Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2009., 11:49   #121
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Ma znam ali ima jos tih firmi koje se toga ne pridrzavaju. Zato sam htio bas naci kako glati taj zakon i sad me bas zanima dal ce protis ista komentirati odkud im pravo da krse zakon i kroje svoje zakone. mislim da ako im se vrati monitor oni nista ne gube a ako ce ih netko ici tuziti zbog toga, to im se stvarno ne isplati. ali hrpa ljudi ne zna svoja prava pa ce samo sutiti, pa eto sada da svi znaju svoja prava.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 14:05   #122
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Gle, mogu oni pisati šta god hoće i izmišljati svoje jamstvene uvjete, uvjete prodaje itd...
Ako kupiš monitor i ima bad pixela fino im ga odneseš na adresu koja je na njihovoj stranici i ostaviš !!
Sačuvaš račun, uslikaš monitor tam gdje si ga ostavio i ostaviš svoj broj telefona.
Fino čekaš doma pa kad te nazove šef onda se pozoveš na taj članak i spomeneš tužbu po tom članku....

I gotovo, tu su oni u banani jer ako to ode na sud sve troškove plaćaju oni a još ih moš tužit zbog novonastalog gubitka jer ti monitor treba za posao itd..

U zadnje vrijeme baš i preferiram kupovinu na daljinu jer ako čisto nisam zadovoljan zbog bilo čega da mogu vratit proizvod.

edit:
evo primjera kako samo malo treba poznavati zakon...

Kupio sam laptop u feniksu online, na mail su mi poslali podatke za plaćanje i ja ispunio opću uplatnicu te uplatio cifru.
Sutradan zovu iz feniksa.
f: znate mi taj laptop nemamo već 4 mjeseca...
ja: pa stoji na cjeniku, po zakonu mi morate isporučit robu koja je na cjeniku istaknuta i piše raspoloživo...
f: mi vam možemo vratit novce..
ja: samo ako ja to izričito sam zatražim ili ako mi robu niste u stanju isporučit u zakonskom razumnom roku, ja ću čekat da prođe taj rok...
f: javit ćemo vam se sutra kad vidim sa šefom nabave..
ja: ok...

Eh, poanta je u tome da ako oni ne isporuče robu u zakonskom roku te ja nakon isteka tog roka zatražim nofce imam pravo dobit i neku kamatu na tu cifru što sam platio, neznam sad napamet koliko je to no zato sam i rekao da ću ja čekati.
Također u zakonu stoji da se drugi proizvod ako naručenog nema može uzet samo ako kupac pristaje svojevoljno na to, tako da koliko god se trudili uvalit vam drugi proizvod vi na to ne morate pristati.

Zovu oni mene opet nakon 2-3 dana..
f: dobar dan, znate morat ćete čekati dok vozač ne bude išao u Nizozemsku po robu pa će podić jedan direktno iz tvornice..
ja: ok, ne žuri se meni..
f: znate ni ta cijena nije baš ta jer to je bila cijena dok je laptop bio na akciji...
ja: po zakonu je važeća ona cijena koja je istaknuta kraj ili na proizvodu, ja ne mislim platit ni lipe više...

Uglavnom čekao sam jedno 3 tjedna dok je lap uopće stigao u Hrvatsku i još tjedan dana dok su otiskali slova na njega jer je stigo sa US tipkovnicom.
Došao mi poštom na njihov račun i još su mi pokonili printer jer je ipak prošlo par dana od tog zakonskog roka pa sam teoretski mogao zatražit i nofce + kamatu a lap na putu

epilog: jedno 3-4 dana kak sam naručio laptop isti doslovce nestao iz cjenika
Svaka čast, bome si pošteno (i s pravom) isprco, tak i treba sa svima njima.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2009., 14:21   #123
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
da, tako je,treba se postaviti i zaprijetiti jer bez toga nista. a evo ovo sto sam nasao o kamatama
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 15:34   #124
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
da, tako je,treba se postaviti i zaprijetiti jer bez toga nista. a evo ovo sto sam nasao o kamatama
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
E da, to je to.
Gle ruku na srce... nisam ja to tek tako bez veze krenio u to. Mislim, sad mi mogu puvat pa da vam objasnim.
Ja sam znao prije uplate nofca na njihov račun da laptop nije dostupan jer sam zvao feniks bez predstavljanja i pitao za taj model no kako je on stajao na cjeniku namjerno sam odmah poslje razgovora zatražio ponudu online i automatizmom sustava dobio narudžbenicu te izvršio plaćanje.
Ja sam znao da će oni ponudit povrat novca ali ujedno sam se namjerno pozvao na razumni rok isporuke robe da bar dobijem kamate ako mi već ne mogu nabavit laptop, ako nabave meni opet dobro

Jednostavno sam iskoristio njihovo neažuriranje cjenika i još dobio taj laptop po akcijskoj cijeni koja je bila aktualna dok su još imali 3-4 komada na lageru pa se to trebalo riješit zbog dolaska nove robe, drugih modela.

OT: Šta se događa sa linksom ? Ne mogu otvorit danima njihovu stranicu ??
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 17:41   #125
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
moje iskustvo s protisom, sto se ponude tice, poslao sinoc oko 9 mail..i kroz pola sata dobio ponudu...i, nakon toga izmjenili jos 2 maila, jer nije bilo nekog kabla, i jutros dobio novu ponudu...a, sad cemo vidjeti, kroz nekovrijem cu nazvati, da se cujem s jednim radnikom tamo, da se konzultiram za kabel...

tako, da za sada imaju + od mene..
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 18:12   #126
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Od mene imaju VELIKI MINUS radi se o kupovini grafe ali da se neponavljam skoro kompletnu problematiku sam iznijeo na podforumu nVidija-Grafa 260 GTX koju sam naručio dobio potvrdu o zaprimljenoj narudžbi pod br.XXXX ali nije došlo do isporuke navedene robe jer sam čekao narudžbenicu(obrazac ili šta več) jer sam htjeo platiti karticom što je u njihovom opisu poslovanja omogučenoi navedeno.

Što smatram krajnje neprofesionalno kao i obmanjivanje ljudi tj. potencijalnih kupaca te izmjene cijenika kako im odgovara.

Izbjegavati ču ih u velikom luku.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 18:36   #127
panglu
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: zagorje
Postovi: 29
kaj se tice mene ide +, kad nekaj trebam prvo ih "skypeam" ili odem do krapinske, posto mi je usput vise-manje, i drugi dan je uvijek sve bilo u trgovini
panglu je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 12:13   #128
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
kao sto se i moglo ocekivati, poslao sam i PM da komentiraju taj zakon i zasto oni to ne postuju i naravno da nema odgovora. panglu jel mozes ti skype-nuti ih i dati im link na ovu temu ak nije problem. ja ne mogu jer nemam skype

Zadnje izmijenjeno od: Ninja23. 06.04.2009. u 17:34.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 14:20   #129
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
jel ih moze netko drugi skypnuti?
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 14:51   #130
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
A da nazoveš i pitaš možda?
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2009., 16:10   #131
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
kaj da pitam?kaj misle o tome?vec sam im bio slao mail pa nisu odgovorili. a necu zvati jer hocu to imati napismeno.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 17:31   #132
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Evo jedno pitanje za protis man-a. sto se tice povrata robe, u konkretnom slucaju monitora za slucaj mrtvih pixela. vi kazete da ne mjenjate monitor a ni ne moze se pogledati prije kupnje.
Frend koji je odvjetnik mi je poslao ove clanke iz zakona.


<LINK rel=File-List href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE><LINK rel=File-List href="file:///D:%5CDocument%20and%20Settings%5Chhrncic%5CLocal%20Settings%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>
Sredstva daljinske komunikacije

Članak 37.


(1) Sredstva daljinske komunikacije jesu ona sredstva koja su pogodna za sklapanje ugovora između trgovca i potrošača bez istodobne fizičke nazočnosti trgovca i potrošača na jednome mjestu.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka, među ostalim, jesu: adresirani i neadresirani tiskani materijali, standardna pisma i dopisnice, tiskana promidžbena poruka s narudžbenicom, katalog, telefon s ljudskim posredovanjem i bez njega, radio, videofon, videotekst, telefaks uređaj, televizija i elektronička pošta.

Pravo na raskid ugovora

Članak 45


Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
sad me zanima zasto vi ne postujete taj zakon? jer na vasoj stranici pise.
Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod ili mu se naručeni proizvod ne sviđa. a lijepo pise u zakonu da se moze vratiti artikl bez objasnjenja.
Pozdrav,

stvarno dugo nisam bio na forumu pa nisam vidio dok mi nije kolega spomenuo da je nesto procitao o Protisu. Sto se tice zakona mi ga se pridrzavamo, robu koja je kupljena na daljinu (znaci Vi narucite, mi posaljemo postom) imate prvao vratiti po zakonu bez obrazlozenja u roku 7 dana od primitka posiljke s tim da po članku 47. istog zakona morate pismeno raskinuti ugovor, takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca (po clanku 48).

Sto se tice monitora sa mrtvim pixelima (ovo sada nema veze sa kupnjom na daljinu) mijenjamo ih samo ako ti pixeli idu u garanciju, neki imaju 0 pixela, neki imaju cak do 9, ovisi od proizvodaca do proizvodaca i modela, garanciju i broj pixela ne odredujemo mi nego proizvodac, takodjer ne mijenjamo mi monitore vec i saljemo u ovlasteni servis pa oni odlucuju sta ce biti sa tim, mi samo prevezemo proizvod umjesto Vas, isto tako mozete ga i sami odnesti
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 17:35   #133
SnakePriest
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb,Rudeš
Postovi: 197
ja imam jednu maticnu pod garancijom u Protisu i zbilja su uljudni ljudi
maticna krepala,cekam vise od 10 dana,dok ne dobijem maticnu ja moram sjediti na svojoj drugoj kanti na kojoj nemogu ni Solitaire pokrenuti...
SnakePriest je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 17:44   #134
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ako kupiš monitor i ima bad pixela fino im ga odneseš na adresu koja je na njihovoj stranici i ostaviš !!
Sačuvaš račun, uslikaš monitor tam gdje si ga ostavio i ostaviš svoj broj telefona.
Fino čekaš doma pa kad te nazove šef onda se pozoveš na taj članak i spomeneš tužbu po tom članku....

I gotovo, tu su oni u banani jer ako to ode na sud sve troškove plaćaju oni a još ih moš tužit zbog novonastalog gubitka jer ti monitor treba za posao itd..


ja bi savjetovao svim da to ne rade jer vjerovatno monitor vise nikad nece vidjeti, dok ne dobijete servisnu primku da je netko preuzeo i zaprimio monitor kao da ste ga ostavili negdje na cesti. A kad si vec to sve napisao po kojem to clanu posaljes tuzbu i za sta??? ako proizvodac daje garanciju da monitor ima manje od 9 pixela onda ako imas 2 to ti ne ulazi u jamstvo, samo ce ti naplatiti pregled. Ne ide to za tuzenje samo tako, moze i firma tebe tuziti zbog klevete i rusenja ugleda firme i zaracunati ti pad prometa za 2 godine i kamate ako to tako gledas
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 21:29   #135
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Kad več odgovaraš svima imam i ja jedno pitanje u vezi Protis-a.
http://www.imagesforme.com/show.php/...rudbagrafe.JPG

Evo naručio sam grafu po navedenoj cijeni oko 19,45 otprilike i u to vrijeme je bila još uvijek navedena cijena kao na linku.
Nakon 10-ak minuta sam dobio da je narudžba zaprimljena pod br.XXXX i da če mi se uputiti uplatnica ili šta već jer sam naveo u klizučem izborniku(način plačanj) Diners karticu kao i dostavu.
Međutim oko 20.30 min. na vašim stranicama cijenik je izmjenjen tj. nigdje se nevidi grafa po naručenoj cijeni(s linka gore) koji sam igrom slučaja sačuvao.Na forumu sam i vidio navedenu cijenu te sam odmah reagirao i poslao narudžbu ali

Zanima me mijenjate li cijene uvijek poslije završetka rada trgovine(dakle poslije 20h ukoliko je radno vrijeme do tog vremena).
I zašto mi nije ponuđena druga opcija ili sl. grafa koju bi bio voljan uzeti več je samo otkazana kompletna natudžba sa obrazloženjem da proizvod nije dostupan po navedenoj cijeni(uopče).
Misliš li da je takvo poslovanje i predstavljanje trgovine uredu???
Mišljenja sam da takvo poslovanje samo šteti umjesto da se trudite ugoditi kupcu i pokušate na bilo koji način prodati robu i navesti kupca da potroši krznaše vi ih tjerate što je i vidljivo iz posta koji je otvoren.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 23:25   #136
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Pozdrav,

stvarno dugo nisam bio na forumu pa nisam vidio dok mi nije kolega spomenuo da je nesto procitao o Protisu. Sto se tice zakona mi ga se pridrzavamo, robu koja je kupljena na daljinu (znaci Vi narucite, mi posaljemo postom) imate prvao vratiti po zakonu bez obrazlozenja u roku 7 dana od primitka posiljke s tim da po članku 47. istog zakona morate pismeno raskinuti ugovor, takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca (po clanku 48).


Bilo bi uredu da ovdje ili na stranicama date primjer u kakvom obliku prihvacate taj pismeni raskid ugovora ili mozda zelite koristivsi se pravom okrasti kupce?

Nevidim u clanku 48. o servisu i pregledu... mozda gledam krivo?


Članak 47.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora.

Isključenje prava na raskid ugovora

Članak 48.

Osim ako stranke nisu drugačije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 44. i 45. ovoga Zakona ako se radi o:

– ugovoru o pružanju usluge, ako je pružanje usluge, uz izričit pristanak potrošača, započelo prije isteka roka u kojem je potrošač imao pravo tražiti raskid ugovora,

– ugovoru o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu,

– ugovoru o prodaji proizvoda izrađenog na temelju potrošačeve specifikacije, proizvoda izrađenog isključivo za potrošača ili proizvoda koji zbog svoje naravi ne može biti vraćen ili je podložan brzom propadanju,

– ugovoru o prodaji audio ili video zapisa te računalnih programa koje je potrošač otpakirao,

– ugovoru o prodaji novina, periodičnih publikacija i magazina,

– ugovoru o igrama na sreću.

Utjecaj raskida ugovora na odobreni zajam
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 23:40   #137
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
1. sta znaci "takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca". kakav pregled u servisu ako vracam uredjaj?

2. kao sto sam bio napisao i elektronicka posta spada pod kupnju na daljinu a to sto covjek dodje sam podignuti robu to nema veze, vazno je da je roba kupljena bez pregleda, znaci na nevidjeno.

3. vidim da nije napisano slijedece : (1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu (ok, to se roba donese vama)
(2) Potrošač ne odgovara za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.
(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.

dakle, ako netko vrati robu u roku od 7 dana, vi nemate pravo nista naplacivati.
ili sam ja krivo shvatio zakon?

Zadnje izmijenjeno od: Ninja23. 08.04.2009. u 11:25.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 07:48   #138
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Evo sad sam bio na Protisovoj stranici i odmah sam zaključio da to nije trgovina s kojom želim imati posla - NIKAKVOGA.

Čim sam kliknuo na proizvod koji me zanimao pojavio se veliki crveni natpis:
Ne odgovaramo za pogrešne opise i slike! Stvarni proizvod može se razlikovati od onog sa slike i iz opisa!

Pa čekaj malo.. To je WEBSHOP - ja kupujem robu na neviđeno, a oni mi još i sami ističu da proizvod kojeg ću dobiti možda i nije ono što sam platio?! Tko je ovdje lud? To je kao da u auto salonu naručiš crveni VW Tiguan a oni ti još kažu: "Postoji mogućnost da vam dođe i plavi - jbga, život je takav!"?!?!
I tko odgovara za pogrešnu sliku i opis? - KUPAC?

@Protis - pretpostavljam da radiš u Protisu.. Pitanje: "Kupac je uvijek u pravu!" - Ta ti rečenica ništa ne znači?
  Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 09:08   #139
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Evo sad sam bio na Protisovoj stranici i odmah sam zaključio da to nije trgovina s kojom želim imati posla - NIKAKVOGA.

Čim sam kliknuo na proizvod koji me zanimao pojavio se veliki crveni natpis:
Ne odgovaramo za pogrešne opise i slike! Stvarni proizvod može se razlikovati od onog sa slike i iz opisa!
Ovaj natpis ćeš naći na 99% webova naših prodavaonica i nema ti smisla pjeniti se zbog toga. Odaberi bilo koju komponentu na stranicama vemulja (na dnu), links (desno od opisa) ili hgšrotu (desno u sredini) i dobit ćeš isti natpis. Znači li to da nećeš u nijednoj od njih kupovati?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 09:11   #140
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
a di ces onda kupovat?
hgsrot:
"HGspot pokušava biti što preciziniji u opisu proizvoda, ali ipak ne može garantirati da je opis ovog proizvoda točan, kompletan, pouzdan i bez grešaka."

vemil:
"Slike prikazane na stranicama dobivene su fotografiranjem ili su preuzete s Interneta. Vemil d.o.o. ne garantira potpunu podudarnost slika i stvarnog izgleda.

Vemil d.o.o. ne odgovara za eventualne pogreške u opisu proizvoda. Ulažemo konstantni napor da tehničke podatke prezentiramo što točnije i iscrpnije. Za sve nejasnoće kontaktirajte nas na tehnicka.podrska@vemil.hr."

links:
"Svi podaci vezani uz artikle prezentirani su u dobroj namjeri. Links d.o.o. ne odgovara za eventualne pogreške nastale u opisu proizvoda, greške prilikom štampanja te promjene cijena. Slike artikala su ilustrativne prirode te ne moraju u potpunosti odgovarati artiklima. Za sve eventualne nejasnoće slobodni ste nas kontaktirati na info@links.hr."


itd.. to svi stavljaju jer bi ih ekipa razapela za svaki tipfeler, za svaki zarez u taktovima itd..


edit: preteko me...
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 11:42   #141
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Evo sad sam bio na Protisovoj stranici i odmah sam zaključio da to nije trgovina s kojom želim imati posla - NIKAKVOGA.

Čim sam kliknuo na proizvod koji me zanimao pojavio se veliki crveni natpis:
Ne odgovaramo za pogrešne opise i slike! Stvarni proizvod može se razlikovati od onog sa slike i iz opisa!

Pa čekaj malo.. To je WEBSHOP - ja kupujem robu na neviđeno, a oni mi još i sami ističu da proizvod kojeg ću dobiti možda i nije ono što sam platio?! Tko je ovdje lud? To je kao da u auto salonu naručiš crveni VW Tiguan a oni ti još kažu: "Postoji mogućnost da vam dođe i plavi - jbga, život je takav!"?!?!
I tko odgovara za pogrešnu sliku i opis? - KUPAC?


Poduzeca ne mogu 100% jamciti za to jer bi to bio preveliki organizacijski i tehnicki zalogaj koji bi progutao visegodisnju zaradu kroz web shop.

S druge strane, u takvim slucajevima kupac ima pravo povrata robe.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
@Protis - pretpostavljam da radiš u Protisu.. Pitanje: "Kupac je uvijek u pravu!" - Ta ti rečenica ništa ne znači?
Pa, ta recenica je jako cesto potpuno kriva.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 11:50   #142
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Poduzeca ne mogu 100% jamciti za to jer bi to bio preveliki organizacijski i tehnicki zalogaj koji bi progutao visegodisnju zaradu kroz web shop.

S druge strane, u takvim slucajevima kupac ima pravo povrata robe.
pa to se bas ne vidi po ovome sta pise na stranici ""Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod"
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 11:55   #143
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
No i kaj se žestiš? Ne kupuješ u Protisu i rješen problem...

Evo npr ja nisam nikad kod njih kupio nešto, a nekolko postova od gosn "Protisa" me nepobitno uvjerilo da to nikad i ne napravim i oni sretni jer se nemoraju baktati s napornim kupcem, ja sretan jer ne gubim živce radi ko zna čega - svi sretni i zadovoljni...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 12:13   #144
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
pa to se bas ne vidi po ovome sta pise na stranici ""Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod"
Protis ne moze definirati nesto sto je zakonom drugacije definirano.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:02   #145
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Znam ja da to svi pišu, naveo sam Protis zato što mi je ovaj "Protis" s foruma totalno antipatičan.

I napisao sam i zbog ovoga:
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
"Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod"
Citiraj:
Ne odgovaramo za pogrešne opise i slike! Stvarni proizvod može se razlikovati od onog sa slike i iz opisa!
Kakav to trgovac mora biti pa napisati ovako nešto? Odakle drskosti?

Prvo, svjesno krše zakon o zaštiti potrošača!

Drugo, u slučaju njihove pogreške u opisu proizvoda ispašta kupac! - bez obzira na zakon.. Ako dobiješ pogrešan proizvod ti po zakonu možeš dobit novi, ali nakon koliko? 7 dana? 30 dana? Ma da je i jedan dan to je previše, ugašeno računalo znači da sam praktički onemogućen raditi..
  Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:05   #146
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
da,ima nelogicnosti dosta ali ja hocu da mi protis-man odgovori na ovo

1. sta znaci "takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca". kakav pregled u servisu ako vracam uredjaj? troskove transporta po zakonu snosi potrosac ali kakav servis?

2. kao sto sam bio napisao i elektronicka posta spada pod kupnju na daljinu a to sto covjek dodje sam podignuti robu to nema veze, vazno je da je roba kupljena bez pregleda, znaci na nevidjeno.

3. vidim da nije napisano slijedece : (1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu (ok, to se roba donese vama)
(2) Potrošač ne odgovara za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.
(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.

dakle, ako netko vrati robu u roku od 7 dana, vi nemate pravo nista naplacivati.
ili sam ja krivo shvatio zakon?
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:26   #147
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
dakle, ako netko vrati robu u roku od 7 dana, vi nemate pravo nista naplacivati.
ili sam ja krivo shvatio zakon?
Nisi krivo shvatio.

I ovim mislim da od vas dvojice grčenje i kenjara treba završit.
Jednostavno nemojte kupovat tamo,uhvatite se sa članom Šef gradilišta pod ruku i ajte svi skupa zajedno u Lynx.
Kao da je bitno jel ti Protis simpatičan ili u ovom slučaju,ne.Čovjek radi za svoju plaću,ne odlučuje on o politici firme,koja je u ovom slučaju kolektivna u gotovo svim dućanima,dok se ne naplaćaju globi pa će zakon na njihovoj stranici izgledat kao i onaj u Narodnim novinama.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:29   #148
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
I ovim mislim da od vas dvojice grčenje i kenjara treba završit.
Jednostavno nemojte kupovat tamo,uhvatite se sa članom Šef gradilišta pod ruku i ajte svi skupa zajedno u Lynx.
Ok, obećavam da više neću kenjat po Protisu.

Pozz žile, možda se i vidimo kod Lynxa.
  Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:49   #149
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
1. sta znaci "takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca". kakav pregled u servisu ako vracam uredjaj? troskove transporta po zakonu snosi potrosac ali kakav servis?
To ima većina shopova kod nas. Praksa je ovakva: u slučaju da ti nešto rikne, ti to pošalješ u servis da oni potvrde da je riknulo. Ako je riknulo, oni ti pošalju novu komponentu i plate poštarinu. U slučaju da nije riknulo, naplate ti servis tj. pregled komponente (obično 1-2 radna sata), a vrate ti tvoju staru komponentu na svoj račun.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 15:55   #150
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To ima većina shopova kod nas. Praksa je ovakva: u slučaju da ti nešto rikne, ti to pošalješ u servis da oni potvrde da je riknulo. Ako je riknulo, oni ti pošalju novu komponentu i plate poštarinu. U slučaju da nije riknulo, naplate ti servis tj. pregled komponente (obično 1-2 radna sata), a vrate ti tvoju staru komponentu na svoj račun.
Al to ne bi trebalo imati nikakve veze s situacijom kada vraćaš proizvod u prvih 7 dana.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na