Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2021., 23:58   #5851
stereotyp
1,2,3... fall over!
Moj komp
 
stereotyp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 204
Plextor i Hercules u istoj konfi... Cestitam, divan find.
__________________
vintage hi-tec
stereotyp je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 09:35   #5852
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Ne mora značiti "da je sve izgubljeno", testiraj ...
ako si baš sreće može se ubaciti neki sfx ili pico psu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2021., 10:25   #5853
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Ma, poslovično, čim nabasam na nešto, eto 100 obaveza iskrsne
Moram tog malog dobro posnimiti prvo, "nulto stanje", potom redoslijed demontaže, gdje, šta...ima dobar razlog zašto sam samo jednom slagao SFF, i nikad više
Znači, ukrstiti živce i vrijeme, zaliti obilno voljom i tek onda možda bude nešto
Al sad sam već dosadan, javim se kada bude nešto konkretno...i, samo da iskoristim priliku:

...20210930-072112
..."fanless" koji to zapravo i nije
O.K....
Pregled kod očnog, termin odmah iza psihjatra
...
Nego...jutros sam dobio jednu prilično zanimljivu poruku, i ako bude onako kako mi je prezentirano, očekuje vas nova doza maltretiranja. Da ne bude "nismo znali"
Iza posla idem drito na lokaciju, izvjestim vas o svemu!

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 30.09.2021. u 10:30.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 10:41   #5854
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Društvo, imam jedan Win98-related problemčić. Preklapa se I/O range za:
* Motherboard resources
* PCI bus

Oboje imaju 0290-0297. Oboje su sistemski devicei i nije mi dopušteno da promijenim range. (Navodno bi uzrok tome trebao biti Winbond I/O chipset.)
Jel se susreo netko s tim?

Naravno, XP se nije žalio na ništa .
Osim uskličnika u device manageru, nema nekih posebnih problema.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 11:39   #5855
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
@Iluzionist
Na slikama malca se vidi,
mobo je SL-B8E-F2
http://www.motherboard.cz/mb/soltek/SL-B8E-F2.htm
pikčr mobo > https://i0.wp.com/i269.photobucket.c...CT0070-1-1.jpg
napajanje je Soltek SS-250SFD, izgleda std. SFX format,
...

@stef
Treba detektirati o kojem se hw radi ili obrnuto "šta fali".
Možeš probati da u Bios - u pogasiš sve šta ti nije nužno (zvučna i sl.) pa da tako otkriješ / eliminiraš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 12:45   #5856
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
pogasio sam mu bio sve interne device, isto je. Kartice neću šaltat, nije IRQ problem.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 13:38   #5857
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Društvo, imam jedan Win98-related problemčić. Preklapa se I/O range za:
* Motherboard resources
* PCI bus

Oboje imaju 0290-0297. Oboje su sistemski devicei i nije mi dopušteno da promijenim range. (Navodno bi uzrok tome trebao biti Winbond I/O chipset.)
Jel se susreo netko s tim?

Naravno, XP se nije žalio na ništa .
Osim uskličnika u device manageru, nema nekih posebnih problema.
Deinstalirati oba, restart stroja i pustiti XP da ih opet prepozna i sam riješi problem?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 13:42   #5858
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Problem se javlja na '98, na XP ne postoji .
Probam deinstalirati oba pa vidim.

EDIT: Nastao je haos s PCI device-ima nakon reboota. Ostavim kak je dok sve radi.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 30.09.2021. u 14:29.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 18:51   #5859
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Konfica šljaka k'o urica
20210930-183325
20210930-183758

...nisam slikao desktop i detalje namjerno, imam novu "situaciju": komp prepun obiteljskih fotki, neke su valjda iz 2.svj rata (rekao bih po obleki), brdo slika sa dječjih rođendana i krštenja.
I..sada sve to treba eksportirati na vanjski disk pa tek onda...
Žao mi čovjeka da ovo izgubi ako nema backup, 'beš sve, to se ne može nadoknaditi....OOOO, ROBIJOOO!
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 18:55   #5860
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova

...nisam slikao desktop i detalje namjerno, imam novu "situaciju": komp prepun obiteljskih fotki, neke su valjda iz 2.svj rata (rekao bih po obleki),
"Pucamo mi, a pucaju i partizani"

Ja sam se pomaknuo s mjesta s '98icom. Da li netko koristi unofficial sp3? (sadrži mem patch, Windows installer 2.0, USB storage driver i hrpu drugih zgodnih stvarčica). Vidio sam u jednom videu da Phil to klikne.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 30.09.2021. u 19:17.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2021., 19:59   #5861
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Onaj "fanless" ima pg oko 630 ms, a na 3.3V šalje 3.5-3.6V...ništa od njega, za sada.
...
Nego...ostao sam dužan povratnu informaciju, opet sam danas bio u akciji
20210929-210852
20210929-210949
20210929-211043
20210929-211038
20210929-211323
20210929-211721
20210929-211459
Hard je umro, ne stignem kopkati u detalje, no stvarčica je u jako dobrom stanju.
...
Ah, zaboravio sam!
Točan model je ovaj:
20210929-210910

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 30.09.2021. u 20:04.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 22:34   #5862
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nice, ako ekran nije previše izrauban zgodna igračkica.
Hard zamjeni sa CF karticom, ima kod kineza za malu lovu zgodnih IDE CF adaptera sa 2.5 inch kucistem tako da samo izvadis crknutog, ubacis adapter sa cf-om i deri

A napajanje iz pakla podragaj "macolom" i frkni u reciklažu

Stef, jesam ja, instalirao vecinu stvari vezanih za os, jedino sam preskakao networking i slično jer mreža i stare konfe nisu moj cup of tea (i po sjecanju su samo potencijalne glavobolje ). Usb drajveri rade izvrsno btw Također od tih aftermarket stvari preporucam svima da probaju w95 DLite, super stvar sa hrpom integriranih divota "out of the box".

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 30.09.2021. u 22:46.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 23:13   #5863
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Nije izrauban, ovo mi je "donacija" od jednog poznanika...kako u zadnje vrijeme stalno nešto kopam oko retro konfi, nazvao me za nešto treće pred kojih tjedan dana, ja rekoh kako se upravo hebem sa nekom starom kramom (velociraptore sam isprobavao), razmjenili koju na tu temu...
I jučer mi šalje poruku i kaže da je baš kod starog (liječnik u mirovini) i da zna kako ima neki stari laptop što mu je ostao iz ordinacije dok je još radio, jel to meni treba za nešto...
Rekao sam mu da to ipak nekog qrca vrijedi, kaže on o tome ćemo tamo (pokaže na birtiju)...da bih riječ rekao!

Pred koji dan naručio dva IDE/SD adaptera za kantu...valjda će biti dobri i za lap...ili neće (mislim da u lap ide 44pin, jel tako?). Ili...?
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 01:29   #5864
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Malo testiranja nakon što je sve posloženo:
Voodoo3-2 Voodoo3-1 Voodoo3-2000 Voodoo3-99

Još bi trebalo izvrtiti neki image backup. Što preporučate?

Zadnje izmijenjeno od: stef. 01.10.2021. u 08:02.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 10:08   #5865
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Onaj "fanless" ima pg oko 630 ms, a na 3.3V šalje 3.5-3.6V...ništa od njega, za sada.
...
Ak je Pg=power good, to bi zamjena 5V rail kondica trebala smanjiti, ali to vrijeme ne bi trebalo biti problem, kao ni 3.6V (+10% od spec) kaj cesto padne under load.

Šteta baciti solteka, nisu kvalitetni ali su rijetki, ja bi ga tagiral kao worthSaving, a tu je pozamašna lista cekanja ^^

@stef
HDDRawCopy koristim najcesce u zadnje vrijeme, i za HDD i za CF.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 15:50   #5866
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Pred koji dan naručio dva IDE/SD adaptera za kantu...valjda će biti dobri i za lap...ili neće (mislim da u lap ide 44pin, jel tako?). Ili...?
Za laptope je 44 pina uglavnom da, ima nekih adaptera obicni na 44 pin kabel ali ne znam kako bi to prošlo unutar laptopa jer obicno tu treba molex ili onaj "floppy" power konektor, mislim da ti je najbolje (i najjeftinije) uzeti odma u startu 44 pin cf adapter i bok, ustekas ga umjesto postojeceg harda i pici.

Btw mislim da je ovaj "fanless" model napajanja tvorevina vrhunskog vendora pod imenom MS Ako sam dobro polovio Soltek još ceka da ga se iztestira i "kresne" da se vidi kakav je. Nadajmo se da nije krepal u podrumu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 16:44   #5867
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ak je Pg=power good, to bi zamjena 5V rail kondica trebala smanjiti, ali to vrijeme ne bi trebalo biti problem, kao ni 3.6V (+10% od spec) kaj cesto padne under load.

Šteta baciti solteka, nisu kvalitetni ali su rijetki, ja bi ga tagiral kao worthSaving, a tu je pozamašna lista cekanja ^^...
Jeste, PG je power good...ali nije Soltek (izazvao sam zabunu, očito).
Neispravan je onaj iz "velike " konfe sa Herculesom ("pseudo-fanless").

Soltek stoji u ormaru, ne želim riskirati da nešto skurim prije temeljite provjere napajanja, izmjene pasti/padova...a to iziskuje vrijeme koje trenutno nemam, na žalost.

Znači, Soltek je i dalje nepoznanica
...
@alien: sve si vrhunski pohvatao, kolega...toliko dobro da sam se i ja iz tvog komentara podsjetio gdje sam ono stao
Hvala za potvrdu o adapteru, kolega Roy je već na PM poslao poruku afirmativnog sadržaja...ići će CF/IDE unutra, no prvo generalka, kao i za sve drugo

(Eto kakva sam ja prokletinja...nisam ga niti upalio, a već polako privodim kraju dogovor za GPU...c-c-c...)
....

Isprike svima ako sam naporan, sve me sad nešto odjednom zanima, "malo" sam oteo temu...
Nadam se da ću dobiti oprost od Sveštenika utišao se zadnjih dana, a to ne sluti na dobro

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 01.10.2021. u 16:53.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 18:26   #5868
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Samo ti prijavljuj "promjenu stanja", vidiš da ima dovoljno promatrača koji jedva čekaju nove nastavke
a svećenik (valjda Trekkie) valjda bude izronio kao fenix
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 19:46   #5869
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja recimo volim ovakve postove i build logove, imam virtualni "hw unboxing" bez da trošim svoju lovu a zabava je i dalje prisutna

Recimo lijepo je vidjeti onog Prophet-a i lagao bih da kažem da nebi bio sretan sa takvim find-om ali opet sa druge strane ako cemo biti potpuno iskreni, kako je moj 3in1 projekt gotov, zapravo nemam use za takvu karticu tako da imati tako nešto doma bi bio cisti kolekcionarski fetiš a kartica bi skupljala prašinu kao dio kolekcije, pa si nekak mislim da je najbolja (i razumna) opcija pogledati "lijepe slikice" na forumu a lovu ostaviti na racunu

Ali s druge strane hw vrag nikad ne spava potpuno (i briga ga za razumne opcije), tako se kuhaju i kod mene neka kombinacije, ako sve završi kako treba biti ce slikica nekog starog hw-a uskoro
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:01   #5870
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Samo ti prijavljuj "promjenu stanja", vidiš da ima dovoljno promatrača koji jedva čekaju nove nastavke
a svećenik (valjda Trekkie) valjda bude izronio kao fenix
Dežurni svećenik je sad u zadnje vrijeme bio zaposlen i razbijao glavu instalacijom WinXP-a na i5, ali sa ponosom objavljujem da je eto i TO gotovo.

Sad mi je samo ostalo presložiti drugi komp, popraviti relej na pojačalu, pobrusiti parket (gdje sam prolio pozamašnu količinu super ljepila), ne znam ni gdje početi!
  Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:19   #5871
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Najs, živjela nova svecenikova konfa ! Kad stigneš daj malo detalja, kakve su temp sa onim coolerom i slicno A ljepilo ostavi za kraj, mozda napraviš još neku štetu pa da ne brusiš dva puta
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:29   #5872
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Najs, živjela nova svecenikova konfa ! Kad stigneš daj malo detalja, kakve su temp sa onim coolerom i slicno A ljepilo ostavi za kraj, mozda napraviš još neku štetu pa da ne brusiš dva puta
Hehe, nadajmo se da ne! Ali svakako je pouka za drugi put - kad imaš preko 38 temperaturu i piješ šake paracetamola dnevno, nije dobro vrijeme za baratanje opasnim kemikalijama ... tko bi rek'o?!

By the way, mali savjet svima koji ovo čitaju, a možda imaju istu dilemu ... HDD ili SSD? Rasprava je trajala dugo, i dosta je ljudi reklo kako je SSD 1000 puta bolji i brži od mehaničkog pogona. Što se donekle i slažem, vrijeme podizanja od trenutka paljenja tipke do Windows-a 7 je svega par sekundi.

ALI, tu razlika nažalost prestaje. Idete na web? Isto kao prije... Učitavate veliki program sa druge particije? Isto kao i prije... Pa ČAK i kad pokrenem GTA Vice City, sa tonom modifikacija, pluginova opet ista stvar, traje kao i na mehaničkom pogonu. Možda nekome tko radi (za novce) na kompu ili nema vremena čekati par minuta više-manje može prepoznati i vidjeti bolje kvalitete SSDa, ali nažalost ja nisam jedan od njih. Šteta, za ovu lovu sam mogao dobiti punih 1TB na dobroj staroj mehanici...

Jer meni osobno je PC igračka, platforma za zabavu. Baš i samo to, ne koristim ga za ništa drugo, a svu trgovinu obavljam isključivo u lice, i za cash (naravno, kad je to moguće). A kako sam ionako nezaposlen i (inače) imam slobodnog vremena na bacanje, čekanje par sekundi više ili manje da se Win7 boota mi ne igra veliku ulogu, pa sam se iskreno nadao da postoji neki skriveni adut kojeg mi SSD bude ponudio, a da ga nisam vidio ili prepoznao.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.10.2021. u 00:55.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 00:50   #5873
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Sada primjetio: Plextor ima napuknutu ladicu na jednoj, a puknutu potpuno na drugoj strani...znači, cijelom širinom...dobro da nije cd eksplodirao unutra
I još mi je bilo, onako, čudan neki zvuk kod uvlačenja/izvlačenja ladice, no kontam: prastari čitač, mehanizam nije radio tko zna koliko...
Predobro je krenulo da bi tako i ostalo...klasika.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 00:58   #5874
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Sada primjetio: Plextor ima napuknutu ladicu na jednoj, a puknutu potpuno na drugoj strani...znači, cijelom širinom...dobro da nije cd eksplodirao unutra
I još mi je bilo, onako, čudan neki zvuk kod uvlačenja/izvlačenja ladice, no kontam: prastari čitač, mehanizam nije radio tko zna koliko...
Predobro je krenulo da bi tako i ostalo...klasika.
Imao sam i ja isti slučaj, čak mislim da mi je kolega Alien poklonio Plextor sa puknutom ladicom ... očito da je čest problem

Ono što je daleko ozbiljnije i teže za popraviti je mali plastični zupčanik na motoru ladice, zbog kojeg toliko krči uvlačenje i izvlačenje ladice.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 08:55   #5875
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Imao sam i ja isti slučaj, čak mislim da mi je kolega Alien poklonio Plextor sa puknutom ladicom ... očito da je čest problem

Ono što je daleko ozbiljnije i teže za popraviti je mali plastični zupčanik na motoru ladice, zbog kojeg toliko krči uvlačenje i izvlačenje ladice.
Bas sam htio reci da nije toliko ni do ladice, malo super ljepila i zalijepi se ta ladica jako dobro. Kod ovog kojeg Trekkie spominje nisam primjetio uopce da je ladica krpana, izgledalo je kao da je napuknuta. Tek kad sam ga raskopao i pogledao ladicu od ispod sam vidio da je netko tu imam razne "radove"

Kaj se tiče rondanja po mom iskustvu rondao bude ti svaki drugi drive, a i više od svakog drugog cim više ideš sa godištem unatrag, jer tu se plastika vec malo potrošila na mjestima, stvari više ne sjede di trebaju nakon 15-20 godina i slicno... Osobno sam odustao uopce od zamaranja sa ladicama i samo gledam i slušam kakva je akustika i kvaliteta kod čitanja, tipa po mogucnosti da čita i rw i prženo i original. A s obzirom na velicine diskova
koje smo imali nekada i koje mi imamo sada u tim konfama to uglavnom završi tako da sripam disk u image i mountam ga preko dt kad mi se igra ta igra, čisto iz lijeno/prakticnih razloga (najvise da ne drapam originalne stare diskove)

Tak da nemoj se prevec zamarati sa tim, uzmi najbolje drajvove za DOS i w95 ako imas takvih konfi, ovo ostalo sve moze i preko dt i sličnog za praktičnu primjenu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 09:00   #5876
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Samo lagani update, DOS konfa je više manje gotova, još danas finaliziram neke detalje vezane za V1 u DOS-u i onda je to to Više slikica navecer kad ju sasvim ušmirglam...

Ali s obzirom da sam se zesce napatio dok sam nasao program koji ima backup i ripanje u image za cf kartice, ako netko bude trebao ubuduce skinite si AOMEI Backupper, ima opciju cf na cf (ako imate dva usb/cf adaptera) ili ripanje cjele CF u image. Neloše za sripat 8gb karticu sa svime posloženim i pohraniti ju negdje za crne dane.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 13:25   #5877
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Skupljanje kolekcije po principu što naleti je Sizifov posao,
kolega je kupovao na eBayu dok ih je bilo i po nekim normalnim cijenama, i njegova lista ovako izgleda;

PowerVR PCX1 4 MB PCI (NEC PC 3D)
PowerVR PCX1 4 MB PCI (Videologic Apocalypse 3D) BOX

PowerVR PCX2 4 MB PCI (MATROX M3D)
PowerVR PCX2 4 MB PCI (MATROX M3D) BOX


PowerVR PMX1 32MB PCI (Videologic Neon250)
PowerVR PMX1 32MB AGP (Videologic Neon250) Broken 3D!
PowerVR PMX1 32MB AGP (Videologic Neon250) NO Signal!

PowerVR Kyro1 32 MB PCI (Hercules)
PowerVR Kyro1 32 MB AGP (Hercules)
PowerVR Kyro1 64 MB PCI (Hercules)
PowerVR Kyro1 64 MB AGP (Hercules)
PowerVR Kyro1 32 MB AGP (Innovision)
PowerVR Kyro1 64 MB AGP (PowerColor)

PowerVR Kyro2 32 MB AGP (Hercules)
PowerVR Kyro2 64 MB AGP (Hercules)

Red veličine, ja imam samo 4 kartice, hmm, imam Innovision 64 MB koju nema, he he
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 20:21   #5878
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Restauracija zvijeri in progress:


Mocnih 40MHz i luksuznih 8Mb RAM ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 21:01   #5879
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Restauracija zvijeri in progress:


Mocnih 40MHz i luksuznih 8Mb RAM ^^
Da li možeš izaći na kraj sa svom tom brzinom? I što ti treba toliko puno RAMa?!

Nego, presložio sam danas Q6600, do nedavno Q6600 broj 2.


Kao i sa drugom mašinom, cable management je dobar onoliko koliko sam mogao napraviti, ozbirom na tehničke limitacije ali i slobodno vrijeme...


Tehnička oznaka matične, vidljiva sa stražnje strane kod backplate-a za Hyper 212. Fun fact, ova je ploča originalno i došla sa grafom (8800GT) koja je već dulje vrijeme u ovom toweru. Tako da su se nakon par godina opet sreli, i budu radili zajedno
  Reply With Quote
Staro 04.10.2021., 21:07   #5880
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Restauracija zvijeri in progress:


Mocnih 40MHz i luksuznih 8Mb RAM ^^
U srednoj školi cca '95.-'96. se na tome vrtio Windows95. Mislim da su 386-ice imale po 4MB, a 486-ice čak po 8MB. Sjećam se da je Word još nekak radio, ali u Excelu se čekalo par minuta da iscrta graf iz tablice . '97 su mislim došli Pentiumi 166 MMX s 16MB rama na Windowsima NT 3.x i to je bilo wow.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na