Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2021., 12:54   #55201
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Kaj cemo sad, ugrozavati zivot svakom tko napravi prekrsaj u prometu? Nisi stao na stop? Vozis preko ogranicenja? Ne drzis dovoljan razmak? Oduzeo si nekom prednost? Nisi pustio pjesaka na zebri?
Ona je već u toj poziciji ugrozila svoj život, ne zbog mog trzanja, nego zbog toga što se odlučila na zaobilaženje kolone.
Ostale stvari koji si naveo se mogu dogoditi nepažnjom, ali ovo je njena čista odluka na neodgovorno ponašanje i da sebe dovodi u životnu opasnost vožnjom po suprotnoj traci.
Ja sam mogo npr. trznut u lijevo da zaobiđem šaht da si sačuvam auto.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 12:56   #55202
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ni izazivati ni trubiti… Debilima nema pomoći.

Meni je prije par godina iz Smarta izašla neka s noktima od 10 cm i počela raditi scene i pokazivati srednji prst. I to sve zato jer sam joj trubnuo jer mi se na pola auta prebacila u traku. Problem je što ona ne shvaća da sam zatrubio da me ne bi razbila. A neda mi se aktivirati osiguranja ni raspravljati sa štracom.

Gas i vozi dalje 🤠

Zagreb je najgori grad za vožnju. Sreća pa nije pun uličica s puno uzbrdica/nizbrdica kao Rijeka 😬


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 13:02   #55203
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ona je već u toj poziciji ugrozila svoj život
Ne petljaj se tuđu vožnju i ne glumi policajca.
Šta je iduće, da nećeš možda juriti za nekim tko vozi debelo preko ograničenja i ugrožava svoj i tuđi život?
Ti vozi svojom trakom i svojim tempom, a ostavi se drugih.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 13:38   #55204
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Problem je što kod nas nema straha da će te policija uhvatiti kad nekaj zasereš ako nema policijskog auta. Da imamo policiju u civilnim autima koji se cijelu smjenu voze po cesti, uživo gledaju tko vozi brže od ograničenja, tko se opasno prestrojava i slično pa da nikad ne znaš jel auto pored tebe auto u kojem je policija. Onda bi se razmislilo dvaput hoćeš se zajebavat u prometu, jel ćeš imat telefon na uhu i hoćeš se prijetiti iz auta van. Barem onaj dio populacije sa dvije zdrave u glavi
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 13:41   #55205
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Ekipi koja mi je u traci, pogotovo autima koji sijeku zavoje i sporo se vracaju nazad ili rejserima na ravnicama kojima su dva kotaca redovito s krive strane trake - blendam i bok. Znam da debila ne mozes nauciti pameti, al eto, meni lakse na dusi.

Jucer me jahala zenskica, kako netko kaze, s dugim noktima i bez puno smisla za promet... Od Brestove do Labina, dovoljno blizu da joj ne vidim ni farove u retrovizoru. Svi rokamo 20ak km preko ogranicenja, kolona s trajekta, uredan razmak, ali ne ona ne! Ona jase! Tip ispred mene vozi ko kreten i stalno koci (valjda automatik), a ova me konstantno guzi. Lagano joj "blendam" stop svjetlima u nadi da ce skuziti da mi je preblizu - ne trza. Kratka 4 zmigavca, par blendova - ne trza. Na prvoj ravnici desni zmigavac da me prodje i signal rukom kroz prozor - ne trza. Znaci moron. Onda je pocela nesto mahati rukama, ne znam samo kome, valjda je mislila na onog prvog u koloni koji je vec i ovako vozio 20km iznad ogranicenja. Ocito nedovoljno brzo

Na prvom kruznom toku u Labinu napravio puni krug i vratio se iza nje - priceless! Al je jahala sljedecu trojicu do Barbana, jebes mu sve izmedju njih je bila jedva duzina auta. Koji kurac je tim ljudima

Da me ne razapnete, vozio sam cijelo vrijeme konstantnom brzinom kolone, nisam usporavao ni kad sam joj blendao stop svjetlima. Kocim motorom, drzim tempo onoga ispred mene, mislim da sam kocnicu stisnuo tek u Rasi pred kamerama. Brake check mi nije bila ni namjera.

Kako vi dajete doznanja onima iza sebe da vam se skinu sa guzice?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 13:55   #55206
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Pospricaj vjetrobransko staklo + pranje farova ako imaš, ili zadnje staklo.
Bezobrazno je, ali ako se ne skida, nema boljeg rješenja.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 14:07   #55207
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Hmmm interesantno. Posuda za pranje je fala bogu uvijek puna
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 14:17   #55208
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kratka 4 zmigavca, par blendova - ne trza
To je ona mislila da joj zahvaljuješ što vozi tako blizu i čuva planet smanjujući emisije štetnih plinova
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 14:36   #55209
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Jutros baš čito ovu temu šta ste pričali o motoristima pa se instant nabrijo danas na cesti.
Išo sam za Zg do sestre, ali prije sam skočio u dućan po pumpu za suđericu. Sa slavonske skrenuo na zagrebačku cestu i suprotni smjer je bio krcat tj. kolona do semafora. Naravno tamo ispred onih kafića (jedan od njih yolo) skuter na mojoj traci prestiže cijelu kolonu, a ženska na skuteru. Potaknut jutrošnjim čitanjem, trzno sam volanom u lijevo da ju splašim . Usrala se i još me gleda sa čuđenjem, a ona u mojoj traci... debili.
Ajde razmisli ovako - nije bila u autu ispred tebe i zakrčivala promet. Skuteri/motocikli zauzimaju manje mjesta u prometu, dakle manja gužva.
Ti nisi taj koji treba praviti reda, a kamoli na način da potenciraš nečiji pad = u najmanju ruku fizička ozljeda i materijalna šteta. To je isto kao "brake check" ili slično na četiri kotača. Sorry, ali dno dna. Zamisli se nad svojim postupcima.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 15:36   #55210
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Pospricaj vjetrobransko staklo + pranje farova ako imaš, ili zadnje staklo.
Bezobrazno je, ali ako se ne skida, nema boljeg rješenja.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
O da, itekako.
Nekad davno na Golfu 3 iza se strgala plastika s diznom.
Uključiš iza pranje, a baci direkt mlaz
Bila jedna ideja o nekakvoj smrdljivoj tekućini za takve iza sebe
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 16:40   #55211
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
O da, itekako.
Nekad davno na Golfu 3 iza se strgala plastika s diznom.
Uključiš iza pranje, a baci direkt mlaz
Bila jedna ideja o nekakvoj smrdljivoj tekućini za takve iza sebe
Haha, to se moglo napraviti dok su bili odvojeni tankovi za prednju i zadnju šajbu, dok danas rijetko koji auto ima tako.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 17:19   #55212
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ona je već u toj poziciji ugrozila svoj život, ne zbog mog trzanja, nego zbog toga što se odlučila na zaobilaženje kolone.

Ostale stvari koji si naveo se mogu dogoditi nepažnjom, ali ovo je njena čista odluka na neodgovorno ponašanje i da sebe dovodi u životnu opasnost vožnjom po suprotnoj traci.

Ja sam mogo npr. trznut u lijevo da zaobiđem šaht da si sačuvam auto.
Nisi napravio ništa loše. Zato jer im se sve dopušta se tako i ponašaju.
Pravila i propisi su isti za sve pa se automobilisti baš ne voze kontra smjerom svaki dan kao motoristi. A mogli bi. U čemu je razlika. I motoristi i automobilisti se netko mora micati da bi se ubacio.

Nemam tolerancije 1% za prgavo ponašanje u prometu.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:30   #55213
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Našla se dva pametna. Jedno je ne maknuti se motoru a drugo cimati ga.

Uostalom koliki kreten moraš biti u glavi da se namjerno ideš nekome inatiti tako da mu dovedes život u opasnost.

Mrzim motore i njihovu bahatost i ne mislim poginuti da ga spasim ako ulazi u škare ali isto tako ga ne mislim ni namjerno gaziti ili tjerati da izleti.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 18:34   #55214
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ni izazivati ni trubiti… Debilima nema pomoći.

Meni je prije par godina iz Smarta izašla neka s noktima od 10 cm i počela raditi scene i pokazivati srednji prst. I to sve zato jer sam joj trubnuo jer mi se na pola auta prebacila u traku.
Da si u americi propucali bi te.

Ne znam jeste li vidjeli ovo ali evo, cisto iz ovog razloga cesto pregrizem jezik i pokusam se maksimalno smirit kad vidim idiote na cesti.

6-year-old boy killed in road rage shooting on California highway

___________

Vezano za motocikliste, otkad se lik sasuo sa motora drito ispred mene pustim ih cim ih vidim. Da sam mu taj dan bio blize presao bi preko njega. Padala je kisa i zanijelo ga dok se vracao u traku i samo se rasuo.


Za ekipu u autima, da, nekad mi dode da ih jebem u mozak a onda opet, iz gore linkanog razloga, cesto pregrizem jezik.

A najdraza mi je ekipa koja se vozi s dugim svjetlima. Pa kad mu pokusas rec da su mu duga svjetla upaljena lik samo bleji u tebe ko tele.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:12   #55215
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Našla se dva pametna. Jedno je ne maknuti se motoru a drugo cimati ga.

Uostalom koliki kreten moraš biti u glavi da se namjerno ideš nekome inatiti tako da mu dovedes život u opasnost.

Mrzim motore i njihovu bahatost i ne mislim poginuti da ga spasim ako ulazi u škare ali isto tako ga ne mislim ni namjerno gaziti ili tjerati da izleti.
Po tome sam trebo bit još veći kreten i zaustavit promet da se iza na slavonskoj napravi krkljanac?
Da se razmemo, ja nisam trzno u nju, nego dok je bila još ispred mene, da joj dam do znanja da se makne da odj s moje trake.

A znaš ko je zaista kreten? Svi mi koji to toleriramo, kad se već vrijeđamo...
Svi ovi ljudi koji pošteno čekaju u autu u koloni su kreteni i mi koji to dopuštamo...
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:16   #55216
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Tako je Domina. Jednako razmišljamo
Da se razumijemo, tolerantan sam maksimalno u prometu, ali neke stvari ne dopuštam.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 19:53   #55217
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Jutros baš čito ovu temu šta ste pričali o motoristima pa se instant nabrijo danas na cesti.

Išo sam za Zg do sestre, ali prije sam skočio u dućan po pumpu za suđericu. Sa slavonske skrenuo na zagrebačku cestu i suprotni smjer je bio krcat tj. kolona do semafora. Naravno tamo ispred onih kafića (jedan od njih yolo) skuter na mojoj traci prestiže cijelu kolonu, a ženska na skuteru. Potaknut jutrošnjim čitanjem, trzno sam volanom u lijevo da ju splašim . Usrala se i još me gleda sa čuđenjem, a ona u mojoj traci... debili.
Uredno vidio policiju, sportake, choppere, nakede, endurce i skutere da to po Zagrebu rade i uvijek, ali gotovo uvijek bi se "vratili" u svoju traku, a ak i ne bi nisam nikad ne imal mjesta, baš me zanima kolko to skuter mjesta može uzet na zagrebačkoj da za auto nema mesta i moraš se penjat na rizol. Vise put sam moral kočiti zbog auta koji odu u suprotnu traku neg motora.

Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Tako je Domina. Jednako razmišljamo
Da se razumijemo, tolerantan sam maksimalno u prometu, ali neke stvari ne dopuštam.
Jedno je ne "popuštati" drugo je ici se igrati tuđim životima, jer ti se može pa makar i budale koja se preračunala.

To kaj mi u ZG pušimo kurac u gužvama nije zbog motociklista i biciklista, vec stvar prometne politike i infrastrukture. Ak ikaj drugo zbog njih je manje gužve...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 20:34   #55218
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Uopće se na radi o igranju tuđim životima, već čisto šerifovanje sa skuterima i kršenje zakona.
Maksimalno sam usporio kojih 10ak km/h i 20cm do desnog rubnika i kad sam vidio da se ne planira maknut sam joj trzno da odj...
Bilo je mjesta da prođe skuter, al ona se nije planirala stisnut crti i to me razjebalo...

Ako se itko igro sa tuđim životima, to je ta ženska na skuteru. Kad kolona stoji, pješaci često vole prijeći cestu između automobila, pa je mogla nekog i pokupit.. svašta je moguće.

A problem u Zg-u osim prometne infrastrukture i prenaseljenosti je nulta obzirnost u prometu. Slalom je najnormalnija stvar... ono wtf. Najviše volim kad netko kaže da treba znat vozit u Zg-u . Što to uopće znači? Pa svaki treći vozač ne koristi žmigavac kod prestrojavanja.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 21:05   #55219
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Prije sam koristio skuter za grad ali već dvije godine isključivo bicikliram. Na biciklu sam sigurniji, brži i ekonomičniji, na skuteru sam laka meta za isfrustrirane gužvom vozače auta. Skuteri ne stvaraju gužvu.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2021., 23:38   #55220
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Hrvatska GATSO-CORDON speedcams (2021)

https://snecer-poi.blogspot.com/2015...-poi-2015.html
Hm, u Zagrebu nema kamere na Prilazu baruna Filipovića (Črnomerec), a ni u Ulici Izodora Kršnjavog (Mimara).

Al bolje da je tako nego da nije označena neka koja postoji.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 00:08   #55221
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Bila je nekad kutija sa kamerom na stupu kod autobusne stanice prije križanja sa Selskom pa je možda neažurirani podatak.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 00:33   #55222
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Yup, bila je i kod Mimare (i dalje je).

Nisam siguran jesu li uopće ove kamere za prolazak na crveno iz Wazea aktivne.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 00:53   #55223
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Obje su još tamo, samo su okrenute da snimaju prolaske kroz crveno, ali ih GPS tretira kao obične kamere za mjerenje brzine.

Navodno snimaju, ali do dana današnjeg ne znam nikoga osobno da je dobio kaznu s tih kamera.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 01:10   #55224
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Prije sam koristio skuter za grad ali već dvije godine isključivo bicikliram. Na biciklu sam sigurniji, brži i ekonomičniji, na skuteru sam laka meta za isfrustrirane gužvom vozače auta. Skuteri ne stvaraju gužvu.
Opet nije okej generalizirat. Skuteri koji voze ispod 50km/h u zonama 60+km/h, zaobiđeš ih do sljedećeg semafora, oni se opet proguraju prvi i tako u krug na svakom semaforu - definitivno stvaraju gužvu. Al svakom bržem i ozbiljnijem se maknem unutar svoje trake da prođe, i ponekad se zahvale.

Na temelju ovog bih mogao generalizirat o biciklistima.




Ali najdraži motoristi su mi oni koji znaju da se ispred Tesle na semaforu ne gura.


Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.05.2021. u 01:23.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 08:34   #55225
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
@IcyTexx


Sa čim snimaš, izgleda impresivno?
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 08:57   #55226
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
sa teslom
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 09:19   #55227
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova

Ali najdraži motoristi su mi oni koji znaju da se ispred Tesle na semaforu ne gura.

Koja je to Tesla?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 09:45   #55228
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
2020 Model 3 LR AWD.

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
@IcyTexx

Sa čim snimaš, izgleda impresivno?
Svaka Tesla snima prednjom, straznjom, i dvije bocne kamere u pravilu 0-24, to je isto zgodno za znati.
Boje su off i čudne jer senzor nije klasičan RGB; mora dobro funkcionirati i po noći.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.05.2021. u 10:29.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 10:16   #55229
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Vidim ovdje svašta napisanog. Standard hrvatistan, a i ostatak svijeta.
U cijeloj priči sa skuterom u suprotnom smjeru je bitno samo to šta je ona napravila. Bilo kakva reakcija drugih vozača je REAKCIJA na njeno bahaćenje. Nećeš da te pregazi auto iz suprotnog smjera, ne prelazi crtu. Točka.

Meni se takav biser složio na cestu ispred auta u trenutku dok mi je oduzimao prednost skretanjem ulijevo, a ja sam išao ravno. Naravno da sam ga pustio da padne i parkirao pokraj te provjerio kako mu je. Odbio je zvanje hitne, a razbio se fest, jer je naletio na dio gdje je odrezan asfalt. Vjerojatno je bio pijan, jer sam osjetio kao da je netko razbio bocu rakije po njegovoj glavi. Možda i je. ne znam.

Aute ne puštam kad idu u suprotnom smjeru. Ako mogu stati, stanem, ako ne, raspaliti ču ga. Zašto? Zato što si po hrvatskom zakonu ti kriv za svu štetu i moguće ozlijede nastale izbjegavanjem udesa manevrom nagle promjene trake.

Primjer: Netko ti izleti sa sporedne i ti ga naglo ideš izbjegavati i udariš auto iz suprotnog smjera. Ovaj prvi je kriv za izazivanje nesreće, ali ti si 100% kriv za udaranje ovog iz suprotnog smjera. Nebitno je što si izbjegavao debila. Pisat će u zapisniku da nisi vožnju prilagodio uvjetima na cesti.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2021., 10:33   #55230
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Primjer: Netko ti izleti sa sporedne i ti ga naglo ideš izbjegavati i udariš auto iz suprotnog smjera. Ovaj prvi je kriv za izazivanje nesreće, ali ti si 100% kriv za udaranje ovog iz suprotnog smjera. Nebitno je što si izbjegavao debila. Pisat će u zapisniku da nisi vožnju prilagodio uvjetima na cesti.
A prilagodena voznja bi bila kocit i nadat se najboljem?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na