necu imat mjesta na toj ploci za zvucnu jer ima 3pci a treba mi tv kartica, fw kartica, i u dogledno vrijeme satelitska kartica
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2005., 12:27   #13
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
koliko ja znam celeron nema HT... da ima, nebi se uopce mislio
nema? onda je u teškoj banani prema sempronu
choby je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2005., 12:41   #14
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
ima jednu ogromnu prednost..

za njega postoje puuuuno bolje maticne.

ne znam kako stoje sa grijanjem ovi novi lga775 celeroni d ali 64-bitni...
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2005., 21:10   #15
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
pošto su na bazirani na prescott jezgri, mislim da netreba trošit puno riječi!

jedino što ti mogu preporučit iz osobnog iskutsva je LG dvd-rom....savršen za htpc!

imam ga već godinu dana i doslovno je nečujan!! ja sam inaće noise freak ali ovaj LG me ugodno iznenadio!
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2005., 23:28   #16
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
posto neman love, najvjerojatnije cu uzet sempron64 2500+ u ducanu ili ako nadjem polovni 2800+, isto 64-bitni.

i uzet cu lg 4163 optiku novu ili neki stariji polovni model ali obavezno lg zbog dvd-rama

grafa ce bit neka ati, pasivno hladjena

tuner, hauppauge pvr150 mce

napajanje je ovo
http://www.kmepc.com/B00_products/06...ply/PZ_400.htm

disk je seagate 120gb

problem je maticna... jos ne znan koju da uzmen :-(
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 09:37   #17
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ja imam gigabytovu aticu 9550...ima pasivni
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 09:41   #18
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
kakav joj je tv out?

mislim da cu ipak uzet geforce fx5500...
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 10:02   #19
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
kakav joj je tv out?

mislim da cu ipak uzet geforce fx5500...
odličan...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 11:12   #20
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
jel mi mos napisat koju konfiguraciju koristis kao htpc?

i koji softver koristis?
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 11:18   #21
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Dr.Who
jel mi mos napisat koju konfiguraciju koristis kao htpc?

i koji softver koristis?
iz prvog posta na ovaj thread:ja sam napravio upravo isto to što ti sad slažeš, tuslica i tualatin...

tulac je 1 ghz na 1.333...trenutno je 256 megi sdrama (bilo je 512)

gb 9550

seagate 120 gigi pata 7200.7

pioneer 120s slot-in

neka mrežna

aopen 350 w napajanje

software: mediaplayerclassic + foobar
choby je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 14:13   #22
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Za tv-out više preporučam ati 9550, pasivno je hlađena i ima odličnu sliku.

Pogledaj moj sig, onaj drugi pc je HTPC.
Za sada nemam problema sa brzinom, sve izvršava zbilja brzo, kućište je uradi sam prerađeno s naglaskom na korištenje što bolje cirkulacija zraka kroz kućište.
Optički pogon je LiteOn dvdRW, utišan preko nera zbog reprodukcije cd-a gdje je dosta glasan, dvd-e reproducira skoro nečujno.
Disk je Baracuda ata100 od 160 giga, isto je vrlo tih.

Tri 8cm venta ubacuju zrak, a dva 6cm i jedan 8cm vent izbacuju topli zrak. Svi su na 5 volti i nečujni su.
Na procu je TT silent boost baza sa 8cm papst-om prigušenim na 1800 okretaja.
Na sobnoj temperaturi od 20° proc je idle 42°, a nakon 2 sata primea drži 54° što je prihvatljivo.

Miša, a po mogućnosti i tipkovnicu preporučam u bluetooth verziji, radi bez obzira na zapreke i onda stvarno bez greške mijenja daljinski.

Morati ću postati neke slike kako to kod mene radi.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 14:50   #23
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Evo jedne sličice od prošle godine dok je unutra još bio tulac 1100/1466 i Soltekica.

http://img490.imageshack.us/img490/6914/pc2500049hr.jpg
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 14:53   #24
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Mljac

Optički pogon je LiteOn dvdRW, utišan preko nera zbog reprodukcije cd-a gdje je dosta glasan, dvd-e reproducira skoro nečujno.
kaj znači skoro nečujno, na koliko si ga smanjio?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 15:14   #25
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Originally posted by choby
kaj znači skoro nečujno, na koliko si ga smanjio?
Nemam pojma, moram pogledati kad dođem doma kaj piše u neru, ne sjećam se.
Ali znam da je inače bučan samo kad čita cd-e, divix-e recimo.

Neko vrijeme sam imeo unutra combo pogon od Samsunga i on je bio tih bez obzira na to kaj čita.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 15:21   #26
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ono kaj mi ide na živce je da na recimo silentpcreview site-u praktički uopće nema priče o optici, sve se svodi na proc, grafu i hard...

samsung kažeš...ima samsung nekih svojih dvd-cigana ili dvd-pržilica? dobavljivih naravno
choby je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 16:14   #27
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Originally posted by choby
ono kaj mi ide na živce je da na recimo silentpcreview site-u praktički uopće nema priče o optici, sve se svodi na proc, grafu i hard...

samsung kažeš...ima samsung nekih svojih dvd-cigana ili dvd-pržilica? dobavljivih naravno
Čini mi se da sam vidio da imaju neke DVD prže, ali pitanje je kako to radi.
Ja sam imao unutra combo DVD reader + CDRW i taj je stvarno tih. Nije nečujan jer i ja sam malo noise freek, ali dovoljno je tih da ne iritira dok gledaš film.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2005., 16:29   #28
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by Mljac
Čini mi se da sam vidio da imaju neke DVD prže, ali pitanje je kako to radi.
Ja sam imao unutra combo DVD reader + CDRW i taj je stvarno tih. Nije nečujan jer i ja sam malo noise freek, ali dovoljno je tih da ne iritira dok gledaš film.
znači, isprobat pa vidit
choby je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2005., 22:51   #29
n_e_01
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Home
Postovi: 10
Vrlo zanimljiva tema.
I ja razmišljam o nekakvom HTPCu, ali na malo drugačiji način: umjesto kupovine tv-a, dvd-a, linije, videa, PS2 itd, složit ću HTPC.
Vjerovali ili ne ispadne jeftinije a znamo koliko je bolje.
Proc:
Samo ne mislim kupovati celera, već isključivo nešto snažno, P4 ili Athlona64.
Razlog je snimanje TV sadržaja na disk i kodiranje i igre, naravno.
Potrebni su i veliki diskovi. Ništa previše, npr 2*200GB. Eventualno jedan manji za backup (može i ugašen biti).
0,5 - 1GB RAMa
Tih DVD pisač je must.
Obzirom da bi out išao na plazmu ili HDTV, ne znam kakvu grafičku trebam. help?
Plazme su danas oko 12kKn, što i nije previše obzirom na vrijeme koje provodimo pred njom..
Mreža - gigabit. To povlači Gb switch i original Cat5e kablove. We'll see..
TV:
Dva TV tunera (PiP, jedan snima, drugi prikazuje, itd)
SatTV tuner - dekodiranje programa, gledanje SatTV..
(Da sam u ZG uzeo bih digitalne tunere, ovako ništa od toga)
Mjuza
dilema - integrirano ili vanjska... we'll see. 5.1 ili 7.1
Software
XP Media Center... jel ima 64 bitna verzija?
Remote - nešto kao ono iz MSAN HTPC konfiguracije
Miš i tastatura bežični. BT nije loša ideja, najvažnija stvar je da su relativno mali i da su baterije punjive, nemam tvornicu baterija, a BT jede.. :-)
Kućica se traži. Stvarno ne znam šta napraviti... možda jedino rješenje bit će neko standardno kućište "spremljeno" u neki ormar, nevidljivo izvana. Naravno, ormar bez zadnje stranice. Ne vjerujem da ću naći nice kućište za ovo sve.
Hlađenje - može biti i voda uz propuh u kućici, jer je sve skriveno.

Eto, to bi bio setup. Znam da je prilično zahtjevno, ali i nije tako strašno. Cilj je zamjeniti sve u dn. boravku: mjuza, tv, dvd/divx, igre. Dodatne mogućnosti su lagano surfanje uz ispijanje jutarnje kave, eliminacija potrebe ustajanja iz fotelje radi nekakvog maila ili sl.
Za rad bih koristio drugo računalo (postojeće), jer ne mora biti najnovije i najbrže.
Obavezno koristiti standardne komponente.
Backup sistem bi bio izveden kao dodatan disk sa OS i svim potrebnim za gledanje TV, makar samo jedan tuner. Može biti i ugašen (npr prekidač) dok ne zatreba.

Recite šta mislite o ovome.

Pozdrav
n_e_01 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2005., 23:47   #30
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
sve je to super samo sta je jaaaako skupo...
inace nemoj kupovat te plazme za 12k kn, nije to HD rezolucija.
imas pioneera koji je trenutno najbolji na trzistu za nekih 28k kn... jebiga, kosta li to je najbolje (osim loewe ali to je druga prica)

za graficku mozes uzet neku geforce 6200 koje imaju hdmi ali ako uzmes HD plazmu onda ce ti trebat jaka graficka ako mislis igrat igrice u full rezoluciji.

znaci za plazmu od 12k kn uzmi geforce 6200
a za HD plazmu uzmi neku iz 6800, 7800, x850, itd..

2x200gb diskova? jesi lud, pa koliko ti toga mislis snimat??

za tuner imas hauppauge wintv pvr 500 koja ima dva tunera ali dosta kosta, mislim da ti je pametnije uzet 2 tv kartice pvr150, ispadne te puno jeftinije a ista stvar.

procesor uzmi intel pentium 630 zbog HyperThreading-a i 64 bita, to je neprocjenjivo u multimediji, bar meni.

ram, 2x512 najjeftinijeg ddr2
maticna Asus P5WD2 jer je jedna od najboljih ako ne i najbolja ploca za s775. i ima 3 pci slota

opticki pogon definitivno LG 4163, ja imam 5163 i ne cuje se nista dok radi.

sattv, SkyStar2
ja imam Pinnalce PCTV Sat i radi super i ne grije se ali je skuplja oko 300kn od SkyStar 2

zvuk, neka audigy ce bit super, bar mislim


za tipkovnicu, misa, daljinski nemam pojma, to neka kaze neko drugi

eto, nadan se da san ti bar malo pomoga.
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na