Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2010., 09:59   #31
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor skocimis Pregled postova
a zamisli ovo.

- jednom sam dosao u trgovinu autodijelovima, rekoh prodavacu trebam pumpu benzina za e30 88'g. covjek donese pumpu i kazem mu ajd mi ugradi u automobil! Covjek me samo pogleda onako...

- jednom sam dosao u trgovinu autodijelovima, rekoh prodavacu trebam pumpu benzina za e30 88'g. I Kupim pumpu, vec izlazim iz trgovine, pa si mislim, nekako mi je neugodno pitati prodavača da mi ju on ugradi u automobil (pošto mi ju je već prodao - jr ipak je on prodavač), pa ga pitam; do koliko sati vam radi servis da mi ju odmah i ugrade?
realna usporedba, ugradnja pumpe u auto i krimpanje kabela
jasno da ti je neugodno, ugradnja pumpe ne traje 3sec, a prodavač to vjerojatno ni ne zna napravit jer ipak je on prodavač,a ne serviser. sad će netko reć, pa možda ni dečki u chipoteci to nisu znali zakrimpati... onda su to mogli reći i nhf, ali onu su rekli da to ne rade i nemaju kliješta za RJ-11 konektor, nego samo RJ-45
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 18:06   #32
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Imam problem s monitorom i moram ga na servis bubnut pa ak ko zna kakvi su oni s garancijom, brzi ili spori?
trancer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2010., 14:19   #33
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
ja dosad nisam imao losa iskutva s njima u smislu posluge, ali znam da su im cijene dosta visoke... ja sam za UDTU na r1 redovito prosle godine kupovao i bili su korektni, cak i kad nisam nista kupovao nego samo dosado provjeriti koliko bi me kostale komponente kakve ili uređaji..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 03:42   #34
liliboi
Premium
Moj komp
 
liliboi's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: slatina
Postovi: 30
ja idem tamo ako baš moram ovako ne!
liliboi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 22:54   #35
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Sada imaju neku akciju povodom 20 godina od početka.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 23:17   #36
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Mislim da su kao i svugdje, od osobe do osobe. I onda kad naiđeš na budalu, tražiš njegovog šefa pa riješiš s njim. Slijedeći put mu odma kažeš zovi šefa i kraj.

Ako je šef kreten, (ovaj u Splitu je bio sasvim OK čovik bar koliko sam ga ja upoznao, mislim da se zove Filip ako se dobro sjećam) tražiš njegovog šefa itd. makar zvao do generalnog direktora, a ako ni to ne pali, ili je cijela firma u kuxxx ili si ti nešto zahebao.
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 20:25   #37
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
da pitam vas koji posjecujete cesto chipoteku (ili bar cesce od mene) dal zna itko dal jos uvijek prodaju diskete i po koliko? treba mi za skolu, a cuo sam da su u hg šrotu jako loše kvalitete...?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 00:07   #38
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Chipoteka nema više onu "snagu" od prije 10 godina i više, ali za prosječnog kupca i više nego OK!
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 10:42   #39
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
da pitam vas koji posjecujete cesto chipoteku (ili bar cesce od mene) dal zna itko dal jos uvijek prodaju diskete i po koliko? treba mi za skolu, a cuo sam da su u hg šrotu jako loše kvalitete...?

imam ti ja jedno 10 komada pitanje je dali rade al nikad koristene
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 11:35   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
da pitam vas koji posjecujete cesto chipoteku (ili bar cesce od mene) dal zna itko dal jos uvijek prodaju diskete i po koliko? treba mi za skolu, a cuo sam da su u hg šrotu jako loše kvalitete...?
Nama cesto trebaju nove diskete, pa ih zemem kao novi špil karata. Ovo je trenutno naj kupovina da ne dobijes starudiju koja se fukara po skladistima.




Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Onda sam znao vidjat ljude koji su sa velikim shemama stajali i s prodavacem diskutirali neki zamjenski dio, a zadnjih X godina nisam vidio ni priblizno takvu scenu
Istina, ali vremena su drugacija i prati ih drugacija ponuda. Jedan ALT mi nabavi perfektne Panasonic elektrolite koje ovi mogu samo mastati. A takvih firmi imas na desetke i svi kataloski narucuju sto trebas. Jedina je cijena cekanje. Takvi dani su zavrsili za Chipoteku.

Ali opet, koliko puta zagrijes kod nekog lemilicu preko vikenda i shvatis da ti neka sitnica fali? Sjedamo u auto i usred nedjelje skocimo do Chipoteke. Zbog takvih stvari mi posluzi i veseli me da jos postoje. Sve ostalo sam vec ionako rekao o Chipoteci kakva je danas.

.8.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 20.10.2010. u 11:44. Razlog: SU odgovor dodao
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2010., 11:43   #41
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kvaliteta disketa zadnjih godina je katastrofalna.
Imam hrpu DD sa Amige i barem 2/3 je ispravno, ove za picek stare koju godinu ni 1/3...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 11:49   #42
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kvaliteta disketa zadnjih godina je katastrofalna. Imam hrpu DD sa Amige i barem 2/3 je ispravno, ove za picek stare koju godinu ni 1/3...
Pa to smo vec ovdje objasnili i slozili se

Ove na koje sam link stavio imaju markice od ove godine. Bas ganz nova serija proizvodnje od Verbatimca, koji kapitulaciju potpisati nije štel pred Sony izdajom.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 12:04   #43
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ove na koje sam link stavio imaju markice od ove godine. Bas ganz nova serija proizvodnje od Verbatimca, koji kapitulaciju potpisati nije štel pred Sony izdajom.
Dobio i ja kutiju takvih, mazno jaro u firmi
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 12:09   #44
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
jel ja
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 12:25   #45
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nisu ti al bi baš i mogao, jelda?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 18:41   #46
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Osobno imam jedno dobro iskustvo sa chipotekom.
Kupio sam tamo multimetar i nikakvih problema,sve je uredno stiglo i sve ok.
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 15:01   #47
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Nekoc davno, negdje oko 2000. radio poznanik u cipoteci i uvijek svaku kupovinu obavljao preko njega. On mi je sve nasao sto je trebalo.

Onda je otisao iz Cipoteke i tada sam zadnji put bio u tom ducanu. Sjecam se kao danas, dosao sam sa spiskom svojih stvari + imao sam jedan dio koji pojma nisam imao sto je. A trebao je nekom mojem poznaniku pa kada sam vec isao u cipoteku. Uglavnom, pogledao me prodavac i rekao: "znam sto je to, ali kostat ce vas jos 100 maraka da vam kazem". Mislio sam da se zeka, ali kada mi je donio sve sa popisa, taj dio nije donio. Lijepo sam ga zamolio jos jednom, ma bilo je jos nekoliko njegovih kolega pored njega, svi sute... zamolio sam katalog pa da sam pronadjem taj dio, a kada je spomenuo "kostat ce vas pravi katalog"... na kraju sam ostavio sve na pultu, nista nisam kupio niti se vise ikada vratio u taj ducan :-(

Nemam pojma, mozda takva informacija zaista puno vrijedi. Na kraju frend nikada nije ni nabavio rezervnio dio, pojma nemam ni o cemu se radi, samo znam da je bilo nesto malo.

A tko zna, mozda im je placa kasnila xx mjeseci ili nisu dobili dio place pa su bili isfrustrirani?

Zadnje izmijenjeno od: Amepshi. 24.10.2010. u 15:17.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 15:33   #48
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Juco Pregled postova
Chipoteka j onako, upitan dućan. Često i po kvaliteti prodavača.
Ma prodaju kineska smeća, pogotovo od čipova. Dobiješ škart robu, dosta čipova koje sam uzimao su odmah u startu bili neispravni. Odem do electronic centra, sve ok. I nije to samo moje iskustvo, ovi koji servisiraju elektroniku šize zbog toga.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 03:12   #49
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Ja sam ih 5-6 puta trebao u Puli za flux ili neki alat i dijelove, naručio, zvao par puta i uvijek bi zaboravili naručit ili kao nije bilo na stanju a jučer je, pa odoh drugdje.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 00:44   #50
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Bio sam kod njih par puta i samo mogu reci da su vise nego nezainteresirani, mogu cekati dan-noc prije nego me netko pita sto mi treba...kao da rade za 200 kn..
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 17:32   #51
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Jel vam ide u glavu > od proljeca nemaju vrecice za elemente. Od proljeca! Pitam sefa i covjek sam ne zna sto bi mi odgovorio. Jedva ih imaju za svoje potrebe.

Da stvar bude gora, vecina elektronicara/ducana bas od njih nabavalja iste. Ostali su ionako na "papiru" zbog ekologije. Ekologija je u redu, ali ove vrecice su skoro pa osnovna higijena za imati. Imali su inace tri velicine i uvijek sam po 100 komada uzimao od svake.

Ima netko saznanja, ili je bas snimio nekoga tko ima spomenute vrecice u ponudi? Da ih maznem dok se jos mogu naci

_______________

I van teme...

jeste li primjetili kako su i najsitnije "uradi sam" sitnice, poceli podizati cijenom i pakirati ih u umobolne ambalaze? Mogao bi ih nabrojati niz, ali recimo, ovakvi folovi su vam svima poznati : PVC Kolutko zvani Cavao iz donje Obujmice.

Prije ste ih mogli kupovati cak i u omanjim ducanima na lopatu! Majstor postene kutije alata ih je morao imati barem pola kile. Dobro, iole upuceniji mestar, zna gdje se moze naveliko kupiti vreca istih na pokojem mjestu u gradu. Ali netko tko nema auta, ili jednostavno ne zna gdje kupiti... stvarno ga deru ko zadnju...

Primjera radi, jedan od najboljih ducana u gradu, bas u samom centru : AD

od jeseni hrpu slicnih pomagla je poceo pakirati u kutije od sarafa, i prodavati po 10 komada! Pazi logike!

Tko bi normalan dosao na ideju da ide ovakvu sitnicu pakirati u plasticnu kutiju po deset komada! Ekoloski umobolno, a kolicinski kriminalno! Ljubazna ekipa u ducanu se i sama cudi, ali odluke im donosi kao i obicno netko iznad. I jos mi kazu, da se po novom tako pakiraju i kod vecine ostalih.

Samo kap u moru od primjera, ali dovoljno zabrinjavajuce!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 18:41   #52
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
A što misliš zašto...čisti kapitalizam na djelu. Nisu jedini i nije jedini artikl, pogledaj samo baumaxove i hause, isti racku drugo pakiranje.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 18:43   #53
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jel vam ide u glavu > od proljeca nemaju vrecice za elemente. Od proljeca! Pitam sefa i covjek sam ne zna sto bi mi odgovorio. Jedva ih imaju za svoje potrebe.

Da stvar bude gora, vecina elektronicara/ducana bas od njih nabavalja iste. Ostali su ionako na "papiru" zbog ekologije. Ekologija je u redu, ali ove vrecice su skoro pa osnovna higijena za imati. Imali su inace tri velicine i uvijek sam po 100 komada uzimao od svake.

Ima netko saznanja, ili je bas snimio nekoga tko ima spomenute vrecice u ponudi? Da ih maznem dok se jos mogu naci
Jel ovo ? http://www.ebay.co.uk/itm/50x-Semi-T...item4aabe73b01
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 18:54   #54
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
A što misliš zašto...čisti kapitalizam na djelu. Nisu jedini i nije jedini artikl, pogledaj samo baumaxove i hause, isti racku drugo pakiranje.
Ma stima, sve jasno.

Ali eto, moradoh se negdje pojadati

U moru "kvalitetne ponude" smislih jednu strasnu kletvu :

Daboga Vam >> K Plus << proizvodi othranili kucu

Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Nisu staticarke u pitanju vec bas najlonke. Roso mi je prvi javio : Polietilenske vrećice (zatvarač)

Svejedno, hvala na pomoci.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 19:02   #55
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nemoj kletve s kplus bacati
E, Gradatin ih ima, mrak.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 16:47   #56
tallsaint
Premium
Moj komp
 
tallsaint's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 63
Kupovao samo kabele kod njih i svaki put bi rekao točno šta mi treba i dobio to. Što se tiče svega ostalog, u Splitu im je skromna ponuda i neki no name proizvođači. Čak što se tiče elektronike gdje bi trebali bit najbolju moraš naručivat iz Zagreba, pa je pitanje jel oni imaju.

Chipoteka mi izgleda kao obični elektronički dućan koji je proširio svoju ponudu i malo su poznatiji u Hrvatskoj od ostalih manjih dućana.
tallsaint je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2014., 23:06   #57
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
jel vračaju oni novac ako nešto vratiš natrag u roku od 7 dana?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 20:08   #58
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Ma chipoteka je solidna u smislu da imaju neke proizvode koje ne mogu naći negdje drugdje (npr. tražio sam alarm za vatru,nebitno) ali su im cijene previsoke nažalost.
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 01:39   #59
TROTTER
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
ako ideš u chipoteku, ideš zato što znaš šta ti treba... prvenstveno za elektroničke elemente... ali meni je najdraža ona chipoteka u areni... tamo di niš konkretno nema... samo p.zd.r.j... tamo jedan bradati kolko se sjećam, onak kao malo jači lik radi... teži... teško je njemu vugla...

Zadnje izmijenjeno od: TROTTER. 15.02.2014. u 01:49.
TROTTER je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 21:32   #60
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
nudi li chipoteka uslugu krimpanja, uzeo bih kod njih 15M UTP kabla pa me zanima mogu li mi oni na to zakrimpati RJ-45 konektor?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na